• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Úszórothadás. Elég tipikus baj bettánál. A rossz vízminőség és tartási körülmények okozzák általában.
 
Tegnap jobblétre szenderült a nőstény törpegurámim. De oly módon h fogalmam sincs mi baja lehetett, többször nézegettem a nap folyamán, minden rendben volt, előző nap volt 30% vízcsere, este etetéskor látom h furán úszik először dörgölőzött ahova csak érte, utána meg felfelé s gyorsan le dugóhúzószerűen majd fejreállt a kavicsban, de szó szerint. Na gyorsan fürdő készít hal bele, de sajna egy óra múlva ránézve már el volt pusztulva :(
Közben tanulmányoztam a betegségeket,semmiféle külső nyom nem látszódott, se pötty sem seb,viselkedéséről úszóhólyag problémára gyanakszom, de nem vagyok biztos mert semmiféle leírt ok nem stimmelt. Nem tudom lehet-e verekedéstől, a bettáknál párzás van lehet hogy a fiú nekiment esetleg.
Van valakinek valami ötlet?
 
A dörgölőzés valami csillós fertőzésre utal.. Még, ha nem is láttad nyomát.
A jövőre nézve: (googleba be): Sera-fuzet-betegseg.pdf
 
A dörgölőzés valami csillós fertőzésre utal.. Még, ha nem is láttad nyomát.
A jövőre nézve: (googleba be): Sera-fuzet-betegseg.pdf
Ez megvan, néztem, gondoltam is a parazitára de a mozgás miatt elvetettem, a többiek sem vakaróznak. Kár érte :(
 
Sziasztok! SEGÍTSÉGET szeretnék kérni !
Nekem is van pár darab galaxym, vagyis 17 db ból már csak 13-14 db van sajna, 5 hónaposan hoztam őket pár hónapja :)
Eddig minden okés volt velünk, vettem tubifexet / 1 napot pihentetve, többször átmosva rendesen,vízcserék / és azóta hullanak lassan ...
2 bizti hasvízkor, felpuffadt has felborzolt pikkely, 1 db beveszi a halkaját és kiköpi /több félét is / a többi meg nagyon lefogytak / bélgyulladás vagy valami hasonló lehet? / ez mind 1-1 medence karantén, víz felmelegítve 28º C-ra egy kicsit jobban néznek ki. 4-5 hiperaktívak, ők elkülönítve vannak jól vannak ... 3db külön ők jobban vannak aránylag ....... kezdtem parakil-malachin keverékkel , utána xanta-mix kicsit talán jobban vannak, de nagy változást nem volt, természetesen +vízcserék.... átlag vízhőmérséklet 25 'C
Amit kapnak enni..
Élő eledel :
keltetett só rák pete
Fagyasztott :
artemia, vörös szúnyoglárva/szikével kicsit aprítva/ , cyclops/nem igazán kedvelik vörös/kicsi korukban fehéret kaptak/
Száraz :
Mix ivadék táp, sera mikro ivadék/aránylag eszik/
Segítséget szeretnék kérni, hogy, hogy menthetem meg a betegeket!
Előre is köszi a segítséget tőletek!
Ha egyéb kérdés van írjatok...
 
Sziasztok! SEGÍTSÉGET szeretnék kérni !
Nekem is van pár darab galaxym, vagyis 17 db ból már csak 13-14 db van sajna, 5 hónaposan hoztam őket pár hónapja :)
Eddig minden okés volt velünk, vettem tubifexet / 1 napot pihentetve, többször átmosva rendesen,vízcserék / és azóta hullanak lassan ...
2 bizti hasvízkor, felpuffadt has felborzolt pikkely, 1 db beveszi a halkaját és kiköpi /több félét is / a többi meg nagyon lefogytak / bélgyulladás vagy valami hasonló lehet? / ez mind 1-1 medence karantén, víz felmelegítve 28º C-ra egy kicsit jobban néznek ki. 4-5 hiperaktívak, ők elkülönítve vannak jól vannak ... 3db külön ők jobban vannak aránylag ....... kezdtem parakil-malachin keverékkel , utána xanta-mix kicsit talán jobban vannak, de nagy változást nem volt, természetesen +vízcserék.... átlag vízhőmérséklet 25 'C
Amit kapnak enni..
Élő eledel :
keltetett só rák pete
Fagyasztott :
artemia, vörös szúnyoglárva/szikével kicsit aprítva/ , cyclops/nem igazán kedvelik vörös/kicsi korukban fehéret kaptak/
Száraz :
Mix ivadék táp, sera mikro ivadék/aránylag eszik/
Segítséget szeretnék kérni, hogy, hogy menthetem meg a betegeket!
Előre is köszi a segítséget tőletek!
Ha egyéb kérdés van írjatok...

Szia!

Sikerült a víz felmelegítésével javulást elérni?

Sajnos ma én is találtam egy vergődő Galaxyt az egyik lávakő alatt. Van rá egy kis esély, hogy valahogy beszorult, de inkább valamilyen betegségre gyanakszom. A szeme ki van kissé dülledve és, amikor megpróbál úszni előbb-utóbb elkezdi orral túrni a talajt. Mi lehet ez szerintetek? Emeljem a vízhőmérsékletet vagy cseréljek nagyobb mennyiségű vizet?
 
Szia!

Sikerült a víz felmelegítésével javulást elérni?

Sajnos ma én is találtam egy vergődő Galaxyt az egyik lávakő alatt. Van rá egy kis esély, hogy valahogy beszorult, de inkább valamilyen betegségre gyanakszom. A szeme ki van kissé dülledve és, amikor megpróbál úszni előbb-utóbb elkezdi orral túrni a talajt. Mi lehet ez szerintetek? Emeljem a vízhőmérsékletet vagy cseréljek nagyobb mennyiségű vizet?




Szia ! Kivan dűlve a szeme is túr is .... Annak annyi lesz sajna :( Ted ki karanténba mindenképpen , próbálkozhatsz bármilyen gyógyszer fürdetéssel ,kicsit melegebb vízzel 28'C , de nem valószínű :(

Kaptak klion gyógyszert ( csak recept Állatorvos )( KLION 250 mg tabletta ) , de nem valószínű ,nem igazán látok javulást 3 nap után vagy mi lesz 7 nap után még nem tudom :/ raktam be melléjük 3-4 db zebra dánió 2-3 hónapos ivadékokat .. ők még jól vannak mellettük :) + próbálkozik Grindál etetéssel :) ( Grindál féreg - Google keresés ) Sajnálom a kis galaxydat , :( 2 halam talán felépül remélem, azok külön vannak karanténban :)
volt vízmelegítésem 29-30 közt is 1 napra,de azt nem igazán szereti , úgy láttam,tapasztaltam :/
 
Szia!

Sikerült a víz felmelegítésével javulást elérni?

Sajnos ma én is találtam egy vergődő Galaxyt az egyik lávakő alatt. Van rá egy kis esély, hogy valahogy beszorult, de inkább valamilyen betegségre gyanakszom. A szeme ki van kissé dülledve és, amikor megpróbál úszni előbb-utóbb elkezdi orral túrni a talajt. Mi lehet ez szerintetek? Emeljem a vízhőmérsékletet vagy cseréljek nagyobb mennyiségű vizet?


Kifelejtettem 1 kérdést :) Hány darab galaxyd van ? és mennyi idősek? Ha nem gond a kérdés..... vízhőfok? keménység ? Jól van kemény vízben is , nálunk 18 nk a társasban / jobban vannak , mozognak a társasban mint külön csak galaxys medence / és jól elvan a 4 db / 2 pár xifókkal is ,neonnal, zebra és leopárd dániokkal ,róka márna ,ancia, és páncélos harcsák na meg izzófényű lazac is egy 240L- ben ( atman cf-1000 külső + fan-2 ) meg sok kisebb akváriumok :)
 
12 db Galaxym volt, 6 lány+6fiú. Nem tudom, hogy mennyi idősek lehetnek, mert vásároltam őket, de már ivarérettek lehetnek, mert a lányoknak elég gömbölyű a hasuk és reggelente hajkurásszák őket a srácok rendesen. 22 fokos vízben tartom őket, 13 nk a vízkeménység (Neptum csepegtetőssel mérve). Más halakat nem tartok rajtuk kívül a 102 l-es akváriumban, de van még 10 db Sakura és 5 db Amano.

Délután rögtön kivettem az akváriumból amikor megláttam, mert a garnélák már kerülgették. Azóta sajnos meg is halt.
 
12 db Galaxym volt, 6 lány+6fiú. Nem tudom, hogy mennyi idősek lehetnek, mert vásároltam őket, de már ivarérettek lehetnek, mert a lányoknak elég gömbölyű a hasuk és reggelente hajkurásszák őket a srácok rendesen. 22 fokos vízben tartom őket, 13 nk a vízkeménység (Neptum csepegtetőssel mérve). Más halakat nem tartok rajtuk kívül a 102 l-es akváriumban, de van még 10 db Sakura és 5 db Amano.

Délután rögtön kivettem az akváriumból amikor megláttam, mert a garnélák már kerülgették. Azóta sajnos meg is halt.


Ja! A garnéla a takarító brigád ! :) a 22 jó a 13 nk is bőven , ha kergetik a fiuk az is jó :) Akarsz kicsiket? Én is neptunnal mérek :)
 
Utoljára módosított:
Persze szeretnék kicsiket, de nincs másik akváriumom jelenleg.A közös akváriumban pedig nincs túl sok esélyük a kicsiknek annak ellenére, hogy egy komplett dzsungel van különféle mohákból.
 
Ja! A garnéla a takarító brigád ! :) a 22 jó a 13 nk is bőven , ha kergetik a fiuk az is jó :) Akarsz kicsiket? Én is neptunnal mérek :)
Persze szeretnék kicsiket, de nincs másik akváriumom jelenleg.A közös akváriumban pedig nincs túl sok esélyük a kicsiknek annak ellenére, hogy egy komplett dzsungel van különféle mohákból.


Még lehetséges, hogy lesznek ivadékok a közös medencében, állítólag mindig marad 1-2 ivadék akik túlélik a nagyban és felcseperednek :)
 
Sziasztok! SEGÍTSÉGET szeretnék kérni !
Nekem is van pár darab galaxym, vagyis 17 db ból már csak 13-14 db van sajna, 5 hónaposan hoztam őket pár hónapja :)
Eddig minden okés volt velünk, vettem tubifexet / 1 napot pihentetve, többször átmosva rendesen,vízcserék / és azóta hullanak lassan ...
2 bizti hasvízkor, felpuffadt has felborzolt pikkely, 1 db beveszi a halkaját és kiköpi /több félét is / a többi meg nagyon lefogytak / bélgyulladás vagy valami hasonló lehet? / ez mind 1-1 medence karantén, víz felmelegítve 28º C-ra egy kicsit jobban néznek ki. 4-5 hiperaktívak, ők elkülönítve vannak jól vannak ... 3db külön ők jobban vannak aránylag ....... kezdtem parakil-malachin keverékkel , utána xanta-mix kicsit talán jobban vannak, de nagy változást nem volt, természetesen +vízcserék.... átlag vízhőmérséklet 25 'C
Amit kapnak enni..
Élő eledel :
keltetett só rák pete
Fagyasztott :
artemia, vörös szúnyoglárva/szikével kicsit aprítva/ , cyclops/nem igazán kedvelik vörös/kicsi korukban fehéret kaptak/
Száraz :
Mix ivadék táp, sera mikro ivadék/aránylag eszik/
Segítséget szeretnék kérni, hogy, hogy menthetem meg a betegeket!
Előre is köszi a segítséget tőletek!
Ha egyéb kérdés van írjatok...


Amit most 4 napja kaptak gyógyszert ( receptre ) ,talán páron segít remélem... mintha páron látszana a széklet ...... remélem 1 hónap múlva már szebbek lesznek :)
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném tőletek kérni hogy vajon mi baja lehet a betánknak?
Körülbelül egy hete vásároltuk, és az utóbbi 2-3 napban ez a 'folyamat' erősödik amik a képen láthatók :/

Köszönöm Szépen a mielőbbi válaszaitokat!

4781181773_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


124725336ez_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos bettat nem szabad venni bárhol ! Gondolom mikor megvetted se volt már tökéletes állapotban :( ha nálad is csak romlik a helyzet a jobb körülmények között akkor nem sok esély van !
 
Az egyik oto-nak nagyon nagy hasa lett reggelre. Az volt a fura, hogy nem nagyon reagált, hogy megbökdöstem. A pikkelyeit nem borzolja, csak nagy a pocakja, de nem úgy, mint a többinek, hanem olyan furán telt az egész törzse. Most karanténban van. A végbélnyílása vörös egy picit. Lehet hasvízkór?
 
Az egyik oto-nak nagyon nagy hasa lett reggelre. Az volt a fura, hogy nem nagyon reagált, hogy megbökdöstem. A pikkelyeit nem borzolja, csak nagy a pocakja, de nem úgy, mint a többinek, hanem olyan furán telt az egész törzse. Most karanténban van. A végbélnyílása vörös egy picit. Lehet hasvízkór?
Sajnos lehet, nem egyből borzolódik a pikkely, nekem is így járt az egyik betta lányom :( vagy két napig csak dagi volt meg apatikus, egyből karantén jobbnak tűnt de aztán elkezdett borzolódni s kb 3-4 nap alatt vége lett.
 
Köszönöm a segítséget! Akkor marad karanténban és majd meglátjuk. A hasa kisebb lett, de a kedve nem jobb.:(
 
Sajnos nem élte túl, sőt, ma reggelre egy másik is elhullott ugyanilyen tünetekkel.:cry:
A többiek még jól vannak...
 
Sajnos nem élte túl, sőt, ma reggelre egy másik is elhullott ugyanilyen tünetekkel.:cry:
A többiek még jól vannak...
Sajnálom :( végül borzolódtak a pikkelyek? A többiek vizébe is tegyél gyógyszert, én malachitzöldet tettem bele a csigák miatt, de lehet metilénkék is vagy más, 3-4 nap múlva meg minimum 50% vizcsere.
 
Back
Oldal tetejére