• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Én pl nem érzem óriási problémának az ötletek újragondolását. Ha tudjuk hozni azt a minőséget, akkor örömmel nézegetjük bármikor huszadszor is.
Nyílván ezzel nem lehet IAPLC-t nyerni, de egy magasabb szintet fent lehet tartani az építésben.

A HAC esetében nem csak a kiemelt akváriumok számának csökkenése a gond, hanem alapvetően a létszám ami megfogyatkozik.
A topikban történt beszélgetések után elképzelhető, hogy lenne egy 40-es szám (fórumon kívüli indulókkal együtt).
Es a 40 feletti mar azert nem olyan keves!Pl sokan 2 akvariummal indulnak.
Ez mar elegendö?
 
Hehe nem is gondoltam volna, hogy 2011-es top 27 pl elérhető valahol. Kukkantsatok bele érdekes :)



Vannak itt nagyon jól kitalált és megvalósított akváriumok, ízléses és természetes hatású növényesítések. Nekem az a furcsa, hogy mai szemmel nézve számomra egyértelműen nem a győztesek lennének a győztesek. Nem egy és nem kettő van akár a huszonvalhányadikak között is, aminek a top 5-ben kellene lennie. De itt most nem arra gondolok - mint ami az elmúlt években háborgást váltott ki - hogy branding-gyanú merül fel, hanem hogy a 2011-es első helyezetteknél még valóban sokkal nagyobb volt a meghökkenés-faktor a maguk idejében. Vagyis hogy ezek az elsők hiába voltak alapvetően kevésbé jó akváriumok mint sok másik a ringből, az innováció elcsarta az objektivitást. Az elsőnél a futurisztikus, extrém építés, a másodiknál meg az egyenes fákból álló erdő koncepció. Ez utóbbi igazából előtte évben volt nagy innováció, a 2010-es győztes mintájára csavart még egyet a középső mederrel.
Szerintem továbbra is van fejlődés a hobbiban, csak már lassabb, kisebb léptékben zajlik, illetve megedződött az ingerküszöbünk is. Lehet, hogy ezért kisebb a lelkesedés is.
Vannak itt fórumon statisztikák és talán itt is valamelyik korábbi bejegyzésben volt egy, ami országunk eredményességét szemléltette. Most nem keresem elő, de gyanítom hogy népesség arányában nézve nem is vagyunk olyan rosszak ;) :)
 
Sziasztok!
Pár sor erejéig engedjétek meg, hogy én is kifejtsem véleményem a témával kapcsolatban.
Az elmúlt időszakban kicsit távol maradtam a fórumozástól. Inkább olvasója voltam a posztoknak, mintsem írója. Természetesen nem a hobbby iránt csökkent az érdeklődésem, hanem fiam megszületésével kicsit háttérbe szorult a hobby. Így az akvárium ellátására is kevesebb idő jutott. Valamint a legutóbbi scapet inkább egy itthoni nézegetni való témának álmodtam meg, mintsem versenyakvának. Kipróbáltam új növényeket, tápokat ilyesmi.
Na de visszakanyarodva a topikhoz, ha a fórumos kérdésre kellene válaszolni, hogy indulnék-e egy magyar versenyen az elkövetkezendő hónapokban, arra a válaszom az lenne hogy minden vágyam! Egy hátránya van viszont a dolognak, hogy az egyetlen akvámat ma bomtottam szét, úgyhogy ha akarnék se tudnék mivel indulni :(
Viszont egy köves és egy fás elképzelés is fejben van a jövőbeni projektekhez ;) Amiket majd szeretnék naplózni és versenyeztetni is.
Az elmúlt három évben indultam a HAC-on és ha a jövőben is megrendezésre kerül a verseny és lesz működő akvám akkor rám biztos számíthattok! Külföldi versenyekre nem szokásom nevezni. Múlt éven neveztem először az AGA-n. Az eredmény miatti várakozás, izgalom a HAC közelébe se ért. A “nagy” versenyre meg még soha nem is neveztem, valószínűleg nem is fogok. Az nem hoz lázba.
Az hogy a HAC maradjon-e lokális verseny vagy legyen európai szintű, azt nektek szervezőknek kell eldönteni. Mindentől függetlenül egy európai szintű viadalra nem mondanék nemet, persze ha az a verseny a HAC utódja és hazai szervezői vannak ;)!
Lényeg a lényeg, szerintem legyen HAC. Ha a létszám miatt szükség van résztvevőkre Európa más országaiból is akkor legyen. Nyissuk ki a kapukat :)
Van itt hazánkban annyi jó kertész, hogy meg tudjuk hódítani a kontinenst ;)

üdv
Péter
 
Nem vagyok versenyző, csak szemlélője vagyok a versenyeknek. Érdekes,hogy mindenki az élmezőny (Ázsia) irányában akar tovább fejlődni, értem itt, ragasztgatás, makettezés. Egy Takashi féle akváriummal, amiből az egész indult már nem lehet versenyezni. Nekem legjobban a hazai versenyen, egy 2017-ben nevező, Amerikában élő magyar srác első Nature akváriuma ( 90x45x45) tetszett ezidáig a legjobban. Belinkelem ide a képet. Miért ne lehetne ezt a vonalat tovább erősíteni?

HAC.JPGHAC.JPG

Valamiért duplán sikerült letöltenem.
 

Attachments

  • HAC.JPG
    HAC.JPG
    324.7 KB · Megtekintések: 2
Abszolút egyetértek veled, és hányszor olvashatod, hogy rengeteg embernek a sokadik helyre rangsorolt akvárium sokkal jobban tetszik, mint a top 10 többsége, de ma sajnos más a tendencia. Ütnie kell, mindenki sokkolni akar valamivel, még nagyobb, még aprólékosabb, még még még...
Talán jó lenne egy olyan verseny, ahol Amano mester irányvonala lenne a mértékadó, és akkor talán újból felfedeznék ennek a szépségeit is.
 
Nem vagyok versenyző, csak szemlélője vagyok a versenyeknek. Érdekes,hogy mindenki az élmezőny (Ázsia) irányában akar tovább fejlődni, értem itt, ragasztgatás, makettezés. Egy Takashi féle akváriummal, amiből az egész indult már nem lehet versenyezni. Nekem legjobban a hazai versenyen, egy 2017-ben nevező, Amerikában élő magyar srác első Nature akváriuma ( 90x45x45) tetszett ezidáig a legjobban. Belinkelem ide a képet. Miért ne lehetne ezt a vonalat tovább erősíteni?

Nagyon szép akváriumokat láthattunk tőle az elmúlt években. Amennyire én tudom a múlt évben ő is kiszállt.
Viszont az hogy ki milyen irányzatot választ nincs megkötve. A minőség fontosabb. Az ő akváriumaiban is ezt látjuk. Ő @kuchi -hoz hasonlóan benne volt azok között, akik nemzetközi sikerekre is számíthattak/számíthatnak.

ezt is ő készítette:

11.jpg
 
Hivatalosan nincs megkötve az irányzat, ez igaz, de Josh azt is mondta, ha nyerni akar, nem a ZEN irányt választja, hanem a sötét oldalt, a félelmetes, árnyékos verziót, mert az üt igazán a bíráknál.
 
Nem vagyok versenyző, csak szemlélője vagyok a versenyeknek. Érdekes,hogy mindenki az élmezőny (Ázsia) irányában akar tovább fejlődni, értem itt, ragasztgatás, makettezés. Egy Takashi féle akváriummal, amiből az egész indult már nem lehet versenyezni. Nekem legjobban a hazai versenyen, egy 2017-ben nevező, Amerikában élő magyar srác első Nature akváriuma ( 90x45x45) tetszett ezidáig a legjobban. Belinkelem ide a képet. Miért ne lehetne ezt a vonalat tovább erősíteni?

View attachment 87928View attachment 87928

Valamiért duplán sikerült letöltenem.

Itt elől két oldalon a hosszú levelű bokor milyen növény? Ez mindenhol úgy tetszik.
 
Itt elől két oldalon a hosszú levelű bokor milyen növény? Ez mindenhol úgy tetszik.
 
Én a hét végén fotózom a nano akváriumot és a "nagy" akváriummal együtt indítom el közel 8-9 versenyen.
A versenyzés annak tesz jót aki maximálisan átadja magát a hobbinak örömmel tölti el és imádja a fotózás előtti pár napban jelentkező stresszt 😁 😁
Szóval ha lesz HAC indulok ha nem lesz HAC nem indulok szerintem ennyire egyszerü ez a dolog.
Mindenki aki akvakertészkedik csak élvezze amíg tudja vagy amíg ez élvezettel örömmel tölti el Őt és a környezetét. 😇🖖🙏
 
Én a hét végén fotózom a nano akváriumot és a "nagy" akváriummal együtt indítom el közel 8-9 versenyen.
A versenyzés annak tesz jót aki maximálisan átadja magát a hobbinak örömmel tölti el és imádja a fotózás előtti pár napban jelentkező stresszt 😁 😁
Szóval ha lesz HAC indulok ha nem lesz HAC nem indulok szerintem ennyire egyszerü ez a dolog.
Mindenki aki akvakertészkedik csak élvezze amíg tudja vagy amíg ez élvezettel örömmel tölti el Őt és a környezetét. 😇🖖🙏

Akkor egy kalappal, hogy sikerüljön elkapni a legjobb pillanatot 👍 Imádom ezeket a fotós napokat, amikor végre learathatod a munka gyümölcsét :)
 
Örülök @viktorlantos , hogy nem zártad a topikot, így van lehetőségem hozzászólni 😊 Átolvastam az utolsó kb. 15 oldalt, mint régi motorosnak, az első gondolat, ami eszembe jutott, az a közhelyes mondat, hogy “régen minden jobb volt”. Személy szerint nekem a közösség hiányzik innen a fórumról, de lehet, mások is vannak így vele a régiek közül. Valahogy 4-5 évvel ezelőtt másabb hangulata volt ennek az egésznek, kialakult egy olyan csapat, akik a fórumozás mellett is szívesen találkoztak, volt lehetőség összejönni pl. egy építős workshopon, mai napig szívesen emlékszem a törökbálinti eseményekre, ez akkor egy jó kis hétvégi program volt, amire hetekkel előtte készülődtünk. Valamelyik évben volt olyan HAC díjkiosztó, amikor nem is indultam a versenyen, mégis elmentem, mert jó volt találkozni az ismerősökkel. Talán emiatt sem neveztem az utóbbi versenyekre, az új arcokat nem ismerem, ha lenne is HAC, nem biztos, hogy elmennék az eredményhirdetésre. Emellett, hogy az utóbbi időben kevesebbet vagyok a fórumon, otthon azért akvakertészkedek, most is éppen egy új scape-n töröm a fejem. Azt gondolom, hogy azok a rendezvények, amiket korábban említettem, nagyon jól egyben tartották a közösséget, inspirációt, ötletet adtak otthoni akvárium építésre, és egy sokkal lelkesebb akvakertész társaság volt jelen a fórumon is. Szerintem ezért kopott meg sokaknál a versenyzési kedv is, hiányzott az az izgalom, ami korábban megvolt. Mindezek ellenére az a véleményem, hogy kár lenne befejezni a HAC-ot, az tényleg valaminek a végét jelentené. Esetleg más formában, de én azt a tábort erősítem, akik szeretnék, ha életben maradna.
 
Ezt már pár napja terveztem írni, hogy szeretnék tavasszal szervezni egy spec eseményt a boltban. Építgetős, kajálgatós lazulós nap. Igazi hobbi nap.
A regi iwagumi contestek mintájára építenénk is, nem feltétlenül hardscapet, de ezt még kitaláljuk addig. Lehetne élő wabi workshop is párhuzamosan. Az időpontot kell még megtalálni hozzá és indítom a topikot.

Ez a HAC-tól független, rajta még agyalunk hogyan lenne a legjobb. 👍
 
Utoljára módosított:
Abszolút egyetértek veled, és hányszor olvashatod, hogy rengeteg embernek a sokadik helyre rangsorolt akvárium sokkal jobban tetszik, mint a top 10 többsége, de ma sajnos más a tendencia. Ütnie kell, mindenki sokkolni akar valamivel, még nagyobb, még aprólékosabb, még még még...
Talán jó lenne egy olyan verseny, ahol Amano mester irányvonala lenne a mértékadó, és akkor talán újból felfedeznék ennek a szépségeit is.
Azért valljuk meg, egy verseny arról szól, hogy még, még, még... Ha nem erről szólna, akkor nem lenne verseny és nem lenne rangsor.
 
Ezt már pár napja terveztem írni, hogy szeretnék tavasszal szervezni egy spec eseményt a boltban. Építgetős, kajálgatós lazulós nap. Igazi hobbi nap.
A regi iwagumi contestek mintákára építenénk is, nem feltétlenül hardscapet, de ezt még kitaláljuk addig. Lehetne élő wabi workshop is párhuzamosan. Az időpontot kell még megtalálni hozzá és indítom a topikot.

Ez a HAC-tól független, rajta még agyalunk hogyan lenne a legjobb. 👍
Támogatom ! Egy a lényeg hogy pavilon építés is legyen 😁 😁
 
Átolvastam az utolsó kb. 15 oldalt, mint régi motorosnak, az első gondolat, ami eszembe jutott, az a közhelyes mondat, hogy “régen minden jobb volt”. Személy szerint nekem a közösség hiányzik innen a fórumról, de lehet, mások is vannak így vele a régiek közül. Valahogy 4-5 évvel ezelőtt másabb hangulata volt ennek az egésznek, kialakult egy olyan csapat, akik a fórumozás mellett is szívesen találkoztak, volt lehetőség összejönni pl. egy építős workshopon, mai napig szívesen emlékszem a törökbálinti eseményekre, ez akkor egy jó kis hétvégi program volt, amire hetekkel előtte készülődtünk. Valamelyik évben volt olyan HAC díjkiosztó, amikor nem is indultam a versenyen, mégis elmentem, mert jó volt találkozni az ismerősökkel. Talán emiatt sem neveztem az utóbbi versenyekre, az új arcokat nem ismerem, ha lenne is HAC, nem biztos, hogy elmennék az eredményhirdetésre.

Mint új motoros, óhatatlanul felötlik bennem néhány kérdés:
- A régi motorosok miért nem akarják megismerni - Uram bocsá' segíteni - az újakat?
- Miért nem akarnak új ismerősökre szert tenni?

Függetlenül, hogy ki mennyi ideje űzi a hobbit, mindenkinek változásokkal dugig az élete. Nem gondolom, hogy ez mentség kellene legyen. Mert az akváriumok mellett azokról is lehet beszélgetni.
Nálam is voltak növényfejes dumapartik batyus lakomával, és lesznek is. Ezennel szeretettel meghívok régi motorosokat is, köztük Téged is @hnorbi . :)
 
Mint új motoros, óhatatlanul felötlik bennem néhány kérdés:
- A régi motorosok miért nem akarják megismerni - Uram bocsá' segíteni - az újakat?
- Miért nem akarnak új ismerősökre szert tenni?

Függetlenül, hogy ki mennyi ideje űzi a hobbit, mindenkinek változásokkal dugig az élete. Nem gondolom, hogy ez mentség kellene legyen. Mert az akváriumok mellett azokról is lehet beszélgetni.
Nálam is voltak növényfejes dumapartik batyus lakomával, és lesznek is. Ezennel szeretettel meghívok régi motorosokat is, köztük Téged is @hnorbi . :)
A szivembol szoltal Mary.
Sokszor olvastam mar en is ezt a regen minden jobb volt cimu tortenetet.
De ki mondta a regieknek, hogy tunjenek el? A forum itt van. Ha ennyire hianyzik a regi kozeg akkor miert nem apoljak?
Az uj emberek is lehetnem ugyesek, akarhatnak tobbet.
Szamomra egy misztikus es elerhetetlen kategoria volt a "nagyok" vilaga. Azt hittem sose tudnek olyat epiteni es nem is igazan kaptam itt ilyen jelzeseket. Amikor Lang Viktorral beszelgettem, vagy o hozzaszolt valamelyik naplomhoz akkor gondolkodtam el. O buzditott, hogy a wabimmal is induljak versenyen es milyen jol sikerult.
Nem igazan tudja egy hozzam hasonlo kezdo hogyan es mit is csinaljon. Kiolvastam a forumot, de azt vettem eszre, hogy a "versenyzok" inkabb privi beszelik meg a dolgokat. Ez nem segitseg. Tudom, hogy van az a reteg is aki idejon, nem olvas el semmit, csak idegesitoen kerdezget olyat ami szazszor le van irva, de egy nyitott forum mar csak ilyen.
Valahol biztosan van egy arany kozeput, ahol talakozik regi az ùjjal.
Ne laposodjon mar tovabb ez a versenyhangulat.
 
Back
Oldal tetejére