• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Update: a neonok hullanak, mint a legyek, minden másnap vízcsere plusz a gyógyszeradagolás. A felemelt hőfok miatt pusztulnak a növények...szóval semmi jó.
Ráadásul a 72 literesben felfedeztem valamit az egyik fantomlazac hímen.
Mi lehet ez szerintetek? @mmccannon? Mary, szerinted?
9AE33C0B-6778-4B40-8884-5CCE3DB42254.jpeg
C7FD6021-B2E7-4E79-84E1-6AB585B78C6D.jpeg
514CACE1-8E17-4F7E-982E-C85C4112D822.jpeg
 
A hátúszó tövénél fehéres kiemelkedés, 1-2 mm hosszú, de nem darakórnak tűnik.
Hasonlót látok az egyik rézlazac oldalán is... Nem ficánkol, nem tűnik féregnek.
Komolyan agybajt kapok, ha még a nagy mellé itt is beüt a krach...
 
Utoljára módosított:
Update: a neonok hullanak, mint a legyek, minden másnap vízcsere plusz a gyógyszeradagolás. A felemelt hőfok miatt pusztulnak a növények...szóval semmi jó.
Ráadásul a 72 literesben felfedeztem valamit az egyik fantomlazac hímen.
Mi lehet ez szerintetek? @mmccannon? Mary, szerinted?
View attachment 92211
View attachment 92212
View attachment 92213
Kérdéseim:
- melyiket adod JBL Punktol vagy JBL Punktol Plus?
- növénytápokat adagolsz-e a kezelés alatt?
- vízcserék milyen gyakoriak?
- mennyi vizet cserélsz?
 
Kérdéseim:
- melyiket adod JBL Punktol vagy JBL Punktol Plus?
- növénytápokat adagolsz-e a kezelés alatt?
- vízcserék milyen gyakoriak?
- mennyi vizet cserélsz?
JBL Punktol 250.
Tápokat adagolok, de kevesebbet.
Vízcsere minden másnap , kb 30%. Többet nem tudok, mert nincs nagyobb hordóm...
Látszólag jól érzik magukat a halak, de a neonok már a kezelés előtt nagyon stresszeltek, lehetett látni rajtuk.
Folytatom a kezelést és vízcseréket. Remélem rendbejönnek. Az útmutató szerint két hét a kezelés ideje.
 
JBL Punktol 250.
Tápokat adagolok, de kevesebbet.
Vízcsere minden másnap , kb 30%. Többet nem tudok, mert nincs nagyobb hordóm...
Látszólag jól érzik magukat a halak, de a neonok már a kezelés előtt nagyon stresszeltek, lehetett látni rajtuk.
Folytatom a kezelést és vízcseréket. Remélem rendbejönnek. Az útmutató szerint két hét a kezelés ideje.
Tápozás mellett 2/3-ad vízcsere a minimum.
Én a tápokat most el is hagynám, mert a két "vegyszer" nemkívánatos mellékhatásokhoz vezethet.
Az adagolást hajszál pontosan tartsd be.
Már megint majdnem azt írtam, hogy ugorj be hozzám egy kölcsön hordóra. 🙈
 
Tápozás mellett 2/3-ad vízcsere a minimum.
Én a tápokat most el is hagynám, mert a két "vegyszer" nemkívánatos mellékhatásokhoz vezethet.
Az adagolást hajszál pontosan tartsd be.
Már megint majdnem azt írtam, hogy ugorj be hozzám egy kölcsön hordóra. 🙈
Megpróbálok többet.
Kösz Mary.
Természetesen a tápozáson is elgondolkodtam..de totál őszinte leszek, imádom a halaimat, de a növényeimet is.... ADA tápokat használok és egy hosszú kihagyás azért odacsap a növényeknek is...
De ott a pont, a nemkívánatos hatások miatt.
 
Megpróbálok többet.
Kösz Mary.
Természetesen a tápozáson is elgondolkodtam..de totál őszinte leszek, imádom a halaimat, de a növényeimet is.... ADA tápokat használok és egy hosszú kihagyás azért odacsap a növényeknek is...
De ott a pont, a nemkívánatos hatások miatt.
Örömmel segítek, amennyire tapasztalatomból, tudásomból tellik.
Tudom, hogy a saláták nem bírják az efféle kiképzést, de a halak problémáira fókuszáltam.
Amennyiben a helyedben lennék, néznék egy másodkézből származó 30-40 lityis akváriumot. Gardrób aljában is elfér, és ha baj van, akkor nincs a növény/hal dilemma, és tudsz karanténozni is.
 
Sziasztok!
A segítségeteket kérem, mert nem vagyok biztos abban, hogy ez tényleg az-e amire gondolok..
Az egyik szifón egy viszonylag nagy fehér kelés féle van, de a többin nem látok ilyesmit. Az akva vegyes, guppik, ancik és szifók lakják, illetve 2-3 garnéla. Van még egy szifó, azt nem sikerült lefotóznom, azon "csak" valami fehéres, alig kivehető horzsolásnak tűnő folt van, talán a talajnak dörgölőzés miatt? (Egyszer láttam, hogy csinálják.)
Plusz, ha még ez nem lenne elég, az 1-2 anci is fura, olyan furcsán gyanúsan dagi... remélem nem hasvízkór, mert akkor nem tudom mit csinálok..
Vannak fotók, talán ti jobban hozzá értők tudtok valami okosat mondani, a kórisméről illetve a kezelésről. Pláne, ha 2 fertőzés egyszerre van jelen.. 😱


Köszönöm előre is a segítségeteket!
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy betegség beazonosításában.

Egy pár napos utazásról hazaérkezve (kb. 1,5 hete) két apró fehér pontot találtam a diszkoszhalam szeme körül. Mivel még egy császárlazacon is felfedeztem egy fehér pöttyöt, így darakórra gondolva Sera Costapurral + Sera Fishtaminnal kezdtem el kezelni (valószínűleg túl korán) az egész akváriumot.

Pár nap elteltével a diszkoszon lévő „pöttyök” nagyobb kiterjedésűek, szabálytalan formájúak lettek, amik esetenként 2-3 mm-re kidudorodtak, valamint újabbak is megjelentek. A felületük enyhén bolyhosnak tűnt, így gyógyszert váltottam, innentől gombás betegség szerint kezeltem Sera Mycopurral + Sera Fishtaminnal.

Mivel a diszkosz esetében nem tapasztaltam javulást (valamint a többi halon nem találtam semmilyen elváltozást), így karantén medencébe került. Innentől az eddig alkalmazott Sera Mycopur + Sera Fishtamin Sera Ectopurral is ki lett egészítve, valamint a korábbi 28 C-os vízhőmérsékletet 30 C-ra emeltem. Ma végeztem egy 50%-os vízcserét, azonban a fej másik oldalán is megjelent az említett probléma, de itt már úgy néz ki, mintha a bőr alól indulna ki és agancs-szerűen ágazna el. A fej kivételével a háton (szájnyílás-hátúszó kezdete közötti táv kb. 2/3-ad részénél) jelent meg eddig egy ponton.

Akvárium: 182 liter (nagy) - 60 liter (karantén)

Szűrés: Tetra Ex 1200 + OASE Biomaster 600 (nagy)

Vízhőfok: A betegség kezdete körül leesett 26,5 C-ra ezt követően 28 C-on (nagy) illetve 30 C-on (karantén) tartom.

Co2: A betegség előtt fogyott ki, ettől kezdve 7,4-ről 7,85-re emelkedett a pH.

Új hal utoljára kb. 1,5 hónapja lett betelepítve.

Vízcsere: heti 50%-os, teljes mértékben csapvíz (kb. 1/5-öd része forralva), vízelőkészítővel kezelve.

GH: 17

KH: 16

NO3: 30

NH4: 0,05 alatt

Úgy gondolom, hogy a problémát a vízhőmérséklet és a pH változás idézhette elő, de a betegség fajtájára idáig még nem sikerült rájönnöm.
A mozgásán nem látszik semmilyen probléma, nem vakarózik, ürüléken nem láttam elváltozást , az étvágyával pedig a gyógyszerezés előtt nem volt gond, általában elég sokat szokott enni, viszont a kezelések óta csak néha kapott egy kevés tápot, sajnos ez most látszik is…

https://kepkuldes.com/image/bp68j4
https://kepkuldes.com/image/bp62ML
https://kepkuldes.com/image/bp6V9N

Találkozott már valaki ilyen esettel?

Előre is köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy betegség beazonosításában.

Egy pár napos utazásról hazaérkezve (kb. 1,5 hete) két apró fehér pontot találtam a diszkoszhalam szeme körül. Mivel még egy császárlazacon is felfedeztem egy fehér pöttyöt, így darakórra gondolva Sera Costapurral + Sera Fishtaminnal kezdtem el kezelni (valószínűleg túl korán) az egész akváriumot.

Pár nap elteltével a diszkoszon lévő „pöttyök” nagyobb kiterjedésűek, szabálytalan formájúak lettek, amik esetenként 2-3 mm-re kidudorodtak, valamint újabbak is megjelentek. A felületük enyhén bolyhosnak tűnt, így gyógyszert váltottam, innentől gombás betegség szerint kezeltem Sera Mycopurral + Sera Fishtaminnal.

Mivel a diszkosz esetében nem tapasztaltam javulást (valamint a többi halon nem találtam semmilyen elváltozást), így karantén medencébe került. Innentől az eddig alkalmazott Sera Mycopur + Sera Fishtamin Sera Ectopurral is ki lett egészítve, valamint a korábbi 28 C-os vízhőmérsékletet 30 C-ra emeltem. Ma végeztem egy 50%-os vízcserét, azonban a fej másik oldalán is megjelent az említett probléma, de itt már úgy néz ki, mintha a bőr alól indulna ki és agancs-szerűen ágazna el. A fej kivételével a háton (szájnyílás-hátúszó kezdete közötti táv kb. 2/3-ad részénél) jelent meg eddig egy ponton.

Akvárium: 182 liter (nagy) - 60 liter (karantén)

Szűrés: Tetra Ex 1200 + OASE Biomaster 600 (nagy)

Vízhőfok: A betegség kezdete körül leesett 26,5 C-ra ezt követően 28 C-on (nagy) illetve 30 C-on (karantén) tartom.

Co2: A betegség előtt fogyott ki, ettől kezdve 7,4-ről 7,85-re emelkedett a pH.

Új hal utoljára kb. 1,5 hónapja lett betelepítve.

Vízcsere: heti 50%-os, teljes mértékben csapvíz (kb. 1/5-öd része forralva), vízelőkészítővel kezelve.

GH: 17

KH: 16

NO3: 30

NH4: 0,05 alatt

Úgy gondolom, hogy a problémát a vízhőmérséklet és a pH változás idézhette elő, de a betegség fajtájára idáig még nem sikerült rájönnöm.
A mozgásán nem látszik semmilyen probléma, nem vakarózik, ürüléken nem láttam elváltozást , az étvágyával pedig a gyógyszerezés előtt nem volt gond, általában elég sokat szokott enni, viszont a kezelések óta csak néha kapott egy kevés tápot, sajnos ez most látszik is…

https://kepkuldes.com/image/bp68j4
https://kepkuldes.com/image/bp62ML
https://kepkuldes.com/image/bp6V9N

Találkozott már valaki ilyen esettel?

Előre is köszönöm a segítséget!
Nem vagyok sajna diszkosz szakértő, de két tippem lenne:
Columnaris betegség vagy kezdődő “fej lyukasodása“.
@mmccannon , Mary valami ötleted lenne?
 
Nem vagyok sajna diszkosz szakértő, de két tippem lenne:
Columnaris betegség vagy kezdődő “fej lyukasodása“.
@mmccannon , Mary valami ötleted lenne?

Köszönöm az ötletet/megerősítést, sajnos én is erre jutottam a mai nap folyamán. Most tudtam megvizsgálni a sérülést, a tegnap óta történt változások alapján fej lyukasodásra gondolnék, de feltöltök róla pár friss képet, hátha valaki másra gyanakodna.

https://kepkuldes.com/image/bptBsj
https://kepkuldes.com/image/bptxPl
https://kepkuldes.com/image/bptP0u
 
Köszönöm az ötletet/megerősítést, sajnos én is erre jutottam a mai nap folyamán. Most tudtam megvizsgálni a sérülést, a tegnap óta történt változások alapján fej lyukasodásra gondolnék, de feltöltök róla pár friss képet, hátha valaki másra gyanakodna.

https://kepkuldes.com/image/bptBsj
https://kepkuldes.com/image/bptxPl
https://kepkuldes.com/image/bptP0u
Igen, most méginkább annak tűnik, az utolsó képen már mintha pici kráter is lenne rajta...
 
Ezt találtam neked....Leírás a Stendker diszkosztenyészettől van.

“Salbenbehandlung, z.B. bei der Lochkrankheit Behandlungsempfehlung: Nystatin Salbe
Die Experten sind sich nach über 30 Jahren Debatte immer noch nicht einig wodurch die Lochkrankheit ausgelöst wird. Die meisten sagen, dass ein Mineralmangel der Auslöser ist.
Wir haben durch jahrelange Versuche festgestellt, dass in ca. 90 % der Fälle eine rezeptfreie Salbe gegen Hautpilz sehr schnelle und sichere Erfolge bringt. Diese Salbe heißt Nystatin Salbe, kommt von der Fa. Lederle und lässt sich problemlos in jeder Apotheke rezeptfrei kaufen.
Symptome: Am Anfang haben die Fische im Kopfbereich Akne artige Pickel, die dann später aufplatzen. Nach dem Aufplatzen und Auslaufen bilden sich zum Teil sehr tiefe Krater in der Haut.
Behandlung:
Den betroffenen Fisch aus dem Aquarium fangen, auf ein feuchtes Tuch legen, die Löcher z.B. mit Küchenrolle trocken tupfen und die Salbe mit den Finger in die Löcher streichen. Anschließend den Fisch wieder in das Aquarium setzen.
Mit etwas Übung dauert so eine Behandlung 30-60 Sekunden. Ein Fisch kann aber problemlos 3-5 Minuten außerhalb des Wassers verbringen. Bei kleinen Löchern reicht in der Regel eine einmalige Behandlung. Bei Löchern die größer als 5 Millimeter sind sollte man die Behandlung nach einer Woche wiederholen.”

csak dobd be a google fordítóba, ha nem vagy németes...a lényeg a krém, amivel be kell kenni a beteg felületet, majd visszatenni a halat az akvába. 1 kezelés elvileg elég. Ha nem, lehet ismételni1 hét múlva.
Amennyiben ez a baja....
 
Sziasztok. Ritkan kerek segitseget, de eljott ennek is az ideje. Uszony rothadasrol mit lehet tudni, mert probalok googlizni de kezelesrol semmi. Lemondott guppi csapatot fogadtam orokbe kb 3-4 honapja, de nem javul, viszont rosszabb se lett. A viz minoseg patika szerintem.
 
Ezt találtam neked....Leírás a Stendker diszkosztenyészettől van.

“Salbenbehandlung, z.B. bei der Lochkrankheit Behandlungsempfehlung: Nystatin Salbe
Die Experten sind sich nach über 30 Jahren Debatte immer noch nicht einig wodurch die Lochkrankheit ausgelöst wird. Die meisten sagen, dass ein Mineralmangel der Auslöser ist.
Wir haben durch jahrelange Versuche festgestellt, dass in ca. 90 % der Fälle eine rezeptfreie Salbe gegen Hautpilz sehr schnelle und sichere Erfolge bringt. Diese Salbe heißt Nystatin Salbe, kommt von der Fa. Lederle und lässt sich problemlos in jeder Apotheke rezeptfrei kaufen.
Symptome: Am Anfang haben die Fische im Kopfbereich Akne artige Pickel, die dann später aufplatzen. Nach dem Aufplatzen und Auslaufen bilden sich zum Teil sehr tiefe Krater in der Haut.
Behandlung:
Den betroffenen Fisch aus dem Aquarium fangen, auf ein feuchtes Tuch legen, die Löcher z.B. mit Küchenrolle trocken tupfen und die Salbe mit den Finger in die Löcher streichen. Anschließend den Fisch wieder in das Aquarium setzen.
Mit etwas Übung dauert so eine Behandlung 30-60 Sekunden. Ein Fisch kann aber problemlos 3-5 Minuten außerhalb des Wassers verbringen. Bei kleinen Löchern reicht in der Regel eine einmalige Behandlung. Bei Löchern die größer als 5 Millimeter sind sollte man die Behandlung nach einer Woche wiederholen.”

csak dobd be a google fordítóba, ha nem vagy németes...a lényeg a krém, amivel be kell kenni a beteg felületet, majd visszatenni a halat az akvába. 1 kezelés elvileg elég. Ha nem, lehet ismételni1 hét múlva.
Amennyiben ez a baja....

Köszönöm a leírást, nagyon érdekes! Sajnos csak most kerültem számítógép közelébe, de amint tudom megpróbálom beszerezni a krémet, ha nem járna sikerrel a jelenlegi kezelés.
Ma végeztem egy nagyobb vízcserét, kapott egy 30 perces töményebb Sera Baktopur Direct fürdőt, illetve most is ebben van (átlagos hígításban) vitaminnal és hígított Sera Ectopurral kiegészítve. A sérült részek mintha letisztultak, illetve besötétedtek volna a fürdő után. Remélem sikerül meggyógyítani, de sajnos már a fürdő előtt nem akart enni...
 
Köszönöm a leírást, nagyon érdekes! Sajnos csak most kerültem számítógép közelébe, de amint tudom megpróbálom beszerezni a krémet, ha nem járna sikerrel a jelenlegi kezelés.
Ma végeztem egy nagyobb vízcserét, kapott egy 30 perces töményebb Sera Baktopur Direct fürdőt, illetve most is ebben van (átlagos hígításban) vitaminnal és hígított Sera Ectopurral kiegészítve. A sérült részek mintha letisztultak, illetve besötétedtek volna a fürdő után. Remélem sikerül meggyógyítani, de sajnos már a fürdő előtt nem akart enni...
Szurkolok neked!
Nincs mit...szerintem a Stendker csapat rengeteg tapasztalattal bír, biztos lehet hagyatkozni rá.
 
Back
Oldal tetejére