• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

nem betegség, csak én leszek az tőle. 30as nanomban már rendszert csinálnak a halak a kiugrálásból... normális ez, fogadjam el járulékos veszteségnek? mi okozhatja? stressz?
Kozepesen jo hirek: ket bohoccsukat a szuroben talaltam meg, egyikuk jol van, a masik epp hogy uszik. Ugy tunik nem birtak tartani a tempot a 250es filterrel, es amikor elfaradtak a szivoagi skimmer lenyelte oket :(
Skimmert ideiglenesen kivettem es egy haloval lefedtem a helyet. Hatha erore kapnak…
 
Sziasztok!

2 ramirezi pillangósügeremen darakór tüneteit vélem felfedezni.
Nem találkoztam még ilyennel, utánaolvastam, parakill turbót tervezek beszerezni hogy megpróbáljam kezelni.
A használati utasításán rajta van hogy kisebb testű halak esetén a gyári adag felét adjam.
14neonom, 6 corym, 4plattim, 4guppim, 6otom, 1 ancim van, +4db 1cmes növendék (talán) platti, illetve garnélák amano/neocaridina+8 süncsiga.
Fogom tudni úgy kezelni ezt a kórt, hogy a ránézésre nem fertőzözz halak/csigák/garnélák között nem lesz elhullás? Nem szeretném a két ramit úgy kikezelni, hogy más élőlények emiatt pusztuljanak el.
 
Sziasztok!

2 ramirezi pillangósügeremen darakór tüneteit vélem felfedezni.
Nem találkoztam még ilyennel, utánaolvastam, parakill turbót tervezek beszerezni hogy megpróbáljam kezelni.
A használati utasításán rajta van hogy kisebb testű halak esetén a gyári adag felét adjam.
14neonom, 6 corym, 4plattim, 4guppim, 6otom, 1 ancim van, +4db 1cmes növendék (talán) platti, illetve garnélák amano/neocaridina+8 süncsiga.
Fogom tudni úgy kezelni ezt a kórt, hogy a ránézésre nem fertőzözz halak/csigák/garnélák között nem lesz elhullás? Nem szeretném a két ramit úgy kikezelni, hogy más élőlények emiatt pusztuljanak el.
A neonok tuti hullani fognak a parakilltől. Olvasgasd át ezt idáig visszatekerve 😉és a Naplóm.
 
Sziasztok!

2 ramirezi pillangósügeremen darakór tüneteit vélem felfedezni.
Nem találkoztam még ilyennel, utánaolvastam, parakill turbót tervezek beszerezni hogy megpróbáljam kezelni.
A használati utasításán rajta van hogy kisebb testű halak esetén a gyári adag felét adjam.
14neonom, 6 corym, 4plattim, 4guppim, 6otom, 1 ancim van, +4db 1cmes növendék (talán) platti, illetve garnélák amano/neocaridina+8 süncsiga.
Fogom tudni úgy kezelni ezt a kórt, hogy a ránézésre nem fertőzözz halak/csigák/garnélák között nem lesz elhullás? Nem szeretném a két ramit úgy kikezelni, hogy más élőlények emiatt pusztuljanak el.
Felesleges a gyógyszer. A fűtőt tekerd fel 32 fokig, hagyd úgy 3-4 napig, majd vissza az eredeti hőfokra.
A mesterségesen előidézett láz megoldja a problémát.
Ezidő alatt ne etess.
 
Felesleges a gyógyszer. A fűtőt tekerd fel 32 fokig, hagyd úgy 3-4 napig, majd vissza az eredeti hőfokra.
A mesterségesen előidézett láz megoldja a problémát.
Ezidő alatt ne etess.
Hű most én is visszaolvastam ezt a topicot. Ismét nagyon hálás lettem, hogy segítettetek a kezdeti kétségbeeséseimnél :)
Kicsit korrigálnám a korábban írtakat, hátha másnak hasznos. A süncsigáknak sem volt semmi bajuk a 32foktól, a versenycsigák meg amúgy is kijárnak nálam a vízből... szóval valószínűleg feleslegesen vettem ki őket.
@DrJaka még egy gyakorlati tanács: nekem 100W sehogy sem fűtott fel eléggé. szerintem 200W minimum kell hozzá a 112 literesbe.
 
Végszükség esetén üvegfedél(esetleg fólia, és az aki oldalát 3 oldalról körbefogod 2-3 cm polistyrollal. (Mondjuk a frontüveget is be lehet fedni, csak akkor nem látszik az akva. 🙂)
XPS-sel burkoltam, hátul és kétoldalt :ROFLMAO: de úgy sem ment a 100W-ossal, 200W-osnál meg nem is kellet már a szigetelés.
mondjuk happet fűtőim voltak, lehet hogy kicsit felfelé kerekítik a teljesítményét... de látod két hőmérővel is mértem 🤣
(most látom ezen a képen még mindkét fűtő megy, de a 100asat kivettem a végére már és a szigetelést is leszedtem)
 

Attachments

  • IMG_20210411_120035.jpg
    IMG_20210411_120035.jpg
    326.4 KB · Megtekintések: 17
A fűtőt tekerd fel 32 fokig, hagyd úgy 3-4 napig, majd vissza az eredeti hőfokra.
Így teszek.
nekem 100W sehogy sem fűtott fel eléggé. szerintem 200W minimum kell hozzá a 112 literesbe.
Meglátom reggelig meddig megy fel, veszek nagyobb fűtőt.

Köszi mindenkinek!

Szerk.: Megnéztem 150W-os a fűtőm
 
Utoljára módosított:
Felesleges a gyógyszer. A fűtőt tekerd fel 32 fokig, hagyd úgy 3-4 napig, majd vissza az eredeti hőfokra.
A mesterségesen előidézett láz megoldja a problémát.
Ezidő alatt ne etess.
Tegnap délután fél4 körül feltekertem 32 fokra a fűtőt. Mostanáig 30fokra ment fel a víz hőmérséklete. Működhet így is a kúra szerinted?
 
Tegnap délután fél4 körül feltekertem 32 fokra a fűtőt. Mostanáig 30fokra ment fel a víz hőmérséklete. Működhet így is a kúra szerinted?
Kell a 32fok. 30 fokon a rajzók(akik hőérzékenyek) egy része túlélhet és ismét gazdára talál. A Horn-Zsilinszky akvarisztika anno 30fokot és malachitzöldet írt elő, szóval szerintem kell a 32. Én is átestem ezen, azért írtam, hogy nézd meg a naplóm, illetve az itteni bejegyzéseinket akkorról. Úgy van linkelve, hogy a megfelelő bejegyzésre ugorjon. 😉
 
Tegnap délután fél4 körül feltekertem 32 fokra a fűtőt. Mostanáig 30fokra ment fel a víz hőmérséklete. Működhet így is a kúra szerinted?
Ha jól látom kb 13 óra elteltével lett 30 fok. Várj egy kicsit, lassan melegszik ekkora víztömeg. Előfordulhat hogy elég a 150W. én csak 100 és 200W-ról tudtam nyilatkozni :) Érdemes több hőmérőt bevetni, mert nekem is az egyik -1fokot mutatott, mint kiderült...
 
Back
Oldal tetejére