• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Segítsetek! MI lehet a baja a halamnak? Szerintem valami féreg fajta, de nem tudom pontosan...
HA valaki tud valami pontosabbat kérlek írjatok! Szerintetek fertőző? Van rá gyógyszer? Különítsem el? (Már így vettem a boltba hogy egy kis fehér csík volt benne, de csak itthon vettem észre... aztán egyre jobban terjedt és most így néz ki...)
fot___1__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!

Nekem is lenne egy problémàs halam, gyémàntneon, szerintetek mi baja lehet, fekete foltok vannak rajta, olvastam valahol hogy ammonia égés, ilyenkor vajon mi a teendő?
Megpròbàlom a képet feltölteni.
<iframe src="Welcome to Flickr!" height="1944" width="2592" frameborder="0" allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen oallowfullscreen msallowfullscreen></iframe>
Köszönöm ha tudtok segíteni!
Üdv,
Petra
 
Segítsetek! MI lehet a baja a halamnak? Szerintem valami féreg fajta, de nem tudom pontosan...
HA valaki tud valami pontosabbat kérlek írjatok! Szerintetek fertőző? Van rá gyógyszer? Különítsem el? (Már így vettem a boltba hogy egy kis fehér csík volt benne, de csak itthon vettem észre... aztán egyre jobban terjedt és most így néz ki

Nem néz ki jól.. Olyan, mintha bélféreg lenne. Mindenképp különítsd el.
 
Szia Nigro,

Esetleg az én halamra is lenne tanácsod? a levegőt is sűrűbben veszi, és elkülönül a többitől.
Nem találok ilyen tünetekkel betegséget, hacsak néma ammónia sokk, de annak inkább javulnia kellene, ezért nem tudom mi lehet. Nincs ötleted?
köszi,
Petra
 
Szia Petra. Nincs ötletem :-(
Ha bármilyen külső sokk lenne, a többi halon is látszana. Egyedi probléma ez. Ha tudod különítsd el. Első körben külső élősködőre gyanakszom. Sózd be a vizét és emeld a hőfokot 30 fokra.
Étvágya van? Ha nincs, akkor viszont szervi probléma lesz.
 
Sziasztok! Hosszas keresgélés után ma végre találtam egy kb. 10 centis nőstény ancit. El is mentem érte, haza is hoztam. Itthon amikor az akvárium frontüvegére tapadt, valami furcsát vettem rajta észre. Mintha a hasa "be lenne horpadva", valamint a háta is sokkal laposabb az azonos méretű hím ancimhoz képest. Lehet, hogy az előző tulajdonosánál nem jutott elég táplálékhoz, vagy csak nem rég ikrázhatott? Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?
DSCF0597_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Lehet, hogy az előző tulajdonosánál nem jutott elég táplálékhoz, vagy csak nem rég ikrázhatott?
Szerintem ennél azért komolyabb a baj. Nekem nem tűnik túl egészségesnek az a has...:nailbiting:
 
Szia Petra. Nincs ötletem :-(
Ha bármilyen külső sokk lenne, a többi halon is látszana. Egyedi probléma ez. Ha tudod különítsd el. Első körben külső élősködőre gyanakszom. Sózd be a vizét és emeld a hőfokot 30 fokra.
Étvágya van? Ha nincs, akkor viszont szervi probléma lesz.

Köszönöm szépen!
Elkülönítettem, de már késő volt, azért köszönöm szépen a választ!!!
 
Sziasztok!

Galaxyjaim vannak, és most is van egy beteg, 3 már meghalt pár hét különbséggel, ugyanezekkel a tünetekkel. Nekem hasvízkórnak tűnik.. Pikkelyek elállnak a testtől, emiatt a színe is kicsit fehéres lesz a halnak. Eszik rendesen. Azt vettem észre, hogy ha már közeleg a halál, akkor mintha elvesztené az egyensúlyérzékét a hal, van, hogy az orra a földnek áll.
Van erre valami gyógymód? Nem lenne jó elveszíteni az egész halállományt...
 
Az egyik pygmy corym a víz tetején fekszik.Néha megpróbál úszni de akkor csak fura orsózó,bukfencező mozgással sikerül neki.mintha teljesen evesztette volna az irányérzékét.A csigák is kint dekkolnak a víz felett.Többi cory,az otok,a sakurák és a CRS-ek normálisan teszik a dolgukat.Csináltam egy 80%-os vízcserét a nyomit meg kiraktam karanténba új vízbe.Adok neki pár órát hátha...Ötlet valakinek?
 
Az egyik pygmy corym a víz tetején fekszik.Néha megpróbál úszni de akkor csak fura orsózó,bukfencező mozgással sikerül neki.mintha teljesen evesztette volna az irányérzékét.A csigák is kint dekkolnak a víz felett.Többi cory,az otok,a sakurák és a CRS-ek normálisan teszik a dolgukat.Csináltam egy 80%-os vízcserét a nyomit meg kiraktam karanténba új vízbe.Adok neki pár órát hátha...Ötlet valakinek?

Szia!

Nagyon úszóhólyag betegségnek tűnik,különítsd el feltétlenül.Széles spektrumú Antibiotikummal szokták kezelni nagyon sekély jól szellőztetett vízben,sajnos kevés az esély de azért hátha:confused:
Szerk: jah most nézem,hogy karanténoztad...
 
Sziasztok! Corydoras Pandáim vannak és kicsit furcsán viselkednek...bár nem tudom, hogy ez tényleg furcsa e vagy csak én gondolom annak. Ide-oda cikáznak az akváriumban és van, hogy a vízfelszín közelében mennek, tehát bejárják az egész vízoszlopot. Ez utalhat valami rosszra?
 
A leírásodból nem következik rögtön, hogy betegek. Lehet, hogy csak a vízparaméterek nem kedveznek nekik, esetleg oxigénhiányos a víz.
 
Sziasztok, a halaim (pár db) dörgölőznek a talajba, kövekbe, levelekbe. Esznek, úszkálnak, szemmel láthatóan nincs külső parazita, a helyi akvarista boltban is azt mondták, hogy jólétükben "lubickolnak" a halak és én, mint felelős gazdi akkor is aggódom, mikor nincs is baj. De kb. 2 hete volt 1 Yellow sügér elhullás, neki pontok/lyukak(?) voltak a fején. Hogyan és mivel kezeljem?
 
Sziasztok!
Fogyatkoznak a halaim és találtam ma egy még félig élő példányt. Nem tudom mi lehet a baja. :(
Uszonyai rendben, kicsit meg van görbülve és a pikkelyek elállnak a testétől, színe is fakó és nem igazán tud már úszni.
2014-01-30+16.46.10.jpg
2014-01-30+16.46.42.jpg
2014-01-30+16.47.39.jpg
 
Szemei düllednek?
A tünetek alapján hasvízkora gyanakodnék, de nagyon bízom benne hogy nem az :(

Nem mondanám dülledtnek a szemeit. A pikkelye az ami fel van borzolva nagyon.
Utolsó körbe az otocinclusok kerültek be az akváriumba de azokon nem látok semmi problémát.
 
Nem mondanám dülledtnek a szemeit. A pikkelye az ami fel van borzolva nagyon.
Utolsó körbe az otocinclusok kerültek be az akváriumba de azokon nem látok semmi problémát.
Duplán bízom benne hogy nem az Otoclinusok a ludasok a dologban...
 
Back
Oldal tetejére