• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

A fagyasztott kajáknál olvasom, hogy etethetjük folyamatosan, de adjunk mellette teljes értékű díszhaleledelt. Ezen mit értenek? Pl. a fent felsorolt gyártók granulátumos eleségei ilyenek?
 
Mixet szerintem is csak fajtaspecifikusan érdemes adni, pl diszkos-, malawi-, vagy tanganyika-mixet, de egyébként a bliszteres mysys, cyclops, atrémia, szúnyoglárva, meg valami jó kis szárazkaja teljesen elég.

Amúgy is egy kicsit túl van szerintem hájpolva az ennél változatosabb étrend, elvégre a természetes élőhelyükön, azon a 80-100 méteres, vagy még ennél is kisebb életterükben sem esznek ennél többfélét, ráadásul a túlságosan sokféle kajához hozzá sem tud szokni a bélflórájuk, úgyhogy még árt is nekik az ezerféle különböző kaja.
 
Sziasztok, lehet, hogy csak én vagyok béna, de amikor forrázott zöldséggel (uborka, saláta) etetek, akkor sehogysem tudom lenttartani... volt, hogy villával együtt tettem be, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez a jó megoldás...
Áztatnom kellene előtte? Vagy főzni? Vagy kőre kötni? :) Mit csinálok rosszul? :)
 
Egy idő után lesüllyed, ha rendesen leforráztad. De egy kis kőhöz kötözve az első perctől lent tartható. :)
 
Sziasztok!

Frissen keltetett artemiából milyen gyakran kell etetni? 1 hetes meggyhasú ivadékokról lenne szó. :)
 
Lehet, hogy rossz helyre írok, de kíváncsi lennék hogy az amanda lazacaim miért egész nap (legalabbis amikor latom oket este hattol tizig) a szuro alatt bandaznak egy csoportban? Félősek, esetleg erős nekik az áramlat?
Már három hete megvannak.
 
Lehet, hogy rossz helyre írok, de kíváncsi lennék hogy az amanda lazacaim miért egész nap (legalabbis amikor latom oket este hattol tizig) a szuro alatt bandaznak egy csoportban? Félősek, esetleg erős nekik az áramlat?
Már három hete megvannak.
Szia!
Nekem sincsenek régóta amandáim, de nálam akkor szoktak hasonlót csinálni amikor valamit matatok az akvában, pl. takarítok. Tehát az ijedtségtől is csinálhatnak ilyet.
 
Lehet, hogy rossz helyre írok, de kíváncsi lennék hogy az amanda lazacaim miért egész nap (legalabbis amikor latom oket este hattol tizig) a szuro alatt bandaznak egy csoportban? Félősek, esetleg erős nekik az áramlat?
Már három hete megvannak.
Hányan vannak, mekkora akváriumban, és milyen lakók vannak még?
 
A. Jó minőségű tubival mértékletesen. B. verzió: minőségi granulátum megfelelő szemcsemérettel.(nagyobb fehérje tartalom)
C. fagyikaja, ha van hozzá kedved játszani. u.i.: a vízminőséget eléggé el lehet vele rontani.
 
Fagyit nem nagyon. A granulátumok között vannak jók és a vizet sem bántják annyira. Tubit csak akkor, ha van hozzá energiád/kedved mosogatni. (bár van olyan edény, amit a WC tartályba lehet akasztani és így elég jól kapja a friss vizet, de ettől még etetés előtt nem árt a mosás)
 
Üdv.

Csináltunk a tekinknek vitaminbombát: saláta, sertés hús, máj, fagyasztott viaszlazac turmixolva, zselatinnal keményítve, lefagyasztva. A drága teknős cseszik megenni. Egy nagyon kis kostolót adtam a halaknak, ők viszont falják. Szerintetek okozhat bármi problémát vagy mehet a halaknak házi fagyasztott kajaként?
 
Back
Oldal tetejére