• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
A fotóba nem nyúlhatsz bele. De színkorrekció, konraszt, élesítés, torzítás korrekció (objektív) lehet. Megvágni üvegnél lehet. Területet levágni az akváriumból nem.
Semmi extra, kb minden versenyen ezt látod. Az évek alatt annyit fejlődtek az utómunka progik, és a mobil appok, hogy elég sok varázslatot meg tudsz csinálni ami a korrekciót szolgálja.

Tartalom törlés, halak stb leszedése átrakása, növények és egyálalán pixel szintű módosítás nem engedett.

Köszönöm, így már tiszta. :)
 
Rajta vagyok a témán!
Majd egyszer megbeszéljük egy sör mellet!
Tudom, hogy véleményem szinte semmit nem nyom a latba, de nekem tetszik, amit építettél, @kuchi .
Véleményem szerint "kudarcok/csalódások" kellenek ahhoz, hogy fejlődjünk. Megvan Benned a drive, szóval ezt az eredményt vedd egy dobbantónak, hogy magasabb szintre tudj eljutni. :)
Ha majd söröztök, majd dugd @viktorlantos hóna alá a könyvemet, hogy másnak is kölcsönadhassam. ;)
 
Tudom, hogy véleményem szinte semmit nem nyom a latba, de nekem tetszik, amit építettél, @kuchi .
Véleményem szerint "kudarcok/csalódások" kellenek ahhoz, hogy fejlődjünk. Megvan Benned a drive, szóval ezt az eredményt vedd egy dobbantónak, hogy magasabb szintre tudj eljutni. :)
Ha majd söröztök, majd dugd @viktorlantos hóna alá a könyvemet, hogy másnak is kölcsönadhassam. ;)
Köszi!
Nincs elfelejtve a könyv!Mikor megyek haza viszem magammal!
 
Gratu minden versenyzőnek, a dobogósoknak plusz egy nagy gratu.
Kicsit sajnálom, hogy nincs teljes rangsorolás. A nagy - több száz, netán ezer nevezéses - versenyeken ez teljesen érthető, de azt gondolom, hogy 50 nevezésnél beleférne. De ugyanakkor megértem azt is, hogy így legalább nincs "vita", hiszen a pl. 26. és 38. akvárium között általában már tényleg nincs akkora minőségbeli különbség, hogy ne szubjektíven menjen a véleményalkotás. Mindazonáltal a jelenlegi rangsorolás - egy-két apró kivétellel - tökéletesen hozza azt, ahogyan én is rangsoroltam volna. Persze ez inkább tükrözi azt, hogy kezdem végre én is - ahogy a bírák - reálisan látni a dolgokat, de mégis inkább onnan nézem, hogy most nem kellett csalódnom az értékelésben :) És ennek kifejezetten örülök, minden tiszteletem a szervezőké és bíráké.

Látom, hogy kicsit újra előkerültek az apróságokon való rugózások, mint egyes növények kifogásolható kondíciója, látható poralga stb. Szerintem nem véletlenül jár majd' minden versenyen 80+ százaléknyi pont az összképre, ez a lényeg, ezt kellene figyelni.
Ha igazán jó eredményt akarsz elérni, akkor a hardscape-nél kell kezdeni. Ha orbán itt lenne biztos mondaná dakotanyelven, hogy a háznak erős alap kell tisztelt hölgyeim is uraim.... :unsure:
Ezen mosolyogtam, mert nekem is OV jutott eszembe, csak hát nem ez a mondása, hanem hogy "nem kell túlbonyolítani" :D (1:40-től)

 
Gratulálok én is minden nevezőnek! Bár a lényegen nem változtat, nálam a nagy akváriumoknál a jelenlegi 2-3-1 lett volna a sorrend, Patrik akváriuma magasan nemzetközi szint.
Csak azt sajnálom, hogy egyre több a 'titkos' akva, az évekkel ezelőtti trendhez képest itt a versenyből a legtöbb akváriumot már nem látom naplózva, pedig mindig érdekes végig követni, miből lesz a 'cserebogár' :)
Azóta gondolkodtam ezen. Nincs lehetőség ezen a fórumon olyan topic létrehozásán amit nem láthatnak "látogatók"? Mert ha lenne akkor gond nélkül lehetne az IAPLC-s akváriumokat ott naplózni. Véleményeztetni a többiekkel. Rám férne, hogy véleményezzék a versenyfotóm. Az lenne szuper ha csak pl 200-300 hozzászólás után vagy "főkertész" szinttől látható a topic tartalma. Ettől ez még hordoz kockázatot. Mert bárki kimásolhatja a képet és publikálhatja ami nekem veszteség. A büntetést én szenvedem el tőle.
 
Azóta gondolkodtam ezen. Nincs lehetőség ezen a fórumon olyan topic létrehozásán amit nem láthatnak "látogatók"? Mert ha lenne akkor gond nélkül lehetne az IAPLC-s akváriumokat ott naplózni. Véleményeztetni a többiekkel. Rám férne, hogy véleményezzék a versenyfotóm. Az lenne szuper ha csak pl 200-300 hozzászólás után vagy "főkertész" szinttől látható a topic tartalma. Ettől ez még hordoz kockázatot. Mert bárki kimásolhatja a képet és publikálhatja ami nekem veszteség. A büntetést én szenvedem el tőle.
Az ötlet jo, de szerintem nem a titkos naplokkal van a gond, hanem, hogy nincsenek naplozva, aminek oka az idöhiany...
Hiaba lenne egy ilyen zart "reszleg", attol meg nem lennenek ott a szuper akvak naplozva.
En csak a sajat peldambol indulok ki, függetlenül attol, hogy az akvaim nem vilagklasszisok, mint itt nehany naplo....
Reggel megyek dolgozni, este jövök, megcsinalom a napi tapozast, egy rövid kontroll, etetes, esetleg ha van vmi gebasz, azt korrigalom.
Hetvegen "pihi", csaladi programok, egyebek, es a vizcsere az akvakon...
3 akvat gondozok, hetvegere pont eleg a vizcsere, nincsen idöm/kedvem, naplozni, fotozni, irogatni a törteneseket a forumra.
Lenne ra idö, mondjuk este 20.00 utan, de sem az elövilagnak, sem a villanyszamlanak, nem tesz jot, hogy este 20-21-22.00 körül fotozgatok, karbantartok a naplo kedveert. Szerintem ezzel masok is igy vannak, na ezert nincsenek ezek naplozva. Szerintem.
...es akkor meg nem beszeltem arrol, hogyha igazan vilagklasszis akvaim lennenek, valoszinüleg sokkal több idöt kellene forditanom a karbantartasra...
De ez az en sztorim, en csak kis hal vagyok a porondon...de gondolom, hogy a nagy nevü versenyzök is igy vannak vele...
 
Utoljára módosított:
Az ötlet jo, de szerintem nem a titkos naplokkal van a gond, hanem, hogy nincsenek naplozva, aminek oka az idöhiany...
Hiaba lenne egy ilyen zart "reszleg", attol meg nem lennenek ott a szuper akvak naplozva.
En csak a sajat peldambol indulok ki, függetlenül attol, hogy az akvaim nem vilagklasszisok, mint itt nehany naplo....
Reggel megyek dolgozni, este jövök, megcsinalom anapi tapozast, egy rövid kontroll, etetes, esetleg ha van vmi gebasz, azt korrigalom.
Hetvegen phi, csaladi programok, egyebek, es a vizcsere az akvakon...
3 akvat gondozok, hetvegere pont eleg a vizcsere, nincsen idöm/kedvem, naplozni, fotozni, irogatni a törteneseket a forumra.
Lene ra idö, mondjuk este 20.00 utan, de Sem az elövilagnak, sem a villanyszamlanak, nem tesz jot, hogy este 20-21-22.00 körül fotozgatok, karbantartok a naplo kedveert. Szerintem ezzel masok is igy vannak, na ezert nincsenek ezek naplozva. Szerintem.
...es akkor meg nem beszeltem arrol, hogyha igazan vilagklasszis akvaim lennenek, valoszinüleg sokkal több idöt kellene forditanom a karbantartasra...
De ez az en sztorim, en csak kis hal vagyok a porondon...de gondolom, hogy a nagy nevü versenyzük is igy vannak vele...
Ez a te eseted, viszont olvastam már itt olyan commentet, nem egyet, hogy "nem rakhatok ki képet mert.....". A folyamatos naplózás szerintem nem is annyira érdekes, mint egy első comment ahol a szerző felteszi a hardscapet mond pár gondolatot, majd később mikre jött rá min változtatott és esetleg kikéri mások véleményét min kellene változtatni amin még lehet. Olvastam itt a HAC-ra készülve valaki képét bekarikázta Viktor, hogy itt metszd le ott kapáld meg ;) és szerintem tök tanulságos volt.
 
Ez a te eseted, viszont olvastam már itt olyan commentet, nem egyet, hogy "nem rakhatok ki képet mert.....". A folyamatos naplózás szerintem nem is annyira érdekes, mint egy első comment ahol a szerző felteszi a hardscapet mond pár gondolatot, majd később mikre jött rá min változtatott és esetleg kikéri mások véleményét min kellene változtatni amin még lehet. Olvastam itt a HAC-ra készülve valaki képét bekarikázta Viktor, hogy itt metszd le ott kapáld meg ;) és szerintem tök tanulságos volt.
Ugy legyen, hatha örülhetünk több naplonak itt.
 
Aki komolyan készül az IAPLC-re, az itt nem fog naplózni. Viszont a profik azért nem titkolják teljesen az akváriumaikat, sőt időnként egymás véleményét is kikérik. Persze ebből itt semmit sem látni, mert privátban megy a buli.
 
Aki komolyan készül az IAPLC-re, az itt nem fog naplózni. Viszont a profik azért nem titkolják teljesen az akváriumaikat, sőt időnként egymás véleményét is kikérik. Persze ebből itt semmit sem látni, mert privátban megy a buli.
Azért ez nem volt szép. Még jó, hogy nem mondod el a TITKOS társaság nevét és leplezed le a tagjait. A következő az mi lesz, hogy tarthatnánk nyilvános jelentkezést havonta?
 
@Cipo3 Én sem értem, hogy mi is a szándékod ezekkel a bejegyzésekkel. Így akarsz rávenni embereket, hogy mutassák meg a versenyre szánt - nem publikált - akváriumukat? Ha titkolják, akkor okkal titkolják és nem fogják publikálni, akármilyen topikot is hozol létre. Akinek a véleményére kíváncsiak (és vannak is olyan viszonyban), annak meg átküldik és kikérik a véleményét.
Vagy te magad szeretnéd véleményeztetni a versenyre szánt akváriumodat? Ez esetben sem értem a bejegyzésedet, hiszen semmi akadálya nincs a publikálásnak. Ezt már egyébként többször is mondtam neked, pl ITT, de ezen kívül is.
A titkolózásnak az oka hidd el, legfőképpen a meglepetésszerű sokkhatás lehetőségének az elveszítése. Amikor először látják a bírák az akváriumot, sokkal nagyobb hatással van rájuk (és mindenki másra), mintha publikus volt és már százszor megnézhették. Biztosan neked is volt már sokszor olyan, hogy mikor egy-egy versenyen publikussá váltak a fotók és láthattuk végre őket, egy-egy akváriumról azt gondoltad, ez a legjobb, eddig sosem láttál ilyen lenyűgözőt. Aztán pár hónap távlatából meg már szinte el is felejted, de mindenesetre ha elő is veszed újra, már nem tartod annyira legjobbnak, száz jobbat is mellé tudnál állítani..
 
Szerintem aki nem az élvonalban van nyugodtan tegye fel az akváriumot vagy a naplót. Semmi hátránya nem lesz. Lehet időben megtudja, hogy az akvárium nem elég erős egy jó helyezéshez stb.
Lehet tanulni a visszajelzésekből és ha valakiben megvan az akarat és a kreativitás ezeket a visszajelzéseket felhasználja majd a következő berendezések finomításához. Vagy akár az aktuálisból is lehet egy sokkal finomabb végeredmény.

A dobogós HAC kategória a nagynál szerintem most olyan, amit érdemes kicsit titkolni. Mindhárom akváriumnál bejött és biztosan működni fog a többi versenyen is.
Egyedül Patrik akváriumát láttam a fotó korrekció miatt.

Patrik pl rendszeresen megmutatja min dolgozik, de a végeredmény még ezek után is ütős.
 
Azért ez nem volt szép. Még jó, hogy nem mondod el a TITKOS társaság nevét és leplezed le a tagjait. A következő az mi lesz, hogy tarthatnánk nyilvános jelentkezést havonta?
Én nem vagyok benne, így nem tudom a nevét sem. De @Cipo3 biztosan szeretne benne lenni. Ami engem illet, nem akarok versenyezni, ezért nem is izgat a dolog.
 
Patrik pl rendszeresen megmutatja min dolgozik, de a végeredmény még ezek után is ütős.
Nem akartam hozza szólni,de ha mar megemlítettél!
Pl én 2 verseny akváriumot is gondozok,az idei talán meglepetés lesz(a nano elég jó lett🆒),havi 220h melo,egy 4,5 eves gyerek,heti 2-3 traning,es egy keves alvas.Igy nem egyszerü alkotni.Kibereltem egy pincet a hazban,es ott rendeztem be egy kis Hard scape pincet,ott van minden fa-kö amit az evek alatt össze gyüjtöttem!Ott alkotok,van 2 berendezö keretem,ott elem ki az epitös vagyaimat!
Na akkor meg naplozzak is,se idő,se kedv,pedig biztos tanulságos lenne!
A titkolózásnak az oka hidd el, legfőképpen a meglepetésszerű sokkhatás lehetőségének az elveszítése
Néha bejön a titkolózás!
 
Back
Oldal tetejére