• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Bedobom én is az enyémet, egy alulról 4. helyre jó volt.
Tanulság: ne nyírás után egy hétre időzítsd a fotózást... ja, és bátrabban utómunkázz. :) Na meg a háttérfényre is figyelj... és ne espeiket tegyél versenyakvába... meg még van pár tucat dolog... :D

75683
 
Bedobom én is az enyémet, egy alulról 4. helyre jó volt.
Tanulság: ne nyírás után egy hétre időzítsd a fotózást... ja, és bátrabban utómunkázz. :) Na meg a háttérfényre is figyelj... és ne espeiket tegyél versenyakvába... meg még van pár tucat dolog... :D

View attachment 75683
Szerintem valoban kicsit szerencsetlen idöben lötted a fotot, tuti sokkal jobbat ki lehetett volna hozni belöle, nekem minden esetre tetszik..
Apropo, megvan meg? Vagy mar bontottad?
 
Bedobom én is az enyémet, egy alulról 4. helyre jó volt.
Tanulság: ne nyírás után egy hétre időzítsd a fotózást... ja, és bátrabban utómunkázz. :) Na meg a háttérfényre is figyelj... és ne espeiket tegyél versenyakvába... meg még van pár tucat dolog... :D

View attachment 75683

A háttérfények nekem kimindottan teszenek rajta, olyan tőle a kép, mintha minden pillanatban elkezdhetne szakadni az eső.
 
Szerintem valoban kicsit szerencsetlen idöben lötted a fotot, tuti sokkal jobbat ki lehetett volna hozni belöle, nekem minden esetre tetszik..
Apropo, megvan meg? Vagy mar bontottad?

Örülök, hogy tetszik. :)
Igen, megvan még, hébe-hóba a naplójába is írok róla. :)

A háttérfények nekem kimindottan teszenek rajta, olyan tőle a kép, mintha minden pillanatban elkezdhetne szakadni az eső.

Igen, a középső derengés mindenképpen cél volt, a felső csíkkal van a baj.
 
Azert ez jo lett, szerintem egy vilagos es megvilagitott hatter meg dobott volta rajta par heylet, nagyon tuti lett! Gratula! Atsejlett voln a a feny közepen az agak között...
Mivel fotoztad es hogyan? Az otok szepen felcuppantak a front üvegre... :)

Köszönöm!
A sötét háttér dobott rajta sokat, néztük világossal is, de azok a fotók olyan semilyenek lettek, a Myriok sápkórosak voltak előtte, és úgy egybe olvadt az egész, nem volt jó. Arról nem is beszélve, hogy a fekete háttér ápol, s eltakar - nem látszik a fekete sziló hátul. Az ágas részhez nem lógott le a fekete háttér, lehet egy kis ellenfény jó lett volna azon a részen, nem tudom.
A fotó Canon Eos 2000D masinával készült, a kameramann nem én voltam, de a beállításokat le tudod nézni a képről. Én a vízfodrozó és halterelő munkatárs voltam a projectben. Az elülső A 451A plus-os lámpa helyett felraktuk a másik akváról az RGB-t, ennyit változtattunk a fényen.
Az Otok meg notóriusan ragaszkodtak a frontüveghez.. Elhajtottunk egyet, másik három cuppant fel 2 mp-en belül.
 
... akkor ez most akvárium építő verseny volt, vagy fényképész verseny?
Sajnos egyik nem megy a masik nelkül...
Epithetsz tök szupert scapet/akvat, egy sz..r kep nagyon le fogja huzni..ugyanakkor egy kevesbe izgalmas alkotast fel tud huzni egy nagyon jo foto.
Illetve inkabb azt mondanam, hogy ha az alkotasok, mar az összkepet tekintve (leszamtiva a fotot) egy szinten vannak egymassal, akkor a latban nagyon-nagyon sokat fog szamitani egy jo szuper foto.
Ezert sir mindig a pofam, hogy a fotoim olyan gagyik..
 
Sajnos egyik nem megy a masik nelkül...
Epithetsz tök szupert scapet/akvat, egy sz..r kep nagyon le fogja huzni..ugyanakkor egy kevesbe izgalmas alkotast fel tud huzni egy nagyon jo foto.
Illetve inkabb azt mondanam, hogy ha az alkotasok, mar az összkepet tekintve (leszamtiva a fotot) egy szinten vannak egymassal, akkor a latban nagyon-nagyon sokat fog szamitani egy jo szuper foto.
Ezert sir mindig a pofam, hogy a fotoim olyan gagyik..
Értem, amit írsz, de ez nekem olyan, mintha csak az a futó nyerhetné meg a 100 méteres síkfutást, aki Nike atlétát visel, és előző nap volt a fodrásznál. Bocs.
 
😕
Értem, amit írsz, de ez nekem olyan, mintha csak az a futó nyerhetné meg a 100 méteres síkfutást, aki Nike atlétát visel, és előző nap volt a fodrásznál. Bocs.
Nem kell bocsanatot kerned, nincs miert.
Inkabb igy mondanam: az a futo nyer, aki a Nike atletat viseli, es volt fodrasznal, es közben baromi jol futott...
Tehat en nem azt mondtam, hogy a fotoval fog nyerni valaki. Ott vannak az en akvariumaim peldanak. Nem lettek rosszak, mert szerintem nem azok. De, ha profi foto lett volna roluk, lehet, hogy nyerek 1-3 helyet elörebb, de nem a versenyt, mert nem voltak olyan jok. Ahhoz attol több kell...egyediseg, ujszerüseg, szokatlansag, vagy olyan hagyomanyos epites, ami viszont azt a szintet tekintve valami maradando kepet tar elenk...
A foto ott szamit, ahol mar ranezesre adott akvariumok egy szinten vannak es amikor zsürikent azt mondom, hogy ezek az akvariumok összkepben azt nyujtjak, ami ma 2019-ben a szint, amit el kell erniük, akkor megnezem a fotokat, es az abban rejlö minöseget. Igy lehet egy foto döntö.
A mostani versenyen nem voltak atletasok meg friss frizurasok...:) Volt az elsö 3-4, meg a futottak meg kategoria. En voltam az, aki futottam (friss frizura es Nike atleta nelkül) es beertem a közepmezönybe.
Köszönjük a reszvetelt. Jövöre gyorsabban kell futnom. Ennyi a tanulsag nekem. Ja, es megyek fodraszhoz, meg veszek atletat...😁
 
(különösen a foto minösegere hivnam fel a figyelmet...😁
Na látjátok, ez az amit soha nem fogok megérteni :) Hiába gondolod úgy, itt sem elsősorban a fotó minőségével van a gond, hanem az utómunka hiányzik. Ez pedig tényleg nem speckó szoftver vagy hozzáértés kérdése. Lementettem a képet, megnyitottam a Windows beépített lépszerkesztőjével, elindítottam a stoppert, elvégeztem néhány tényleg felületes korrekciót, lementettem a másolatot, leállítottam a stoppert. 1 perc 27 másodperc!!!

75692

És részleteket tényleg még csak nem is figyeltem, nem hogy szépítettem volna. Csakis az összhatást, főleg fényviszonyokat. Pedig aztán tényleg lehetne még külön területekkel is foglalkozni, hogy ennél sokkal jobb legyen a végeredmény, de az már tényleg igényelhet komolyabb szoftvert illetve pici hozzáértést. Így utólag látom már, hogy picit kapkodtam (nem emésztgettem a korrekció eredményét), a színek picit elcsúsztak a módosítás által, ezt további fél percbe telne korrigálni, de nincs tétje, nem teszem, ennyi fért bele a másfél percbe :)
És ne mondd, hogy nem értesz hozzá. Nincs mit érteni igazából. Ott van 10 db csúszka, elhúzod valamelyiket, látod mi változik. Mindent értelemszerűen: sötét a kép? világosítom; Életlen? Élesítem. Túl hideg a színvilág? Elhúzom a meleg tónusba a színárnyalatot. És kész is.
Az akváriumhoz gratulálok, szuper kis nano, igazán megért volna 5 perc törődést a fotó is.
 
Na látjátok, ez az amit soha nem fogok megérteni :) Hiába gondolod úgy, itt sem elsősorban a fotó minőségével van a gond, hanem az utómunka hiányzik. Ez pedig tényleg nem speckó szoftver vagy hozzáértés kérdése. Lementettem a képet, megnyitottam a Windows beépített lépszerkesztőjével, elindítottam a stoppert, elvégeztem néhány tényleg felületes korrekciót, lementettem a másolatot, leállítottam a stoppert. 1 perc 27 másodperc!!!

View attachment 75692

És részleteket tényleg még csak nem is figyeltem, nem hogy szépítettem volna. Csakis az összhatást, főleg fényviszonyokat. Pedig aztán tényleg lehetne még külön területekkel is foglalkozni, hogy ennél sokkal jobb legyen a végeredmény, de az már tényleg igényelhet komolyabb szoftvert illetve pici hozzáértést. Így utólag látom már, hogy picit kapkodtam (nem emésztgettem a korrekció eredményét), a színek picit elcsúsztak a módosítás által, ezt további fél percbe telne korrigálni, de nincs tétje, nem teszem, ennyi fért bele a másfél percbe :)
És ne mondd, hogy nem értesz hozzá. Nincs mit érteni igazából. Ott van 10 db csúszka, elhúzod valamelyiket, látod mi változik. Mindent értelemszerűen: sötét a kép? világosítom; Életlen? Élesítem. Túl hideg a színvilág? Elhúzom a meleg tónusba a színárnyalatot. És kész is.
Az akváriumhoz gratulálok, szuper kis nano, igazán megért volna 5 perc törődést a fotó is.
Köszi, szerintem is jol sikerült kis akva lett, bar utolag mar rajöttem, hogy nem a legelönyösebb szögböl fotoztam, illetve hagytam picit tulnöni a növenyeket. Bar tovabbra is fenntartom, hogy sokkal zajosabb a fotom, mint mondjuk a @matrai kollega fotoja. A korrekciot tekintve dolgoztam a foton (több, mint 5 percet) hidd el vilagositottam is a szamitogep sajat kepszerkesztö programjaval (Nem Lightroom vagy Photoshop, most nem emlekszem mi a neve), mas program nem all rendelkezesemre. Bar teny, hogy ami nekem van program az szinte valoban csak nemi szinkorrekciot enged, de peldaul ugy vilagositani, hogy maradjon valami a fotobol nem birtam...ennyire futotta.
Gondoltam, hogy leszedem Lightroomot, de arra elö kell fizetnem, itt nem tudom csak ugy letölteni. Da megszerzem majd a programot es igyekszem magam @viktorlantos Viktor vidije alapjan kicsit kikupalni.
 
Utoljára módosított:
Értem, amit írsz, de ez nekem olyan, mintha csak az a futó nyerhetné meg a 100 méteres síkfutást, aki Nike atlétát visel, és előző nap volt a fodrásznál. Bocs.
Nagyon rossz hasonlat!
Ez egyértelműen egy fotóverseny, hiszen a versenyfotót küldöd be versengeni. Nincs más opció erre. Én nem szeretném versenyekre becipelni az akvámat, de ha rá tudod venni a bírákat, hogy jöjjenek ki megnézni élőben a pontozáshoz, akkor nagyon hálás leszek ;)
A hasonlatra visszatérve: ha el is tekintünk attól hogy fotóverseny, akkor is nézzünk inkább valami olyan párhuzamot, ahol szintén a külcsínyt díjazzák. Pl szépségkirálynő választás. Ide se mennek a lányok koszosan, elfolyt sminkkel, szakadt ruhában, csapzott hajjal. Pedig elvileg nem kellene hogy számítson, hiszen a természetes szépség a lényeg, az meg ugyanúgy megvan úgy is...

Az alábbi fotón PB szerepel. Hitesd már el velem lécci, hogy ő egy gyönyörű, világhírű topmodell. Ja, és mindezt egy jó fotó nélkül természetesen.

14474116_aadfdc7e5e37388536eec0dd737bddb2_wm.png

PS: bocs srácok a mai "kötekedésekért" nem bírtam őket magamban tartani.
 
Én is had száljak be légyszi légyszi. :)

Jó fotó olyan mint a gyerekem osztályában a versíró verseny. Beadta a gyerekem egy olyan lapon amit 3 hétig cipelt a lakásba mindenhova letette, gyűrögette, nézegette. Kapott a tanár egy rongyos fecnit, 2 zsírfolttal, borzalmas írással. A vers amit leírt benne olvasható volt, na de így adod be?

Abban nem értek egyet, hogy előrébb kerül a helyezésed ha jobb a fotód.
Látni a képen, hogy mik a részletek, hogy mennyi melód volt vele.
Szélsőséges esetben lehet, de ha van bent 3 ág és 2 féle növény, 30 perc megvalósítás, nem számít a minőség. Az első 4 helyezettnél meg látszik, hogy 3 hónapot tologattak a köveken mire összeállt.

Mire eljutsz oda, hogy benne legyél az első ötben megtanulsz fotózni is. Legalább olyan minőségben, hogy ne azon múljon.

Eddig azt mondtam nem számít a kép, most egy kicsit had szóljak magam ellen. A 3. helyezett nano Iwagumi amennyiben bead egy kiéget túlexponált képet, eltolt színvilággal, nem biztos, hogy ott végez. Ott egy élmény adta a helyezést és az elvész ha nem jó a kép. Szóval a minimalista képeknél nem biztos, hogy mindegy a minőség.
 
Utoljára módosított:
Ja én egyébként kimondottan szégyenlem a versenyképem. De tényleg nagyon nagyon. Nem is vagyok hajlandó itt nagyban megosztani. Itt lentebb a comment alatt fellelhető az IAPLC-s változat azt nem rontottam el. (Piros), de az meg csak 2 hónapos fejletlen. Pl ha csak annyit megteszek, hogy egymás mellé teszem a kettőt leesik mennyire fakó túlexponált..stb...stb

S nem mondom, hogy nem ültem felette 1 órát és tologattam mindenféle potit, de az ember egy idő után már azt se tudja jobb lett vagy rosszabb. Én tudtam, hogy nem jutok sokra a versenyen. Pont ezek miatt a tanulságok miatt neveztem csak.
 
sokkal zajosabb a fotom, mint mondjuk a @matrai kollega fotoja.
Mert én mindig hajnalban fényképezek, amikor még mindenki alszik itthon és arra is figyelek, hogy exponáláskor mindig visszatartsam a lélegzetem, nehogy belehallatszódjon.:)
Ha ez nem megy, plussz fénnyel próbálkozhatsz, ill. zajszűrésre is van egy csúszka a PS-ben.
S nem mondom, hogy nem ültem felette 1 órát és tologattam mindenféle potit, de az ember egy idő után már azt se tudja jobb lett vagy rosszabb.
Annyit nem szabad egyszerre foglalkozni vele, mert a szemed nem bírja, inkább több alkalommal kevesebbet. Érdemes a kész képet beletenni egy mappába, együtt az aktuális kedvenc versenyképeiddel (pl.IAPLC-ről) és egymás után nézegetni azokat, így jobban kiugrik, min kell még módosítanod.
 
Back
Oldal tetejére