• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Szia! :)


A macro táppal nitrátot adagolsz az akváriumodba, mert ez nem mérgező a halak számára. Az általad mért nitrát értéknél magasabbat is elviselnek a halak, így azt gondolom nem ez lehet a probléma.

Vannak csigák az akváriumodban?
Van három zebracsigám.
Igen azt tudom hogy a táppal nitrátot adagolok az akváriumba. Semekkora érték sem mérgező a számukra ? Valahol azt olvastam hogy 25mg felett már annyira nem jó. Bár lehet csak az algásodás miatt nem jó.
 
76443

Középen az a fehér valami mi lehet az oldalán? Hámsérülésnek tűnik, nem gombás szöszmösznek, de nem tudom mi lehet az. A viselkedése rendben van, evés miatt nagy a hasa, egyébként nem az.
 
Szia! :)

Van három zebracsigám.
Ezek nem relevánsak azt hiszem.

Semekkora érték sem mérgező a számukra ?
Azért egy szint fölött toxikus a halaknak a nitrát. Ennek a szintnek az értéke pedig függ a halak fajától és fejlettségétől. Vannak amik az alacsony 20 mg/ml szintet is megsínylik míg mások nem mutatják, hogy rosszul éreznék magukat.

Hogy vannak most a halaid?
 
Szia! :)


Ezek nem relevánsak azt hiszem.


Azért egy szint fölött toxikus a halaknak a nitrát. Ennek a szintnek az értéke pedig függ a halak fajától és fejlettségétől. Vannak amik az alacsony 20 mg/ml szintet is megsínylik míg mások nem mutatják, hogy rosszul éreznék magukat.

Hogy vannak most a halaid?

Szia!

Lekopogom azt hiszem múlthét csütörtök óta nem pusztul el egy sem. Addig viszont majd nem napi szinten egy vörös neon. A 10-ből három maradt meg. Mértem Nitritet 0mg. Nitrát pedig 10mg.
 
Szia!

Lekopogom azt hiszem múlthét csütörtök óta nem pusztul el egy sem. Addig viszont majd nem napi szinten egy vörös neon. A 10-ből három maradt meg. Mértem Nitritet 0mg. Nitrát pedig 10mg.
Igen általában vannak ellenállóbb egyedek, amik életben maradnak. Érdemesebb is sokszor több egyeddel indítani, hogy az ehhez hasonló kiszelektálódás-elhullás után megfelelő méretű legyen az állomány, ami az egészségesebb egyedekből tevődik majd össze.
Rákérdeztem a cyano algára. Azt válaszolta tanár úr, hogy az akváriumodban lévő minimális mennyiség nem okozhatta az elhullást.
 
Igen általában vannak ellenállóbb egyedek, amik életben maradnak. Érdemesebb is sokszor több egyeddel indítani, hogy az ehhez hasonló kiszelektálódás-elhullás után megfelelő méretű legyen az állomány, ami az egészségesebb egyedekből tevődik majd össze.
Rákérdeztem a cyano algára. Azt válaszolta tanár úr, hogy az akváriumodban lévő minimális mennyiség nem okozhatta az elhullást.
Elképzelésem sincs hogy mi is lehetett. Mindenesetre most pótolom majd az egyedszámot. Illetve próbálom belőni a megfelelő tápozást a növényeknek. Most elég sok algám lett. Legfőképp a cyano baci. Várom a Vas és Foszfát tesztem, meg lesz talajporszívóm is végre :) .
Köszönöm hogy érdeklődtél!
 
Mi sem vagyunk benne biztosak, de erre hasonlit a legjobban. Valoban a pikkelysomorre hasonlit, hasonlok a tunetek. Rendszeresen visszajon, es mindig akkor ha sok akvavizzel erintkezik, de a hokezeles tenyleg segit. Akarhogy is, emiatt nem adjuk fel az akvarizalast, barmennyire is kuzd ez a szemet. ;)

@tsokee

Bőrgyógyásznál említetted, hogy van akváriumotok és Mycobacteriosis-t (Marinum, ...) Ti nem zárjátok ki 100%-osan? Ha ez szóba kerül az orvosnál, akkor gondolom valahogy "mintát" vesznek, és "100%" beazonosítják, hogy tényleg ez okozza-e bőrbetegséget. Vagy csak én gondolom így?

Én is a Walstad cikket olvastam erről ( https://dianawalstad.files.wordpress.com/2017/05/mb__2017c.pdf ), illetve a hivatkozott tanulmányokat, hogy mennyire gyakori ez a fertőzés halkereskedéseknél (ha jól emlékszem, közelünkben is vizsgáltak kereskedéseket, pl Cseheknél). ( http://www.vri.cz/docs/vetmed/48-3-71.pdf )
 
Utoljára módosított:
Bőrgyógyásznál említetted, hogy van akváriumotok és Mycobacteriosis-t (Marinum, ...) Ti nem zárjátok ki 100%-osan? Ha ez szóba kerül az orvosnál, akkor gondolom valahogy "mintát" vesznek, és "100%" beazonosítják, hogy tényleg ez okozza-e bőrbetegséget. Vagy csak én gondolom így?
Ahhoz el kellett volna menni bőrgyógyászhoz ;) Még annyira nem volt súlyos a dolog (meg persze a lustaság és a "nemszeretemazorvosokat" is közrejátszott), hogy erre vetemedjünk, a helyi hőkezelés egyelőre elegendő. Ezért nem tudjuk biztosan, mi is ez.
 
View attachment 76443

Középen az a fehér valami mi lehet az oldalán? Hámsérülésnek tűnik, nem gombás szöszmösznek, de nem tudom mi lehet az. A viselkedése rendben van, evés miatt nagy a hasa, egyébként nem az.

Sikerült megjavítani a halacskát :)

Sós fürdővel, a következők szerint:

1 liter csapvíz + 1 púpos evőkanál tengeri só

Majd ebbe az oldatba beletettem a halacskát egy héten keresztül minden nap egyszer, a második héten pedig kétnaponta, és a harmadik hét végére teljesen tünetmentessé vált.

A beletétel időtartama eleinte 30-40 sec volt, majd ezt növeltem fokozatosan 1,5-2 percre. Az elvet angol fórumon olvastam, addig kell a vízben tartani, amíg majdnem elájul (második hét végére még két perc után is bírta). Eleinte növekedik a pulzusa, majd az oldalára fordul, és elkezd lassulni a légzése. Még mielőtt megállna, ki kell venni és 30 sec alatt újra teljesen magához tér az akváriumban.

Nem túl szórakoztató a kezelés, de jobb, mint hagyni meghalni, vagy megölni jeges vízzel. Az eljáráson felbuzdulva tettem két púpos evőkanál tengeri sót az akváriumba is. Növények nem panaszkodnak, és újabb fertőzés sem volt azóta.

Ui.: Tünetek alapján valószínűleg szájrothadás volt a betegsége.
 
Sziasztok,

Betta bajok vannak :( Nem értem, a tünetek olyanok, mint a hasvízkór, de nemigen hurcolhattam be sehonnan, teljesen "zárt" a rendszer. A többi halnak az égvilágon semmi baja, de a betta nőstényem pikkelyei felborzolódva, hasa puffadt.... Most külön szedtem egy nagy befőttesbe (nincs más itthon, de jobb, mint a semmi) és kapott adagolás szerinti mennyiségben baktopurt. Bár, eléggé szarul néz ki szegény, a kezemmel ki tudtam halászni. Már tegnap is nagynak tűnt a hasa, és pár napja olyan bujkálós volt - mármint, a megszokottnál is jobban - de tegnap azt hittem, csupán pár falattal több tápot tolt be a szokásosnál. Ma azonban már csak azt láttam este, hogy fekszik a földön, igazság szerint azt hittem, már vége...
Minden héten 50% vízcsere , 54 literhez 2-3 ml Carbo és 5ml Profito szokott menni. A vizem látszatra teljesen tiszta, a többi hal - akik ráadásul nem is labirinthalak - tök kedélyesen úszkálnak.

Futott valaki bele már ilyesmibe? Értetlenül állok a dolog előtt.
 
Ma reggelre aktualitását veszítette a dolog :(
Pont láttam is az utolsó perceket. Egész felélénkült, aztán pár gyors kör úszás után egyszer csak vége lett.
Senkinek nincs ötlete? A többi hal továbbra is él és virul.
 
A baci, ami a hasvízkórért is felelős, a víz tetején lévő biofilmben lakik. Mivel a betták feljárnak a levegőért, fokozottan ki vannak téve a fertőzésnek. Ez nagyon zanzásítva van, részletesebben @tsokee - ék tudnak mesélni róla.
 
A baci, ami a hasvízkórért is felelős, a víz tetején lévő biofilmben lakik. Mivel a betták feljárnak a levegőért, fokozottan ki vannak téve a fertőzésnek. Ez nagyon zanzásítva van, részletesebben @tsokee - ék tudnak mesélni róla.
Na ezt nem tudtam... De Rambo (a hím) az makk egészséges. Legalábbis most úgy tűnik...
 
na legalább megtudtam miért nem maradnak nálad életben a betták :)
Nem boncoltam fel semmit, bár bevallom baromi izgi lenne egy hal belülről. Meg nem is értek hozzá, nem tudom mit kéne nézni. :D
A héten szerintem beszerzem Nyolcaskát. 😂
 
Sziasztok!

Meg tudjátok mondani hogy mi lehet a baja?

77769

Reggel minden okes volt, majd carbozas + etetes utan hirtelen disszorientaltan kezdett úszni (majd kiugrott a vízből), majd a földre zuhant.

Ekkor láttam hogy az egyij szeme fel van dagadva. Ekkor a kopoltyuja alatt a bőre eléggé piros volt, es kopoltyuja igen gyorsan mozgott.

Kivettem, letakartam hogy sötétben legyen, kopoltyuja normál szinu, es nem mozog oly gyorsan, viszont a sziamikra jellemző rettento felelem jeleit nem mutatja, ill. Szeme meg mindig dagadt.

Costapur f-em van itthon. Érdemes vele kezelni, vagy jegeljem?
 
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez. Előre is köszönöm.
Szia! :)
Én nem látom a képeket. A fórumnak van saját képfeltöltő funkciója, javaslom, hogy inkább azt használd, mert akkor tuti, hogy mindannyian látni fogjuk a képeid. A hozzászólásod írásakor látható ablak bal alsó sarkában találod a fájl csatolása gombot azt megnyomva tudsz képet feltölteni. ;)
 
Back
Oldal tetejére