• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

Sziasztok!
Az lehetséges, hogy a fekete neonhalaim csipegetik az újonnan telepített Hydrocotyle tripartita japan növényemet?! Egyre kevesebb van belőle és néha lámpaoltás után látom, hogy bele-beleharapnak. Pedig kapnak enni rendesen....
 
Nekem még anno azt mondták a boltban, hogy elsősorban fagyasztottal etessek.
Cyclops és szúnyoglárva(vörös). Egy idő után két páncélosharcsa (a szúnyoglárvát ők falták a legjobban) meghalt, kb egy napon. Nyilván soha nem fogjuk megtudni, hogy mi okozta, de az egyik boltos azt mondta, hogy kizárt, hogy a lárva volt az ok, a másik azt mondta, hogy szerinte viszont elképzelhető. Azóta olyat nem használok, persze biztosan nem tudhatom.

Cyclops még megvan, bár őszintén szólva nem szeretem annyira (a halak eszegetik, de nekik sem kedvenc). Az viszont új infó most nekem(ezt a topicot olvasgatva), hogy igazából nem is muszáj fagyasztottat adni.. Ez igaz? Akkor nem is veszek több Cyclopsot se :)

A JBL Novo Tab a kedvencük egyébként(azt nem tudom megítélni, hogy ez milyen minőséget takar :-/ ), ezt úgy szoktam adagolni, hogy egyet eltörök és a két darabot egymáshoz dörzsölöm, így a lehulló apró darabokat a neon/rézlazac banda is simán megeszi..vagyis felfalja.
 
Még egy kérdés, hátha idetéved egy halas szaki :)

Most elég sokféle halkajám van, azt meg tudom mondani, hogy melyik a kedvencük, de, hogy melyik a jó és egészséges táp, azt sajnos nem tudom. Az eledelek egy részét vettem, másik részét kaptam/örököltem. Valaki meg tudná mondani, hogy melyiknek az adagolását kerüljem inkább?

JBL Novo Tab,JBL Novo Color(lemezes), Aquatic Nature Tropical energy food), JBL Novo Grancolor mini, Tetra rubin granules, TetraMin Mini Granules, Hikari: Sinking Wafers.

Emellett, ahogy fent írtam, még van Cyclops, de azt már csak hetente egyszer adom csak.. Emellett a növényevő brigád heti rendszerességgel kap spenótot, vagy uborkát.
 
Talán ide illik a kérdésem:
Egy hétig mellőzhető az etetés?
Olvastam már ezt is meg azt is.
30db hamis neon, 5db Amanda lazac.
Naponta rendszeresen kapnak enni, kb. 1 késhegynyi kaját. :)

Köszi a megosztott tapasztalatokat.
 
Talán ide illik a kérdésem:
Egy hétig mellőzhető az etetés?
Olvastam már ezt is meg azt is.
30db hamis neon, 5db Amanda lazac.
Naponta rendszeresen kapnak enni, kb. 1 késhegynyi kaját. :)

Köszi a megosztott tapasztalatokat.

Előtte etesd őket kicsit jobban, hogy legyenek tartalékaik. 4-5 nap sima ügy, a 7-8 más sok, de valszeg kibírják, csak a le fognak fogyni, és a színük is elmegy. Utána viszont fokozatosan adj nekik enni, ne egyszerre borítsd be a kimaradt napok kajáját. (Ennyi halnak a késhegynyi amúgy nem kevés...?!)
 
Előtte etesd őket kicsit jobban, hogy legyenek tartalékaik. 4-5 nap sima ügy, a 7-8 más sok, de valszeg kibírják, csak a le fognak fogyni, és a színük is elmegy. Utána viszont fokozatosan adj nekik enni, ne egyszerre borítsd be a kimaradt napok kajáját. (Ennyi halnak a késhegynyi amúgy nem kevés...?!)
Ezt értsd úgy, hogy ennyitől a teljes vízfelszínen eloszlik ez a mennyiség és általában kapnak még ráadást is. Kb. úgy 5 perc alatt el is takarítják.
Túletetni sem szeretném őket, egyébként szépen növekedtek amióta nálam vannak. :)
 
Használ valaki ilyen tápokat? Dennerle haltáp - Color Booster, általános színfokozó 100ml most csak 2 240,00 Ft - Green Aqua Green Aqua és Dennerle haltáp - Complete Gourmet Menu általános 100ml most csak 2 080,00 Ft - Green Aqua Green Aqua

A kérdésem, hogy ezek mennyire apró szeműek? Kék neonoknak, ékfoltos razbóráknak és galaxy dánióknak szánom elsősorban, de ha elég apró szemű lenne, akkor az ivadék guppiknak és mollyknak is ezt adnám. Vagy a galaxy-k miatt inkább ezt vegyem: Dennerle NanoGran - haltáp kis termetű halaknak most csak 2 110,00 Ft - Green Aqua Green Aqua
 
Még egy kérdés, hátha idetéved egy halas szaki :)

Most elég sokféle halkajám van, azt meg tudom mondani, hogy melyik a kedvencük, de, hogy melyik a jó és egészséges táp, azt sajnos nem tudom. Az eledelek egy részét vettem, másik részét kaptam/örököltem. Valaki meg tudná mondani, hogy melyiknek az adagolását kerüljem inkább?

JBL Novo Tab,JBL Novo Color(lemezes), Aquatic Nature Tropical energy food), JBL Novo Grancolor mini, Tetra rubin granules, TetraMin Mini Granules, Hikari: Sinking Wafers.

Emellett, ahogy fent írtam, még van Cyclops, de azt már csak hetente egyszer adom csak.. Emellett a növényevő brigád heti rendszerességgel kap spenótot, vagy uborkát.

Az egyes kajáidra keress rá, ha máshol nem, hát a gyártó oldalán biztosan lesz infó.
Ha már ennyi féle van, akkor próbálj egy menüsort összeállítani úgy, hogy minden nap mást kapjanak, úgyis 7 féle kaját írtál, így már nem lesz nehéz.

Fagyik: a cyclops a Te halaidnál símán lehetne alap kaja. (gondolom, nem a vörös, hanem a normál zöldes, vagy drappos színűt vetted) A mérete és a beltartalma alapján egyaránt. A vörös szúnyog egy bitang jó, de bitang erős/tömény kaja, ami szemrebbenés nélkül okozhatta a harcsáid halálát, főleg, ha nagyjából minden nap kaptak és ahogy írtad is, ők ették a legtöbbet.

Én azt csinálnám, hogy egy-egy pici cyclopsot kapnának minden nap, kiegészítésnek jöhetnek a felsoroltak, heti két alkalommal pedig a darabolt vörös szúnyog. (ezt én fagyosan szoktam egy erre a célra szánt vágódeszkán egy csak a halakhoz használt késsel megtenni, meglepően szépen össze lehet kaszabolni fagyosan)
Heti egy nap koplalást viszont érdemes beiktatni, ezt általában a leg zűrösebb napodra érdemes időzíteni.
 
Használ valaki ilyen tápokat? Dennerle haltáp - Color Booster, általános színfokozó 100ml most csak 2 240,00 Ft - Green Aqua Green Aqua és Dennerle haltáp - Complete Gourmet Menu általános 100ml most csak 2 080,00 Ft - Green Aqua Green Aqua

A kérdésem, hogy ezek mennyire apró szeműek? Kék neonoknak, ékfoltos razbóráknak és galaxy dánióknak szánom elsősorban, de ha elég apró szemű lenne, akkor az ivadék guppiknak és mollyknak is ezt adnám. Vagy a galaxy-k miatt inkább ezt vegyem: Dennerle NanoGran - haltáp kis termetű halaknak most csak 2 110,00 Ft - Green Aqua Green Aqua

Color booster es a complete is tokeletes bent ezt hasznaljuk
 
Véletlenül kint felejtettem éjszakára a fagyikaját, és kiolvadt, ha visszafagyasztom, odaadhatom a halaknak, lesz tőle bajuk?
 
Véletlenül kint felejtettem éjszakára a fagyikaját, és kiolvadt, ha visszafagyasztom, odaadhatom a halaknak, lesz tőle bajuk?
Elvileg,ha felolvad,annyira nem para,de ebben a melegben egy egész éjszaka már lehet,hogy kicsit sok!
Esetleg bontsd fel és szagold meg,hogy nem másabb e a szaga..
 
Elvileg,ha felolvad,annyira nem para,de ebben a melegben egy egész éjszaka már lehet,hogy kicsit sok!
Esetleg bontsd fel és szagold meg,hogy nem másabb e a szaga..

A cyclops-nak elég jellegzetes erős szaga van, szerintem nem érezném meg rajta, ha romlott lenne. Szerencsére nincs olyan nagy meleg a lakásban, kaja se szokott megromlani, ha kint marad.
 
A cyclops-nak elég jellegzetes erős szaga van, szerintem nem érezném meg rajta, ha romlott lenne. Szerencsére nincs olyan nagy meleg a lakásban, kaja se szokott megromlani, ha kint marad.
Elvileg szerintem ilyenkor a bacik okozhatnak gondot,de azok meg fagyóban nem hiszem,hogy megmaradnak.
Volt már olyan,hogy etettem fel majd egy éve lejárt cyclopsot,a halak nem panaszkodtak. :)
 
Dede, mindössze lelassulnak az életfolyamataik, ezért lehet a legtöbb ételt "csak" 3-6-12 hónapig fagyasztva tárolni, míg a hőkezeléssel sterilizált konzervek évekig, akár évtizedekig fogyaszthatóak. Mélyfagyasztással és sütéssel/főzéssel lehet sterilizálni, a sima fagyasztó erre alkalmatlan.
Ma sem keltem fel hiába! :)
 
Meg szeretnék osztani a saját tapasztalatomat veletek :)
Ha van nem kívánatos csiga az akváriumban, akkor érdemes szétlapítani az újainkkal és visszadobni az akiba. Nekem pl. fekete páncélosaim úgy cuppanak rá, mintha állandóan koplalnám őket! :D
Az amanok meg nagy egyszerűséggel kiveszik páncélosaim szájából és lelógnak a friss zsákmánynál (y) :D
 
Back
Oldal tetejére