• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Sziasztok.
Az alábbi esettel fordulok hozzátok :
Egy aranymolli nőstényem reggelre elpusztult. Evés, mozgás tekintetében semmilyen furcsaságot nem észleltem rajta. Az egyetlen dolog ami szúrta a szemem kb 2 hónapja, hogy a hasa akkora volt, mint egy terhes guppinak a szüléshez közeledve. Időnként valamivel kisebbnek látszott így nem törődtem különösebben vele mondván, hogy csak belakott (tény, hogy falánk jószág volt).
Hímhez rég nem volt köze, maximum egy platty hímhez.
Változás amin átment mostanában az volt, hogy a héten vízhőfokot 25-ről 24 fokra csökkentettem, de ezt is 2nap alatt.
Mivel szerintem viszonylag sokszor kapnak kaját, reggel-este, de van hogy nap közben is kapnak egy keveset, így én a túletetésre tudok gondolni.
Legyetek szívesek írjátok meg szerintetek mi történhetett, nehogy esetleg a többi halam is veszélyben legyen. (Ezekről azért nem írtam, mert nem tartok másra is veszélyes fajt.)
Valamint ha már az etetés szóba került, mindig is szerettem volna megkérdezni ki hány etetést ajánl és milyen időközönként.
Köszönöm a segétségeteket.
 
a hasa akkora volt, mint egy terhes guppinak a szüléshez közeledve. Időnként valamivel kisebbnek látszott így nem törődtem különösebben vele mondván, hogy csak belakott (tény, hogy falánk jószág volt).

A felduzzadt has lehet a hasvízkór jele, de ebben az esetben a pikkelyei is elállnak a halnak általában.. Lehet, hogy túletetted őket, és ez volt a baj...

Én naponta 1x etetek általában lemezes kajával, meg heti 1-2 alkalommal fagyasztott szúnyoglárvával. És olyan is előfordul, hogy ha látom kicsit jobban bezabáltak a halak, hogy másnap nem kapnak.. A vadonban sem esznek minden nap a halak, 1-1 napot ki kell bírniuk kaja nélkül, főleg a kicsit nagyobb testű halaknak, mint pl a molli.. Nano halaknál is belefér időnként 1 nap szerintem amikor nem kapnak kaját..
 
Köszönöm a gyors választ.
Vízkórosnak én sem néztem, ezért gondoltam a túletetésre.
Sajnos gondolhattam volna, hogy nem lesz jó vége, de nehéz megállni, hogy ne etessek ha minden egyes alkalommal katona sorban állnak mikor megjelenek az üveg előtt. :)
 
Köszönöm a gyors választ.
Vízkórosnak én sem néztem, ezért gondoltam a túletetésre.
Sajnos gondolhattam volna, hogy nem lesz jó vége, de nehéz megállni, hogy ne etessek ha minden egyes alkalommal katona sorban állnak mikor megjelenek az üveg előtt. :)

Legyél te az okos, ha már ők nem :) Simán jó lenne az etetés minden másnap is...
 
Köszönöm a gyors választ.
Vízkórosnak én sem néztem, ezért gondoltam a túletetésre.
Sajnos gondolhattam volna, hogy nem lesz jó vége, de nehéz megállni, hogy ne etessek ha minden egyes alkalommal katona sorban állnak mikor megjelenek az üveg előtt. :)

A molly falánk hal, állandóan éhes, de pont ezért könnyű túletetni. Ahogy 7up is írja, az sem árt, ha nem naponta etetünk, vagy néha kihagyunk pár nap etetést. Nem lesz semmi bajuk a halaknak. A túletetéssel sokkal többet kockáztatunk.
 
Sziasztok!
Lehet nem jó helyen kérdezem.
Ha kizárólag labirint-kopoltyús halak (gurámi) vannak az akváriumban akkor is kell tartani a co2 túladagolástól? (hal fulladás) Ugyanis házi co szettem kicsit nehézkesen szabályozható.
Köszi előre is.
 
Most nem mondom, hogy próbáld ki, de az alacsony O2 szint biztosan nem fogja őket megzavarni. Ha nagyon elmászik a ph-d, a nemkívánatos CO2 szint miatt vagy a drasztikusan ingadozó ph érték sem biztos, hogy jót tenne nekik.
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!!!
A probléma amire megoldást keresek:-Dominó harcsám egyik pillanatról a másikra:imbolyogva úszott,a farka lecsuklott,nagyon sokat próbált lélegezni,zavartnak és erőtlennek tűnt,mereven nézett maga elé.sajnos elaludt:(azóta ugyan ezekkel a tünetekkel egy pici narancssárga halacskám is elaludt de a párja egészséges,energikus.Ami nagyon nyugtalanít,hogy az öves díszcsíkom(ketten vannak)a medence alján van a szeme meredten lefelé néz (egyébként félős,elbújós)most nem zavarja ha nézem a levegőt sűrűn próbálja venni néha remeg,néha el dől az oldalára,míg a párja energikus...
Nagyon szeretnék rajta segíteni,tehetetlennek érzem magam,
Kérlek segítsetek neki!!

Helló!
Azt elfelejtettem ,hogy azóta csinálja mióta eltűnt a medencéből két garnéla is!
Leget,hogy elcsapta a hasát??
Aggódom érte kérjek írjatok!!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!
Nos.A kis huncut csak két napig szívatta az agyamat!:)Jól megijesztett:)hétfő reggel aktívabb lett majd délutánra csodák csodája újra a régi lett!:)
hihetetlen mindig csinálnak valamit csak,hogy a frászt hozzák rám...
 
Sziasztok!

Van egy pár növendék Sajica sügérem. Egyértelműen darakorosak. Eddig karanténban voltak enyhe sós vizben,mert nem voltam benne biztos,hogy betegek e .
Elmentem venni Parakill-t de nem ajánlották sügerekhez,adtak helyette Sera Baktopur Direct tablettát. De ugyebár az bakteriális fertőzésekre vannak.
Alkalmas szerintetek a darakor ellen is?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Van egy pár növendék Sajica sügérem. Egyértelműen darakorosak. Eddig karanténban voltak enyhe sós vizben,mert nem voltam benne biztos,hogy betegek e .
Elmentem venni Parakill-t de nem ajánlották sügerekhez,adtak helyette Sera Baktopur Direct tablettát. De ugyebár az bakteriális fertőzésekre vannak.
Alkalmas szerintetek a darakor ellen is?
Szerintem nem. Az csak gyulladásokra és hasvízkórra jó úgy tudom.
 
Szerintem nem. Az csak gyulladásokra és hasvízkórra jó úgy tudom.
A Sera oldalán bársonybetegségre is írják a Sera Baktopur Direct-et. Pedig az is parazita.
Bár egy napig sós vízben voltak. /10l/ káváskanál/ azóta nem látok rajtuk pöttyöket,bár a karantén akváriumba meg vannak szeppenve és elég világosak.
A kezdeti bársonybetegséget és a kezdeti darakort könnyű megkülönböztetni egymástól,ha tünet nincs csak a a fehér apró pöttyök?

/esznek,nem nyugtalanok,nem vakaróznak/
 
A Sera oldalán bársonybetegségre is írják a Sera Baktopur Direct-et. Pedig az is parazita.
Bár egy napig sós vízben voltak. /10l/ káváskanál/ azóta nem látok rajtuk pöttyöket,bár a karantén akváriumba meg vannak szeppenve és elég világosak.
A kezdeti bársonybetegséget és a kezdeti darakort könnyű megkülönböztetni egymástól,ha tünet nincs csak a a fehér apró pöttyök?

/esznek,nem nyugtalanok,nem vakaróznak/
Darakórnál tipikusan vakaróznak és pöttyösek.
 
Darakórnál tipikusan vakaróznak és pöttyösek.

Akkor marad az, hogy figyelem őket,mert a pöttyökön kívül semmi nem utal arra,hogy betegek lennének. Mindenesetre a Sera Baktopur Direct-es víznek a nagy részét eltávolítottam holnap meg majd egy gyenge parakill-es vizet kapnak.
Köszönöm a segítséget!
 
Tegnap este vettem észre, hogy a 15db amanda közül 6-7 db fehér pöttyös lett. Rákerestem, olvasgattam, darakór lesz. A megoldás minden esetben úgy kezdődik, hogy a vizet fel kellene melegíteni 28fok környékére, és ezek után kell elkezdeni a víz kezelését akár hetekig. Gyanítom pl. a HC ettől kikészülne, és nem tudom a többi növénynek, garnélának mennyire tenne jót. Létezik más módszer, tapasztalat, megoldás? Előre köszi...;)
 
A magasabb hőfok csak a folyamat felgyorsitasa miatt kell... Én malachizölddel kezeltem ki a halaimat, de akkor nem volt még garnim, nem tudom rájuk káros lenne-e. Amúgy én 24-ről 26-ra emeltem a hőfokot, és egy kezelés megoldotta a problémát, azóta sem volt gond.
 
Tegnap este vettem észre, hogy a 15db amanda közül 6-7 db fehér pöttyös lett. Rákerestem, olvasgattam, darakór lesz. A megoldás minden esetben úgy kezdődik, hogy a vizet fel kellene melegíteni 28fok környékére, és ezek után kell elkezdeni a víz kezelését akár hetekig. Gyanítom pl. a HC ettől kikészülne, és nem tudom a többi növénynek, garnélának mennyire tenne jót. Létezik más módszer, tapasztalat, megoldás? Előre köszi...;)

Igazándiból nem találtam arra pontos leírást, hogy meddig is kell kezelni és karanténozni a beteg halakat,de mivel nekem is pont ez a problémám elolvastam mindent amit lehet.
Ugyebár ennél a betegségnél nem a halakat ,hanem a vizet kezeljük,hisz az élősködőt csak akkor tudjuk elpusztítani ha a halat elhagyja. A hőmérséklet emelés azért kell,hogy az élősködő minél előbb kifejlődjön ami 26 fokon 4 nap a teljes életciklusa hidegebb vízben tarthat akár több hétig is. Tehát a kezelés 4 nap az adott hőmérsékleten. Én még 3 napig fogom karanténban tartani a halakat azután mennek vissza a társas medencébe,hisz elméletben ennyi idő alatt az élősködő a kezelés hatására eltűnik.

Olvastam olyat is ,hogy az összes halat kivesszük a medencéből /ha van rá lehetőség/és a halakat kezeljük csak a karanténban, a medencébe lévő vizet semmivel nem kell kezelni,hisz a a növényeket nem tudja megfertőzni és ha nem talál az élősködő gazdaállatot akkor pár nap alatt elpusztul. Ez azért jó,hogy nem kell vegyszerrel kinyírni a medencébe és a szűrőben lévő hasznos bacikat. Mire meggyógyulnak a halak a karanténban addig a medence is "megtisztul"
 
Sziasztok!
Ismét hozzátok fordulok segítségért bár bízom benne,hogy ez alkalommal talán válaszol is nekem valaki!!
Öves díszcsík!!Ismét!
A farok úszóján egy fehér pötty szerű valami jelent meg majd a kisebbik társának is most pedig a feje hátsó harmadában a kopoltyúja fölött egy fehér folttal kezdődött most pedig szúrt sebre hasonlító határozott lyuk birtokosa a kis halacska!
Kerestem mindenhol,hogy mi lehet a baj de nem találtam megoldást!
Só kúrát alkalmaztam eddig illetve vízcsere!
eddig nincs javulás....
Esetleg ha már valaki találkozott hasonlóval....
Előre is köszönöm!!
 
Back
Oldal tetejére