• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Amikor Lang Viktorral beszelgettem, vagy o hozzaszolt valamelyik naplomhoz akkor gondolkodtam el. O buzditott, hogy a wabimmal is induljak versenyen es milyen jol sikerult.
És a meglévő Paludáriumod is kötelező indítani majd az AGA-n vagy minden olyan versenyen ahol ez a kategória van,mert valami elképesztő.
Én állok mindenki rendelkezésére itt a fórumon vagy közösségi médián is,ha valamit kérdeznétek vagy tanács vagy véleményre van szükségetek és ezt el is fogadjátok Tőlem. ;)
 
És a meglévő Paludáriumod is kötelező indítani majd az AGA-n vagy minden olyan versenyen ahol ez a kategória van,mert valami elképesztő.
Én állok mindenki rendelkezésére itt a fórumon vagy közösségi médián is,ha valamit kérdeznétek vagy tanács vagy véleményre van szükségetek és ezt el is fogadjátok Tőlem. ;)
Jo tudni,akkor majd zargatlak a kerdeseimmel!
 
És a meglévő Paludáriumod is kötelező indítani majd az AGA-n vagy minden olyan versenyen ahol ez a kategória van,mert valami elképesztő.
Én állok mindenki rendelkezésére itt a fórumon vagy közösségi médián is,ha valamit kérdeznétek vagy tanács vagy véleményre van szükségetek és ezt el is fogadjátok Tőlem. ;)
Sajna nem palu, csak viva. Olyan kategoria asszem nincs. 😰 De koszonet a bizalmat!
 
A szivembol szoltal Mary.
Sokszor olvastam mar en is ezt a regen minden jobb volt cimu tortenetet.
De ki mondta a regieknek, hogy tunjenek el? A forum itt van. Ha ennyire hianyzik a regi kozeg akkor miert nem apoljak?
Az uj emberek is lehetnem ugyesek, akarhatnak tobbet.
Szamomra egy misztikus es elerhetetlen kategoria volt a "nagyok" vilaga. Azt hittem sose tudnek olyat epiteni es nem is igazan kaptam itt ilyen jelzeseket. Amikor Lang Viktorral beszelgettem, vagy o hozzaszolt valamelyik naplomhoz akkor gondolkodtam el. O buzditott, hogy a wabimmal is induljak versenyen es milyen jol sikerult.
Nem igazan tudja egy hozzam hasonlo kezdo hogyan es mit is csinaljon. Kiolvastam a forumot, de azt vettem eszre, hogy a "versenyzok" inkabb privi beszelik meg a dolgokat. Ez nem segitseg. Tudom, hogy van az a reteg is aki idejon, nem olvas el semmit, csak idegesitoen kerdezget olyat ami szazszor le van irva, de egy nyitott forum mar csak ilyen.
Valahol biztosan van egy arany kozeput, ahol talakozik regi az ùjjal.
Ne laposodjon mar tovabb ez a versenyhangulat.

Úgy gondolom, hogy akik priviben akvakertészkednek, azoknál ego-deformitás van.
Mindenki volt kezdő, azonban egyvalami nem változott: mindannyian egyforma büdöset húzunk le a klotyón.

Nem hiszek abban az arany középútban, amire utaltál. A hazai akvakertészkedés - nem szépítek - egy folyamat, amiben egymás nélkül létezni képtelenség.
@Nigro megfertőzte @viktorlantos t aztán Balázs is bezüzült. Később a fórumon két "tini" is beindult. Utánuk meg még néhány százan. A giga cuki az egészben, hogy mára már a két "tini" a GA csapatot erősíti. Akkor kérdem én, mi is ez a retrózás?

Már nagyon sok éve kapom meg, hogy mások szívéből szólok/írok. Ilyen vagyok, mert nem hiszek a passzív progresszióban. Igenis mindenkinek be kell(ene) vállalnia a ciki-kínos-kellemetlen kimondását. Sokkal kevesebb félreértés, mitöbb félresiklás lenne.
 
Utoljára módosított:
Úgy gondolom, hogy akik priviben akvakertészkednek, azoknál ego-deformitás van.
Mindenki volt kezdő, azonban egyvalami nem változott: mindannyian egyforma büdöset húz le a klotyón.

Nem hiszek abban az arany középútban, amire utaltál. A hazai akvakertészkedés - nem szépítek - egy folyamat, amiben egymás nélkül létezni képtelenség.
@Nigro megfertőzte @viktorlantos t aztán Balázs is bezüzült. Később a fórumon két "tini" is beindult. Utánuk meg még néhány százan. A giga cuki az egészben, hogy mára már a két "tini" a GA csapatot erősíti. Akkor kérdem én, mi is ez a retrózás?

Már nagyon sok éve kapom meg, hogy mások szívéből szólok/írok. Ilyen vagyok, mert nem hiszek a passzív progresszióban. Igenis mindenkinek be kell(ene) vállalnia a ciki-kínos-kellemetlen kimondását. Sokkal kevesebb félreértés, mitöbb félresiklás lenne.
Az ennyire nyers megfogalmazasnak nem vagyok hive. Sajnos olyan vilagot elunk ahol az a jo fej aki azt mondja a masiknak amit az hallani szeretne. Sokszor kerulok emiatt konfliktusba. En szeretek megbeszelni mindent ami kerdest vet fel bennem, vagy a masikban. Ez most egy olyan tema, ahol ugy erzem mindenki csak mentegetozik. A legtobben egyetertenek, igen versenyezzunk, igen elesszuk fel a forumot...ja tenni is kell erte? Akinek nem inge ne vegye magara. En a munkahelyemen is olyanokkal vagyok korulveve, akik ha ugy dolgoznanak, ahogy gondoljak magukrol, hogy hogyan dolgoznak, akkor elmondhatnank, hogy egyutt, egyert dolgozunk es nem egymas mellett. Sajna a kicsit pesszimista hangvetelert.
 
Tudom, hogy van az a reteg is aki idejon, nem olvas el semmit, csak idegesitoen kerdezget olyat ami szazszor le van irva, de egy nyitott forum mar csak ilyen.
Bocs az off topicért, de erre szeretnék reagálni. Tudom ezt az általam felvetett wiki fórumban részletesen már kitárgyaltuk. Az ott elfoglalt álláspontomat fenntartom. Nem lenne ennyi felesleges kérdés, ha lenne összefoglalt infohalmaz. Én pont ezért gyűjtögetem az infokat egy mappába, hogy amint lesz időm és energiám kiadjam őket egy csokorban.
 
Bocs az off topicért, de erre szeretnék reagálni. Tudom ezt az általam felvetett wiki fórumban részletesen már kitárgyaltuk. Az ott elfoglalt álláspontomat fenntartom. Nem lenne ennyi felesleges kérdés, ha lenne összefoglalt infohalmaz. Én pont ezért gyűjtögetem az infokat egy mappába, hogy amint lesz időm és energiám kiadjam őket egy csokorban.
Off: Persze ertelek Teged is. De van amikor asallangban van a megoldas es megtapasztalt tudas. Akikrol irtam, azok ott sem veszik majd a faradtsagot, hogy olvassanak.
 
Ezt már pár napja terveztem írni, hogy szeretnék tavasszal szervezni egy spec eseményt a boltban. Építgetős, kajálgatós lazulós nap. Igazi hobbi nap.
A regi iwagumi contestek mintájára építenénk is, nem feltétlenül hardscapet, de ezt még kitaláljuk addig. Lehetne élő wabi workshop is párhuzamosan. Az időpontot kell még megtalálni hozzá és indítom a topikot.

Uhh, az nagyon jó ötlet. Mikor láttam azt a korábbi hardscapes eseményt itt a fórumon képek formájában utólag az első gondolatom az volt, hogy imádnám ha lenne még ilyen. Összességében tök jó egy ilyen esemény, hogy a közösség legyen erős itthon, nem beszélve a sok különböző tudásról és eszmecseréről aminek egy ilyen esemény helyt ad.

Eszembe jutott, hogy az is érdekes lehetne, hogy többen rakjanak valmit össze együtt. Tegnap néztem az egyik GA videót (ami fás tükörképe volt a mellette lévő köves iwaguminak) ahol többen agyaltátok ki mi legyen a scape és tök jó volt benne látni egy kicsit az ötletelést és, hogy van egy kis érvelés mögötte. Szerintem a közös munkának megvan az a szépsége, hogy nagyon nem a végeredményről szól hanem az odvazető útról. (Kedves közhely :D )

Egy szó mint száz, ultra király ötlet. Legyen! 🥰
 
Ezt már pár napja terveztem írni, hogy szeretnék tavasszal szervezni egy spec eseményt a boltban. Építgetős, kajálgatós lazulós nap. Igazi hobbi nap.
A regi iwagumi contestek mintájára építenénk is, nem feltétlenül hardscapet, de ezt még kitaláljuk addig. Lehetne élő wabi workshop is párhuzamosan. Az időpontot kell még megtalálni hozzá és indítom a topikot.
Húúúúú, de jó lenne elmenni újra egy ilyenre:)
Emlékszem amikor a giga sziklákból építgettünk 40 fokban az udvaron. Jó buli volt.
A nyertes csapat végül megépíthette az emeleten újra az egészet. Aztán pár napra rá eresztett az üveg:(
 
De ki mondta a regieknek, hogy tunjenek el?
Senki. De sokaknak már nincs is otthon akváriuma, akkor meg minek jöjjenek ide?
Kiolvastam a forumot, de azt vettem eszre, hogy a "versenyzok" inkabb privi beszelik meg a dolgokat.
Ez inkább csak a rejtegetett akváriumokra vonatkozik, amiktől tényleg nagyon előkelő helyezést várnak és szeretnék megtartani a meglepetés erejét.
Ha ennyire hianyzik a regi kozeg akkor miert nem apoljak?
Nekem például jópár régi motoros telefonszáma megvan. De nem szoktuk egymást naponta hívogatni. Tudom nagyképűen hangzik, de mi legtöbbször már nem tudunk egymásnak segíteni, ezért nem is kérdezünk. Amit ti nem láttok itt a fórumon, mert telefonon/privátban megy, az inkább a növény csere-bere és nem a titkolózás.
Tudom, hogy van az a reteg is aki idejon, nem olvas el semmit, csak idegesitoen kerdezget olyat ami szazszor le van irva, de egy nyitott forum mar csak ilyen.
Igen, ezt már tényleg unjuk. Már annyiszor leírtuk, hogy inkább meghagyjuk a frissebb/lelkesebb tagoknak. Mindig van aki válaszoljon. De azért néha én is belekotyogok és látok néha más régi arcot is. Szóval nem tűnt el mindenki, csak hátrébb húzódtunk, utat engedve az új generációnak. Szerintem ezzel nincs semmi baj, ez az élet rendje.
 
Örülök @viktorlantos , hogy nem zártad a topikot, így van lehetőségem hozzászólni 😊 Átolvastam az utolsó kb. 15 oldalt, mint régi motorosnak, az első gondolat, ami eszembe jutott, az a közhelyes mondat, hogy “régen minden jobb volt”. Személy szerint nekem a közösség hiányzik innen a fórumról, de lehet, mások is vannak így vele a régiek közül. Valahogy 4-5 évvel ezelőtt másabb hangulata volt ennek az egésznek, kialakult egy olyan csapat, akik a fórumozás mellett is szívesen találkoztak, volt lehetőség összejönni pl. egy építős workshopon, mai napig szívesen emlékszem a törökbálinti eseményekre, ez akkor egy jó kis hétvégi program volt, amire hetekkel előtte készülődtünk. Valamelyik évben volt olyan HAC díjkiosztó, amikor nem is indultam a versenyen, mégis elmentem, mert jó volt találkozni az ismerősökkel. Talán emiatt sem neveztem az utóbbi versenyekre, az új arcokat nem ismerem, ha lenne is HAC, nem biztos, hogy elmennék az eredményhirdetésre. Emellett, hogy az utóbbi időben kevesebbet vagyok a fórumon, otthon azért akvakertészkedek, most is éppen egy új scape-n töröm a fejem. Azt gondolom, hogy azok a rendezvények, amiket korábban említettem, nagyon jól egyben tartották a közösséget, inspirációt, ötletet adtak otthoni akvárium építésre, és egy sokkal lelkesebb akvakertész társaság volt jelen a fórumon is. Szerintem ezért kopott meg sokaknál a versenyzési kedv is, hiányzott az az izgalom, ami korábban megvolt.
Senki. De sokaknak már nincs is otthon akváriuma, akkor meg minek jöjjenek ide?

Ez inkább csak a rejtegetett akváriumokra vonatkozik, amiktől tényleg nagyon előkelő helyezést várnak és szeretnék megtartani a meglepetés erejét.

Nekem például jópár régi motoros telefonszáma megvan. De nem szoktuk egymást naponta hívogatni. Tudom nagyképűen hangzik, de mi legtöbbször már nem tudunk egymásnak segíteni, ezért nem is kérdezünk. Amit ti nem láttok itt a fórumon, mert telefonon/privátban megy, az inkább a növény csere-bere és nem a titkolózás.
En a fent kiemeltre valaszoltam. Orulok, ha tartjatok a kapcsolatot.
Mondjuk ha majd nem lesz kutyam en akkor is orokre kutyas maradok es akkor is reszt veszek kutyas dolgokban es beszelgetni fogok uj emberekkel is kutyas tapasztalatokrol. De nem vagyunk egyformak.
 
Nem igazan tudja egy hozzam hasonlo kezdo hogyan es mit is csinaljon. Kiolvastam a forumot, de azt vettem eszre, hogy a "versenyzok" inkabb privi beszelik meg a dolgokat. Ez nem segitseg.
De ki mondta a regieknek, hogy tunjenek el? A forum itt van. Ha ennyire hianyzik a regi kozeg akkor miert nem apoljak?
Az uj emberek is lehetnem ugyesek, akarhatnak tobbet.

Én a "középső generációból" jövök. Az én "gólyatáborom" idején volt még néhány Növényfej sörözés, bár már akkor is csak alig páran jöttek. Lettek innen is nekem is barátaim (velük tartunk a mai napig is összejöveteleket), de igyekeztünk újabb és újabb közös sörözéseket kezdeményezni. Érdeklődés hiányában - ha beleolvastok a topik utolsó oldalaiba - 1-2 éve felhagytunk vele. Esetleg ti is megpróbálkozhatnátok valami ilyesmivel - még ha akkoriban nem is igényeltétek az ismerkedést ;) (Nincs vesztenivaló! Legfeljebb söröztök egy kellemeset szűkebb körben..) Én pl biztosan elmennék egyszer-kétszer, illetve vannak még akikről tudom hogy szintén, még ha nem is éppen ránk van igény :D
Akikre konkrétan "régi nagyok"-ként gondolunk, ők vsz tényleg hátraléptek már a hobbitól, vagy egyszerűen csak nem fórumközösségben űzik azt, ők nagy valószínűséggel valóban nem jönnének. De vannak többen, akikről tudom hogy jönnének - ha idejük épp engedi. @hnorbi éppen az egyike azoknak akikre itt gondolok...
 
Én a "középső generációból" jövök. Az én "gólyatáborom" idején volt még néhány Növényfej sörözés, bár már akkor is csak alig páran jöttek. Lettek innen is nekem is barátaim (velük tartunk a mai napig is összejöveteleket), de igyekeztünk újabb és újabb közös sörözéseket kezdeményezni. Érdeklődés hiányában - ha beleolvastok a topik utolsó oldalaiba - 1-2 éve felhagytunk vele. Esetleg ti is megpróbálkozhatnátok valami ilyesmivel - még ha akkoriban nem is igényeltétek az ismerkedést ;) (Nincs vesztenivaló! Legfeljebb söröztök egy kellemeset szűkebb körben..) Én pl biztosan elmennék egyszer-kétszer, illetve vannak még akikről tudom hogy szintén, még ha nem is éppen ránk van igény :D
Akikre konkrétan "régi nagyok"-ként gondolunk, ők vsz tényleg hátraléptek már a hobbitól, vagy egyszerűen csak nem fórumközösségben űzik azt, ők nagy valószínűséggel valóban nem jönnének. De vannak többen, akikről tudom hogy jönnének - ha idejük épp engedi. @hnorbi éppen az egyike azoknak akikre itt gondolok...
Te 🐻 lehúznál a listáról?
Illetve nem is.
Felírnál a listára?
 
Te 🐻 lehúznál a listáról?
Illetve nem is.
Felírnál a listára?
:) Nekem aztán nincsen semmiféle listám, amint látod épp lepasszoltam az alattam járóknak.

Amúgy meg hadd említsem meg, hogy mi is egy sima adok-veszekből ismerjük egymást, ahol ugyan - első találkozásunk alkalmából - nem akartam sokáig rabolni az idődet, de te mégis lelkesen osztottad meg velem tapasztalataidat, tanácsaidat sajád otthonodban. Feltételezem, hogy mindenkivel így jársz el és nem csak az én két szép szememnek szólt a szívélyes fogadtatás. Zoli nézd el, de most legfeljebb csak ennyit tudok kampányolni amellett, hogy valóban akadnak még nagyok akik szívesen beszélgetnek kezdőkkel :)
 
:) Nekem aztán nincsen semmiféle listám, amint látod épp lepasszoltam az alattam járóknak.

Amúgy meg hadd említsem meg, hogy mi is egy sima adok-veszekből ismerjük egymást, ahol ugyan - első találkozásunk alkalmából - nem akartam sokáig rabolni az idődet, de te mégis lelkesen osztottad meg velem tapasztalataidat, tanácsaidat sajád otthonodban. Feltételezem, hogy mindenkivel így jársz el és nem csak az én két szép szememnek szólt a szívélyes fogadtatás. Zoli nézd el, de most legfeljebb csak ennyit tudok kampányolni amellett, hogy valóban akadnak még nagyok akik szívesen beszélgetnek kezdőkkel :)
Egyszer volt egy kolléga aki nem akart feljönni és nekem kellett lesétálnom 3 emeletet. Köszönés után kitépte a kezemből a becsomagolt növényeket és helyette belenyomta a markomba a pénzt. Aztán elviharzott. De valóban nem ez a jellemző.
Évekig dolgoztam technikai segítségnyújtóként. Rengeteg oktatást tartottam már pénzért, szóval a tanácsadás a véremben van és szívesen is csinálom. Ezzel csak annyi a baj, hogy túl sokat beszélek ;)
 
A Corona virusra tekintettel meg lehetne rendezni a HAC-ot,mert most mindenkinek lenne eleg ideje rendberäzni az otthoni akvariumokat!
Ha mar nincs nyitva a GA,akkor legyen egy cel a Hac-on valo induläs!:cool:
Cuki a lelkesedésed, de Mo-n nem rézműveskedik mindenki otthonában. Csak én vagyok kincstári nyomorék. ;)
 
Back
Oldal tetejére