• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Sziasztok!
A haltápok lejárata miben befolyásolja azok minőségét?
Lesz baja a halaknak, ha ilyennel etetem őket?
Kaptam egy majd teljes doboz Tetra Pro Colourt, ami már lejárt, de nem lenne szívem kidobni.
 
Sziasztok. Szúnyogírtás után szerintetek eterhetek élő szúnyoglárvával?

Ha nagyon szeretnél, akkor szerintem igen. Ha a szúnyog, amit lepermetezünk irtószerrel, még le tud petézni, akkor nem ért semmit a szúnyogirtás :)
 
Kipróbáltam, meglepődtem: A garnélák is eszik szépen, de az otocinclusok le nem szállnak a blansírozott káposztalevélről.
Úgy vettem észre, nálam mindent szeretnek, aminek van íze. Retek-, sóska-, káposzta levél. Viszont az ízetlen kaják nem mennek: pl. uborka karika. Sőt, a mások által kedvelt gyermekláncfűre se néznek rá.
Viszont az első három, egész évben frissen beszerezhető, vagy a kertből begyűjthető. Sóskát direkt nekik nevelek télen cserépben. :)
 
Amikor túletetésről beszélünk, akkor mindig a felgyülemlett kajáról van szó, ezzel egyidejűleg a vízminőség potenciális romlásáról? Vagy arról is, hogy a falánk halak túlságosan bezabálnak? Ilyenkor mi van? Mi bajuk lehet, mik a jelei?
 
Amikor túletetésről beszélünk, akkor mindig a felgyülemlett kajáról van szó, ezzel egyidejűleg a vízminőség potenciális romlásáról? Vagy arról is, hogy a falánk halak túlságosan bezabálnak? Ilyenkor mi van? Mi bajuk lehet, mik a jelei?
Is-is. Persze nagyban függ attól, hogy mivel etetsz, meg attól, hogy egyszer rengeteget, vagy többször sokat adsz nekik, @Jopet .
A) Olyan táp, ami vízzel érintkezve hamar szétesik, az el nem fogyasztott kaja a víz minőségét rontja. Ez a magas proteintartalmú eleségekre fokozottan igaz.
B) A hal olyan, mint egy kutya: bármikor képes előadni a "Még a büdös életben nem ettem, majd éhen pusztulok!" c. monodrámát. Ha valaki bedől ennek, akkor többet ad, ami megterheli a hal emésztőrendszerét. Az "egyszerűbb" halaknál (pl. guppy) ez nem is okoz nagyobb problémát, mert szinte azonnal ürítenek. A többi fajnál ezzel szemben a durranásig etetés hosszútávon emésztési (pl. : hurutos széklet), és elhízásból eredő keringési elégtelenséget (vörös kopoltyúlemezek, nehézlégzés, stb.) okoz.
Zanzásítva ennyi, de halfajtól függően erről a témáról órákig lehetne beszélni.
 
Utoljára módosított:
Más is adja a lecsapott szúnyogokat a halainak? Tudom javasolni, nálam az elevenszülőim imádják :D Nem mondom, hogy szapora munka ezzel jóllakatni őket, de most ebben a szúnyog invázióban kis elszántsággal jó kis kiegészítés... És ad is valamiféle perverz elégtételt, amikor a hőn szeretett hal felfalja a gazdája támadóját :D
 
Más is adja a lecsapott szúnyogokat a halainak? Tudom javasolni, nálam az elevenszülőim imádják :D Nem mondom, hogy szapora munka ezzel jóllakatni őket, de most ebben a szúnyog invázióban kis elszántsággal jó kis kiegészítés... És ad is valamiféle perverz elégtételt, amikor a hőn szeretett hal felfalja a gazdája támadóját :D
Egy elektromos rovarcsapda nagyban tudja segíteni áldásos tevékenységedet.
 
Pár hónapon belül indítani szeretnék egy Diszkosz halas akváriumot. Az lenne a kérdésem hogy élő vagy száraz kaját adjak majd nekik?
 
Héjazott artemia tojásról hallott már valaki?
Tegnap vettem egy dobozzal, állítólag ugyanolyan tápértékű mintha artemia lárvával etetnék (sőt, elvileg valamivel jobb), de nem kell a keltetéssel bajlódni. Angolul deacapulated artemia egg-ként lehet rákeresni.

Cory nanus ivadékot tervezek etetni vele, aztán lehet kapnak a neonok is majd belőle mert az 50g rengeteg nekem :)
 
Sziasztok!

A GlasGarten termékét, ezt a pálcikás nyalókákat vagy minek nevezik őket, meddig szabad a vízben hagyni? Nálam nyalogatják a garnélák, mindig felváltva más és más, de mivel nincsenek sokan így azért nem fogy el egy nap alatt biztosan. Hatással van a víz paraméterekre, etetem az algákat vele ha sokáig bent marad? (mondjuk 3-4 nap)

Köszönöm nektek! :)
 
Sziasztok!

A GlasGarten termékét, ezt a pálcikás nyalókákat vagy minek nevezik őket, meddig szabad a vízben hagyni? Nálam nyalogatják a garnélák, mindig felváltva más és más, de mivel nincsenek sokan így azért nem fogy el egy nap alatt biztosan. Hatással van a víz paraméterekre, etetem az algákat vele ha sokáig bent marad? (mondjuk 3-4 nap)

Köszönöm nektek! :)
Sajnos nem tudok tapasztalati tanácsot adni, mert az enyémek pár óra alatt lecsupaszítják a karót.
Úgy gondolom, ha a létszám 20 alatti, akkor inkább ne tegyél be. Egyszer, változatos étrend kedvéért beújítottam Moringás nyalókába. Fanyalogtak. Kivettem, hagytam megszáradni. Két nap múlva újra be akartam tenni, de olyan büdi volt, hogy inkább kidobtam.
 
Sziasztok!
Jelenleg van 3 csoki gurámim és 11 amandám, ezt szeretném bővíteni még 4 amandával és egy törpesügér párral.
Jelenleg dennerle száraz eleséget kapnak, heti 1x egy kocka fagyasztott vörös cyclops-al turbózva.
Azon agyaltam, hogy esetleg van értelme benevezni a JBL artemia keltetőbe? Felnőtt halak is megeszik a sórákot? Javítok a kondijukon? Vagy hagyjam a fenébe az egészet, mert nincs nagy hozzáadott érték, és etessem tovább a fagyasztottat a szárazzal?
(Nem tudom amanda szaporítása lehetséges e akváriumi körülmények között.. illetve azoknak már lehet, hogy papucsállatka kéne?)
 
Héjazott artemia tojásról hallott már valaki?
Tegnap vettem egy dobozzal, állítólag ugyanolyan tápértékű mintha artemia lárvával etetnék (sőt, elvileg valamivel jobb), de nem kell a keltetéssel bajlódni. Angolul deacapulated artemia egg-ként lehet rákeresni.

Cory nanus ivadékot tervezek etetni vele, aztán lehet kapnak a neonok is majd belőle mert az 50g rengeteg nekem :)
Ugyan megkésve a válasszal, de én is beszereztem egyszer egy 250ml-es dobozkával, mert benéztem, és azt hittem, normlális artémia-pete. :D Dekapszualizált artémia pete.
Annyira apró, hogy föleg növendék halak tudják megenni..* Kisguppik imádják. Kisbetták esetén nagy segítség, hogy az élöeledelröl átszokjanak a fagyasztott/száraz tápra.

Èn azt is olvastam róla, hogy etetés elött érdemes beáztatni.

*Amikor szárazon valamennyi beszórok, és kicsit összeragad ez a dekaszualizált artémia pete, akkor azért a vitorláshalak is rákattannak.
 
Sziasztok!
Jelenleg van 3 csoki gurámim és 11 amandám, ezt szeretném bővíteni még 4 amandával és egy törpesügér párral.
Jelenleg dennerle száraz eleséget kapnak, heti 1x egy kocka fagyasztott vörös cyclops-al turbózva.
Azon agyaltam, hogy esetleg van értelme benevezni a JBL artemia keltetőbe? Felnőtt halak is megeszik a sórákot? Javítok a kondijukon? Vagy hagyjam a fenébe az egészet, mert nincs nagy hozzáadott érték, és etessem tovább a fagyasztottat a szárazzal?
(Nem tudom amanda szaporítása lehetséges e akváriumi körülmények között.. illetve azoknak már lehet, hogy papucsállatka kéne?)
Mar csak azert, hogy a valtozatossagot noveld erdemes oket elo artemiaval etetni. Nalunk a felnott bettak is boldogan vadasztak a frissen kelt sorakot. JBL artemia keltetot nem ajanlanam, baromi draga DIY rendszerhez kepest. :) (DIYhoz kell: flakon, kinai oldalrol DIY co2 bottle cap, 2 db csap, 1db legpumpa) Illetve bugyogasmentes megoldas a HOBBY keltetoje.
diy_artemia.jpg
 
Sziasztok!
Jelenleg van 3 csoki gurámim és 11 amandám, ezt szeretném bővíteni még 4 amandával és egy törpesügér párral.
Jelenleg dennerle száraz eleséget kapnak, heti 1x egy kocka fagyasztott vörös cyclops-al turbózva.
Azon agyaltam, hogy esetleg van értelme benevezni a JBL artemia keltetőbe? Felnőtt halak is megeszik a sórákot? Javítok a kondijukon? Vagy hagyjam a fenébe az egészet, mert nincs nagy hozzáadott érték, és etessem tovább a fagyasztottat a szárazzal?
(Nem tudom amanda szaporítása lehetséges e akváriumi körülmények között.. illetve azoknak már lehet, hogy papucsállatka kéne?)
Szia.

Bár direktben nem próbáltam de nálam társasban szaporodnak az amandák. Nem etettem őket soha külön de 3-4 már felnőtt az akvában szóval egy próbát megér. Banán féreg jó indításnak szerintem.
+1 az artémiára. Amit meg hagytak a kis betták mindig beöntöttem a nagyba, nagy vadászat szokott lenni.
Ahogy @tsokee írta, felesleges bonyolítani. Pet palack meg pár apróság és kész.
 
Back
Oldal tetejére