• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hailea H12

MrKuglóf

Főkertész
Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt vettünk a barátnőmnek egy ilyen szűrőt.
Tudni szeretném, hogy csak mi vagyunk-e ilyen szerencsések, vagy szimplán ezt a szintet tudja produkálni.
Nem vártuk a fák susogását, vagy hasonlót... :shifty: de olyan hangot hallat mintha darálna épp valamit (nem levegőt), vagy esetleg az oldalához súrolódna... de nem tűnik deformnak a rotor maga.
Érdeklődnék, kinek milyen tapasztalatai vannak eme kínai csodamasina zümmögésével, vagy inkább hörgésével kapcsolatban.
 
Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt vettünk a barátnőmnek egy ilyen szűrőt.
Tudni szeretném, hogy csak mi vagyunk-e ilyen szerencsések, vagy szimplán ezt a szintet tudja produkálni.
Nem vártuk a fák susogását, vagy hasonlót... :shifty: de olyan hangot hallat mintha darálna épp valamit (nem levegőt), vagy esetleg az oldalához súrolódna... de nem tűnik deformnak a rotor maga.
Érdeklődnék, kinek milyen tapasztalatai vannak eme kínai csodamasina zümmögésével, vagy inkább hörgésével kapcsolatban.

Használtam én is és valóban hangos. Én betettem egy pofás gordóba kibéleltem ruhákkal és úgy ment majd 1 évig.
 
Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt vettünk a barátnőmnek egy ilyen szűrőt.
Tudni szeretném, hogy csak mi vagyunk-e ilyen szerencsések, vagy szimplán ezt a szintet tudja produkálni.
Nem vártuk a fák susogását, vagy hasonlót... :shifty: de olyan hangot hallat mintha darálna épp valamit (nem levegőt), vagy esetleg az oldalához súrolódna... de nem tűnik deformnak a rotor maga.
Érdeklődnék, kinek milyen tapasztalatai vannak eme kínai csodamasina zümmögésével, vagy inkább hörgésével kapcsolatban.
Szerintem egyszerűen rossz választás volt, már ami a típust illeti.:(
 
Szerintem egyszerűen rossz választás volt, már ami a típust illeti.:(

Miért volt rossz választás szerinted? :wideyed:
54 literes növényes akváriumba megy, ami teljesítményét tekintve szerintem elég.
Nem akartunk semmiféle űrtechnológiát bele, egyszerűen egy szimpla natúr külső szűrőt na és persze nem terveztünk vele 10 évre előre. :watching:
Egyenlőre ez az első növényes próbára szerintem megfelel, mert szűri az akváriumot... és a szempont elsősorban ez volt. (y)
Ha ilyen a hangja, akkor ilyen a hangja sajnos, csak kíváncsi vagyok van-e opció halkítani, vagy ilyen gyárilag. :/ (Egyébként amikor beüzemeltük, teljesen jó volt, kb. 10 perc után kezdte el ez enyhén daráló hangot adni. Ezért feltételezem, hogy nem ez a normális működése.)
 
Használtam én is és valóban hangos. Én betettem egy pofás gordóba kibéleltem ruhákkal és úgy ment majd 1 évig.

És mi lett 1 év után? Mond, hogy csak lecserélted és nem tönkrement.. :D
Őrült hangja azért nincsen, de lehet felöltöztetjük majd kicsit mi is. :)
 
Miért volt rossz választás szerinted? :wideyed:
54 literes növényes akváriumba megy, ami teljesítményét tekintve szerintem elég.
Nem akartunk semmiféle űrtechnológiát bele, egyszerűen egy szimpla natúr külső szűrőt na és persze nem terveztünk vele 10 évre előre. :watching:
Egyenlőre ez az első növényes próbára szerintem megfelel, mert szűri az akváriumot... és a szempont elsősorban ez volt. (y)
Ha ilyen a hangja, akkor ilyen a hangja sajnos, csak kíváncsi vagyok van-e opció halkítani, vagy ilyen gyárilag. :/ (Egyébként amikor beüzemeltük, teljesen jó volt, kb. 10 perc után kezdte el ez enyhén daráló hangot adni. Ezért feltételezem, hogy nem ez a normális működése.)
Félreértés ne essék, én nem akarom senki szerzeményét, ebben az esetben a külső szűrődet becsmérelni. Én már annak is örülök, hogy egy akvakertészkedéssel ismerkedő új tagunk nem valami belső szűrőkkel "hülyéskedik", s már első nekifutásra egy külsővel kezdi. Ez nagyon dícséretes! A magas labdát Te dobtad fel, arra válaszoltam, de most le is írom, hogy miért gondolom így.
Sokaknak, ahogy nekem is ez egy hobbi (vagyis annak indult), melyből a lehető legkevesebb ráfordítással szeretnénk örömünket lelni. Aztán a későbbiekben ha jobban belemerülünk, rájövünk, hogy ez nem így van, jó kis pénzmag kell hozzá.
Ez szűrőválasztásnál is szempont, azonban mindenki megpróbál gyűjtögetni rá, nézegeti a lehetőségeket, s legtöbben sok pénz híján veszünk egy jobb minőségű szűrőt használtan. Ez persze nem mindenkinek járható út, mert sokan az újhoz ragaszkodnak, gondolom Te is újat vettél. A Te esetedben a Hailea szűrő egy sajnos tipikusan kínai (a kínaiak között is van jó és elérhető árú szűrő) ami azt jelenti, hogy rossz minőségű anyagokból készül, általában rossz illesztésekkel, elnagyolt kidolgozással. Ha egy külső szűrőnek az üzembeállítást követően ilyen hangja van, akkor az vagy garanciális csere vagy jobb esetben csere egy hasonló árfekvésű, más típusú szűrőre. Én legalábbis ezt tenném. Ha már kínai szűrőkről beszélünk, akkor sokkal jobb választás lett volna egy Atman vagy esetleg egy használt Eheim. Az Atmant sokan használják, teljesen csendesek, nincs velük gond. Ez csak egy példa volt. Szerintem a Hailea szűrőkhöz igazán alkatrészt sem forgalmaznak (lehet, hogy rosszul tudom) én nem hallottam róla.
Ezekkel a szűrőkkel a rossz anyagminőség miatt az is gond, hogy vetemedik a tartály, s egy idő után folyatni fog, hozzáteszem, ne legyen igazam.
Bármelyik általam említett szűrőt vennéd (még jó a Tetratec is) azok hangtalanul teszik a dolgukat, s kevés gond van velük. Nálam egy egyszerű Eheim 2215 működik 2 éve hangtalanul, hibátlanul, ami a végtelen egyszerűségének köszönhető.
Ez -hangsúlyozom- csak tanács, de mérlegelni kellene, hogy az ember újabb gondot vesz nyakába, vagy egy megfelelő szűrőválasztással ezt az oldalt letudta, nem lesz az üzemeltetésével több gond.
Ez csak az első lépés az akvakertészkedésben, a "szép" gondok (alga, CO2, tápozás, talajválasztás, növényválasztás, stb.) csak ezután jönnek, amikből az ember egyenként próbál megoldani egyet-egyet. Egy szűrő és szűrőanyag választással itt az elején már egyet kipipálhattál volna.
Bocs, hogy belekontárkodtam.
 
És mi lett 1 év után? Mond, hogy csak lecserélted és nem tönkrement.. :D
Őrült hangja azért nincsen, de lehet felöltöztetjük majd kicsit mi is. :)

Nincs vele semmi másik 1 éve a barátom sügeresében van kiegészítő szűrőként. Nincs vele gond de volt rotor meg tengely csere és úgy is ugyanolyan hangja van. Egyébként nem tudom milyen idős lehet Én is használtan cseréltem egy fórumon.Nekem is 54 litert szűrt. Azóta Atman 3335 öm van ez mellett még aludni is tudok :) Egyébként ha beteszed egy kis 30 literes vödörbe nem fogod hallani a hangját vagy egy papírdobozba és szépen letakarod. nekem hordó volt tetején virággal a sarokban az asztal és a szekrény között így nem látszott :)

UI: Próbáld meg megrázogatni kicsit kihúzni bedugni a konnektorba rázogasd lehet csak még van benne levegő azért hangos ez előfordulhat. De egy alap zúgása lesz neki az biztos.
 
Félreértés ne essék, én nem akarom senki szerzeményét, ebben az esetben a külső szűrődet becsmérelni. Én már annak is örülök, hogy egy akvakertészkedéssel ismerkedő új tagunk nem valami belső szűrőkkel "hülyéskedik", s már első nekifutásra egy külsővel kezdi. Ez nagyon dícséretes! A magas labdát Te dobtad fel, arra válaszoltam, de most le is írom, hogy miért gondolom így.
Sokaknak, ahogy nekem is ez egy hobbi (vagyis annak indult), melyből a lehető legkevesebb ráfordítással szeretnénk örömünket lelni. Aztán a későbbiekben ha jobban belemerülünk, rájövünk, hogy ez nem így van, jó kis pénzmag kell hozzá.
Ez szűrőválasztásnál is szempont, azonban mindenki megpróbál gyűjtögetni rá, nézegeti a lehetőségeket, s legtöbben sok pénz híján veszünk egy jobb minőségű szűrőt használtan. Ez persze nem mindenkinek járható út, mert sokan az újhoz ragaszkodnak, gondolom Te is újat vettél. A Te esetedben a Hailea szűrő egy sajnos tipikusan kínai (a kínaiak között is van jó és elérhető árú szűrő) ami azt jelenti, hogy rossz minőségű anyagokból készül, általában rossz illesztésekkel, elnagyolt kidolgozással. Ha egy külső szűrőnek az üzembeállítást követően ilyen hangja van, akkor az vagy garanciális csere vagy jobb esetben csere egy hasonló árfekvésű, más típusú szűrőre. Én legalábbis ezt tenném. Ha már kínai szűrőkről beszélünk, akkor sokkal jobb választás lett volna egy Atman vagy esetleg egy használt Eheim. Az Atmant sokan használják, teljesen csendesek, nincs velük gond. Ez csak egy példa volt. Szerintem a Hailea szűrőkhöz igazán alkatrészt sem forgalmaznak (lehet, hogy rosszul tudom) én nem hallottam róla.
Ezekkel a szűrőkkel a rossz anyagminőség miatt az is gond, hogy vetemedik a tartály, s egy idő után folyatni fog, hozzáteszem, ne legyen igazam.
Bármelyik általam említett szűrőt vennéd (még jó a Tetratec is) azok hangtalanul teszik a dolgukat, s kevés gond van velük. Nálam egy egyszerű Eheim 2215 működik 2 éve hangtalanul, hibátlanul, ami a végtelen egyszerűségének köszönhető.
Ez -hangsúlyozom- csak tanács, de mérlegelni kellene, hogy az ember újabb gondot vesz nyakába, vagy egy megfelelő szűrőválasztással ezt az oldalt letudta, nem lesz az üzemeltetésével több gond.
Ez csak az első lépés az akvakertészkedésben, a "szép" gondok (alga, CO2, tápozás, talajválasztás, növényválasztás, stb.) csak ezután jönnek, amikből az ember egyenként próbál megoldani egyet-egyet. Egy szűrő és szűrőanyag választással itt az elején már egyet kipipálhattál volna.
Bocs, hogy belekontárkodtam.

Nem kontárkodtál bele! Örülök, és köszönöm, hogy elmondtad a véleményed, ezért nyitottam a topicot, ez (volt) a cél! :) Csak én is le akartam írni mik voltak a szempontok a szűrő választásánál.
Sok igazság van abban amit olvastam tőled, meglátjuk mi lesz a továbbiakban. A garanciával mindenképp visszamegyek a boltba (már beszéltem is velük) aztán meglátjuk mi lesz. Csere ilyenre, vagy egy kicsit több pénzért jobb minőség. Minden esetre köszönöm a hozzászólást!
 
Az azért túlzás, hogy a kezdet kezdetén már egy külső szűrővel mókoltunk volna. Szépen az alapoknál kezdtük.
Egy akvárium+aljzat+belső szűrő és néhány szál növény+víz.(No meg esetemben egy betta. :couchpotato: )
Aztán sok-sok olvasás, okosodás... és sajátos tempóban haladunk előre.

A kis DIY, kb. 2 literes külső szűrőm után most ez következett. :ROFLMAO:
Gondolkodtam használtban, de több szempont miatt végül ennél kötöttem ki.

Alkatrészeket árulnak ugyanott ahol vettük, eddig még nem vertek át, vagy sóztak ránk bármi veszedelmeset.
Szóval bízom benne, hogy most sem. Bár ez se sózás lenne, mert én választottam.

Tény és tudom, hogy nem egy csodamasina, de ha a daráló szindrómából sikerül kigyógyítanom, ami egyre valószínűbbnek tűnik, akkor egyelőre teljesen megfelel.
Persze megy a szekrénybe, plusz tompítás nem árt. Meg amúgy is ott a helye...

Na persze az anyag vetemedéséhez nem értek, azért remélem nem esik holnapra ketté. :wideyed:

Üdv,
a barátnő,
akié a szűrő :greyalien:
 
Az azért túlzás, hogy a kezdet kezdetén már egy külső szűrővel mókoltunk volna. Szépen az alapoknál kezdtük.
Egy akvárium+aljzat+belső szűrő és néhány szál növény+víz.(No meg esetemben egy betta. :couchpotato: )
Aztán sok-sok olvasás, okosodás... és sajátos tempóban haladunk előre.

A kis DIY, kb. 2 literes külső szűrőm után most ez következett. :ROFLMAO:
Gondolkodtam használtban, de több szempont miatt végül ennél kötöttem ki.

Alkatrészeket árulnak ugyanott ahol vettük, eddig még nem vertek át, vagy sóztak ránk bármi veszedelmeset.
Szóval bízom benne, hogy most sem. Bár ez se sózás lenne, mert én választottam.

Tény és tudom, hogy nem egy csodamasina, de ha a daráló szindrómából sikerül kigyógyítanom, ami egyre valószínűbbnek tűnik, akkor egyelőre teljesen megfelel.
Persze megy a szekrénybe, plusz tompítás nem árt. Meg amúgy is ott a helye...

Na persze az anyag vetemedéséhez nem értek, azért remélem nem esik holnapra ketté. :wideyed:

Üdv,
a barátnő,
akié a szűrő :greyalien:
Kívánom, hogy legyen vele szerencséd, s szűrjön egy nagyon szép növényes akváriumot!(y)
Azért ha az a daráló hang nem a levegősödés miatt van, hanem a rotortól jön, akkor szerintem garanciában cseréltesd ki, ezzel is megelőzve a további bajt.
 
Sziasztok.
Vadonat új vagyok a forumon,és amint látom ez egy régebbi bejegyzés de mivel én is ide tévedtem amikor erre a típusra rákerestem nagy segítség lett volna ha valaki sorait olvashatom aki bő leírást ad e termékről,ezért úgy döntöttem én megteszem.Lázasan leltem erre a H-12 tipusu szűrő egységre nagyon jó áron 13k-ért 1200l/h jó ár érték arány.Az,hogy hangos előre szoltak a boltban túléljük. De!: 150 literes akváriumban naprol napra lesegetem áthelyezem valami nem stimmel...Nincs mozgás,se áramlat.. 1 hónapig teszt így-teszt ugy semmi.A végén eszembe jutott,hogy megmérem mit tud a szerkezet.Közben a boltban e-mail váltások hegyei a vége, biztosan rossz a mágnese.Ingyen csere semmi sem változott. 2 literes kancsó visszatérő ág bele stopper indul: 65 másodperc/ 2 liter ezz valjuk be nagyon messze áll az 1200l/ órától.Itt a bibi.. bolt felhív nagyon elégedett vagyok a hozzáállásukkal.Szerkezet vissza új szerkezet kiválaszt az elöző ára leugrott a kiválasztott árábol.Ez a mostani csak 400l/h de össze sem lehet hasonlítani ez valós érték (megmértem:)) És minden rendben az akvárium gyönyörű végzi a dolgát.Azt a márkát örökre kitörlöm az emlékezetemből ezt a mostanit viszont jól megjegyzem.
Köszönöm a hozzászólás lehetőségét. Kellemes napot mindenkinek
 
Back
Oldal tetejére