• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

A nőstény bettámat csúnyán megtépték és alig maradt az úszójából. Mit tehetnék?
Állat kereskedésben adta az eladó (ingyen) mert a paradicsomhalak megtépték, így eladhatatlanná vált.
Hogy tudnám rendbehozni hogy tudjam tenyészteni mert már van egy hím bettám. Jelenleg a vizébe metilénkéket adagoltam hogy sebeit lefertőtlenítsem. Valaki tud valamit ajánlani?
- 25 liter
- ~28C°
- Metilinkék
- Szivacs szűrő
- Egy erősen sérült betta
 
Utoljára módosított moderátor által:
A nőstény bettámat csúnyán megtépték és alig maradt az úszójából. Mit tehetnék?
Állat kereskedésben adta az eladó (ingyen) mert a paradicsomhalak megtépték, így eladhatatlanná vált.
Hogy tudnám rendbehozni hogy tudjam tenyészteni mert már van egy hím bettám. Jelenleg a vizébe metilénkéket adagoltam hogy sebeit lefertőtlenítsem. Valaki tud valamit ajánlani?
- 25 liter
- ~28C°
- Metilinkék
- Szivacs szűrő
- Egy erősen sérült betta

Szia!
Melyik profi kereskedésben rakták össze paradicsom halakkal?? Lenne egy-két tippem...
Sajnos én nem nagyon foglalkozom halakkal de biztosan lesz olyan aki érdemben tud majd neked segíteni!

ui: jó látni egy nyiregyit is itt a fórumon!
 
Utoljára módosított moderátor által:
A nőstény bettámat csúnyán megtépték és alig maradt az úszójából. Mit tehetnék?
Állat kereskedésben adta az eladó (ingyen) mert a paradicsomhalak megtépték, így eladhatatlanná vált.
Hogy tudnám rendbehozni hogy tudjam tenyészteni mert már van egy hím bettám. Jelenleg a vizébe metilénkéket adagoltam hogy sebeit lefertőtlenítsem. Valaki tud valamit ajánlani?
- 25 liter
- ~28C°
- Metilinkék
- Szivacs szűrő
- Egy erősen sérült betta

Sok árnyalata van a "csúnyán megtépték"-nek, ezért egy fotó jó lenne.
Nem mindegy, hogy milyen gyógymódot választasz, mert nem tudni, hogy rothad, csak elfertőződött, vagy csak gyulladásban van, stb.
Mindenesetre remélem, hogy otthon egy karantén medencébe tetted, és nem a növénytápokkal dúsított akvába.
 
Sok árnyalata van a "csúnyán megtépték"-nek, ezért egy fotó jó lenne.
Nem mindegy, hogy milyen gyógymódot választasz, mert nem tudni, hogy rothad, csak elfertőződött, vagy csak gyulladásban van, stb.
Mindenesetre remélem, hogy otthon egy karantén medencébe tetted, és nem a növénytápokkal dúsított akvába.
Köszönöm szépen a válaszodat.
https://photos.app.goo.gl/zRMoYPCmNjouk6Ma6 Eszik,(szárított vörös szúnyoglárva) úszik.
 
Egy félholt hímet hoztam haza pár hete, nőstények között volt, nem sok uszonya maradt szegénykémnek. Üres medence pár úszónövénnyel, 27-28 fokos víz, Paraguardos kúra. Gyönyörűen elkezdett neki visszanőni, csak aztán sikerült megmérgeznem, és feldobta az uszonyait. :( Ha tényleg csak tépés, és nincs másodlagos betegség, akkor szépen rendbe fog jönni. Eleségnek mit kap? Az se mindegy ilyenkor. Esetleg egy kis vitaminnal rá lehet még segíteni.

Szerk. : közben látom mit kap. Én azt hanyagolnám, inkább fagyasztott artémia, legjobb lenne az élő.
 
Egy félholt hímet hoztam haza pár hete, nőstények között volt, nem sok uszonya maradt szegénykémnek. Üres medence pár úszónövénnyel, 27-28 fokos víz, Paraguardos kúra. Gyönyörűen elkezdett neki visszanőni, csak aztán sikerült megmérgeznem, és feldobta az uszonyait. :( Ha tényleg csak tépés, és nincs másodlagos betegség, akkor szépen rendbe fog jönni. Eleségnek mit kap? Az se mindegy ilyenkor. Esetleg egy kis vitaminnal rá lehet még segíteni.

Szerk. : közben látom mit kap. Én azt hanyagolnám, inkább fagyasztott artémia, legjobb lenne az élő.
Vitamint hol vehetek? Az élő tubifex megfelel?
 
Egy félholt hímet hoztam haza pár hete, nőstények között volt, nem sok uszonya maradt szegénykémnek. Üres medence pár úszónövénnyel, 27-28 fokos víz, Paraguardos kúra. Gyönyörűen elkezdett neki visszanőni, csak aztán sikerült megmérgeznem, és feldobta az uszonyait. :( Ha tényleg csak tépés, és nincs másodlagos betegség, akkor szépen rendbe fog jönni. Eleségnek mit kap? Az se mindegy ilyenkor. Esetleg egy kis vitaminnal rá lehet még segíteni.

Szerk. : közben látom mit kap. Én azt hanyagolnám, inkább fagyasztott artémia, legjobb lenne az élő.
Te kis halott mento.
Neked e ga-ban kellene dolgoznod. Lenne egy kulon reszleged szeptikus, kronikus, es elfekvo akvariumokkal. Kis feher csako, kek kereszt. Bele illenel a kepbe.
 
Első halak elhullott, már tegnap furcsálltam, hogy nem eszik. Mások azt mondták semmi baja így nem törődtem vele. Ma reggel kristályokat tettem az akváriumba és le is fotóztam. Utánna egy órával észre vettem hogy 1gyel kevesebb hal van. Mivel a munkálatok kezdete előtt lefotóztam az akváriumok így tudtam mikor halt meg. Már azon is rajta volt felfordúlva a szűrőnél.
(Bal felső sarok) Nyugodjon békében. Az első halott halam. :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
https://photos.app.goo.gl/1LkFTPZzWraWkhUn8
 
Első halak elhullott, már tegnap furcsálltam, hogy nem eszik. Mások azt mondták semmi baja így nem törődtem vele. Ma reggel kristályokat tettem az akváriumba és le is fotóztam. Utánna egy órával észre vettem hogy 1gyel kevesebb hal van. Mivel a munkálatok kezdete előtt lefotóztam az akváriumok így tudtam mikor halt meg. Már azon is rajta volt felfordúlva a szűrőnél.
(Bal felső sarok) Nyugodjon békében. Az első halott halam. :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
https://photos.app.goo.gl/1LkFTPZzWraWkhUn8
Ebbe az akvariumba sajnos nem kristaly kellene hanem egy rendes szuro. Igy szepen megmergezik magukat a sajat kakijukkal/kajajukkal es kimulnak ammonia/nitrit mergezesben. Vizparametereket tudsz merni egyebkent?
 
Sziasztok!


Az alábbi képen ez gomba vagy bakteriális?
A 6 kubotai mindegyikén ez van. Vannak még boraras brigittae-k és pandacsikok meg két oto, azokon nem látok ilyet.
Egyébként 80 literes növényes, CO2, CRS garnéla akva.


XLXtVSJQK3jNtActJp4mYyJdqQoPd6eAhCg25lqXP3Ha-YWH4iSz5pDEOhQg?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Back
Oldal tetejére