• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Érdemes lenne egy csomag hütött bolhát a te dunsztos-üveges módszereddel megpróbálni szaporodásra birni? Értem ez alatt, hogy reménykedni abban, hogy pár bolha anya már "érett petéket" hordoz, s hogy ezekböl majd lesz egy stabil bázisom?
Az túlzás, hogy módszer. A lefejezett kb 3 literes dunsztosban van kertiföld, rajta kavics, növények, hólyag csigák, néhány leszelektált sárga neocaridina. Meg egy erős ledkörte felette, oszt jónapot. A tartóspetésekben sötét peték vannak. Amikor elpusztul, feljön egy idő után a kitinváz a petékkel, kis apró mákszemek a víz felszínén. Behűtöd a fagyóban 1 hétre, majd bedobod a jégkockát a vízbe. Jó eséllyel kikelnek és ha van elég táplálékuk, akkor megnőnek.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Láttam egy boltban eperfa levelet. Garnéláknak javasolják. Halak hozzányúlnak? Ha igen, okozhat-e gondot?
 
Sziasztok!
Láttam egy boltban eperfa levelet. Garnéláknak javasolják. Halak hozzányúlnak? Ha igen, okozhat-e gondot?
Én rendszeresen etetek vele (van eperfám) és sosem volt gond. eszi a legtöbb csiga és garnéla. kicsit jobban meg kell főzni mint a salátát.
Egy-egy letört apró darabot láttam, hogy a halak is bekaptak. nemhinném hogy gond lehet belőle. ami nem fér be a szájukon az nem érdekli őket.
A bolti gondolom szárított. szerintem azért érdemes forrázni, hogy puhuljon és merüljön. egyébként elég érdekes ára van.
 
A bolti gondolom szárított. szerintem azért érdemes forrázni, hogy puhuljon és merüljön. egyébként elég érdekes ára van.
Talán lenne benne üzleti lehetőség :) Bocs az OFF-ért.

Egyébként számtalan ehető növényt lehet gyűjteni. Most fedeztem fel akvarisztikai célra az árvacsalánt. A garnélák egyszerűen imádják. Forrázva nagyon puha lesz a levele. Apróra tépkedve a halak is szívesen fogyasztanak belőle. Az eddigi favorit a tyúkhúr volt, de ez még jobb.
 
Talán lenne benne üzleti lehetőség :) Bocs az OFF-ért.
Majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek és tudnak ipari mennyiségben szüretelni akkor beindítom a bizniszt :D
Vettem ma Cholla-kaktuszt is a garnéláknak. Az ancik le sem jönnek róla, vannak rajta garnélák is, a csíkok pedig a közepében úszkálnak😀
Hogy mik vannak, nem is tudtam róla :) és ez milyen gyorsan fogy el?
Ahogy látom kötélkaktusz magyarul. élő növényként is kapható, úgyhogy lehet újabb hobbin belüli hobbi :)
 
Majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek és tudnak ipari mennyiségben szüretelni akkor beindítom a bizniszt :D

Hogy mik vannak, nem is tudtam róla :) és ez milyen gyorsan fogy el?
Ahogy látom kötélkaktusz magyarul. élő növényként is kapható, úgyhogy lehet újabb hobbin belüli hobbi :)
Ma vettem elsőre, de elég kemény fa.
 
Majd ha nagyobbak lesznek a gyerekek és tudnak ipari mennyiségben szüretelni akkor beindítom a bizniszt :D

Hogy mik vannak, nem is tudtam róla :) és ez milyen gyorsan fogy el?
Ahogy látom kötélkaktusz magyarul. élő növényként is kapható, úgyhogy lehet újabb hobbin belüli hobbi :)
A cholla a Manzanita elhalt ága, és a lyukak a tüskéinek hűlt helye. ;)
Piszok drága, de ha belegondolsz, hogy több évtized kell egy Manzanita cserjének, hogy elérje a kb. 1 méteres magasságot, reális az ár.
 
Sziasztok!
Láttam egy boltban eperfa levelet. Garnéláknak javasolják. Halak hozzányúlnak? Ha igen, okozhat-e gondot?
Olyat elméletileg nem árulnak, ami árthat a többi akváriumlakónak.
Személy szerint jobban megbízom hobbitársakban, akik maguk is tudják, hogy útszéléról, permetezett környékről a világért sem szedünk.
De ha kis boltban vásárolsz, valószínű, hogy szép, egészséges leveleket kapsz, mert ők nem kockáztathatnak.
 
Cool story:

Néztem hogy mi a tökömért nem kelnek ki rendesen az Artemia tojások - Hobby keltetőtál, JBL só, Hobby pete...

Nos, mint kiderült a JBL só útmutatójában az van hogy 2 csapott mérőkanál só 0,5l vízhez. Na ez a 2 csapott kanál a benne lévő műanyag teáskanál méretű eszközzel talán 5, de púpozva is max. 10g lehet... miközben kicsit rákeresve mindenhol 30-32g/l-t írnak, azaz kb. az útmutatóban ajánlott duplája kell. Most idítottam egyet tegnap rendesen grammra kimérve, ma reggelre látványos a javulás.
Gyanús is volt amúgy, mert a teljes 230g-ra már helyesen írják hogy 7 l-re elegendő, néztem hogy nagyon nem fogyott el a doboz tizede a 700 millis keltetőhöz...

Tanúlság: nem szabad hinni a mérőkanálnak, ki kell grammozni ha biztosra akar menni az ember.
 
Cool story:

Néztem hogy mi a tökömért nem kelnek ki rendesen az Artemia tojások - Hobby keltetőtál, JBL só, Hobby pete...

Nos, mint kiderült a JBL só útmutatójában az van hogy 2 csapott mérőkanál só 0,5l vízhez. Na ez a 2 csapott kanál a benne lévő műanyag teáskanál méretű eszközzel talán 5, de púpozva is max. 10g lehet... miközben kicsit rákeresve mindenhol 30-32g/l-t írnak, azaz kb. az útmutatóban ajánlott duplája kell. Most idítottam egyet tegnap rendesen grammra kimérve, ma reggelre látványos a javulás.
Gyanús is volt amúgy, mert a teljes 230g-ra már helyesen írják hogy 7 l-re elegendő, néztem hogy nagyon nem fogyott el a doboz tizede a 700 millis keltetőhöz...

Tanúlság: nem szabad hinni a mérőkanálnak, ki kell grammozni ha biztosra akar menni az ember.
A közönséges konyhasó is megteszi, csak ne legyen jódozott.
 
Mivel etetitek a páncélosharcsákat és a pontylazacokat? Konkrét, bevált termék érdelkelne.
Corydorasoknak:
élőeleségek
- Walter féreg
- fekete- és vörös szúnyoglárva
- kaliforniai fekete féreg
- végszükség esetén Tubifex (mostanság nemigen kapok egészséges férgeket)

száraz takarmány
- diszkosz granulátum

Pontylazacok közül konkrétan melyik faj érdekel? Nem mindegy, mert rengeteg van, és megtalálható közöttük "zöldségevő", "húsevő" és vegyes étrendű. Pontosítsd a kérdésedet, légy oly kedves.
 
A közönséges konyhasó is megteszi, csak ne legyen jódozott.
Szia Mary!
Mi az oka annak,hogy nem lehet jódozott sót használni az artemia keltetéshez?
Én is mindig ezt hallottam a mesterektől,
de előfordult, hogy nem tudtam venni csak jódozottat.
- A sórákok ugyanolyan jól keltek és a kishalak is ugyanannyira szerették a jódos rákocskákat. Árpi
 
Szia Mary!
Mi az oka annak,hogy nem lehet jódozott sót használni az artemia keltetéshez?
Én is mindig ezt hallottam a mesterektől,
de előfordult, hogy nem tudtam venni csak jódozottat.
- A sórákok ugyanolyan jól keltek és a kishalak is ugyanannyira szerették a jódos rákocskákat. Árpi
1-2 alkalom nem baj, de a jód az, ami a legkevésbé hasznos a halak szervezetének. A részletekbe nem mennék bele, mert solohovi terjedelműre sikeredne a poszt.
Magad is írtad, "mindig ezt hallottam a mesterektől", tehát járt utat járatlanért ne hagyd el.
Lábjegyzet: nem tudom milyen mesterekre utalsz, mert egy kéz sok megszámolni hány van az egész országban. ;)
 
1-2 alkalom nem baj, de a jód az, ami a legkevésbé hasznos a halak szervezetének. A részletekbe nem mennék bele, mert solohovi terjedelműre sikeredne a poszt.
Magad is írtad, "mindig ezt hallottam a mesterektől", tehát járt utat járatlanért ne hagyd el.
Lábjegyzet: nem tudom milyen mesterekre utalsz, mert egy kéz sok megszámolni hány van az egész országban. ;)
A mester mindig egy magamnál tapasztaltabb akvarista, komolyabb tenyésztési eredményekkel,de pl. Te is a jódmetes sót javasoltad.
Volt,hogy visszakérdeztem a jódra vonatkozóan (egy Kispesti tenyésztőnél,aki keltetett sórákkal + néhány gramm petével nagyot segített)
és nem tudta megmondani,hogy mi lesz a jódozott sós keltetéssel,de azt mondta: nyugodtan próbáljam ki,ha kíváncsi vagyok rá,ő még nem próbálta...
-én sem akartam,de amikor nem kaptam jódmentes sót kényszerből kipróbáltam.
Az egy kezet nem nevezném soknak, viszont akiket ismerek is, arra tényleg sok.;)
 
A mester mindig egy magamnál tapasztaltabb akvarista, komolyabb tenyésztési eredményekkel,de pl. Te is a jódmetes sót javasoltad.
Volt,hogy visszakérdeztem a jódra vonatkozóan (egy Kispesti tenyésztőnél,aki keltetett sórákkal + néhány gramm petével nagyot segített)
és nem tudta megmondani,hogy mi lesz a jódozott sós keltetéssel,de azt mondta: nyugodtan próbáljam ki,ha kíváncsi vagyok rá,ő még nem próbálta...
-én sem akartam,de amikor nem kaptam jódmentes sót kényszerből kipróbáltam.
Az egy kezet nem nevezném soknak, viszont akiket ismerek is, arra tényleg sok.;)
Azért a Mester szót ne zülleszd le a kötőszó szintjére.
Más az, aki tapasztalattal bír, és más az, aki TUD. ;) Hidd el, hogy elég az egy kéz, ha halakról van szó. Nekem négy ujj kell, hogy megszámláljam.
 
Back
Oldal tetejére