• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

szia

nekem pontosan ugyanez volt.

2 géb, az egyik elkezdett iszonyatosan lefogyni és szegény el is pusztult. a másiknak semmi baja nem volt, ő kiugrott...

amíg volt fonalas alga addig ette mint a vattacukrot, de komolyan, látszott hogy tele volt vele a szája.... ahogy kitakarítottak, lefogyott.

azóta van másik gébem, ezt adom nekik és jól elvannak most...

https://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-cookies-special-menu-200ml-76-g.html

üdv
Nálam is ez az egyik a menüjükön, szeretik. (y)
 
Sziasztok!

Szerintetek mi lehet a halamnak a baja?Most értem haza,ês így találtam.
Mit csináljak vele?
 

Attachments

  • IMG_20180406_212040.jpg
    IMG_20180406_212040.jpg
    312.8 KB · Megtekintések: 17
Sziasztok!

Szerintetek mi lehet a halamnak a baja?Most értem haza,ês így találtam.
Mit csináljak vele?
Kidülledt szemek, kifordult farok alatti úszók, nyálkás ürülék, felfúvódott test és pikkelyrepe-dezettség (nem mindig jelentkezik az összes tünet).

Diagnózis: Hasvízkór (bakteriális eredetű)
Tedd karanténba akkor is ha nem ez a baja. Holnap figyeld még jelentkeznek e újabb tünetek.
 
Kidülledt szemek, kifordult farok alatti úszók, nyálkás ürülék, felfúvódott test és pikkelyrepe-dezettség (nem mindig jelentkezik az összes tünet).

Diagnózis: Hasvízkór (bakteriális eredetű)
Tedd karanténba akkor is ha nem ez a baja. Holnap figyeld még jelentkeznek e újabb tünetek.

Igen az megvolt,már csak azért is,mert nem tudtam mi ez,és féltem,hogy ha meghal,akkor megfertőzi a vizet.Túl fogja élni vajon?
 
Igen az megvolt,már csak azért is,mert nem tudtam mi ez,és féltem,hogy ha meghal,akkor megfertőzi a vizet.Túl fogja élni vajon?
Leget esetleg még környezeti oka is. Volt változás a vízminőségben. Ph változás ....stb?
Ha nem volt akkor nem akarlak elkeseriteni de az irodalom azt mondja hogy gyógyíthatatlan.
 
Igen,közbe olvastam a betegségről.Olvastam,hogy elpusztul. :(
Nem tudom mitől lehet,nem volt semmi változás.
 
Igen,közbe olvastam a betegségről.Olvastam,hogy elpusztul. :(
Nem tudom mitől lehet,nem volt semmi változás.
Elvileg a betegséget okozó baci jelen van a legtöbb akváriumban,viszont az egészséges halakra nem veszélyes.Idősebb,legyengült immunrendszerű,stressznek kitett halakat támadja be a leggyakrabban vagy akár másodlagos fertőzés is lehet.Érdemes elkülöníteni a beteg halat,de általában nem fertőző a betegség.Már sokszor találkoztam az évek során ezzel a betegséggel,viszont gyógyítani nem igazán sikerült.Nagy ritkán volt,hogy magától helyre jött egy-egy hal,de ez ha 1% lehetett.
 
Elég jó kondiban vannak,nagyon elevenek.Tehát elvileg nem lesz bajuk.Persze,ő is teljesen normális volt,nem tűnt gyengének.
Hát,majd eldől holnapra.
Köszönöm nektek.
 
Sziasztok! 2 hét leforgása meghalt egy 5 centis rózsás díszmárnám és 2 zebra dánióm! Tény, hogy vízcsere nem jött össze, de új jövevény sem érkezett hozzám. Szűrőket takarítom, száraz táp és kífyó uborka a menü. 4 zebra 7 neon, 1 rózsás, 2 anci, 2 süncsiga a megmaradt àllomány. Tippek? Sajnos teszjeim nincsenek, a víz nem büdös, csapvizes, holnap cserélnem is kell. Minden tanács hasznos lehet
 
Sziasztok! 2 hét leforgása meghalt egy 5 centis rózsás díszmárnám és 2 zebra dánióm! Tény, hogy vízcsere nem jött össze, de új jövevény sem érkezett hozzám. Szűrőket takarítom, száraz táp és kífyó uborka a menü. 4 zebra 7 neon, 1 rózsás, 2 anci, 2 süncsiga a megmaradt àllomány. Tippek? Sajnos teszjeim nincsenek, a víz nem büdös, csapvizes, holnap cserélnem is kell. Minden tanács hasznos lehet
Szia, ez egy kicsit kevés info ahhoz hogy valamit lehessen rá mondani! akva méret, szürö? külső-belső? mit jelent hogy a szüröket takarítom!? mióta megy az akva? csapvizet kezeled?
 
Szia, ez egy kicsit kevés info ahhoz hogy valamit lehessen rá mondani! akva méret, szürö? külső-belső? mit jelent hogy a szüröket takarítom!? mióta megy az akva? csapvizet kezeled?

Közel 3 hónapja, 54l 60*30*30, ket belso aquael van az akvariumban. Sera taptalajban vannak az anubiasok, fedoretegnek zuzott bazalt.
 

Attachments

  • IMG_0077.JPG
    IMG_0077.JPG
    207 KB · Megtekintések: 16
Közel 3 hónapja, 54l 60*30*30, ket belso aquael van az akvariumban. Sera taptalajban vannak az anubiasok, fedoretegnek zuzott bazalt.
Tultelepitett, alulszurt akvarium. Ha nem valami betegseg, akkor valoszinu a melegedes miatt megnott az ammonia a vizben a szuro nem tudta idoben atalkitani es az vegezhetett szegenykekkel, illetve oxigen hiany is lehetseges (nem ugy nez ki mintha levegoztetne a szuro).
 
Elég hamar "eldugul" 1 hónapon belül tervezek szüröt cserelni. Biztos vagyok benne, hogy sokan fogjak most a fejuket azok kozul, akik olvassak a bejegyzesem.
 
Tultelepitett, alulszurt akvarium. Ha nem valami betegseg, akkor valoszinu a melegedes miatt megnott az ammonia a vizben a szuro nem tudta idoben atalkitani es az vegezhetett szegenykekkel, illetve oxigen hiany is lehetseges (nem ugy nez ki mintha levegoztetne a szuro).

Lemaradt: az akvarium stabilan all 24 fok korul, +- 1-2 fok.
 
Sziasztok! 2 hét leforgása meghalt egy 5 centis rózsás díszmárnám és 2 zebra dánióm! Tény, hogy vízcsere nem jött össze, de új jövevény sem érkezett hozzám. Szűrőket takarítom, száraz táp és kífyó uborka a menü. 4 zebra 7 neon, 1 rózsás, 2 anci, 2 süncsiga a megmaradt àllomány. Tippek? Sajnos teszjeim nincsenek, a víz nem büdös, csapvizes, holnap cserélnem is kell. Minden tanács hasznos lehet
Megvizsgáltatad az elhullott halakat?
Színre, esetleges defformitásokre, foltokra, bevérzésekre, gondolok elsősorban.
 
Kifeheredett tetemeket talaltam csak

Max. 1 órán belül lehet olvasni a tetemet. Sajnos így a megfejtésben nem tudok segíteni.

Annyi biztos, hogy túl kicsi élettér az 54 liter ennyi hal számra.
A szűrést mindenképpen combosítanod kell, de akkor is meg kell lépned egy jelentős létszámleépítést. Mert hiába lesz jó a szűrésed, ha a zsufi miatt stresszelnek a halak. Az előbb, mint utóbb másodlagos megbetegedésekhez, elhullásokhoz vezet.
 
Két halam úgy néz ki, mint a középső. Kicsit bágyadtabbak mint a többi, de úszkálnak, a kajára rámozdulnak. Mi lehet a baj?
IMG_3966.jpg
 
Sziasztok!

Mitől pusztulhatott el a guppim? A napokban észrevettem, hogy az egyik halam furcsán viselkedik. Nem volt olyan aktív, mint a társai, gyakran lebegett a talaj közelében, a kövek közötti árnyékban bujkált. Láttam párszor a vízfelszín közelében is, akkor elég sok ideig tartózkodott ott. Külsőre, ami feltűnt, az a farokúszója volt, kicsit lekonyult. Más furcsaságot nem láttam rajta. Különvettem a többitől, levegőztetőt is kapott, de sajnos elpusztult. Nem volt felpuffadva, ha ez számít.

Akvárium adatai: 45 liter, Eheim 2013 külső szűrő, az esőztetője felfelé van állítva, hogy fodrozza a vizet, 7 guppi lakta csigákkal. Kevés tápot adok nekik, lemezeset (előtte beáztatom) és fagyasztott tápot is kapnak (a kétfélét nem egy napon) napi 1x heti 2 szünnappal. Semmiféle növénytápot nem nyomok az akváriumba. A cserevízhez Tetra AquaSafe vízelőkészítőt használok.
Készítettem két rövid videót a halról:

Ilyen volt, mikor megvettem. Szerintem feltűnő, hogy másképp áll a farokúszója.
upload_2018-6-20_23-8-57.png
 
Back
Oldal tetejére