• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

Háááát az én párom inkább csak elviseli a vizes hóbortomat -sajnos.
Valószínűleg úgy van vele, hogy inkább erre költsem, mint kocsmára.
A növényes dologgal próbálom kicsit elcsavarni a fejét, bár egyelőre drágálja az új szenvedélyemet. No de kihívás nélkül mit ér az élet?
 
Háááát az én párom inkább csak elviseli a vizes hóbortomat -sajnos.
Valószínűleg úgy van vele, hogy inkább erre költsem, mint kocsmára.
A növényes dologgal próbálom kicsit elcsavarni a fejét, bár egyelőre drágálja az új szenvedélyemet. No de kihívás nélkül mit ér az élet?
Vidd el a GA-ba! :D Lehet, utána majd ő nyúz azzal, hogy neki is kell olyan otthonra, mint amit ott láttatok! ;)
 
Vidd el a GA-ba! :D Lehet, utána majd ő nyúz azzal, hogy neki is kell olyan otthonra, mint amit ott láttatok! ;)
Az a gáz, hogy már elvittem és a maximális reakció, amit produkált az volt, hogy:"nekünk olyan csíkos garnélánk még nem volt (CRS)"
Erre mondtam Neki 2-3 mondatot a CRS-ekről és máris visszakozott. Ez van...:(
 
No, van ami már a helyére került:
16447332486_7e45ce830a_b.jpg

A hűtő (fagyasztó) fölé el fog férni pár polc a mennyezetig, így az állványon több hely lesz akváriumnak, ezért nem csak az eredetileg tervezett egy db fog elférni:)

Ami az esti munka lesz, egy jó xar kéken:
16285906660_5343ed3289_b.jpg

...és ami reményeim szerint a falon megtartja az egész hóbelevancot:
16287125379_c42cc6ab87_b.jpg

10/14 x 100-as tipli (kifejezetten az üreges téglákhoz való(y)) és 6 x 180-as csavar ami az alul a szögvasra támasztott 70x40-es "lécet" a falhoz "szegezi":)
 
No, a mai nap a szoba csinosításával telik;)
Eddig ott tartok, hogy kirámoltam, összetakarítottam, falat kapartam, ebédeltem, falat kapartam, takarítottam, festettem, faanyagot válogattam, szabtam, most írok, aztán számolok, szabok, csavarozok és fotózok.;)
A szokásos rusztikus stílus lesz most is, persze a pontosság azért meglesz.
Ha már van mit mutatni, akkor jövök a képekkel:)
 
Jó lassan alakul a dolog.
Az az igazság, hogy lementem egy kis frissen kisült töpörtyűt enni vacsorára (még langyos volt) egy kis lila hagymával, egy jó pohár száraz fehérborral és kicsit belassultam...
No meg a párom egy jó filmet nézett, annak is megnéztem a végét...
Azért már van valami:
15918861004_7126414b24_b.jpg

16355534577_afb93cd1b5_b.jpg
 
Ha egyszer rendberakom, ez az akva lesz a tetején:
15918960494_59fa77817b_b.jpg

Persze jócskán lesz munka vele, most pedig a súlya miatt van rajta: az alsó szint tartóját amikor felrakom, nem szeretném, ha nem klappolna minden.
 
Az este még egy kicsit haladtam:
16541193332_f74a95bd31_b.jpg

16542293795_b0e994e051_b.jpg

Mivel már elég későre járt és a fal túloldalán a lányom szobája van, itt abbahagytam a zörgést-zakatolást, majd ma a polcokkal folytatom.
Alul lesz még egy rakodós polc, illetve az akváriumok fölött lesz három ( a hűtő fölé is kinyúló) polc a házi irattáramnak és a rengeteg kacatnak.
 
Egy kevés anyagot még kell vegyek, de délben megnéztem a helyi beszerzési forrásomnál, munka után megyek érte és megint fűrészporos lesz a séróm ma lefekvésre;)

Akkor a te feleséged is a megszoksz vagy megszöksz főszabályt kell, hogy kövesse!!!!! :ROFLMAO:
Javaslok egy új topicot a feleségeknek, hogy ők is kaphassanak minél több like-ot, mint pl:
  • főzésre
  • türelemre
  • otthoni viseletre, sminkre, hajra
Akkor talán többünk feleségének jobban kezd majd tetszeni a hobbink.

Bocs az offért!:whistle:
 
zó sem lehet róla!!!;)
De csak azért, mert kifejezetten tetszik a gondolatod!(y)
Egyébként a feleségen igazi öreg róka az "ellenzéki vagyok és ennek hangot is adok" műfajában:mad:
Lehetne a topic címe: a Dragon stone után - Brimstone!!!!:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: (házisárkány)
 
Ha nagyon lassan is, de haladok:
16365308547_d1c95fb901_b.jpg

fő a precizitás:
16363760870_d5ff615c02_b.jpg

Falok pár falatot, aztán újult erővel vetem magam a folytatásba;)
 
szia @Pecás latom haladsz. Es azt is latom hogy voltal erdelyben illetve ismered is valamennyire. En Szekelyudvarhelyi vagyok, csak lassan egy eve itt elek Lebenyben. Sok sikert es turelmet a munkadhoz/tervedhez a szobaval.
 
@lewyyke , szia földi!
A család a gyergyói medencéből származik, mi '85 óta élünk a kis Magyarországon, feleségem '90 óta. Udvarhelyen minden évben megfordulunk, ott lakik és dolgozik egy gimnáziumi barátunk/osztálytársunk.
Igen araszolok, bár lassabban, mint szeretném.
No, de hagyom is a klaviatúrát és megyek fűrészelni és csavarozni.
Egy-két óra és lövök megint képet;)
 
No, kész az első polc:
16365112460_064b55d6d6_b.jpg

16364899098_1bd6e9dc75_b.jpg

Hogy ne minden harmadik kép legyen a vízimérték: csak így bemondásra hadd dicsekedjek: a polc szép vízszintes.(y):whistle:
 
No, alapcél teljesítve: még ma készen van a nyers polc.
A lényeg, hogy tudjam visszahajigálni rá a házi irattárat, aztán jön két-három nap papírmunka, a hétvégén pedig megint szeretnék lépni előre egy nagyot.
A jelenlegi állás:
16552828992_a3b10f98a5_b.jpg
 
Amióta nem jártam erre, ha nagyon lassan is, de mocorgok.
A hetem kb kukába való, de hát ilyen is van. Hétvégén szeretnék egy újabb lépést tenni előre, mert az elmúlt hétvégén itt volt a család -a lányom benne van egy helyi fúvós zenekarban és koncertjük volt- és nem volt amikor a barkácsolással foglalkozzak.
Most meg szülők bálja lesz szombaton, de azért rajta leszek az ügyön.
Az előző hsz-ban látható akvát csinosítgattam, illetve az alatta lévő polcra szántat éppen ma este tettem szabaddá, ez lesz a következő lépés.
Amin meditálok: alapvetően garnélázásra lesznek beállítva és nem tudom még, hogy talaj, vagy szivacs szűrés legyen-e bennük. Ami biztos: a kisebbik vadállat (Atman HP4000 = 2100l/h levegő) levegőpumpám fogja hajtani az összes cellát (a két akvában összesen 9 db lesz), a nagyobbik, az Atman HP8000 pedig megy a kicsi jelenlegi helyére, ott jobban elkél a nagyobb teljesítmény.

@kopikon156 az endler goldok köszönik hiánytalanul megvannak és amikor ma este tettem át őket egy ideiglenes lakhelyükre még kicsik is voltak a medencéjükben, pedig nem nagyon volt búvóhelyük.
Ebben a medencében vannak @nebula császárnői a három cseperedő fiatallal, meg az ibolyákkal, meg a két árva vadász sügéremmel, egy jó adag növénnyel.

Totális kezd lenni az átalakulás, bár még nagyon halványan pislákol a fény az alagút végén, de remélem, nem fog sípolni;)
 
Back
Oldal tetejére