• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

Zsozsi halodájában vannak garnélák is? Azt hittem csak sügérrel, meg tavi hallal foglalkozik.
 
latom a kepeken a ledszalagot a kis akvariumok felett. viszont a kepek alapjan nem tunik tul eros fenynek. mi a tapasztalatod a 7020-assal?
 
Zsozsi halodájában vannak garnélák is? Azt hittem csak sügérrel, meg tavi hallal foglalkozik.
Garnélák nincsenek, viszont kaptam Tőle egy ígéretet, hogy ha az állványt a 470-es akksival feljuttatom hozzá, akkor el tudja adni:)
 
latom a kepeken a ledszalagot a kis akvariumok felett. viszont a kepek alapjan nem tunik tul eros fenynek. mi a tapasztalatod a 7020-assal?
A kis akvák felett -amit most bontottam el- még a jó öreg 3528-asok voltak, ott csak annyi volt a feladat, hogy lássam a halakat. ennek megfeleltek a maguk 4,8W/m-es energia igényükkel.
A növényesek fölött a 7020-asok jól teljesítenek, meg vagyok velük elégedve.(y) Majd nemsokára teszek fel képeket is mindről.:D
 
No, a felső állvány elbontása megtörtént, "kicsit" furcsa így látni évek után a falat...
15680176517_f86655d1d1_b.jpg

15243669464_1d021e0a52_b.jpg

...és az állvány egydimenziósítva:
15865311022_7e2c505a5d_b.jpg

15246288803_27a2139d56_b.jpg

folyt köv...;)
 
No, a felső állvány elbontása megtörtént, "kicsit" furcsa így látni évek után a falat...
15680176517_f86655d1d1_b.jpg

15243669464_1d021e0a52_b.jpg

...és az állvány egydimenziósítva:
15865311022_7e2c505a5d_b.jpg

15246288803_27a2139d56_b.jpg

folyt köv...;)
Magamat ismerve Én már biztosan kiütöttem volna valamelyik akvárium oldalát valamivel! Úgyhogy csak óvatosan! (y)
 
A poénosabb része most következik majd, mert az új állványzat azzal indul, hogy a 7x4-es léceket fel kell csavarozzam a falra úgy, hogy a 4cm-es oldala lesz a falon, 7-et fog "kiállni", de a nagy akvás állványt ehhez el kell vennem onnan, viszont egyelőre nincs ahova tenni... Ez kicsit izgis mutatvány lesz.
Ha felcsavaroztam, akkor a padlószinttől felszerkesztem az új polcot, elkezdem kialakítani a pakolós szinteket, aztán ha a nagy akvát eladhatóra kipofoztam, akkor kiviszem ha más nem lesz a teraszra és jöhet a polcrendszer teljes kivitelezése.
 
Skacok, eljött a NAGY NAP!
15836194523_404e28a59c_b.jpg

Erre a fotóra több, mint fél éve vártam, és ma délben végre idáig jutottam:):D:):D
Most fal takarítás, a lambéria borítást végre le szegőlécezem, aztán a függőleges tartószerkezetet felrakom, leszedem, ahol kell glettelek, utána festek aztán indul a mandula!
Időközben az eredeti elképzelésemet némiképpen módosítottam, de ez legyen meglepetés, úgyis kiderül a maga idejében.
 
Araszolok: a lécezést megcsináltam, a három függőleges főtartót feltettem (le lesz szedve, mert a fal szépítése most következik), a régi és már haszontalan tipliket kihúztam, lesz amit leglettelni.
16271400017_a0bfe21a31_b.jpg

16269898240_baffbe0bda_b.jpg

Először a kémény pillért teszem rendbe, akkor oda át tudom tenni a fagyasztót, aztán jöhet a polc fala;)
 
Jó rég írtam ide...
Agyalás megy, jelenleg az mozgatja leginkább a fantáziámat, hogy mi legyen az az elrendezése a leendő akváriumomnak, amit legjobb esélyel meg tudok csinálni és tetszene nekem is, low tech-ben megoldható...
Dobok fel pár képet, amit tavaly pünkösdkor csináltam, amikor itt voltunk (nem először és nem is utoljára):
14062724090_31ce36b442_b.jpg

Másnap elmentünk kirándulnia Gyilkos-tó fölé magasodó Kis Cohárdot másztuk meg, onnan van ez a pár kép, amiből ihletet szeretnék meríteni. Pl.:
14247134892_a7de409187_b.jpg
ne csak a dekoltázst nézzétek:p

14269505663_c49823459c_b.jpg

14062684049_3eb4eb2443_b.jpg

Ez a két közel függőleges sziklafal némi zölddel a tetején, esetleg az oldalán az egyik verzióm (ez a Kis Cohárd teteje),
14247134272_3903a6c83d_b.jpg

a sziklás táj zölddel a másik verzióm (ez a Tündérkert névre hallgató rész, ami a Békási szorosból is látszik, ennek része az Oltárkő is),
14062669308_96bb9fef2e_b.jpg

esetleg még egy variáció az előbbi verzióra...
És a végére néhány részlet:
14269505383_d6d5e0a0aa_b.jpg

14246030141_80fdd93d49_b.jpg

14246029811_6e2136dcf5_b.jpg

Bármelyik is lesz a befutó, az biztos, hogy előtte körülbelül az akvárium fele szélességében homoknak kell maradnia, mert a kis kekeséknek is turkálniuk kell valahol...;)

De jó, 2014-ben én is ott voltam! Akkor tervezgettem mostani akváriumomat és már az anyagbeszerzésen gondolkodtam. A köveim a Csíksomlyói keresztútról vannak.
 
...na most kezdek agyvérzést kapni:mad::banghead::punch:
A kéményről ahogy kenem a festéket, hámlik le a hét és fél éve felvitt glettelés és a régi festékréteg két, újjnyi széles csíkban!
Most akkor hát nekiállok letúrni mindent és újrafestem.:punch::mad:
 
Jó ez a halas szoba! Így nem kell kompromisszumot kötni. Nekem a dzsungeles a kedvenc stílusom, de kipróbálnám a sügerezést és az iwagumit is... Ha házam lesz, akkor minden szobába csinálok egy akváriumot, más-más stílusban, így egyikről sem kell lemondanom!
 
...na most kezdek agyvérzést kapni:mad::banghead::punch:
A kéményről ahogy kenem a festéket, hámlik le a hét és fél éve felvitt glettelés és a régi festékréteg két, újjnyi széles csíkban!
Most akkor hát nekiállok letúrni mindent és újrafestem.:punch::mad:
Kitartást,meg lesz az !
 
Kitartást,meg lesz az !
Bizony, csak idő kérdése, meg festék...
...meg idegrendszer, mert az lett a vége, hogy le kell túrjam mindenhonnan a glettet, így viszont kevés lett a festék, amit vettem -naívan 1 kg-ot vettem, mert úgy voltam, hogy csak letakarítom, átkenem oszt kész van...
Holnap mehetek megint a boltba, addig nem rakom vissza a "léceket"
Közelebb laknál segítenék
Segítenél, megvendégelnélek;)
Fiamék jönnek hazafele, így mivel a festékem elfogyott, nem a glettet túrom tovább, hanem nekiálltam chilis babot főzni:)
Már benne a darált husi, mindjárt jó lesz, aztán mehet a bab, belövöm a fűszereket és már csak a legényt, meg a barátnőjét várjuk:)

...ahova jutott festék, ott azért szép lett...
Holnap egész nap mérek, aztán este folytatom.:D
 
Azért, hogy ne kép nélkül zárjam az estét:
ilyen volt kaparás után a kémény:
16271469400_e4b8577185_b.jpg

16458904115_78b0e1a593_b.jpg

leszedtem a léceket, lekentem a kéményt, lekapartam a leendő állvány helyén is a falat, ott is lekentem, bár a végére már elég vékonyan jutott.
Ilyen lett:
16271208268_ebeb009897_b.jpg

Ha a kémény mellett közvetlenül jobbra megnézitek, ott látszik fehér és fehér között azért van különbség.
 
Bizony, csak idő kérdése, meg festék...
...meg idegrendszer, mert az lett a vége, hogy le kell túrjam mindenhonnan a glettet, így viszont kevés lett a festék, amit vettem -naívan 1 kg-ot vettem, mert úgy voltam, hogy csak letakarítom, átkenem oszt kész van...
Holnap mehetek megint a boltba, addig nem rakom vissza a "léceket"

Segítenél, megvendégelnélek;)
Fiamék jönnek hazafele, így mivel a festékem elfogyott, nem a glettet túrom tovább, hanem nekiálltam chilis babot főzni:)
Már benne a darált husi, mindjárt jó lesz, aztán mehet a bab, belövöm a fűszereket és már csak a legényt, meg a barátnőjét várjuk:)

...ahova jutott festék, ott azért szép lett...
Holnap egész nap mérek, aztán este folytatom.:D

Ejj az a cilis bab így este felé,alvás előtt jó kis altató lenne :love:(y)
Jó étvágyat hozzá :whistle:
 
Ejj az a cilis bab így este felé,alvás előtt jó kis altató lenne :love:(y)
Jó étvágyat hozzá :whistle:
Épp most volt meg, Norbi update1-es volt(y)
3 doboz babhoz 65 dkg darált hús jutott, meg ami még jár (nem csak a zőccség, hanem ahogy illik, előtte pálesz, utána vörösbor)
Szép álom lesz, ez még nem volt veszélyes;)
 
Gratulálok! És nem csak a halas szobához, hanem a családodhoz is, akik támogatnak téged abban, hogy a szenvedélyednek élhess. Szerencsére az én párom is ilyen (Bár nálam csak 4 akvárium van és nem ennyi! ;)), de ezt nem is lehetne máshogy csinálni szerintem... :LOL:
 
Back
Oldal tetejére