• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halas szoba

Mert a melegebb vízben bármit csinálsz, csökken az oxigén szint.
Mert a kevesebb kaja kevesebb bomlásterméket eredményez, ezzel kevésbé terheled a vizet.
Mert bizonyos hőmérséklet fölött a halak étvágya is csökken. (te sem eszel annyit tartós 40 fokos guttaütős kánikulában, mint mondjuk kellemes 20-22 fokos tavaszi szellőben)
Mert ~3500 liter víznél napi 20% vízcserét csak egy Rotschild tud finanszírozni hosszú távon.
...így hirtelenjében kb ennyi jutott eszembe...
 
Kedves karmosbéka tartók! Ezek a brekik állítólag nagyon nagyon békések. Garnélákkal milyen a viszonyuk? Lakótársi, vagy étkezési?

Nálam VOLT mellette 5 snowball.:vamp:
Ja, és az egyik tavi csiga háza is üresen lebegett legutóbb, bár a miénk még kisebb, mint egy kifejlett amano nőstény!
 
Nálam VOLT mellette 5 snowball.:vamp:
Ja, és az egyik tavi csiga háza is üresen lebegett legutóbb, bár a miénk még kisebb, mint egy kifejlett amano nőstény!
Akkor még egy állat, amivel szemeztem (elég kuriózum lett volna), majd lekerült a listámról... :(
 
Jó rég írtam ide...
Agyalás megy, jelenleg az mozgatja leginkább a fantáziámat, hogy mi legyen az az elrendezése a leendő akváriumomnak, amit legjobb esélyel meg tudok csinálni és tetszene nekem is, low tech-ben megoldható...
Dobok fel pár képet, amit tavaly pünkösdkor csináltam, amikor itt voltunk (nem először és nem is utoljára):14062724090_31ce36b442_b.jpg
Másnap elmentünk kirándulnia Gyilkos-tó fölé magasodó Kis Cohárdot másztuk meg, onnan van ez a pár kép, amiből ihletet szeretnék meríteni. Pl.:
14247134892_a7de409187_b.jpg ne csak a dekoltázst nézzétek:p

14269505663_c49823459c_b.jpg
14062684049_3eb4eb2443_b.jpg
Ez a két közel függőleges sziklafal némi zölddel a tetején, esetleg az oldalán az egyik verzióm (ez a Kis Cohárd teteje),
14247134272_3903a6c83d_b.jpg
a sziklás táj zölddel a másik verzióm (ez a Tündérkert névre hallgató rész, ami a Békási szorosból is látszik, ennek része az Oltárkő is),
14062669308_96bb9fef2e_b.jpg
esetleg még egy variáció az előbbi verzióra...
És a végére néhány részlet:
14269505383_d6d5e0a0aa_b.jpg
14246030141_80fdd93d49_b.jpg
14246029811_6e2136dcf5_b.jpg
Bármelyik is lesz a befutó, az biztos, hogy előtte körülbelül az akvárium fele szélességében homoknak kell maradnia, mert a kis kekeséknek is turkálniuk kell valahol...;)
 
... ráadásnak egy későbbi lehetséges kiinduló pontja:
14062684679_9edec7e09d_b.jpg
Majd idén ezt alaposabban dokumentálom, miközben tőle pár méterre ezzel foglalatoskodok:
14062669588_1b434eaeba_b.jpg
ilyen szorgalommal:14062723940_067d6a5d60_b.jpg
Csütörtökön indulunk, Pünkösd után jövünk, csak az időjárás is velünk legyen...
 
Hú, ha szavazni kell, akkor nem is kérdés: nálam a grilles kép a befutó inspiráció, de ha lehet, akkor nem nanoban, hanem úgy +200 literesben!:D

A felette lévő kép szinte olyan, mintha nálam fotóztad volna: rengeteg csupasz gyökér egy szem zölddel! Mondjuk, akvakertész fórumon talán nem ez a legnyerőbb irány, versenyen nem a legbiztosabb befutó.
 
Hú, ha szavazni kell, akkor nem is kérdés: nálam a grilles kép a befutó inspiráció, de ha lehet, akkor nem nanoban, hanem úgy +200 literesben!:D

A felette lévő kép szinte olyan, mintha nálam fotóztad volna: rengeteg csupasz gyökér egy szem zölddel! Mondjuk, akvakertész fórumon talán nem ez a legnyerőbb irány, versenyen nem a legbiztosabb befutó.

OK, akkor ott kezdem az inspirációt gyűjteni, majd dokumentálom;)
Egyébként el tudnék képzelni egy olyan kompozíciót, ahol a sok görgetegkövön lévő gyökerek között alig-alig látszó mohák, esetleg más előtéri maximum 3-5 cm-es növény lenne, és egy jól kiválasztott termetesebb növény lenne beültetve úgy, mint a képen az egyszem zöld. Szerintem ebben a kompozícióban nagyon látványosan ki lehetne emelni egy kiválasztott növényt.
 
Megvolt az inspiráció gyűjtés, az alap elképzelés is módosult, úgyhogy teljes a káosz.
Képet teszek majd fel, egyelőre szóban a fejlemények:
- megszüntetésre/eladásra ítélt polcot nem tudom, mikor tudom eladni, zöld kocka nem itt lesz (legalábbis az első nem;))
- a Rudi (a kis rájám) lakóhelye lenne az új befutó a maga 120x60x35 cm-es méretével ha kicsit még nő a drágám, ezt kb ősz elejére saccolom
Ez több okból is jónak tűnik (pl nagyobb alapterületen több a variációs lehetőség), ugyanakkor a kisebb magassága miatt pár ötlet elvetendő, ugyanakkor a szűrést is macerásabb lesz megoldani, de azért már csikorognak a fogaskerekek.
Pár napon belül jövök még képekkel :)
 
No, megint változott a helyzet: picit átrendeztem a szobámat, így a kb 50x40-es, 35 magas nevelőm felszabadult, nincs már a frontis akksi állványa előtt a földön, így nem kell attól féljek, hogy átesek rajta.
Ebben fogom berendezni a tanuló medencét, egyelőre nagyon kicsi költségvetéssel.
Végül az erdei föld helyett valószínűleg a tóparti lesz, a csónakom végéből. Itt legalább tudom, hogy amióta -kb 5 éve- ott a csónakom, azóta semmi nem került oda, ami nem odavaló.
Erre jön majd a nagy szemcsés (2,5-3 mm) homok némi térkőfugázós bazalt zúzalékkal keverve. (előző akváriumban keveredett, nem most ment el az eszem...)
Jelenleg a sziklafalas verziót látom befutónak, valami ilyesmit:
14434699946_d23b618042_b.jpg

mögötte szeretném elrejteni a technikát, illetve a tetején gondoltam kialakítani némi beültethető részt.
Ha majd működik, akkor idővel a dolgot fejlesztve elindulnék valami ilyesmi irányban:
14454456311_74cba01c86_b.jpg

Ennek érdekében arra gondoltam, hogy amikor összerakom a "sziklafalat", hagyok a kövek között minimális, 3-4 mm-es réseket, hogy oda idővel lehessen ültetni ezt-azt.
Építek neki egy kis külső szűrőt (kb 40x15-20 cm alapterülettel, 65-70 cm magasat ülepítővel, mattennel, és még esetleg kis lávakővel spékelve), olyan kb 600 l/h vízforgatással. Ez a nettó vízmennyiséget nézve max nyolc-tízszeres forgatás lenne. Low techben ennyi talán elmegy.
Világításnak LED-es megoldásban gondolkozok, 6500K körüliben, de lehet, hogy teszek közé 3000K körülit is valamennyit.
Ha bármi nem OK, kérlek jelezzétek.
 
No, a hétvégén elkezdtem a tanuló medencét...
Totálisan DIY, totál gányolás, de nem is ez az érdekes, hanem hogy egy-két nap és ha minden igaz elkezdhetem a tanulás empirikus részét.
Van pár növényem, majd meglátjuk, mennyire tudok bánni velük.
Naplót majd nyitok neki, ha már lesz mit bemutatni, az akvárium kísérletnek van szánva, negyedév múlva ha már érzek annyi bátorságot magamban, akkor jön a fából vaskarika, a sügéres-növényes is.
Egyelőre a cél a világítás-tápozás-szűrés hármasának az összehangolását megtanulni.
No meg a DIY világítást tartó kivitelezése üvegből.
Pár nap, már nagyon drukkolok, sokat pörög az agyam...
 
Áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!
Megrendeltem a külső szűrő megépítéséhez az üveget. Agyhalott rohanás, kapkodás közepette (feleségem rosszul volt, napközben haza kellett vigyem, utána rohantam az üvegért) nem vettem észre, hogy egy darab nincs a kupacban.:banghead::banghead::mad:
Pont a szűrőakvárium hátlapja, amit először kellene a fenéküveghez ragasszak és ez köré felépíteni az egészet. Amikor behoztam a kocsiból -természetesen amikor végre hazaértem este hatkor- azt hittem, felrobbanok.
Pedig vasárnap óta vödörben várja pár induló növény, hogy talajt fogjon végre a gyökere.
Na nem tragédia -mert bajnak baj- összerakom a szivacsot tartó részt, aztán elkezdem az akvárium talaját, beültetem, megy bele egy power head szivacstömbbel, legalább mozgatja a vizet, aztán holnap megint látogatás az üvegesnél.
A mókás az lesz, hogy ha összerakom a külső szűrőt, akkor víz le az akváriumból, akvárium leemel, melléje a szűrő berak, akvárium vissza, minden feltölt és beüzemel. Persze bejáratós alapjáratra, mert a külső szűrőbe tervezett 1000 l/h körüli szivattyút a hét második felére hozza talán az ismerős. De lehet, hogy jövő hét második fele lesz belőle. Addig majd csak eldöcög 650 l/h-val...
Napló is lesz nemsokára. Legalábbis remélem...:)
 
Nos, akkor a régi-régi adósságomat igyekszem törleszteni.
Íme a halas szobám, ahol a körülményekhez képest rend van. Ez a többségnek nem így néz ki elsőre, de ha látnátok amikor kupi van, akkor elhinnétek.
Kb hét éve kezdtem el csinálni, azóta -ha lehetek nagyképű- olyan, mint Gaudi mester főműve: épül és soha nem érek a végére...
14756182986_75a750db5d_b.jpg
14592469640_427b055070_b.jpg
14799048963_04925735b0_b.jpg
14776026471_07d2ba0a19_b.jpg
14756178956_e7f2fc0103_b.jpg
14592513459_625835e73f_b.jpg
14799044583_cf17941d51_b.jpg
...és akkor körbeértem.
Szóval ez az én 6x2,5 méteres birodalmam:)
 
Gratulálok hozzá! Nekem is nagy álmom, hogy legyen egy ilyen szobám.
Elkészülni szerintem az ilyen dolgok sosem készülnek el. Mindig jön egy új ötlet, terv. Ettől érdekes :D
 
Nagyon frankó! irigyellek egy kicsit... nekem 8 négyzetméteres szobám van... na majd ha elpakoltam lövök egy képet :D nem halas... Növényes szoba :ROFLMAO:
 
Bakker itt több üveg van mint a GA-ban.:facepalm:
Viszont az a kis rája eszméletlenül jól néz ki.Honnan lehet beszerezni ilyent???
 
Back
Oldal tetejére