• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

gastvic

Kertész szaki
Sziasztok!
A haltápok lejárata miben befolyásolja azok minőségét?
Lesz baja a halaknak, ha ilyennel etetem őket?
Kaptam egy majd teljes doboz Tetra Pro Colourt, ami már lejárt, de nem lenne szívem kidobni.

dexkill

VIP kertész
Sziasztok. Szúnyogírtás után szerintetek eterhetek élő szúnyoglárvával?
Ha nagyon szeretnél, akkor szerintem igen. Ha a szúnyog, amit lepermetezünk irtószerrel, még le tud petézni, akkor nem ért semmit a szúnyogirtás :)

elektrorudi

VIP kertész
Kipróbáltam, meglepődtem: A garnélák is eszik szépen, de az otocinclusok le nem szállnak a blansírozott káposztalevélről.
Úgy vettem észre, nálam mindent szeretnek, aminek van íze. Retek-, sóska-, káposzta levél. Viszont az ízetlen kaják nem mennek: pl. uborka karika. Sőt, a mások által kedvelt gyermekláncfűre se néznek rá.
Viszont az első három, egész évben frissen beszerezhető, vagy a kertből begyűjthető. Sóskát direkt nekik nevelek télen cserépben. :)

Jopet

Legenda
Amikor túletetésről beszélünk, akkor mindig a felgyülemlett kajáról van szó, ezzel egyidejűleg a vízminőség potenciális romlásáról? Vagy arról is, hogy a falánk halak túlságosan bezabálnak? Ilyenkor mi van? Mi bajuk lehet, mik a jelei?

mmccannon

Legenda
Amikor túletetésről beszélünk, akkor mindig a felgyülemlett kajáról van szó, ezzel egyidejűleg a vízminőség potenciális romlásáról? Vagy arról is, hogy a falánk halak túlságosan bezabálnak? Ilyenkor mi van? Mi bajuk lehet, mik a jelei?
Is-is. Persze nagyban függ attól, hogy mivel etetsz, meg attól, hogy egyszer rengeteget, vagy többször sokat adsz nekik, @Jopet .
A) Olyan táp, ami vízzel érintkezve hamar szétesik, az el nem fogyasztott kaja a víz minőségét rontja. Ez a magas proteintartalmú eleségekre fokozottan igaz.
B) A hal olyan, mint egy kutya: bármikor képes előadni a "Még a büdös életben nem ettem, majd éhen pusztulok!" c. monodrámát. Ha valaki bedől ennek, akkor többet ad, ami megterheli a hal emésztőrendszerét. Az "egyszerűbb" halaknál (pl. guppy) ez nem is okoz nagyobb problémát, mert szinte azonnal ürítenek. A többi fajnál ezzel szemben a durranásig etetés hosszútávon emésztési (pl. : hurutos széklet), és elhízásból eredő keringési elégtelenséget (vörös kopoltyúlemezek, nehézlégzés, stb.) okoz.
Zanzásítva ennyi, de halfajtól függően erről a témáról órákig lehetne beszélni.

Utoljára módosított:

Coller

Tapasztalt kertész
Más is adja a lecsapott szúnyogokat a halainak? Tudom javasolni, nálam az elevenszülőim imádják :D Nem mondom, hogy szapora munka ezzel jóllakatni őket, de most ebben a szúnyog invázióban kis elszántsággal jó kis kiegészítés... És ad is valamiféle perverz elégtételt, amikor a hőn szeretett hal felfalja a gazdája támadóját :D

elektrorudi

VIP kertész
Más is adja a lecsapott szúnyogokat a halainak? Tudom javasolni, nálam az elevenszülőim imádják :D Nem mondom, hogy szapora munka ezzel jóllakatni őket, de most ebben a szúnyog invázióban kis elszántsággal jó kis kiegészítés... És ad is valamiféle perverz elégtételt, amikor a hőn szeretett hal felfalja a gazdája támadóját :D
Egy elektromos rovarcsapda nagyban tudja segíteni áldásos tevékenységedet.

Oldal tetejére