• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Sziasztok! Szüleimnek van egy sima aranyhalas akváriuma két hallal, meg pár csigával. Kb. fél éves az akvárium. Az egyiknek a szemein mintha fehér fátyol volna. Homályos a tekintete. Mást nem látok a testén. A másiknak semmi baja. Nem tudom mikor kezdődött nála. Mostanában nem is bújik el az akváriumban. Csak kószál, míg a párja a szokott helyén van. Nem találtam ezzel a tünettel semmi leírást, hogy mi lehet ez... Segítenétek? Készítettem képet, de képen nem igazán látszik, hogy olyan a szeme....
 

Attachments

  • WP_20190127_12_36_54_Pro.jpg
    WP_20190127_12_36_54_Pro.jpg
    151.3 KB · Megtekintések: 34
  • WP_20190127_12_36_46_Pro.jpg
    WP_20190127_12_36_46_Pro.jpg
    156.1 KB · Megtekintések: 51
Sziasztok! Szüleimnek van egy sima aranyhalas akváriuma két hallal, meg pár csigával. Kb. fél éves az akvárium. Az egyiknek a szemein mintha fehér fátyol volna. Homályos a tekintete. Mást nem látok a testén. A másiknak semmi baja. Nem tudom mikor kezdődött nála. Mostanában nem is bújik el az akváriumban. Csak kószál, míg a párja a szokott helyén van. Nem találtam ezzel a tünettel semmi leírást, hogy mi lehet ez... Segítenétek? Készítettem képet, de képen nem igazán látszik, hogy olyan a szeme....
Általában parazita okozza, de előfordulhat akkor is ha már öreg a hal vagy rossz a vízminőség miatt, az ammónia ilyenkor a leggyakoribb ok. Először cseréljetek vizet, ha nem javul kezeld parazita elleni szerrel.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.

Néhány Black Mollym kiszürkült, fehéredett.
Látszólag problémájuk nincs, csak megváltozott.

Mi lehet ez vajon?
(Bocs a rossz fotóért, de nem állnak meg :)
73145
 
Sziasztok! Sajnos felütötte a fejét egy betegség az akváriumomba. Új hallal hozhattam be, már kiirtott egy egész fajt, most sikerült lencsevégre kapnom az egyik halat. (az eddig elpusztult halakon nem láttam ilyen elváltozást). A csatolt képen lévő betegséget mivel tudom megfékezni, gyógyítani? tudtok segíteni?

 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Sajnos felütötte a fejét egy betegség az akváriumomba. Új hallal hozhattam be, már kiirtott egy egész fajt, most sikerült lencsevégre kapnom az egyik halat. (az eddig elpusztult halakon nem láttam ilyen elváltozást). A csatolt képen lévő betegséget mivel tudom megfékezni, gyógyítani? tudtok segíteni?

Ugyan eléggé megkésve a válasszal:

A tüneteket produkáló halakat mindenképpen karanténozd. (Ha nincs karantén akid, akkor legyen; de addig is megfelel egy nagyobb vödör.)
A víz hőmérsékletét emeld meg, legyen egy azonnali 30% vízcsere, sózd meg a vizet (ca 1g/l); ha van benne csiga, amit szeretsz, akkor ezt hagyd ki; pár napig, vagy akár egy hétig ne etess.

A lefényképezett hal szerintem menthetetlen, de gyakorikérdésen keresd fel Salx Narval-t, ő nagyon ért az ilyesmihez.

A továbbiakban kicsit felül kellene vizsgálni az akváriumot: például a vörös neonokat nem illik simákkal keverni, hőigényük nem esik egy tartományba. A halak igényeinek megismeréséhez jó útmutató a ,,diszhal.info".
Figyelj a jövőben, hogy mennyit etetsz: nem tudom, hogy az utolsó etetést követő hanyadik órában lőtted a fotót, de a neonok elég dundinak tűnnek.
Gondold végig, hogy a következő dolgokat jól csinálod e: Vízcsere gyakorisága; vízcsere mennyisége; vízcsere minősége (gondolok ez alatt: víz minőség megfelelő-e, hő-kiegyenlített-e), megfelelő hőfok uralkodik-e az akváriumban, a szűrő mérete megfelel-e, a szűrő tisztítás a megfelelő módon, és a megfelelő gyakorisággal történik-e.
Ha még kezdő vagy, akkor az első 6-12 hónapban a biztonság kedvéért érdemes a víz NO2, ill NO3 szintjét rendszeresen mérni. (Erre a legmegbízhatóbban a cseppentős tesztek, de a nagyobb problémákra a sima tesztcsíkok is felhívják az ember figyelmét).
 
Sziasztok!

Két kérdésem lenne ami foglalkoztat most. Van 1 27 literes tankom abban van 11 díszmárna abból 6 zöld díszmárna (golden barb) és 5 karcsú díszmárna ( cherry barb) 4 garnéla csak hogy tiszta legyen a kép. Ebben megy 1 belső víz szűrő és 1 vízmelegítő plusz levegőztető sajnos műanyag virág van benne 1 kis korall és 1 fa a közepén, ink magasabb az tank mint terebélyes. Az 1-ik karcsú márna ami fiú volt az 1ik nap csak fogta magát félre vonult a sarokba és 2 nap alatt szegény meg is halt. Tiszta depressziósnak tűnt, utánna néztem az összes betegségnek és semmi jelét nem találtam rajta, sajnáltam nagyon. Azóta figyelem a halakat és nem nagyon találok rajtuk jeleket. A másik kérdésem hogy lehet hogy az 1 ik hal fél a sötétben? Mert amikor lekapcsolom a lámpát a szobában (kis lámpa) meg a tévét is, elkezd nagyon úszkálni a víz felszínén gyorsan, ki-ki ugrál, szerencse hogy van tető rajta. Nem tudom hova tenni ezt a viselkedést. A többivel semmi baj csak az az 1 halacska csinálja ezt. Tervezem hogy lecserélem az tankom 1 nagyobbra 60 körülire mert nagyon sokat nőttek mióta megvettem. De az a jövő zenéje még. Valaszotok előre is köszönöm. Kérdezzetek nyogodtan.
 
Sziasztok!

Két kérdésem lenne ami foglalkoztat most. Van 1 27 literes tankom abban van 11 díszmárna abból 6 zöld díszmárna (golden barb) és 5 karcsú díszmárna ( cherry barb) 4 garnéla csak hogy tiszta legyen a kép. Ebben megy 1 belső víz szűrő és 1 vízmelegítő plusz levegőztető sajnos műanyag virág van benne 1 kis korall és 1 fa a közepén, ink magasabb az tank mint terebélyes. Az 1-ik karcsú márna ami fiú volt az 1ik nap csak fogta magát félre vonult a sarokba és 2 nap alatt szegény meg is halt. Tiszta depressziósnak tűnt, utánna néztem az összes betegségnek és semmi jelét nem találtam rajta, sajnáltam nagyon. Azóta figyelem a halakat és nem nagyon találok rajtuk jeleket. A másik kérdésem hogy lehet hogy az 1 ik hal fél a sötétben? Mert amikor lekapcsolom a lámpát a szobában (kis lámpa) meg a tévét is, elkezd nagyon úszkálni a víz felszínén gyorsan, ki-ki ugrál, szerencse hogy van tető rajta. Nem tudom hova tenni ezt a viselkedést. A többivel semmi baj csak az az 1 halacska csinálja ezt. Tervezem hogy lecserélem az tankom 1 nagyobbra 60 körülire mert nagyon sokat nőttek mióta megvettem. De az a jövő zenéje még. Valaszotok előre is köszönöm. Kérdezzetek nyogodtan.
Túl kicsi az akvárium, azért a stressz miatt menekülni próbálnak. Amelyiknek nem sikerül, az elpusztul.
Ekkora akváriumban inkább bettát (egy egyedet!), vagy garnélákat tarts. Max. néhány nano halat, de semmiképp sem nagy mozgásigényű fajokat.
 
Túl kicsi az akvárium, azért a stressz miatt menekülni próbálnak. Amelyiknek nem sikerül, az elpusztul.
Ekkora akváriumban inkább bettát (egy egyedet!), vagy garnélákat tarts. Max. néhány nano halat, de semmiképp sem nagy mozgásigényű fajokat.

Értem, mekkora az az tank amekkoraban jól éreznek magukat, mit ajánlana? 60 liter ? Nagyon megszerettem őket és nem szeretném elveszteni őket semmi kép. Velem vannak már fél éve. Mondjuk azt észre vettem hogy nőnek mint a bolond gombák. 🙂 Szóval terveztem a nagyobb tankot, a mostanit meg meg tartanám karanténnak.
 
Értem, mekkora az az tank amekkoraban jól éreznek magukat, mit ajánlana? 60 liter ? Nagyon megszerettem őket és nem szeretném elveszteni őket semmi kép. Velem vannak már fél éve. Mondjuk azt észre vettem hogy nőnek mint a bolond gombák. 🙂 Szóval terveztem a nagyobb tankot, a mostanit meg meg tartanám karanténnak.
Szia.
Ha jól tudtam beazonosítani a halaidat, ezek azok:
http://diszhal.info/Barbus_gelius.php 75 literre 6-7 hal
http://diszhal.info/Barbus_titteya.php 70 literre 4 hal
Lehet hogy itt is van róluk info a fórumon, nézd meg az Akváriumi halak topicban.

Akkor kb. 140 literes akvárium kellene neked, de 100 liter felett gondolkodj.

Nagyon kicsi nekik az a hely. Ekkora akváriumban egy Bettát lehetne tartani vagy garnélákat, régebben volt a 30 literesemben 5 db törperazbóra, de ők is nagyobb akváriumba kerültek később.

Érdemes nézni itt a hirdetéseket a nagyobb akvárium miatt.
 
Értem, mekkora az az tank amekkoraban jól éreznek magukat, mit ajánlana? 60 liter ? Nagyon megszerettem őket és nem szeretném elveszteni őket semmi kép. Velem vannak már fél éve. Mondjuk azt észre vettem hogy nőnek mint a bolond gombák. 🙂 Szóval terveztem a nagyobb tankot, a mostanit meg meg tartanám karanténnak.
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.
Ha jól értettem 27! literes az akva.
Nem tudom, hogy kaptad vagy vetted az akváriumot a halakkal, de mindenképp tájékozódj, mielőtt bármilyen halfajt veszel, hogy mik az igényei.
A legtöbb márnafaj, ami az üzletekben kapható, csapathal, gyors mozgású, gyors anyagcseréjű, falánk, gyakran csipkelődő, esetleg agresszív. Aktív úszók, ezáltal 80-100 liter alatti akvát nem is ajánlanék.
Már az is csoda, hogy eddig bírták.
 
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.
Ha jól értettem 27! literes az akva.
Nem tudom, hogy kaptad vagy vetted az akváriumot a halakkal, de mindenképp tájékozódj, mielőtt bármilyen halfajt veszel, hogy mik az igényei.
A legtöbb márnafaj, ami az üzletekben kapható, csapathal, gyors mozgású, gyors anyagcseréjű, falánk, gyakran csipkelődő, esetleg agresszív. Aktív úszók, ezáltal 80-100 liter alatti akvát nem is ajánlanék.
Már az is csoda, hogy eddig bírták.
Köszönöm a válaszodat, rendben, hallgatok rátok mindenképp veszek nekik 1 nagyobb 100+os tankot hát csoda vagy nem de nagyon szeretem őket hetente csinálom a vizcserét a szűrőbe szigorúan figyelem a kapszulák időtartamát szóval próbálok jó gazdájuk lenni. 🙂 Akkor a következő dolog hogy nagy akváriumot indítsak, de ugye az is bele telik 1 2 hónap mire be áll a vize ugye meg minden más. Meg persze azt már elő növényekkel szeretném mindenképp, eléggé megszálotja lettem a halaimnak szóval próbálok oda figyelni de még kezdő vagyok attól függetlenül. Ha úgy van szívesen várok ötleteket hogy rendezzem be. Vagy mit rakjak tuti bele. 🙂 További szép estét.
 
Nagyjából egy hete került a Green Aqua-ból (tehát JÓ helyről) hozzám nyolc darab Puntius denisonii. Két napja vettem észre, hogy az egyik beteg. Csináltam néháyn képet, de nem biztops h látszik, mi a baja. Kedvetlen, keveset úszik, azt is nem annyira stabilan. Szintelen, sokkal fakóbb, mint a többiek. Valami fehéres folt van a kopoltyúja mellett, és talán, mintha borzolva lennének. a pikkelyei. Az állapota nem javul, inkább romlik. Félek, hogy el fog pusztulni.
752887528975290
 
Mi lehet a baja? Tudok-e segíteni rajta?
Szia!
Nekem ez első ránézésre egy mechanikai sérülésből eredő fekélynek vagyis sebnek tűnik, ami ránézésre elég mély. Viszont nézegetve egészséges egyedek képeit nem tudom megállapítani a képedről, hogy biztos nem e a kopoltyúból ered az elváltozás a jószágod esetében.

Egyébként eszik az állat vagy azt se nagyon? Más halon nem észlelsz ilyen elváltozást?
 
Az összes többi, teljesen egészséges. Holnap, etetéskor alaposan megfigyelem, hogy eszik-e. Ma este úgy emlékszem, hogy rámozdult a tápra, de azt nem láttam, hogy be is kapja-e. Talán inkább nem. Nem jön közel az üveghez, így nehéz látni, hogy pontosan milyen is a seb.
 
Az összes többi, teljesen egészséges. Holnap, etetéskor alaposan megfigyelem, hogy eszik-e. Ma este úgy emlékszem, hogy rámozdult a tápra, de azt nem láttam, hogy be is kapja-e. Talán inkább nem. Nem jön közel az üveghez, így nehéz látni, hogy pontosan milyen is a seb.
Szia! :)
Mi újság a haladdal?
 
Köszönöm kérdésed! Él még, sőt talán-talán egy kicsit jobban is van. Szerintem rosszabbul, semmiképpen sincs!
 
Nekem ez első ránézésre egy mechanikai sérülésből eredő fekélynek vagyis sebnek tűnik, ami ránézésre elég mély. Viszont nézegetve egészséges egyedek képeit nem tudom megállapítani a képedről, hogy biztos nem e a kopoltyúból ered az elváltozás a jószágod esetében.
Nem hinném, hogy mechanikai sérülés, mert a másik oldalán is ott van egy folt. nagyjából szimmetrikusan.
 
Megpróbálnál még képeket készíteni az elváltozásokról?
Ha lehet mind a két oldaliról lenne jó.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére