• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Halak etetése, mivel etessünk?

lehet nem jó topic, de hátha: Best Bite Nano-val etetek egy ideje, és türelmesen várom hogy megtörténjen a doboza szerint beharangozott süllyedés (Apró szemű, lassan süllyedő táp), de mindig csalódnom kell. konkrétan a szemcsék örökre a felszinen maradnak, a végén a skimmer takarítja el őket. én rontok el valamit, a táp ront el engem, esetleg más? (a másik medencében best bite betta táppal is etetek, az süllyed szépen)
Ugyanezzel etetek, nem süllyed rögtön a nagy része. Szívószálból összeraktam egy úszó keretet, abba szórtam, úgy nem a skimmer ette meg. Amióta az Aquario neo v. 2 skimmer van, azóta meg beszórom, szétterül, majd szépen apránként leszívja és bekeveri a halaknak a skimmer. Csíny letudva! 🪄🧙
 
lehet nem jó topic, de hátha: Best Bite Nano-val etetek egy ideje, és türelmesen várom hogy megtörténjen a doboza szerint beharangozott süllyedés (Apró szemű, lassan süllyedő táp), de mindig csalódnom kell. konkrétan a szemcsék örökre a felszinen maradnak, a végén a skimmer takarítja el őket. én rontok el valamit, a táp ront el engem, esetleg más? (a másik medencében best bite betta táppal is etetek, az süllyed szépen)
Én egy pohár aljára öntök egy kis vizet (lehet csapvíz is), ebbe szórom a kívánt mennyiségű tápot, majd elkeverem. Néhány perc alatt megszívja magát (így már lesüllyed), pipettával adagolom az akváriumba.
 
Sziasztok. Hétfő óta váltottam lemezes haltápról Green Aqua Best Bite Nano haltápra. Arany kolibrihal gond nélkül eszi, viszont a Neonhalak azóta ha jól láttam egy falatot sem fogyasztottak. Ez gond, és inkább adjak pluszban a régiből is, vagy nem kell aggódni, majd esznek?
Előre is köszönöm a válaszokat!
 
Sziasztok. Hétfő óta váltottam lemezes haltápról Green Aqua Best Bite Nano haltápra. Arany kolibrihal gond nélkül eszi, viszont a Neonhalak azóta ha jól láttam egy falatot sem fogyasztottak. Ez gond, és inkább adjak pluszban a régiből is, vagy nem kell aggódni, majd esznek?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Majd megeszik, ha elég éhesek lesznek. ;)
Előfordul, hogy pár hal elég bizalmatlan az új kajákkal, de azért ha előbb még (szó szerint) köpödve is, de végül azért minden nekik való tápot meg szoktak enni.
 
Majd megeszik, ha elég éhesek lesznek. ;)
Előfordul, hogy pár hal elég bizalmatlan az új kajákkal, de azért ha előbb még (szó szerint) köpödve is, de végül azért minden nekik való tápot meg szoktak enni.
A köpködést szó szerint értik, mert folyamatosan be kapkodják azt amit a Lily bekever, de aztán kiköpik.
De akkor nem aggódok miatta, majd megeszik.
Köszönöm a választ!
 
Back
Oldal tetejére