• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Nem egyszerre rothad az összes, valahol el kell kezdődnie :D esetleg nem.hideg a víz nekik? Vagy savas?
A víz 25.5-26.0 fokos mióta üzemel a külső szűrő, előtte kb 24 fokos volt. A víz PH-ja jelenleg 7.5 (a szűrő csere előtt 7.8-8.0 volt).
 
Mivel merted az no2 es no3 szintet es ezek ertekei mekkorak voltak?
Mekkora az akvarium es kik lakbak benne?
Hogyan es milyen gyakran tisztitod a szurot?

Ha nincs a vizben arra nagyon erzekeny allatka, akkor 10 litetenkent adhatsz a vizhez 10 g jodmentes sot.
 
Mivel merted az no2 es no3 szintet es ezek ertekei mekkorak voltak?
Mekkora az akvarium es kik lakbak benne?
Hogyan es milyen gyakran tisztitod a szurot?

Ha nincs a vizben arra nagyon erzekeny allatka, akkor 10 litetenkent adhatsz a vizhez 10 g jodmentes sot.
JBL Easy test-tel mértem.
Az akvárium paraméterei a következők:

Azóta a szűrő le lett cserélve Eheim eXperience 350-re. Kb 7 hete üzemel, tisztítva még nem volt.

A só nem a paraziták ellen hatásos? Nem ártok vele? Simán csak vegyek jófajta jód mentes sót?
 
JBL Easy test-tel mértem.
Az akvárium paraméterei a következők:

Azóta a szűrő le lett cserélve Eheim eXperience 350-re. Kb 7 hete üzemel, tisztítva még nem volt.

A só nem a paraziták ellen hatásos? Nem ártok vele? Simán csak vegyek jófajta jód mentes sót?
A so segit a sebek fertotleniteseben. A csigak nem biztos hogy ertekelik, nalam mondjuk meg nem pusztult el sozas miatt csiga.
A 25mg/ l körüli no3 meg mindig adott? Ez egy kicsit surolja a felso hatart.

Ha a tobbi hal tuti biztosan jol van, akkor inkabb csak a rohado egyed karanten medencejeben alkalmazd. Ha van mas specifikusabb gyogyszered, akkor inkabb azt hasznald.

En ezzel szoktam besozni a halakat:
IMG_20191230_105226.jpg

Tiszta so, es azt hiszem 2€ volt a masfel kg.


Ui.: A takony alga problemad megoldodott a szuro csere ota?
 
A so segit a sebek fertotleniteseben. A csigak nem biztos hogy ertekelik, nalam mondjuk meg nem pusztult el sozas miatt csiga.
A 25mg/ l körüli no3 meg mindig adott? Ez egy kicsit surolja a felso hatart.

Ha a tobbi hal tuti biztosan jol van, akkor inkabb csak a rohado egyed karanten medencejeben alkalmazd. Ha van mas specifikusabb gyogyszered, akkor inkabb azt hasznald.

En ezzel szoktam besozni a halakat:
View attachment 85444

Tiszta so, es azt hiszem 2€ volt a masfel kg.


Ui.: A takony alga problemad megoldodott a szuro csere ota?
Igen, (számomra) meglepő módon gyakorlatilag teljesen eltűnt az említett alga.
Sajnos másik akvát most nem tudok szerezni, egy befőttes üveg megfelelő lenne karantén aksinak?
 
A so segit a sebek fertotleniteseben. A csigak nem biztos hogy ertekelik, nalam mondjuk meg nem pusztult el sozas miatt csiga.
A 25mg/ l körüli no3 meg mindig adott? Ez egy kicsit surolja a felso hatart.

Ha a tobbi hal tuti biztosan jol van, akkor inkabb csak a rohado egyed karanten medencejeben alkalmazd. Ha van mas specifikusabb gyogyszered, akkor inkabb azt hasznald.

En ezzel szoktam besozni a halakat:
View attachment 85444

Tiszta so, es azt hiszem 2€ volt a masfel kg.


Ui.: A takony alga problemad megoldodott a szuro csere ota?
Az NO3 valahol 10 és 25 között van, közelebb a 25-höz. GH 4-7 között, KH 3-6 között.
 
A so segit a sebek fertotleniteseben. A csigak nem biztos hogy ertekelik, nalam mondjuk meg nem pusztult el sozas miatt csiga.
A 25mg/ l körüli no3 meg mindig adott? Ez egy kicsit surolja a felso hatart.

Ha a tobbi hal tuti biztosan jol van, akkor inkabb csak a rohado egyed karanten medencejeben alkalmazd. Ha van mas specifikusabb gyogyszered, akkor inkabb azt hasznald.

En ezzel szoktam besozni a halakat:
View attachment 85444

Tiszta so, es azt hiszem 2€ volt a masfel kg.


Ui.: A takony alga problemad megoldodott a szuro csere ota?
Bármelyik tengeri só is megfelel, a mindenhol kapható papírdobozos pl.

1 liter akváriumvízbe kell tenni 1 púpos evőkanál tengeri sót, majd jól elkeverni. Aztán ki kell fogni a halat, és hálóstul beletenni. A hal az egészségi állapotától függően 30-120 másodpercen belül ozmotikus sokkot fog kapni. Ekkor kell visszatenni a rendes, vagy ideális esetben karantén akváriumba.

A mártás után eleinte gyorsan fog mozogni a hal (pánik) majd elkezd lassúlni, illetve a végén felfordul hassal felfelé. Ha 2 secnél tovább van hassal felfelé, vagy már 3-4* eljátszotta a kicsi bukást, akkor abba kell hagyni a folyamatot, és mehet vissza az akvába.

Drasztikus dolog, de vagy ez, vagy a fagyasztó, ha garnélák és csigák is vannak. Ha csak halak vannak, akkor öntögethetsz bele mindenféle gyógyszert hátha :)

Ilyenkor érdemes alap sózást is csinálni, de abból nem kell sok, kb 100 literenként egy evőkanál. Ez a sómennyiség serkenti a hal bőrén a ~nyálka képződést. Ha az egészséges, akkor nem kap el semmit sem.
 
Bármelyik tengeri só is megfelel, a mindenhol kapható papírdobozos pl.

1 liter akváriumvízbe kell tenni 1 púpos evőkanál tengeri sót, majd jól elkeverni. Aztán ki kell fogni a halat, és hálóstul beletenni. A hal az egészségi állapotától függően 30-120 másodpercen belül ozmotikus sokkot fog kapni. Ekkor kell visszatenni a rendes, vagy ideális esetben karantén akváriumba.

A mártás után eleinte gyorsan fog mozogni a hal (pánik) majd elkezd lassúlni, illetve a végén felfordul hassal felfelé. Ha 2 secnél tovább van hassal felfelé, vagy már 3-4* eljátszotta a kicsi bukást, akkor abba kell hagyni a folyamatot, és mehet vissza az akvába.

Drasztikus dolog, de vagy ez, vagy a fagyasztó, ha garnélák és csigák is vannak. Ha csak halak vannak, akkor öntögethetsz bele mindenféle gyógyszert hátha :)

Ilyenkor érdemes alap sózást is csinálni, de abból nem kell sok, kb 100 literenként egy evőkanál. Ez a sómennyiség serkenti a hal bőrén a ~nyálka képződést. Ha az egészséges, akkor nem kap el semmit sem.
Van 2 sisak és 2 sün csigusz. Akkor ne is kísérletezgessek mondjuk baktopurral az akva vizébe?
 
Most sikerült még csinálni képet az izzófényű halacsokról. A fehér részek normálisak az uszókon, vagy terjed a dolog. Ez fertőző?
 

Attachments

  • IMG_20191230_113230.jpg
    IMG_20191230_113230.jpg
    300.4 KB · Megtekintések: 26
  • IMG_20191230_113254.jpg
    IMG_20191230_113254.jpg
    357.3 KB · Megtekintések: 26
Most sikerült még csinálni képet az izzófényű halacsokról. A fehér részek normálisak az uszókon, vagy terjed a dolog. Ez fertőző?

A feher dolgok nem normalisak.

De nem tunik darakornak...
Csipkedik egymast a halak? Akkor lehetnek sebek.

En megsoznam az egesz vizet...
@mmccannon tudsz segiteni??
 
Ezek jobb képek, nézd meg a 902-es hozzászólásomat, ott látható egy úszóbetegséges hal. Ennél a betegségnél nwm csak fehér az úszó, hanem össze is töpped / ~ragad.

Egy kis só sosem árt az akváriumnak, a "kolléga" ajánlásáz simán beleteheted, aztán majd meglátod.
 
Jogos, én nem használok zeolitot. Elterjedt még annak a használata? Többek között a telítődése miatt nem nagyon láttam ajánlani, sem itt, sem angol fórumokon, bár néhány gyártónál nagy szeretettel csomagolják az alap szettbe.
 
Jogos, én nem használok zeolitot. Elterjedt még annak a használata? Többek között a telítődése miatt nem nagyon láttam ajánlani, sem itt, sem angol fórumokon, bár néhány gyártónál nagy szeretettel csomagolják az alap szettbe.
Fel szokott bukkanni néha-néha. A telítődésről több helyen olvastunk, de igazán hosszabb távú tapasztalatokat nem találtunk róla. 2 akváriumban ezt használtuk talajemeléshez. Végül nem is a telítődéssel gyűlt meg a bajunk, hanem a szilikáttal, és az emiatt kialakult kezelhetetlen algabummal. Az még mindig nem tiszta, hogy csak ez az adag (durván 10-15kg) viselkedik így, vagy általánosságban van-e ilyen tulajdonsága. Azóta nem vettünk újabb adagot, hogy teszteljük.
 
A feher dolgok nem normalisak.

De nem tunik darakornak...
Csipkedik egymast a halak? Akkor lehetnek sebek.

En megsoznam az egesz vizet...
@mmccannon tudsz segiteni??
Ha ezek Hemigrammus erythrozonusok, akkor ilyennek kell lenniük az első úszósugaraknak.
Persze a fő kérdés, hogy miből gondolod, hogy abnormalitásról van szó @SafE84 ? Amikor Hozzád kerültek, akkor nem ilyenek voltak? Akklimatizálást hogyan csináltad (gondolom, hogy nem karanténoztál, azért kérdem)?
 
Ha ezek Hemigrammus erythrozonusok, akkor ilyennek kell lenniük az első úszósugaraknak.
Persze a fő kérdés, hogy miből gondolod, hogy abnormalitásról van szó @SafE84 ? Amikor Hozzád kerültek, akkor nem ilyenek voltak? Akklimatizálást hogyan csináltad (gondolom, hogy nem karanténoztál, azért kérdem)?
Igen, azok. Alapvetően abból indult a félelmem, hogy az egyik példánynak hiányzik a fél farok úszója és az egyik oldala fehéres (de nem vatta szerűen). Ezen kívül más probléma nincs. Aztán olvasgattam, kérdezgettem és beparáztam, hogy több egyed él is fehér az úszójuk széle. Rémlett, mint ha a kezdetektől így lenne, de el voltam bizonytalanodva. Nem karanténoztam, az akvárium kezdete óta benne vannak (persze nem a legelejétől), lassan egy éve. Eddig összesen 1 oto-m múlt ki. Növényből is csak zseléset raktam be, nehogy bevigyek valamit. Szerintem a akva higiéniája rendben van, arra igyekszem odafigyelni.
 
Igen, azok. Alapvetően abból indult a félelmem, hogy az egyik példánynak hiányzik a fél farok úszója és az egyik oldala fehéres (de nem vatta szerűen). Ezen kívül más probléma nincs. Aztán olvasgattam, kérdezgettem és beparáztam, hogy több egyed él is fehér az úszójuk széle. Rémlett, mint ha a kezdetektől így lenne, de el voltam bizonytalanodva. Nem karanténoztam, az akvárium kezdete óta benne vannak (persze nem a legelejétől), lassan egy éve. Eddig összesen 1 oto-m múlt ki. Növényből is csak zseléset raktam be, nehogy bevigyek valamit. Szerintem a akva higiéniája rendben van, arra igyekszem odafigyelni.
Így elég nehéz megmondani, hogy a bibi az tényleg bibi, vagy csak parázik az ember.
Ilyen esetben minden nap szoktam képet lőni a hal(ak)ról. Elég pár nap, és a képek segítségével hamar rá lehet jönni, hogy szükség van-e beavatkozásra.

Amit viszont korábban nem láttam, hogy írtad-e az a vízparaméterek. Ezek a pontylazacok remekül megvannak csapvízben is (pH7,0 - 7,5), de igazi színeiket alacsonyabb értéken mutatják, mert az van közelebb természetes élőhelyük vizeihez.

Amit azért figyelj:
- étvágy rendben van-e,
- széklet színe (ha nem olyan, mint szokott, akkor esetleg kérdemes koplaltatni 3-5 napot),
- kopoltyúmozgás,
- úszás megtartott-e (mind vízszintes, mind függőleges mozgás eltér-e a szokásostól).
 
Back
Oldal tetejére