• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Örömmel jelentem a garnélák szemmel láthatóan örültek a 80%os vízcserênek😁
Mindenkié kinnt "levél" persze kaptak azért egy kis crusta grant remélem minden rendben lesz velük
Holnapig hagyom az Eden 501-et aktívszenesen aztán visszakapják az Eheim 2213-at
 
@habee, ha megy az angol, itt is van egy jó összefoglaló.


Formaldehid és malachitzöldel kezelte az akváriumot (sera costapur-ban is ez van), és nem volt elhullása. Viszont gyakorlatilag jó állapotban lévő halakat kezelt, aminél gyorsan észrevette és reagált a fertőzésre. Sajnos nálad nehezebb a helyzet. Ki tudja, hogy az új halak milyen tortúrán mentek már át, mielőtt hozzád kerültek. Lehet, hogy a boltban már kaptak egy nem megfelelően végigvitt kezelést ami leszedte a pöttyöket, de nem intézte teljesen el a parazitákat. Ráadásul az omnipur-os kezelés szvsz egy picit kérdéses, hogy segített-e.

Vannak más szerek is:

https://www.seachem.com/paraguard.php

Só és magas hőmérséklet szvsz elég kétesélyes bár sokan erre esküdnek.
 
Utoljára módosított:
Minden ok egyenlőre 😁
Costapurt becsepegtettem az előírás szerint, fűtés 28,5,megy a plusz levegő, sötétített PP tartály
Remélem minden rendben lesz🙄
Köszönöm mindenkinek a segítséget 👍🏻
A fejleményeket mindenképpen megosztom veletek
 
Minden ok egyenlőre 😁
Costapurt becsepegtettem az előírás szerint, fűtés 28,5,megy a plusz levegő, sötétített PP tartály
Remélem minden rendben lesz🙄
Köszönöm mindenkinek a segítséget 👍🏻
A fejleményeket mindenképpen megosztom veletek

Mi a helyzet? Halak kibírták a kezelést?
Ha jól számolom, 28 fokon 6 napja kapják a costapurt, akkor papír forma szerint darakórnak már annyi, a kérdés, hogy a halak kibírták-e a tortúrát.
 
Mi a helyzet? Halak kibírták a kezelést?
Ha jól számolom, 28 fokon 6 napja kapják a costapurt, akkor papír forma szerint darakórnak már annyi, a kérdés, hogy a halak kibírták-e a tortúrát.
Köszi az érdeklődést
Úgy néz ki minden a legnagyobb rendben 😁
Tegnap kaptak egy kevés kaját is mindent felfaltak
úgyhogy étvágy is van..
Mindenki túlélte a kezelést...holnap vízcsere aztán aktív szenes szűrés nekem csak szűrőpárnás van remélem az is jó
Nyoma sincs a darakòrnak 2 hétig azért megfigyelés alatt tartom őket a tartályban aztán mehetnek vissza
Mégegyszer köszönöm a segítséget😉
 
Köszi az érdeklődést
Úgy néz ki minden a legnagyobb rendben 😁
Tegnap kaptak egy kevés kaját is mindent felfaltak
úgyhogy étvágy is van..
Mindenki túlélte a kezelést...holnap vízcsere aztán aktív szenes szűrés nekem csak szűrőpárnás van remélem az is jó
Nyoma sincs a darakòrnak 2 hétig azért megfigyelés alatt tartom őket a tartályban aztán mehetnek vissza
Mégegyszer köszönöm a segítséget😉

:) Remek! Nem gondoltam volna, hogy minden ilyen jól megússza!
Ha összesen 2 hétig "üresen" áll a növényes akvárium 24 fok felett, akkor ott bőven magától kidöglik a darakór. A lényeg az, hogy potenciálisan fertőzött helyről sose tegyél át halat, vizet, dekorációt, növényt stb kapásból a növényes akváriumba, és akkor nem lesz darakór. Én nagyon ritkán veszek halat, de ha mégis, akkor egyszerre sokat és nem "egyesével". Így sokkal hatékonyabban megoldható a karanténozás és szvsz könnyebben kezelhetőek a kockázatok.
 
Köszi az érdeklődést
Úgy néz ki minden a legnagyobb rendben 😁
Tegnap kaptak egy kevés kaját is mindent felfaltak
úgyhogy étvágy is van..
Mindenki túlélte a kezelést...holnap vízcsere aztán aktív szenes szűrés nekem csak szűrőpárnás van remélem az is jó
Nyoma sincs a darakòrnak 2 hétig azért megfigyelés alatt tartom őket a tartályban aztán mehetnek vissza
Mégegyszer köszönöm a segítséget😉
Szia. Örülök, hogy minden rendben van. Lehet venni a halaknak olyan cseppeket amik segítik őket hogy erőre kapjanak. Például a Tetra Vital terméke, de biztos van ilyen a Seachemnek is.
 
:) Remek! Nem gondoltam volna, hogy minden ilyen jól megússza!
Ha összesen 2 hétig "üresen" áll a növényes akvárium 24 fok felett, akkor ott bőven magától kidöglik a darakór. A lényeg az, hogy potenciálisan fertőzött helyről sose tegyél át halat, vizet, dekorációt, növényt stb kapásból a növényes akváriumba, és akkor nem lesz darakór. Én nagyon ritkán veszek halat, de ha mégis, akkor egyszerre sokat és nem "egyesével". Így sokkal hatékonyabban megoldható a karanténozás és szvsz könnyebben kezelhetőek a kockázatok.
Szerintem beteszem még a növényesbe a fix fűtőszálat ami csak az állandó 25fokot biztosítja
Most már meg volt a "tanulópénz" valòszínű, hogy a következő vásárlásánál már körültekintőbb leszek
Szerintem elajándékozok a halakbòl is ahogy ma számoltam van 8Amanda 8 törpe cory,2 Galaxy és egy otocinclus
Valòszínű még ez is hozzájárult a kòrsághoz☹️
20 literre szerinted mennyit tarthatnék meg?
 
Szia. Örülök, hogy minden rendben van. Lehet venni a halaknak olyan cseppeket amik segítik őket hogy erőre kapjanak. Például a Tetra Vital terméke, de biztos van ilyen a Seachemnek is.
Köszi a tanácsot holnap szétnézek mit lehet kapni
errefelé 🙄
Azért keltetek ki artémiát egy kis élőeleség is segít talán az erősítésben 😀
 
Sziasztok!
Valaki még tudna nekem tanácsot adni az aktívszenes szűréssel kapcsolatban
Meddig érdemes a karanténban járatni?🤔
Még egy hetet szeretném a halakat megfigyelés alatt tartani a karanténban
 
Sziasztok!
Örülök, hogy új tagként itt lehetek veletek.
Máris egy kérdéssel fordulnék a tapasztaltabb akvaristákhoz. 25 év kihagyás után, kb. öthetes bejáratás után telepítettem halakat az új 54 literes Tetra Starter növényes akváriumba. Kezdetben vásároltam 14 db neonhalat és 4 corydorast (amiből megmaradt 3), pár napja pedig 2 oto is a csapat tagja lett. Tudom, kissé sokan vannak.
A boltban, a neonok vásárlásakor észrevettem, hogy jó néhány halacskának sérült, hiányos az úszója. Az eladó azt mondta, hogy megcsipkedték őket, én ezt bevettem, mint a keserű pirulát, de azzal, hogy olyanokból ne adjon. Sajna, ez nem sikerült, a válogatás során csak bekerült pár darab belőlük a zacsiba.
Az akváriumot igyekszem rendszeresen karbantartani, sajnos kb. 6-7 után sem regenerálódtak a halak úszói (rojtosak, néhol fehér szegéllyel) mi több, néhány kollégájukon is megjelentek hasonló tünetek. Elhullás nem volt, a halak virgoncak, esznek, szóval..., mégis azt gyanítottam, hogy uszonyrothadás lehet(ett) a háttérben.
Sera Baktopuros kezelésbe fogtam, ahogy a használati utasításban van. Vasárnap jár le a kezelési időszak, akkor kellene a nagyobb vízcsere, a szenes szűrés beindítása, majd a baktériumok újratelepítése.
Kérdés: van esély a sérült úszók regenerálódására? Vagy így maradnak, csonkán, örökre?
A lenti linkre kattintva, lehet látni egy beteg halat.


Előre is köszi a jószándékú segítséget.
Üdv.

beteg neon?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Örülök, hogy új tagként itt lehetek veletek.
Máris egy kérdéssel fordulnék a tapasztaltabb akvaristákhoz. 25 év kihagyás után, kb. öthetes bejáratás után telepítettem halakat az új 54 literes Tetra Starter növényes akváriumba. Kezdetben vásároltam 14 db neonhalat és 4 corydorast (amiből megmaradt 3), pár napja pedig 2 oto is a csapat tagja lett. Tudom, kissé sokan vannak.
A boltban, a neonok vásárlásakor észrevettem, hogy jó néhány halacskának sérült, hiányos az úszója. Az eladó azt mondta, hogy megcsipkedték őket, én ezt bevettem, mint a keserű pirulát, de azzal, hogy olyanokból ne adjon. Sajna, ez nem sikerült, a válogatás során csak bekerült pár darab belőlük a zacsiba.
Az akváriumot igyekszem rendszeresen karbantartani, sajnos kb. 6-7 után sem regenerálódtak a halak úszói (rojtosak, néhol fehér szegéllyel) mi több, néhány kollégájukon is megjelentek hasonló tünetek. Elhullás nem volt, a halak virgoncak, esznek, szóval..., mégis azt gyanítottam, hogy uszonyrothadás lehet(ett) a háttérben.
Sera Baktopuros kezelésbe fogtam, ahogy a használati utasításban van. Vasárnap jár le a kezelési időszak, akkor kellene a nagyobb vízcsere, a szenes szűrés beindítása, majd a baktériumok újratelepítése.
Kérdés: van esély a sérült úszók regenerálódására? Vagy így maradnak, csonkán, örökre?
A lenti linkre kattintva, lehet látni egy beteg halat.


Előre is köszi a jószándékú segítséget.
Üdv.

beteg neon?

Tudtommal a gerincesek között néhány kétéltű képes testrészek visszanövesztésére (ezeket fokozottan tanulmányozzák is a genetikusok) de halak közt nincs ilyen
 
Tudtommal a gerincesek között néhány kétéltű képes testrészek visszanövesztésére (ezeket fokozottan tanulmányozzák is a genetikusok) de halak közt nincs ilyen
Pedig van. Csak egy példa, a bíbor sűgérek, rendszeresen csonkitják egymást, főleg párzási időszakban, és vissza ő a a farkuk vagy uszonyuk.
 
Sziasztok.. a halaim néha gyors mozdulattal a talajhoz dörgölik magukat.. illetve a növényekhez.. mézgurámi és guppirol lenne szó.. mivel tudom kezelni ezt a problémát? :/
 
Vannak rajtuk feher foltok (darakór)?
Mióta csinálják?
No3 szint?
Az egyik fekete páncélos harcsám száján volt egy fehér folt de az ma el is pusztult. Kaptam most a kereskedésbe egy orvosságot amit két naponta kell a vizbe önteni 1 héten keresztül.. malachitzöldet és formalint tartalmaz. A leírás szerint nem ártalmas a puhatestüekre és a növényekre és a szűrőre sem..
 
Az egyik fekete páncélos harcsám száján volt egy fehér folt de az ma el is pusztult. Kaptam most a kereskedésbe egy orvosságot amit két naponta kell a vizbe önteni 1 héten keresztül.. malachitzöldet és formalint tartalmaz. A leírás szerint nem ártalmas a puhatestüekre és a növényekre és a szűrőre sem..

Én tutira nem a növényes akváriumba tenném a malachitzöldet és formalint, sok okból. Érdemesebb kiszedni a halakat dekoráció nélküli üveg akváriumba vagy esetleg egy nagy hordóba és ott kezelni. Biztos, hogy darakór?
 
Utoljára módosított:
Valami halbetegség támad nálam.A hal oldalvonala körül van valami fehér cucc.Szemből nem látszik,csak felülről és kissé ha elfordul,mindkét oldalt.
Évtizedek óta nem volt nálam halbetegség.De most valami gáz van. Fagyikajával etetek.Csak nem onnan?Tudtok segíteni?Az farokúszón nincs semmi,csalóka a kép.
beteg.jpg
 
Nem tudom mennyire látható, mintha picit ki lenne fordulva a kopoltyúja... Ez az egy ilyen. Mi lehet ez, valami sérülés?
 
Back
Oldal tetejére