• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

Köszi skacok az elismeréseket, ha el tudom adni a négy szintes állványomat (a rájával szemben van) akkor oda kerül egy állvány, így Viktor FB-s játékát lelőttem.
Viszont nekem is lenne egy feladványom: melyik akvárium fog az új polcra kerülni? Telitalálatot elsőnek elérő kap ajándékba egy adag red rilit és egy feladatot, de az már legyen meglepi.
A hűtő az fagyasztó, halkajának vettem, de már asszony is belakta, kevés a konyhai kombiban lévő 120 liter fagyasztó neki...:mad:
Laci, a kis rája (becsületes nevén Rudi) egy P14 Itaituba, február elején került hozzám egy Péter nevű úriembertől, aki az Akvaristán Worldinestman néven található meg és Törökbálinton lakik. Futtában tudtuk csak meglátogatni, amikor elhoztuk Rudit, de nagyon kellemes emlékekkel távoztunk.
Ami a slusszpoén:
14592510599_dca7e97341_b.jpg

Miután hozzám került, két héten belül már így etettem és ez azóta sem változott.
Csajozni is jól lehet vele;)
 
Nagyon szép állat! :)
Nekem is nagyon-nagyon tetszik a szobád, egészen király az a sok sok kis akvárium ( és a nagyok is). MAjd ha lesz időd, egy -két dologt csepegtethetnél nekünk, például, hogy a kicsikben az ancik mellett mik növögetnek még! ;)
Hali!
 
Nagyon szép állat! :)
Nekem is nagyon-nagyon tetszik a szobád, egészen király az a sok sok kis akvárium ( és a nagyok is). MAjd ha lesz időd, egy -két dologt csepegtethetnél nekünk, például, hogy a kicsikben az ancik mellett mik növögetnek még! ;)
Hali!
OK, igyekszem pár használható fotót lőni a napokban.
Úgyis indul a tanuló medence, annak a naplójához úgyis kell fotóznom.
Egyébként fájdalom, de pont azt a sok kicsi akváriumosat kell eladnom. Szakad meg a szívem de muszály volt belátnom, át kell rendezzem, hogy a kupi végre megszűnjön. A vackaimmal (az akvarista motyón felül a horgász és a földmérő cuuccaimat is végre civilizált formában kellene tárolnom).
 
Örvendek, hogy tetszik.
Semmi extra: 120x60 cm alapterület, 35 cm magas. Őszire ha minden jól megy, kicsit nagyobb lakóhelyre költözik, hogy ez ne hátráltathassa a növekedését.
A szűrése saját gyártmány: egy 25x50 cm-es TM30-as szivacsot elvágtam négybe (kb 25x12,5 cm-es darabokra), a közepébe tettem egy AquaEl 650 l/h-ás kertitó szivattyút, ennek nyomócsövét az egyik szivacson keresztül vezettem ki. Alája bement kb egy-két maréknyi zeolit, ennyi az egész. Kész volt kb két óra alatt.
Néhány gagyi képet gyorsan lőttem, tiszta dzsuva, de a lényeg látszik:
14832991885_2bb39959c3_b.jpg

14810004716_66d98b0afd_b.jpg
 
Hát pont ez a poén, hogy az édesvizi ráják közé tartozik, a víz paramétereire egyáltalán nem érzékeny, viszont a jó szűrést és a rendszeres víz frissítést igényli, ugyanis az ammónia származékokra nagyon kényes.
Ha valami nem stimmel, azt azzal jelzi először, hogy nem fogadja el az ételt. Egyébként nem rendkívüli dolog a tartása, egyszerű, mint az angol királyi kertész szerint az igazi angol pázsit kialakítása.
Nála is a bruttó 250 literes akváriumban heti háromszor 10 liter, vagy kétszer 20 liter vizet frissítek, esetleg ha elmarad a hét közbeni akkor hétvégén 40-et, halat, koktél garnélát eszik, őszire pedig ha minden jól megy, költözik a 320x60 cm-es, 50 cm magas akváriumba a frontikkal együtt.
A berendezésnél arra kell figyelni, hogy nagy homokos felületek legyenek, mert úgy homokozik, mint egy gyerek, illetve nem lehetnek éles dolgok (kő, aljzat) az akváriumban, mert nagyon érzékeny a hasán a bőre és az megsérül ahogy jön-megy, ás stb.
 
Hát pont ez a poén, hogy az édesvizi ráják közé tartozik, a víz paramétereire egyáltalán nem érzékeny, viszont a jó szűrést és a rendszeres víz frissítést igényli, ugyanis az ammónia származékokra nagyon kényes.
Ha valami nem stimmel, azt azzal jelzi először, hogy nem fogadja el az ételt. Egyébként nem rendkívüli dolog a tartása, egyszerű, mint az angol királyi kertész szerint az igazi angol pázsit kialakítása.
Nála is a bruttó 250 literes akváriumban heti háromszor 10 liter, vagy kétszer 20 liter vizet frissítek, esetleg ha elmarad a hét közbeni akkor hétvégén 40-et, halat, koktél garnélát eszik, őszire pedig ha minden jól megy, költözik a 320x60 cm-es, 50 cm magas akváriumba a frontikkal együtt.
A berendezésnél arra kell figyelni, hogy nagy homokos felületek legyenek, mert úgy homokozik, mint egy gyerek, illetve nem lehetnek éles dolgok (kő, aljzat) az akváriumban, mert nagyon érzékeny a hasán a bőre és az megsérül ahogy jön-megy, ás stb.
Már elképzeltem ,hogy bevágom az enyémbe,azt összeborogatja a köveket:facepalm:Viccet félretéve mit kóstál egy ilyen szerzet????Megírhatod pü-ben is ha itt gond a kiírása.;)Nagyon szép amúgy(y)
 
Nos skacok, elkezdődött...
Mármint az átrendezés a halas szobában. Egyelőre a bontás, ami sajna nem egy-két nap lesz, de azért valahol el kell kezdeni.
Erről a részről van szó:
14799048963_04925735b0_b.jpg

14592469640_427b055070_b.jpg

14756178956_e7f2fc0103_b.jpg

A nagy akvárium fölötti nevelőket sikerült elbarteleznem, a legfölső kettő egyelőre marad, de eladók, a nagyot kicsit kipofozom, aztán fel kellene jutnia Gyálra Zsozsi halodájába.
Ki találja ki a folytatást?
 
Csak így tovább, kiváncsi leszek, mi fog alakulni! :)
Rég nem voltam, tudnál írni pár rövidke sort, hogy most kik is vannak, esetleg lesznek ? o_O
Rájakomára, és a pici ancikra emlékszem, no de itt még azért van egy s más..;)
 
Rég nem voltam, tudnál írni pár rövidke sort, hogy most kik is vannak, esetleg lesznek ?
Hát a régi sügér állomány erőteljesen redukálásra került:cry: Hatalmas szerelem volt és maradt is, de be kell látnom, hogy ha már nem tudtam nézni az ivadékok felzabálását és inkább felneveltem őket, az értékesítésük nem valami egyszerű dolog: helyben szinte kivitelezhetetlen (legalábbis abban a tételben, ami nálam volt ivadékból), az pedig nem gazdaságos, hogy a nyakamba vegyem az országot, mert ahhoz meg nem volt elég sok.
Maradtak a frontik, a régi WF csapatomból is vannak még, illetve neveltem melléjük pár gyereket, így most 15-en vannak összesen (cyphotilapia frontosa mpimbwe blue), kallódik még pár yellow, lombardói, rajtuk kívül van még pár amerikai sügér (Hypselecara temporalis, severum gold és síma, geophagus steindachneri), megvannak a sárga vadász F1esek, illetve növögetnek tanganyika tavi homokiak(xenotilapia bathyphillus Kekese, enantipous melanogenis Karema) és lazacok(cyprichromis leptosoma Mpulungu és c.l. Kibishi), megvan Rudi a P-14 Itaituba rájám, van pár synodontis (petricola,ornatipinnis, illetve egy, aminek a pontos nevét sajnos nem tudom) vannak guppik(sima szivárványos, illetve japánkék endlerek, de ők még fognak bővülni egy-két variánssal), pár darab rézlazac, amanda, petitella, oto, algázó géb, garnélák(amano, sakura, red rili, tigris) azt hiszem nagyjából mindent felsoroltam.
 
Garnizásba vágsz bele nem ?:)
Talált, sülyedt(y)
Na, azért @szentgyo köreit nem tervezem zaklatni, de a CRS vonalba bele szeretnék kóstolni. Van is hozzá egy nagyon aranyos mentorom, no meg a szeptemberi GA villámlátogatáson a páromat is egyedül "az a piros csíkos" garnéla fogta meg annyira, hogy egy tőmondatot legalább elpazaroljon a dologra.
 
Back
Oldal tetejére