• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas tippek, trükkök és bevett praktikák

Szia!

A ruby tetrák nálam is ugyanilyen félősek. Csak ritkán jönnek elő. A másik akváriumban, ijedős kalászhalaknál bevált, hogy a létszámot dupláztam (18 db-ra), és raktam melléjük egy csapat kolibrihalat.
Mivel eteted a tetrákat? Az enyémek nem fogadnak el semmit, csak az újszülött garnélákat vadásszák.
Valójában nincs olyan, hogy "félős hal". Ha inkább elbújnak valahová, akkor valami nem stimmel az akváriumban. Mindig az adott halfajhoz kell igazítani valamelyest a berendezést.
Tetráknál a hímek között dominancia harc lehet, pláne, ha van ikrával teli nőstény. Ilyenkor a dekorokból célszerű 2-3 zugot kialakítani, ami nem kap erős fényt.
Persze más okok is közrejátszhatnak:
- túl erős fény (ez gyakori)
- erős flow

@Rudi50 az etetéssel gyakorlatilag meg is adtad Magadnak a választ. A természetben elsősorban élő eleséget fogyasztanak (cyclopsz, daphnia, rotatória, szúnyoglárva, stb.).
Ráadásul az egy olyan halfaj, ami ikrafaló, tehát könnyen el tudom képzelni, hogy az ici-pici garnikat ikráknak tekintik, és felfalják. Amúgy sem szerencsés párosítás a pontylazaz-garnéla párosítás.
Azt tanácsolom, hogy a halak takarményozását egészítsd ki fagyasztott kajával.
 
@Rudi50 az etetéssel gyakorlatilag meg is adtad Magadnak a választ. A természetben elsősorban élő eleséget fogyasztanak (cyclopsz, daphnia, rotatória, szúnyoglárva, stb.).
Ráadásul az egy olyan halfaj, ami ikrafaló, tehát könnyen el tudom képzelni, hogy az ici-pici garnikat ikráknak tekintik, és felfalják. Amúgy sem szerencsés párosítás a pontylazaz-garnéla párosítás.
Azt tanácsolom, hogy a halak takarményozását egészítsd ki fagyasztott kajával.
Szia!

Köszönöm a válaszod. Tapasztaltam hogy nem szerencsés a társítás. Nem gondoltam, hogy ezek a 2 cm-es halak ilyen vérmes ragadozók. Néhány hónap múlva átkerülnek majd egy másik akváriumba. Addig is visszafogják a garnéla-szaporulatot.
Ruby tetra etetésére próbáltam már többféle fagyasztott és szárított eleséget (cyclopsot is). Csak akkor rabolnak rá, ha a táplálékot elég gyorsan sodorja előttük az áramlás. Sajnos rögtön kiköpik. Néha a fagyasztott rákikra ízlik nekik, de az sem mindig. Ennek ellenére láthatóan remek kondícióban vannak.
 
Közép- és nagytermetű sügéresek figyelmébe.

Ezen halfajoknak a földigiliszta kiváló élőeleség. No, de ha össze is szed az ember egy marokkal, egyszerre nem tanácsos feletetni. Mi legyen akkor a teendő?
Itt jön jól, ha van egy palántanevelő dobozod.

Általános virágföldet kell a tálcába szórni, bele a gilisztákat, és néhány levelet bele, hogy azért mégse haljanak éhen a kukacok. Egy idő után áttérek a petrezselyem levelére, ahogy az éti csigák esetében is szokás. Tisztítja a béltraktust, így biztosan nem kerül semmi károsanyag a hal szervezetébe, ha elfogyasztja a gilisztát.
Kerülendő!
- dió, birs, füge,
- tejoltó növények levelei (kutyatej, ökörfarkkóró, stb.),
- szobanövények (Diffenbachia, Pothos, stb.),
- egyes kerti dísz- és haszonnövények (padlizsán, burgonya, jácint, tulipán, borostyán, Írisz/nőszirom, stb.)
Ezek a növények olyan alkaloidákat tartalmaznak, amik mérgezők a halak és más vízi állatok számára.

Vígan szaporodhatnak is. Időnként egy kis lapáttal (műanyag gyerekeknek készült homokozólapát tökéletesen megfelel) megforgatni a földet, így nem fülled be, ha úgy tetszik, "fellélegzik" élő eleségkultúránk.
Ügyelni kell arra, hogy ne száradjon ki a föld, ezért ahogy a Wabikat is szoktuk, időnként jó tesz, ha RO vízzel megspricceljük.

Nagyobb sügéreknek egyben, de a középtermetűek (pl. Krobia xinguensis) esetében célszerű feldarabolni a gilisztát, hogy könnyebben megegyék.

Hogy is néz ki?
IMG_0861.JPG
IMG_0862.JPG
IMG_0863.JPG
IMG_0872.JPG
IMG_0864.JPG

Ilyen egyszerű és nagyszerű. :)
A halaknak pedig jó étvágyat! 🐟🪱
 
Mint volt horgász: Ha nincs palántanevelő doboz, akkor egy sima diszperzites vödör is teljesen jó, csak ki kell szurkálni a tetejét, hogy legyen levegőjük. A sima füvet is megették, de lehet, az lassabb, mint a puha dolgok.

Hejj, mikor ásóval áttúrtuk a ganyédombot, s puszta kézzel szedtük belőle a gilisztákat... :D A trágyában is elvoltak (a trágyagiliszták), de azért a halak meg a beltér szempontjából jobb a virágföld. :D A sügérek tényleg szerették, bár nem afrikai verziókra pecáztunk. :)
 
Mint volt horgász: Ha nincs palántanevelő doboz, akkor egy sima diszperzites vödör is teljesen jó, csak ki kell szurkálni a tetejét, hogy legyen levegőjük. A sima füvet is megették, de lehet, az lassabb, mint a puha dolgok.

Hejj, mikor ásóval áttúrtuk a ganyédombot, s puszta kézzel szedtük belőle a gilisztákat... :D A trágyában is elvoltak (a trágyagiliszták), de azért a halak meg a beltér szempontjából jobb a virágföld. :D A sügérek tényleg szerették, bár nem afrikai verziókra pecáztunk. :)
Úgy is lehet, ahogy írtad. :)
Bár, akinek csak egy-két pár sügérje van, kicsit nagy a diszperzites vödör.
És ahogy írtad, afrikai fajok számára nem alkalmas. Kifejezetten Dél- és Közép Amerika sügéreknek való csemege.
 
Back
Oldal tetejére