• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Nagyon rossz hasonlat!
Ez egyértelműen egy fotóverseny, hiszen a versenyfotót küldöd be versengeni. Nincs más opció erre. Én nem szeretném versenyekre becipelni az akvámat, de ha rá tudod venni a bírákat, hogy jöjjenek ki megnézni élőben a pontozáshoz, akkor nagyon hálás leszek ;)
A hasonlatra visszatérve: ha el is tekintünk attól hogy fotóverseny, akkor is nézzünk inkább valami olyan párhuzamot, ahol szintén a külcsínyt díjazzák. Pl szépségkirálynő választás. Ide se mennek a lányok koszosan, elfolyt sminkkel, szakadt ruhában, csapzott hajjal. Pedig elvileg nem kellene hogy számítson, hiszen a természetes szépség a lényeg, az meg ugyanúgy megvan úgy is...

Az alábbi fotón PB szerepel. Hitesd már el velem lécci, hogy ő egy gyönyörű, világhírű topmodell. Ja, és mindezt egy jó fotó nélkül természetesen.

View attachment 75693

PS: bocs srácok a mai "kötekedésekért" nem bírtam őket magamban tartani.
Nem vettem kötekedésnek.
De én programommal ennyit tudtam rajta faragni...
És köszi az ajànlatot, igyekszem élni vele vmilyen formàban.
Ja, és örülök, hogy tetszik a nano..,szerintem is jó lett.
 
A versenyfotó elkészítéséhez több dologra is érdemes rákészülni, de nem feltétlen kell súlyos ezreket költeni technikára és szoftverekre. Én például szinte minden alkalommal amikor felrakok ide egy fotót, akkor körbevágom és egy kicsit játszok a színekkel is. Ha nagyon szükséges, akkor lencse korrekciót is csinálok. A legtöbbet a Sony tulajdonosoknak ingyenesen letölthető/használható PlayMemories Home szoftverben végzem el. De gyakran használom a Win10-ben lévő képszerkesztőt is, illetve lencse korrekcióra kizárólag az ingyenes Gimp szoftvert használom. Ez ahogy @Jopet is írta, alkalmanként csak pár perc, de mindenképp érdemes év közben is többször elvégezni, így a végső fotónál már rutinból fog menni. Persze a verseny fotónál érdemes több időt is rászánni.
Én a verseny fotóhoz például csináltam fényterelőket fekete kartonból és alufóliából, amiket az akvárium szélére ruhacsipesszel rögzítek. Ilyenkor mindig előrébb rángatom a 200+ kilós monstrumot, hogy ne a szokásos 3 centire legyen a faltól, hanem 15 centire és így máris nincs az a fránya csík az akvárium tetejénél. Ha van oto, azokat mind kikapom a fotózás idejére, mert hiába kergetem őket hátra, a legjobb fotó válogatásakor veszem csak észre, hogy szépen visszamásztak a frontüvegre. Szóval egyrészt nem kell egy vagyont költeni egy jobb képhez, csak érdemes kicsit gyakorolni év közben is és a nagy napon érdemes némi extra munkát is beáldozni.
 
Nem akartam hozza szólni,de ha mar megemlítettél!
Pl én 2 verseny akváriumot is gondozok,az idei talán meglepetés lesz(a nano elég jó lett🆒),havi 220h melo,egy 4,5 eves gyerek,heti 2-3 traning,es egy keves alvas.Igy nem egyszerü alkotni.Kibereltem egy pincet a hazban,es ott rendeztem be egy kis Hard scape pincet,ott van minden fa-kö amit az evek alatt össze gyüjtöttem!Ott alkotok,van 2 berendezö keretem,ott elem ki az epitös vagyaimat!
Na akkor meg naplozzak is,se idő,se kedv,pedig biztos tanulságos lenne!

Néha bejön a titkolózás!
hál isten van aki élőben is láthatja a dolgokat!:giggle:
 
Bár a plakettek, rozetták már rég meg vannak de a díjkiosztó időpontját szeretném kicsit eltolni. Az ok pedig az, hogy @kuchi szeptemberben hazalátogat és szeretnénk, ha ős is itt lehetne köztünk az eseményen.
Ezért a HAC díjkiosztó ünnepséget szeretnénk 2019 szeptember 7.-ére (szombat) tenni. Ez kellőképp távoli időpont, hogy mindenkinek jó legyen.... :D
Azért szeretnék még ez előtt is valami közös bulit csinálni. Mondjuk egy fórumtali a boltban? Grillezés? Piknikezés? Koi etetés? hm? :)
 
Bár a plakettek, rozetták már rég meg vannak de a díjkiosztó időpontját szeretném kicsit eltolni. Az ok pedig az, hogy @kuchi szeptemberben hazalátogat és szeretnénk, ha ős is itt lehetne köztünk az eseményen.
Ezért a HAC díjkiosztó ünnepséget szeretnénk 2019 szeptember 7.-ére (szombat) tenni. Ez kellőképp távoli időpont, hogy mindenkinek jó legyen.... :D
Azért szeretnék még ez előtt is valami közös bulit csinálni. Mondjuk egy fórumtali a boltban? Grillezés? Piknikezés? Koi etetés? hm? :)
Megtisztelve érzem magam!🆒
Igaz egyik work shoppon se tudok jelen lenni,de most nagy öröm,hogy mindenkivel aki ott lesz,személyesen is tudok találkozni!
 
Lehet tudni, hogy mikor kezdődik? Zárás után azonnal?
Nem írom fel magam, mert jó lenne menni, de még nem biztos.
 
Zárás után hagyjunk egy fél órát azoknak akik csak vásárolni jöttek és utána kezdjük. @kuchi után a másik sztárvendégről hallottatok már? :)
 
Csak, ha elárulod.;)
Chris Lukhaup jön és az eseményen véleményezni fogja az akváriumokat. (lesz fordítás) A terveim szerint megint lesz kivetítő és végig megyünk az akváriumokon és kielemezünk néhányat. Aki itt lesz az eseményen, az kérheti a véleményezést az akváriumáról helyezéstől függetlenül.

4fd9adbdd7e78.jpg
 
Utoljára módosított:
1 @kuchi
2-3 @evavigh + @mmccannon
4 @Denior
5.@star67
6. @keszalvo
7.-8. @Luigi13 (Nicole+Atti)

Szerettem volna én is feliratkozni a listára, de nagy a valószínűsége hogy igazolt távolléten leszek :)
Augusztus vége, szeptember elejére várjuk első babánkat és a távolság miatt nem szívesen hagynám egyedül a családot ezeken a napokon.
Pedig szívesen csatlakoztam volna egy kis elemzésre ;)
 
Szerettem volna én is feliratkozni a listára, de nagy a valószínűsége hogy igazolt távolléten leszek :)
Augusztus vége, szeptember elejére várjuk első babánkat és a távolság miatt nem szívesen hagynám egyedül a családot ezeken a napokon.
Pedig szívesen csatlakoztam volna egy kis elemzésre ;)
Hát Peti, lehet összefutunk a váróban. Majd elemzünk ott. Én tartok egy beszámolót pelenkázásból Te meg nekem hard scape építésből. Ki miben jártasabb.
 
Back
Oldal tetejére