• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Egézségesen viselkedik?

Karanténozni nagyon fontos, Otto-nál különösen. Ezeket tipikusan nem tenyésztik, hanem nem túl humánus módszerekkel vadon fogják Dél-Amerikában. Utána utaznak elég sokat, majd ugyancsak nem túl Otto kompatibilis üres üvegakváriumokban várják a jobb sorsukat.

Nem akarok általánosítani, de az általam ismert legtöbb (vidéki) díszhal kereskedés (és ebben nagykert is beleértek) kritikán aluli módon tartja a halakat. Fertőzések, parazíták terjedése ellen a minimális szabályokat nem tartják be.

A legjobb módja az egész állomány kipusztításának, ha rendszersen, össze-vissza vásárolt halakat kapásból az akváriumba teszünk.

Egy karantén akvárium nem kerül túl sokba, pár ezer ft. Tető, világítás nem kell rá. Ha már beütött a baj, akkor úgyis szükség lesz rá, mert a növényes akváriumban a gyógyszerezés nem jó ötlet.

Üdv.
Igen, nem ártott volna karanténozni. :( Remélem nem fertőző. Amig bele nem pusztul vagy el nem múlik neki addig nem veszek más halat.
 
Sziasztok. A villasfarkú Kalászhalaim átváltoztak kardfarkúvá. Egyiken azt vettem észre, hogy a farokúszója nem nyílik ki, mintha össze lenne tapadva. Aztán pár napra rá, most már 2 másikon látom ugyanezt. Tudja valaki mi lehet ez? Csak furcata-t érint, majd töltök fel képet is.
 
Egézségesen viselkedik?

Karanténozni nagyon fontos, Otto-nál különösen. Ezeket tipikusan nem tenyésztik, hanem nem túl humánus módszerekkel vadon fogják Dél-Amerikában. Utána utaznak elég sokat, majd ugyancsak nem túl Otto kompatibilis üres üvegakváriumokban várják a jobb sorsukat.

Nem akarok általánosítani, de az általam ismert legtöbb (vidéki) díszhal kereskedés (és ebben nagykert is beleértek) kritikán aluli módon tartja a halakat. Betegségek, parazíták terjedése ellen a minimális szabályokat nem tartják be.

A legjobb módja az egész állomány teljes kipusztításának, ha rendszersen, össze-vissza vásárolt halakat kapásból az akváriumba teszünk.

Egy karantén akvárium nem kerül túl sokba, pár ezer ft. Tető, világítás nem kell rá. Ha már beütött a baj, akkor úgyis szükség lesz rá, mert a növényes akváriumban - az esetek nagy részében - a gyógyszerezés nem jó ötlet.

Üdv.
Hát azért nem tudnám zsebből kitolni azt a mennyiségű oto-t amit Rákospalotán 1 hónap alatt szaporítanak. 1500-2000 db. havonta 40 db 50 literes akvariumban.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Sziasztok. A villasfarkú Kalászhalaim átváltoztak kardfarkúvá. Egyiken azt vettem észre, hogy a farokúszója nem nyílik ki, mintha össze lenne tapadva. Aztán pár napra rá, most már 2 másikon látom ugyanezt. Tudja valaki mi lehet ez? Csak furcata-t érint, majd töltök fel képet is.
Ha nincs olyan halad ami vitamin hianytol csipegeti akkor uszony rothadas lesz.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Ha nincs olyan halad ami vitamin hianytol csipegeti akkor uszony rothadas lesz.

Szabó Henrik 70/883-4940
Nem csipegeti senki, de rothadasnak sem néz ki, nem málik, csak egyszerűen össze van tapadva. Van amelyiknek még nem teljesen, de már párhuzamosak a "villák".
 
Hát azért nem tudnám zsebből kitolni azt a mennyiségű oto-t amit Rákospalotán 1 hónap alatt szaporítanak. 1500-2000 db. havonta 40 db 50 literes akvariumban.

Szabó Henrik 70/883-4940

1500-2000 db? Itt nem csodálkoznék, ha egy merítéssel kijön ennyi:


És ez még a humánus módszer, itt legalább csak hálót használnak.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cyanide_fishing

Ez már nem annyira barátságos.

Bármikor hajlandó vagyok 2x árat fizetni Magyarországon tenyésztett egészséges halért. Amúgy is ritán veszek.
 
Utoljára módosított:
Uj keletu a dolog vagy regebbi?

Szabó Henrik 70/883-4940
Igen, a hétvégén láttam az egyik halon, tegnap pedig már másik kettőn is.
Itt egy kép, talán látszik, bár nehéz őket fotózni (meg nem is tudok). Zölddel karikáztam az egészséges farkú halat, és pirossal a "beteg" halat. Mintha összezárná az úszóját, de folyamatosan úgy tartja.
SSA40056_2.jpg
 
Érdekes,amit írsz. Elevenszülőknél lehet gyakrabban ilyet vagy hasonlót tapasztalni. Szerintem ennek hátterében bakteriális fertőzés àllhat. Az egyik furcatam ma reggelre távozott....elég váratlanul. Esetemben én ikraretencióra gondolok.
Nálad, mivel nem tudsz beazonosítani parazitàt vagy egyértelmű tüneteket, inkább bakteriális fertőzésre tippelek.
Nem változott semmi paraméter, egyéb stresszfaktor megjelenése?
 
Bekerült a fűtő. Vízparaméterek, hm elkezdtem egy kicsit lágyítani a vizet, de ez kb. annyit jelent, hogy 8-as gh-ról 6-ra, 25% vízcsere volt, tehát kb. 0-t változott. Ez szerintem nem lehet gond, viszont az egyik garnélán megint megjelent egy kósza "ősz hajszál", Lehet bevetem a tremazolt, eddig próbáltam elkerülni...
Bár ez a halakon mit sem segít...
Más stressz nem érte őket, nem került bele új hal sem, új növény sem.
 
Történt egy s más, az összetapadt farokúszók oka úszórothadás. Ez úgy derült ki, hogy az egyik furcatanak leesett a farka...:( aztán egy másiknak is. Egyiknek a mellúszója csonkult meg. Most karantenban vannak. Ektol fluidot kapnak. De kerdes, hogy a tobbi nem kapja-e el?! Mivel tudom fertotleniteni a nagy medencet, ha garnelak is vannak bent?!
 
Történt egy s más, az összetapadt farokúszók oka úszórothadás. Ez úgy derült ki, hogy az egyik furcatanak leesett a farka...:( aztán egy másiknak is. Egyiknek a mellúszója csonkult meg. Most karantenban vannak. Ektol fluidot kapnak. De kerdes, hogy a tobbi nem kapja-e el?! Mivel tudom fertotleniteni a nagy medencet, ha garnelak is vannak bent?!

Szombaton elindult a gyógyakvárium (18 literes műanyag tároló doboz). A még menthető 2 db kalászhal került bele, amelyek farokúszói össze vannak csukódva (ha leesik az úszó, akkor kampec a halnak; bár volt egy oldalúszós beteg is, ami nem bírta kivárni a gyógykezelést, pedig nem esett le az úszója). A gyógyszer: JBL Ektol fluid. Tesztelés alatt van egy csiga és garnéla is a gyógydobozban, kíváncsi vagyok mennyire bírják a gyógyszert, ha esetleg sor kerülne a nagy akváriumban is egy kezelésre...
Az első napon fél adaggal kezdtem, ami 200 liter vízhez 10 ml gyógyszert jelent. Mivel nem okozott a garnélával és a csigával semmit, ezért a második napon megkapták a teljes adagot: 10 ml 100 literhez. Levegőztetős vízforgatás folyamatosan megy. Etetés visszafogottan, 2 naponta.
Amint változás történik, jelentkezem.
 
Sziasztok!
4 nap távollét után arra értem haza, hogy az egyik rózsalazacom elég furcsán mozog. :sour: Az oldalára fordulva forog a feje körül, iszonyat tempóban, mintha nem tudná koordinálni a mozgását. Külső változást nem látok rajta. Ez valami daganat, parazita, vagy úszóhólyag probléma lehet?? Nem találkoztam még ilyennel, de elég ijesztő látvány. Kiraktam karanténba, és lehet, hogy rossz döntés volt, de csepegtettem neki parakillt, próba szerencse alapon. Próbáltam utána olvasni, hogy mi ez, de egyértelmű leírást nem találtam róla.... Most sötétben, az oldalán fekve "pihenget" (remélem, hogy csak pihenget), és megéri a reggelt. :sorry:
 
Sziasztok!
4 nap távollét után arra értem haza, hogy az egyik rózsalazacom elég furcsán mozog. :sour: Az oldalára fordulva forog a feje körül, iszonyat tempóban, mintha nem tudná koordinálni a mozgását. Külső változást nem látok rajta. Ez valami daganat, parazita, vagy úszóhólyag probléma lehet?? Nem találkoztam még ilyennel, de elég ijesztő látvány. Kiraktam karanténba, és lehet, hogy rossz döntés volt, de csepegtettem neki parakillt, próba szerencse alapon. Próbáltam utána olvasni, hogy mi ez, de egyértelmű leírást nem találtam róla.... Most sötétben, az oldalán fekve "pihenget" (remélem, hogy csak pihenget), és megéri a reggelt. :sorry:

Tegnap este bementem állatkereskedésbe, a leírásom alapján így látatlanban azt mondták, hogy akár valamitől megilyedhetett, és nekimehetett az üvegnek, úgy rendesen...vagy bármi hasonló. Azt mondta a srác, nem fűzne hozzá sok reményt. Fogalmam sincs, hogy mennyire lehet hiteles ez a diagnózis, de szerencsétlen ma reggelre kimúlt.
 
Sziasztok!
4 nap távollét után arra értem haza, hogy az egyik rózsalazacom elég furcsán mozog. :sour: Az oldalára fordulva forog a feje körül, iszonyat tempóban, mintha nem tudná koordinálni a mozgását. Külső változást nem látok rajta. Ez valami daganat, parazita, vagy úszóhólyag probléma lehet?? Nem találkoztam még ilyennel, de elég ijesztő látvány. Kiraktam karanténba, és lehet, hogy rossz döntés volt, de csepegtettem neki parakillt, próba szerencse alapon. Próbáltam utána olvasni, hogy mi ez, de egyértelmű leírást nem találtam róla.... Most sötétben, az oldalán fekve "pihenget" (remélem, hogy csak pihenget), és megéri a reggelt. :sorry:

Tegnap este bementem állatkereskedésbe, a leírásom alapján így látatlanban azt mondták, hogy akár valamitől megilyedhetett, és nekimehetett az üvegnek, úgy rendesen...vagy bármi hasonló. Azt mondta a srác, nem fűzne hozzá sok reményt. Fogalmam sincs, hogy mennyire lehet hiteles ez a diagnózis, de szerencsétlen ma reggelre kimúlt.
Igy nagyon nehez szerintem barmilyen diagnozist felallitani. Ha csak egy egyedet erintett, akkor lehet valamilyen az adott egyedre jellemzö gyulladas (belgyulladas, uszoholyag problema) vagy egyeb szervi elvaltozas. Mergezes nem valoszinü, mivel csak egy egyed erintett.
Nekem a közelmultban ket vitorlasom mult ki, gyakorlatilag lathato külsö tünetek nelkül. Az altalaban merhetö/mert vizparametereim rendben voltak, es megis...
Figyeld a fauna többi tagjat, ha nem jelentkeznek tünetek, ekkor remeljük hogy csak egy peldanyt veszitettel, es nem lesz gond a kesöbbiekben.
 
Hy. Mai nap erre lettem figyelmes hogy 2 halamon kb a hal felénél kis fehér valami van a harmadikat pedig gyanúval helyeztem karanténba. Mi lehet ez? bár tudom a képek nem a legjobbak de hátha valaki felismeri.Másik akváriumomban pedig az egyik kishalam lett "görbe" oldal irányban.
mi_ez_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
mi_ez_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
kishal1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
kishal2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Itt van még 2 kép a nagyokról ezen kivehető mint egy övszerűen elhelyezkedő valami rajtul...View attachment 20619 View attachment 20620

Hát nem a legjobb képek de talán halpenész lehet?
A másiknál gerincferdülés a tippem.

Nézd meg a képeket neten, hátha úgy jobban felismered hogy az-e, mert én csak tippelek a legelső kép alapján.

Remélem szabad ezeket a linkeket küldeni ;)
http://diszhal.info/cikkek/halbetegsegek.php
http://akvaguru.hu/index.php?mit=8
 
Back
Oldal tetejére