• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Sziasztok.
Két összetartó halpár közül az egyik elpusztult. Most a másik az akvárium alján fekszik. Elképzelhető, hogy ő is utána fog menni, esetleg a bánatba pusztul bele? A halaknál van ilyen?
A többi halaknak semmi baja.
A halak társas lények és/vagy csapathalak.
Egyáltalán milyen halfajról van szó, mert azt biza nem írtad.
 
A halak nem éreznek bánatot. Felesleges őket emberi tulajdonságokkal felruházni.
Általában egyetértek veled, de... nem tudhatjuk. Nem vagyunk halak. Ebbe ne menjünk bele...
Viszont tény, hogy inkább valami materiális oka lehet a pusztulásnak. Utána kellene nézni.
 
Sziasztok!
Megfigyeltem egy jelenséget néhány halamnál, szerintetek mi okozhatja ezt a lógó madzag efektust?

A megfigyelt egyed végbeléből majdnem egyben lóg ki a tubifex... Lehhet nem jó az emésztése?

Vagy a záróizom sérült? (Aranyere van?)
Bizarr látvány...🤨
 
Sziasztok!
Megfigyeltem egy jelenséget néhány halamnál, szerintetek mi okozhatja ezt a lógó madzag efektust?

A megfigyelt egyed végbeléből majdnem egyben lóg ki a tubifex... Lehhet nem jó az emésztése?

Vagy a záróizom sérült? (Aranyere van?)
Bizarr látvány...🤨

Kérdésed bizarabb, mint a látvány. Hurutos a széklete, tehát a béltraktus gyulladásban van.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Ejnye @Maver lövésed sincs, hogy a baja, de már egy koktélba tetted őket. (Ezzel az erővel ciános vízbe is rakhattad volna.)
Ez dara, amire semmilyen gyógyszer nem kell. Feltekered a fűtőt 32 Celsiusra és 4 napig úgy hagyod. Azt követő napon pedig visszatekered az eredeti hőmérsékletre.

Ez a hőmérséklet emelkedés nem ártalmas a növényekre?
Az én halaim is darakórosak, még egészen új, másfél- két hete vettem őket kereskedésből, ma vettem észre, hogy csupa fehér pötty a testük, főleg az uszonyaik. Növényes akváriumom van, Anubias és Salvinia natans növényekkel. Amanda lazacok (főleg ezeken látszik), 2 Platti, 2 Galaxy razbóra, egy algaevő. Át tegyem a halakat egy üres akváriumba vagy maradhatnak a helyükön és ott tekerjem fel a melegítőt?
 
Ez a hőmérséklet emelkedés nem ártalmas a növényekre?
Az én halaim is darakórosak, még egészen új, másfél- két hete vettem őket kereskedésből, ma vettem észre, hogy csupa fehér pötty a testük, főleg az uszonyaik. Növényes akváriumom van, Anubias és Salvinia natans növényekkel. Amanda lazacok (főleg ezeken látszik), 2 Platti, 2 Galaxy razbóra, egy algaevő. Át tegyem a halakat egy üres akváriumba vagy maradhatnak a helyükön és ott tekerjem fel a melegítőt?
Tekerd fel. Ezek a gazok kibírják. Mondjuk a 2 galaxy lehet el fog hullani. Elég stresszesek alapból is, ha csak 2db a csapat. 6db alatt nem tartanám.
 
Ez a hőmérséklet emelkedés nem ártalmas a növényekre?
Az én halaim is darakórosak, még egészen új, másfél- két hete vettem őket kereskedésből, ma vettem észre, hogy csupa fehér pötty a testük, főleg az uszonyaik. Növényes akváriumom van, Anubias és Salvinia natans növényekkel. Amanda lazacok (főleg ezeken látszik), 2 Platti, 2 Galaxy razbóra, egy algaevő. Át tegyem a halakat egy üres akváriumba vagy maradhatnak a helyükön és ott tekerjem fel a melegítőt?
Simán kibírják a gazok.
 
Sziasztok,

Van egy hatsávos ajakoshalam, vele kapcsolatos a probléma. Hazaérve láttam, hogy furcsán úszik, ezért elkezdtem figyelni. Azt vettem észre, hogy az egyik szeme nagyobb, és mintha valami hámsérülés lenne rajta ( fehér folt?). Semmi egyéb tünet, tegnap este etetéskor még nem volt, az biztos. Amennyiben nem betegség eredetű, helyre jöhet a szeme? Van esetleg valami gyógyszer, amit ilyenkor lehet alkalmazni?
Sajnos a fénykép készítése esélytelen eléggé...
Sajnálom szegényt, nagy nehezen vettem rá magam, hogy bővítsem a létszámot, nem szeretném, hogy esetleg elpusztuljon...
 
Azt vettem észre, hogy az egyik szeme nagyobb,
Nálam is volt egy ilyen hal... véletlenül pofánlöttem tömény carbóval 😭 én végül lefagyasztottam szerencsétlent, mert nagyon rosszul nézett ki - de utólag végiggondolva: szerintem túlélte volna, még akkor is ha a megdagadt szemét elvesztette volna.

Tudsz esetleg egy videót csinálni róla? Egyszerübb, mint fényképezni, s haldoktorunk, Mary esetleg valami mást észrevesz. 🤷🏻‍♀️
 
Nálam is volt egy ilyen hal... véletlenül pofánlöttem tömény carbóval 😭 én végül lefagyasztottam szerencsétlent, mert nagyon rosszul nézett ki - de utólag végiggondolva: szerintem túlélte volna, még akkor is ha a megdagadt szemét elvesztette volna.

Tudsz esetleg egy videót csinálni róla? Egyszerübb, mint fényképezni, s haldoktorunk, Mary esetleg valami mást észrevesz. 🤷🏻‍♀️
Ezzel csak az a baj, nem tudom hogyan kell 🙄. Mármint videót feltölteni...
 
Sziasztok,

Van egy hatsávos ajakoshalam, vele kapcsolatos a probléma. Hazaérve láttam, hogy furcsán úszik, ezért elkezdtem figyelni. Azt vettem észre, hogy az egyik szeme nagyobb, és mintha valami hámsérülés lenne rajta ( fehér folt?). Semmi egyéb tünet, tegnap este etetéskor még nem volt, az biztos. Amennyiben nem betegség eredetű, helyre jöhet a szeme? Van esetleg valami gyógyszer, amit ilyenkor lehet alkalmazni?
Sajnos a fénykép készítése esélytelen eléggé...
Sajnálom szegényt, nagy nehezen vettem rá magam, hogy bővítsem a létszámot, nem szeretném, hogy esetleg elpusztuljon...
Trópusi halakról tanultam. Tengeriekhez nem konyítok.
Sajna nem fogok tudni segíteni. :(
 
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy alábbi aranyhalon egyértelműen beazonosítható-e, hogy darakór támadta meg vagy egyéb kórokozó, betegség is szóba jöhet? remélem sikerült a képek linkelése:
http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=481431167363_111700519616.jpg http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=315429795735_782450229921.jpg http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=382429826040_950932519768.jpg
 
Back
Oldal tetejére