• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Sziasztok!

Tapasztalt már olyasmit valaki, hogy a frissen rendelt és bontott Tetra Menü haleledelben mintha moly háló lenne?

Próbálom szórni, de nem jön. Most tűnt fel, hogy hálós.

Ezen ugye gyárilag nincs fólia sem.

Köszi
István
 
Sziasztok!

Tapasztalt már olyasmit valaki, hogy a frissen rendelt és bontott Tetra Menü haleledelben mintha moly háló lenne?

Próbálom szórni, de nem jön. Most tűnt fel, hogy hálós.

Ezen ugye gyárilag nincs fólia sem.

Köszi
István
Szia! Még nem találkoztam ilyennel, de valószínűleg akkor nem megfelelően volt tárolva az eledel. Viszont a halak megeszik így is úgy is, főleg ha van benne élő táplálék.
 
Szasztok!
Használtatok már lassan oldódó díszhal eleséget? Azt írják róla, hogy folyamatosan oldódik ki, így hosszabb elutazásnál biztosítja a folyamatos tápellátást. Hosszabb elutazásnál érdemes használni, vagy inkább maradjon a koplalás?
 
Szasztok!
Használtatok már lassan oldódó díszhal eleséget? Azt írják róla, hogy folyamatosan oldódik ki, így hosszabb elutazásnál biztosítja a folyamatos tápellátást. Hosszabb elutazásnál érdemes használni, vagy inkább maradjon a koplalás?
Mennyi ideig nem kapnának enni?
Pl. 1 hetet simán kibírnak a halak kaja nélkül, de akár 2 hetet is.
 
Szasztok!
Használtatok már lassan oldódó díszhal eleséget? Azt írják róla, hogy folyamatosan oldódik ki, így hosszabb elutazásnál biztosítja a folyamatos tápellátást. Hosszabb elutazásnál érdemes használni, vagy inkább maradjon a koplalás?
JBL gyártmányú fehét téglatestet vettem. Nekem nem jött be, nem szerették. Még az RC garnélák se fordultak rá, pedig azok még a hal kakit is megeszik.
Következő évben csináltam egy automata etetőt, és elutazáskor azt haszálom. A gyárit túl drágának találom, arra az egy hétre. Egyébként símán kibírják kaja nélkül is.
 
Erről az automata etetőről fellelhető valami itt a fórumon is? valahogy még nem leltem rá, pedig érdekelne :)
Nem, nincs fenn. Saját naplóm nincs, ezért nem nagyon tudnám hová feltenni. Esetleg a "Kókány megoldások" topicba férne el. Elég speciális megoldás, szerintem nem utánépíthető.
Egy lassú áttételes motor húz egy dugattyút egy fecskendőben, amiből beleszóródik a kaja a vízbe. A vezérlést PLC végzi, mint az összes többi funkciót az akvában (világítás, skimmer stb). A kivitelezése valóban kókány, de egy óra alatt kész volt. Ennyi időt tudam rászánni nyaralás előtt. Aztán úgy maradt, még 2 évig. Idén pedig nem lesz rá szükség. 😟
 
Sziasztok! Időnként szoktam adni a halaknak fagyasztott tubifexet. Ilyenkor erős hal szagot érzek az egész lakásban. Tubi etetőben adom. Más is tapasztal ilyet?
 
Sziasztok! Időnként szoktam adni a halaknak fagyasztott tubifexet. Ilyenkor erős hal szagot érzek az egész lakásban. Tubi etetőben adom. Más is tapasztal ilyet?
Szia,
pont ma adtam nekik fagyasztott tubifexet. Semmi rendellenes szagot nem éreztem. Nem lehet, hogy a tubifexed egyszer már kiolvadt és visszafagyasztották (lehet ez a nem megfelelő szállítás közben még mielőtt beért a boltba), és megromlott. Fagyasztott kajáknál előfordulhat, hogy véletlenül kiengedett, gyorsan visszafagyasztják úgyse veszed észre.
 
Szia,
pont ma adtam nekik fagyasztott tubifexet. Semmi rendellenes szagot nem éreztem. Nem lehet, hogy a tubifexed egyszer már kiolvadt és visszafagyasztották (lehet ez a nem megfelelő szállítás közben még mielőtt beért a boltba), és megromlott. Fagyasztott kajáknál előfordulhat, hogy véletlenül kiengedett, gyorsan visszafagyasztják úgyse veszed észre.
Benne van a pakliban. Akkor kidobom inkább.
 
Sziasztok! Időnként szoktam adni a halaknak fagyasztott tubifexet. Ilyenkor erős hal szagot érzek az egész lakásban. Tubi etetőben adom. Más is tapasztal ilyet?
Bocsánat ha rosszul értelmeztem, de én úgy szoktam adni a fagyit, hogy alapból 2 dl RO vízbe olvasztom ki, letakart üveg pohárba. Majd hasonló mennyiségű RO vízbe is öblítem át (lehet deszt víz is), majd ezt leszűrve adagolom be apránként az akvába, figyelve hogy mennyit fogyasztanak a lakók. Kiolvasztás, vagy öblítés alatt azonban soha nem tapasztaltam hal - vagy büdös szagot.
 
Bocsánat ha rosszul értelmeztem, de én úgy szoktam adni a fagyit, hogy alapból 2 dl RO vízbe olvasztom ki, letakart üveg pohárba. Majd hasonló mennyiségű RO vízbe is öblítem át (lehet deszt víz is), majd ezt leszűrve adagolom be apránként az akvába, figyelve hogy mennyit fogyasztanak a lakók. Kiolvasztás, vagy öblítés alatt azonban soha nem tapasztaltam hal - vagy büdös szagot.
Én az etetőben kiolvasztom a kockát meglögybölöm csapvízben és megy az aksiba. Ha apránként adagolnám mind megennék a felszíni halak. Így viszont feljön egy nagyobb Cory, rácuppan az etetőre és kiszív egy nagyobb adagot.
A cseh emelő szivacsára ráviszi az áramlat ahonnan a kisebb coryk fel tudják venni.
De ezek után kiváltom szárított tubival. Élő tubi az alap amúgy.
 
Én az etetőben kiolvasztom a kockát meglögybölöm csapvízben és megy az aksiba. Ha apránként adagolnám mind megennék a felszíni halak. Így viszont feljön egy nagyobb Cory, rácuppan az etetőre és kiszív egy nagyobb adagot.
A cseh emelő szivacsára ráviszi az áramlat ahonnan a kisebb coryk fel tudják venni.
De ezek után kiváltom szárított tubival. Élő tubi az alap amúgy.
Adj nekik nyugodtan fagyasztottat továbbra is, csak ha tudod, máshonnan szerezd be. Nem kéne, hogy ennyire büdös legyen. Sokkal minőségibb mint a szárított. Nekem is van itthon vagy négy féle.
 
Adj nekik nyugodtan fagyasztottat továbbra is, csak ha tudod, máshonnan szerezd be. Nem kéne, hogy ennyire büdös legyen. Sokkal minőségibb mint a szárított. Nekem is van itthon vagy négy féle.
Egyre többet olvasom a fagyasztott artémiát. Még nem próbáltam.
 
Back
Oldal tetejére