• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Az artemia nevelése elég problémás. Keltetni könnyű, de nagyobb méretűre felnevelni már a lehetetlenhez közelítő feladat :) Grindállal nekem nem volt sikerélményem :( Gondolkodom szárnyatlan muslica tenyésztésén. Imádnák a halaim :)
Napos tücsköt lehet kapni Árpád-hídnál. Bébi madárpókok azt eszik. Talán van muslica is.
 
Napos tücsköt lehet kapni Árpád-hídnál. Bébi madárpókok azt eszik. Talán van muslica is.
Köszönöm a tippet. Találtam korábban egy boltot a XVI. kerületben, ahol biztosan lehet kapni. Majd ha egyszer arra járok, veszek. Tücsköt, sáskát és csótányt elég sok helyen lehet kapni, az sokkal kommerszebb, mint a muslica :)
 
Üdv! Ezt a fajta tropikált vettem. Csak azt nem tudom melyik mi. 😀
 

Attachments

  • 20210829_124406.jpg
    20210829_124406.jpg
    335.7 KB · Megtekintések: 58
  • 20210829_124413.jpg
    20210829_124413.jpg
    352.7 KB · Megtekintések: 60
Üdv! Ezt a fajta tropikált vettem. Csak azt nem tudom melyik mi. 😀
A darabos sárga, amiből 3 kocka van, az kagylóhús. A jobb oldali legsötétebb sor fekete szúnyoglárva, a kicsit világosabb vörös szúnyog. A bal oldali narancsos sor cyclops, a maradék kettő meg fehér szúnyoglárva és mysis. Legalábbis ha jól tudom 😄
 
A darabos sárga, amiből 3 kocka van, az kagylóhús. A jobb oldali legsötétebb sor fekete szúnyoglárva, a kicsit világosabb vörös szúnyog. A bal oldali narancsos sor cyclops, a maradék kettő meg fehér szúnyoglárva és mysis. Legalábbis ha jól tudom 😄
majdnem mind talált :) A kagyló és a cyclops szerintem stimmel. De elvileg nincs benne fekete szunyoglárva, szóval a jobb oldali sor a vörös szúnyoglárva, nekem is ilyen sötét.
jobbról a 2. legalsó a fehér szúnyoglárva. akkor a többi sötét vöröses az artémia? én sem tudom ám pontosan :D
 
A kagyló nem biztos jó ötlet volt a halaimnak. Most beadtam egy kockát, és egy üveglazac csak tartja a szájában, az anci csócsálja. Még a szifó se tudja lenyelni. Java kukában végezte.
 
A kagyló nem biztos jó ötlet volt a halaimnak. Most beadtam egy kockát, és egy üveglazac csak tartja a szájában, az anci csócsálja. Még a szifó se tudja lenyelni. Java kukában végezte.
Szerintem most ki tudod próbálni, melyik válik be. Legközelebb pedig csak azokat érdemes megvenni. Mindegyik kapható külön is.
 
majdnem mind talált :) A kagyló és a cyclops szerintem stimmel. De elvileg nincs benne fekete szunyoglárva, szóval a jobb oldali sor a vörös szúnyoglárva, nekem is ilyen sötét.
jobbról a 2. legalsó a fehér szúnyoglárva. akkor a többi sötét vöröses az artémia? én sem tudom ám pontosan :D
Akkor gyanítom artémia lehet a hatodik.
Amúgy a kagyló szerintem is kakukktojás, az nagyobb halaknak lehet jó. Én nem is nagyon szoktam adni belőle, elvétve egy harmad kockát kb, azt is késsel szétvágom amennyire tudom.
 
Akkor gyanítom artémia lehet a hatodik.
Amúgy a kagyló szerintem is kakukktojás, az nagyobb halaknak lehet jó. Én nem is nagyon szoktam adni belőle, elvétve egy harmad kockát kb, azt is késsel szétvágom amennyire tudom.
Sokaktól hallom, hogy nem az igazi. Nekem megeszik simán, a rákhúst is. Szétcincálják, pedig nem nagy halaim vannak. Ezért kell mindenkinek kitapasztalnia.
 
Talán ebbe a topicba illik a legjobban... Az érdekelne, hogy élö eleséget mennyi ideig lehet a hütöben tárolni?

Az artemia és vizibolha nalam 5-7 nap utan megdoglig és a vizük berohad.
Az egyetlen egy halamnak, vettem jómultkorában (legalább 3-4 hete) egy kis csomag tubifexet. Még mindig meg van a fele, és még mindig élnek, ma láttam elöször egy kifehéredett doglott kukacot.
Amint a meleg akvariumvizbe kerulnek, szorgosan ficánkolni kezdenek.
Vajon mennyi ideig maradnak még életben?

Egy 200ml es dobozban vannak, nagyritkán lecserélem a vizuk felét csapvizre.
Egyszer kaptak egy ici pici banánt.

Nyilván a tápértékük mar nem olyan mint a frissé. Érdemes egyáltalan még ezekkel etetnem, vagy ajándékozzam el a maradék tubit valakinek akinel ez az adag egy etetésre elfogy?

Valakinek van tapasztalata, hogy más - boltban kaphato eleség a hütöben mennyi ideig marad életben?
 
Talán ebbe a topicba illik a legjobban... Az érdekelne, hogy élö eleséget mennyi ideig lehet a hütöben tárolni?

Az artemia és vizibolha nalam 5-7 nap utan megdoglig és a vizük berohad.
Az egyetlen egy halamnak, vettem jómultkorában (legalább 3-4 hete) egy kis csomag tubifexet. Még mindig meg van a fele, és még mindig élnek, ma láttam elöször egy kifehéredett doglott kukacot.
Amint a meleg akvariumvizbe kerulnek, szorgosan ficánkolni kezdenek.
Vajon mennyi ideig maradnak még életben?

Egy 200ml es dobozban vannak, nagyritkán lecserélem a vizuk felét csapvizre.
Egyszer kaptak egy ici pici banánt.

Nyilván a tápértékük mar nem olyan mint a frissé. Érdemes egyáltalan még ezekkel etetnem, vagy ajándékozzam el a maradék tubit valakinek akinel ez az adag egy etetésre elfogy?

Valakinek van tapasztalata, hogy más - boltban kaphato eleség a hütöben mennyi ideig marad életben?
Szia!
Én wc-tartályban tartom a tubit, ilyen formában. A hűtőben nem megengedett.
Ha hűtőben tartod, csak egy kevés víz kell ami nem lepi el teljesen. Nálam hamarabb elfogy, mint hogy elpusztuljanak.
A többiben nem tudok segíteni.
 

Attachments

  • 20210707_152621.jpg
    20210707_152621.jpg
    279.6 KB · Megtekintések: 53
Száraz tápoknál lehet probléma, ha lejárt már a szavatossága, és úgy etettem vele?
Most vettem észre, hogy pl a JBL NovoFect februárban lejárt 😬😄
 
Kaptam egy kis csomag Sera VipaChipset.. A Sera termékeit nem ismerem közelről, sosem vettem, de ha már ajándék, gondoltam kipróbálom.
A foltos harcsáknak úgy-ahogy tetszik (főleg Mamának, a nagy albínó fátyolos ott elöl), nyammognak rajta. A bunkóbb Aymo még guppit is csíp érte, a guppik meg.. na igen, konyhamalacok. Fejenállva eszik a süllyedő tápot, olyan kecsességgel, mint egy sánta hintaló. Semmi büszkeség, semmi tartás.. 😄
 

Attachments

  • 20211015_092408.jpg
    20211015_092408.jpg
    250.4 KB · Megtekintések: 28
Szia!
Én wc-tartályban tartom a tubit, ilyen formában. A hűtőben nem megengedett.
Ha hűtőben tartod, csak egy kevés víz kell ami nem lepi el teljesen. Nálam hamarabb elfogy, mint hogy elpusztuljanak.
A többiben nem tudok segíteni.
Ez zseniális. Akár az asszony tudta nélkül is rejtegethetnék otthon tubifexet. Legalább 3 👍 járna, csak azért nem kaptál ezt 😍, mert a gyerekem sikítva menekül minden féregszerűségtől. 🙂
 
Az artemia és vizibolha nalam 5-7 nap utan megdoglig és a vizük berohad.
A vízibolha sikerrel tartható, főként lebegő zöld algát eszik, de infuzóriumos bacikúltúra is bejön nekik. A befőttesüvegben a törzsállományom már a JBL Novo Prawn (áztatás, ujjal szétmasszírozás vízpiszkítónak🤣) adása után is szaporodni kezdett, amikor lefogyott a lebegő szutyok. Nem szereti a vízmozgást(az akáctuskó naplóban írtam is). Hűtőben tartani azért esélytelen, mert átállítod téli üzemmódba. A víz lehűlésével elkezd tartós petét nevelni, majd elpusztul. A tartós pete akár ki is száradhat, a szél elviheti máshova, akkor kel ki újból, ha alkalmas a környezet. 🙂
 
A vízibolha sikerrel tartható, főként lebegő zöld algát eszik, de infuzóriumos bacikúltúra is bejön nekik. A befőttesüvegben a törzsállományom már a JBL Novo Prawn (áztatás, ujjal szétmasszírozás vízpiszkítónak🤣) adása után is szaporodni kezdett, amikor lefogyott a lebegő szutyok. Nem szereti a vízmozgást(az akáctuskó naplóban írtam is). Hűtőben tartani azért esélytelen, mert átállítod téli üzemmódba. A víz lehűlésével elkezd tartós petét nevelni, majd elpusztul. A tartós pete akár ki is száradhat, a szél elviheti máshova, akkor kel ki újból, ha alkalmas a környezet. 🙂
Liter vízes üvegben elvannak?
 
A vízibolha sikerrel tartható, főként lebegő zöld algát eszik, de infuzóriumos bacikúltúra is bejön nekik. A befőttesüvegben a törzsállományom már a JBL Novo Prawn (áztatás, ujjal szétmasszírozás vízpiszkítónak🤣) adása után is szaporodni kezdett, amikor lefogyott a lebegő szutyok. Nem szereti a vízmozgást(az akáctuskó naplóban írtam is). Hűtőben tartani azért esélytelen, mert átállítod téli üzemmódba. A víz lehűlésével elkezd tartós petét nevelni, majd elpusztul. A tartós pete akár ki is száradhat, a szél elviheti máshova, akkor kel ki újból, ha alkalmas a környezet. 🙂
Irigykedve is szoktam olvasni soraidat, hogy teged az sem ejt kétségbe, hogy a szürö beszippantotta a "kis cukikat" hiszen úgyis újraszaporitod oket A dusztusüvegböl.

Múltkor a soraidon felbuzdulva vettem is egy nagy csomag bolhát, hogy hátha felzabálják a biofilmet az akváriumban,viszont sajnos azzal nem számoltam hogy a nagyonnagyon gyengén csurdogáló szürö kicsinálja öket. :(

Nem tudtam, hogy hütés hatására igy viselkednek. Viszont csak hütott bolhát szoktam látni a boltokban. Érdemes lenne egy csomag hütött bolhát a te dunsztos-üveges módszereddel megpróbálni szaporodásra birni? Értem ez alatt, hogy reménykedni abban, hogy pár bolha anya már "érett petéket" hordoz, s hogy ezekböl majd lesz egy stabil bázisom?
 
Back
Oldal tetejére