• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Csináltam még pár képet.
N%25C3%25A9vtelen-1.jpg
N%25C3%25A9vtelen-2.jpg
N%25C3%25A9vtelen-3.jpg
Szia!

Nálam is ugyanezek a tünetek jelentkeztek, csak a galaxyknál jelentkeztek, pedig vannak Otók és guppik is a tankban... Nem tudom mi lehet, nekem a boltban hasvízkórt mondtak, adtak is rá Sera Baktopurt, egy hét után jött a következő áldozat...
A halakat egy tenyésztőtől vettem, kérdeztem tőle emailben, hogy mit javasol, ő találkozott-e a problémával, de nem válaszolt....
Nem tudok mire gondolni, talán a hirtelen nagy kereslet a halra azt eredményezte, hogy nagyüzemben próbálták "gyártani" a halat és leromlott a génállomány.. Nem tudom..
 
Szia!

Nálam is ugyanezek a tünetek jelentkeztek, csak a galaxyknál jelentkeztek, pedig vannak Otók és guppik is a tankban... Nem tudom mi lehet, nekem a boltban hasvízkórt mondtak, adtak is rá Sera Baktopurt, egy hét után jött a következő áldozat...
A halakat egy tenyésztőtől vettem, kérdeztem tőle emailben, hogy mit javasol, ő találkozott-e a problémával, de nem válaszolt....
Nem tudok mire gondolni, talán a hirtelen nagy kereslet a halra azt eredményezte, hogy nagyüzemben próbálták "gyártani" a halat és leromlott a génállomány.. Nem tudom..


Nálam elvitt a betegség pár kéksávos törperazbórát is. :(
Hogy van a csapatod ?
 
14-en indultak... Aztán szép lassan, kb 2 hónap leforgása alatt csökkent a létszám 8ra.. Volt hőfok emelés, só, baktopur... Sajna semmi se jeletett áttörést.. Most kb másfél hétig vidámság volt, de most újabb beteg van sajna... Az a fura, hogy kb az utolsó pár órájukig esznek, mozognak, nincs semmi szokatlan a viselkedésükben... Amikor felpuffadnak akkor olyan mintha "orrnehezek" lennének. Egyensúlyproblémájuk lehet...
 
Sziasztok! Sajnos az egyik zöld neonom észrevettem, hogy egy fehér csík van és körülötte kifakult a színe. ( olyan mint az 1. oldalon a harcsa szájánál )
Szerintem valami féreg lehet. Attól félek, hogy átterjedt egy másik neonra. Előre is köszönöm! Sajnos nem tudom, hogy töltsek fel képet, de van!!! :/
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Darakor ellen mit javasoltok ami nem gyógyszer (sót olvastam + hőmérséklet növelés csak az nem jó a növényeknek meg a garniknak se)? Vannak amano garniaim is, illetve 3 hetes az akvárium a növényeket sem akarom nagyon meggyötörni.

Ha nem foglalkozom vele akkor az összes hal megbetegedne? Vagy az amelyiknek erősebb az immunrendszere annak nem lenne semmi baja?

Köszi szépen
 
Utoljára módosított:
Most találtam a "természetes gyógymódok" topikban egy karbós kezelést dara korra. Szerintetek easy carboból ha dupla adagot adagolok történhet bármi rossz?
 
Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani mi lehet a képen látható hal baja?
piros/véres csík fut a hasán és az ivarnyílása kőrnyékén vab egy 'lyuk', amiben valami fekete pötty van, elnézést, de ezt nem lehet jobban körbeírni, remélem a képen látszik. ÉS nem tud egyenesen úszni, mindig függőleges helyzetbe fordul... menthetetlen vagy különítsem el és fűtsem a vizet fel (parakill van otthon) hamis neonról van szó és semmi különös nem történt az akváriumban, mindent úgy tettem az elmúlt időszakban is szoktam..
 
Sziasztok,
a dániómon ilyen "vízhólyag" van. Mi lehet ez? A hal amúgy virgonc, eszik, úszik, aktív. Találkozott már ilyennel valaki?



hal_zps441db9b1.jpg
 
Utoljára módosított:
14-en indultak... Aztán szép lassan, kb 2 hónap leforgása alatt csökkent a létszám 8ra.. Volt hőfok emelés, só, baktopur... Sajna semmi se jeletett áttörést.. Most kb másfél hétig vidámság volt, de most újabb beteg van sajna... Az a fura, hogy kb az utolsó pár órájukig esznek, mozognak, nincs semmi szokatlan a viselkedésükben... Amikor felpuffadnak akkor olyan mintha "orrnehezek" lennének. Egyensúlyproblémájuk lehet...

Régen jelenkeztél. Sikerült valahogy megállítani a titkos kórt? Vagy magától elmúlt, ahogy jött, úgy ment? Esetleg találtál valami szert, ami segített szegény párákon?
Kiderült egyáltalán, hogy mi volt ez vagy mi okozta?
 
Sziasztok,
a dániómon ilyen "vízhólyag" van. Mi lehet ez? A hal amúgy virgonc, eszik, úszik, aktív. Találkozott már ilyennel valaki?



hal_zps441db9b1.jpg
Szia
Én egyszer próbálkoztam a pinkdánióval és akkor is ilyesmi léghólyag nőt rá és ha jól emlékszem nem volt hepiend a vége..:(
 
Azokkal nincs gond, azok jönnek mennek kupacba ;)

Szomorúan hallom, hogy nem sikerült megállítani a pusztulást.:cry:
GA-s csodaszer sem segített?
Érthetetlen, milyen nyavalya, ami kizárólag a galaxykat tizedeli, míg a többiek vígan elvannak?!
És mindegyiknél változatlanul ez a gond?
Lehet, hogy igazad van, mára kissé belterjes lett a tenyészet, gyengébb az ellenálló képességük.

Nagyon rossz érzés lehet, ha mindig újabb tetem kerül elő.
Azért a remény hal meg utoljára, talán nem veszted el az összeset.
 
Szomorúan hallom, hogy nem sikerült megállítani a pusztulást.:cry:
GA-s csodaszer sem segített?
Érthetetlen, milyen nyavalya, ami kizárólag a galaxykat tizedeli, míg a többiek vígan elvannak?!
És mindegyiknél változatlanul ez a gond?
Lehet, hogy igazad van, mára kissé belterjes lett a tenyészet, gyengébb az ellenálló képességük.

Nagyon rossz érzés lehet, ha mindig újabb tetem kerül elő.
Azért a remény hal meg utoljára, talán nem veszted el az összeset.[/quote
SZiasztok!
tegnap én is vásároltam öt galaxyt a meglévő három mellé elég nyeszlettek voltak ill soványak .
reggel etetésnél minden oké 1 óra múlva látom az egyik háton alszik a reineckii mini levelein.kicsit kivoltam
de még nincs vége délután még egy szintén orrsúlyos tetem került elő.az első brigádból az egyik hím nagyon védi a az aki 1/4ét
lehet ő a ludas mert a második halacsnak nem volt farok úszója és a hátsó fele fakó volt
 
sziasztok nekem is hasonló problémám van egyik napról a másikra elkezdtek pusztulni a halaim . Kezdődött a guppikal majd követte a xifó stendhal hal és most legutóljára 2 gurámim esett áldozatúl a rejtélyes valaminek . enni ettek úszók rendben voltak csak annyi láttam hogy egyik pillanatban még úszik aztán mint egy darab fa úszik a felszínen és pipázik meg vergődik. mitől lehet ? semmi új nem került az akváriumba.
 
Back
Oldal tetejére