• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Ezt azért nem keverném össze a versenyzéssel.
Felmész pl egy flowgrow fóruma és ahhoz képest mi volt 7-8 éve alig látni jó akvárium fotókat.


Ezért visszakanyarodnék az eredeti gondolathoz. Minden változik körülöttünk és ezt el kell fogadnunk akkor is ha nem mindig jó érzés. Itt most a fórumok, közösségek inaktivitásáról beszélek. A technológiai trend változásról. A social oldalak elhagyásáról.

Persze lehet tenni ellene. Ezért is indult a "kísérlet" topik. Kicsit hozzuk formába magunkat. Akik úgy érezték talán kevesebb figyelmet kapnak, most talán többet fognak. Akiknek volt mit posztolni, de nem érezték a kéztetést, most talán a kísérlet miatt picit több energiát tesznek bele. Több olvasnivaló, több beszélgetés lesz, kicsit szorosabbra fűzzük a szálakat.

De aki fent volt amerikai fórumokon ott már évekkel ezelőtt alig volt mozgás. Csak spammerek voltak a fórumon.
UKAPS-on egy ideje nem voltam, de ez egy univerzális angol fórum lehet más képet mutat a helyzetről.

Mi a lehetőségekhez képest sokkal több energiát tettünk bele, hogy a magyar közösséget fejlesszük.

A megoldás még várat magára, de nem sietünk sehova. Megtanultuk már a kertészkedésnél, hogy a türelem alap.

Lehet több élő esemény kellene, közösségi programok, más jellegű workshopok is. Csapatépítők.
Lehet nem feltétlen a fórum az ami megoldja a helyzetet. Vagy épp a HAC.

De tök jó, hogy tudunk róla beszélgetni, nekünk is szükségünk van a visszajelzésekre, hogy tovább tudjunk lépni.
Viktor, értem amit mondasz, de a számok magukért beszélnek. Nagyon kevés az a 27...
Ezért nem jó mindent csak írásban közölni, félreérthetőek a mondanivalók.
Nem keverem össze az akvakértészetet a versenyzéssel.
De aki akvakertészkedik, nagy valószínűséggel az fog versenyezni is.
Márpedig a regisztráltak száma és indulók száma nem korrelál egymással.
Én továbbra is örülnék a HAC-nak, ez nem kérdés.
Nincs olyan fórum, ami örökké nagyon aktív marad...vagy elhamvad egy idő után, vagy legalábbis hullámzik az aktivitás.
Nem is az érdekes, hogy hányan indulnának, sokkal inkább az, hogy akik nem indulnak, azok miért nem? Erre kellene szavazás.
Mik az okok?
Időhiány? Család? Anyagi feltételek hiánya? Ötlettelenség? Érdektelenség? Tudás hiánya?
Ha ezek kiderülnének, sokkal célzottabban lehetne tenni azért, hogy változtassunk pozitív irányba.
Amíg nem tudjuk, hogy mik az okai annak, hogy ilyen kevés az induló, nem is lehet érdemben előrelendíteni a dolgot.
De, ki vagyok én, hogy vájkáljak bárkinek is az életében. Nem is akarok.
Csak ötletelek.
 
Nem is az érdekes, hogy hányan indulnának, sokkal inkább az, hogy akik nem indulnak, azok miért nem? Erre kellene szavazás.
Mik az okok?
A kreativitásom egyenlő a nullával. Ha a fejemben élő elképzeléseket meg is tudnám valósítani, legalább félig, még indulnék is. De egyszerűen képtelen vagyok megalkotni azt, amit elképzelek. Ezért nem is szavaztam egyikre sem. Sajnos biztos, hogy nem tudok indulni versenyen mostanában, de nem akarok a nemre nyomni, mert az azt sugallaná, hogy nem is érdekel a versenyzés. De, érdekelne, csak épp béna építész vagyok, szűkös anyagi helyzettel, ráadásul akvárium stoppot is hirdettek otthon. Azt az egy működőt pedig nem akarom szétszedni, szeretem a benne lévő káoszt. Úgyhogy az nem piszka-móka.

A fórum elcsendesedését én is látom, pedig még nincs 3 éve, hogy itt esz a fene. Eleinte sokkal aktívabb volt a közösség, szinte napi szinten születtek új naplók, folyamatosak voltak az építések. Nem tudom, hogy itt a Fb mennyire szívja el az embereket, de az ottani nyüzsit látva, nagyon. Szerintem sokan ide se találnak az új akvaristák közül, ezekben a csoportokban meg nem nagyon van HAC reklám. A többség talán nem is tud a létezéséről. Nem nagyon vagyok aktív a Fb-os növényes csoportokban, de a bejegyzések folyamatosak.
 
Eddig csak olvasgattuk a történéseket, ötleteléseket, nagyon sokat nem tudunk hozzáfűzni ez a hozzászólás sem lesz világmegváltó, csak ha már szóba került, a lentiekre kicsit reagálnánk mi is. :)
De aki akvakertészkedik, nagy valószínűséggel az fog versenyezni is.
Ezt így nem jelentenénk ki, ha nem is vagyunk profik, de akvakertészeknek érezzük már magunkat és szívesen, örömmel is csináljuk, viszont eszünk ágában sincs versenyezni.
Nem is az érdekes, hogy hányan indulnának, sokkal inkább az, hogy akik nem indulnak, azok miért nem? Erre kellene szavazás.
Mik az okok?
Időhiány? Család? Anyagi feltételek hiánya? Ötlettelenség? Érdektelenség? Tudás hiánya?
Nálunk egyszerű az ok, egész egyszerűen nem izgat a versenyzés. Nagyon élvezzük az építéseket, szeretünk időzni az akváriumokkal is, kitapasztalni egy-egy növény viselkedését, de csakis saját magunknak. Jó, mutogatjuk persze mindenkinek akár naplókban akár személyesen ha meglátogatnak, de nem akarunk megmérettetni. Talán még tudnánk is hozni egy bizonyos szintet, akár az építésben, akár a fotózás részében. Többeknek pl. segítettünk is versenyfotót lőni meg az utómunkálatokban is, sőt még egy-két ötlettel is (talán) javítottunk a véglegesnek ítélt szképen, ezért még akár érzékünk is lenne hozzá, de tényleg nem hoz lázba 1-1 verseny. :) Az erről szóló topicokat, albumokat követjük, nézegetjük az indított akváriumokat, sok inspiráció jön belőlük, meg technikákat is el lehet lesni, amit ismét csak a saját határaink feszegetésére, és saját szórakoztatásunkra fejlesztünk. :)
Szerintünk ezt is el kell fogadni, hogy van egy ilyen réteg is (többen előttünk is utaltak már erre) és nem csak a versenyzős. Ettől még szeretjük az akvakertészkedést és szívesen látnánk a hazai versenyt, de megoldási ötletünk nincs.
Volt egy javaslat, a csapatépítés. Ez viszont nagyon tetszett, mert a fórumot, a közösséget is azért szeretjük, mert rengeteg jó emberrel ismerkedtünk meg, talán azt sem túlzás kijelenteni hogy több barátot is szereztünk a hobbynak köszönhetően. :)
 
ugye ha jol tudom van egy másik magyar verseny is a TAC.
ök mivel másabban csinálják? csak mert azis egy verseny! vagy azt nem lehet erre a versenyszinvonalra tenni?
és ott mért van párszáz induló? bocs az offért ha az!

Nagyon egyszerű.

A HAC az elejétől fogva a hagyományos aquascaping versenyek irányába és nemzetközi versenyre való felkészítés felé indult el.
Ennek megfelelően igyekeztünk nyomni a minőséget és az egyre jobb szereplést. A cél egyértelműen az volt, hogy egy jegyzett verseny legyen a világban és legalább a dobogós helyek olyan erősségűek legyenek ami külföldi versenyeken is jobban szerepelhet. Ezért hívtunk olyan pontozókat, akik erősebb nemzetközi mezőnyben is jól szerepeltek és mentorként is jól tudnak működni. Versenyzőket, aquascapereket.

A később indult TAC eleinte ugyanebből a a merítésből építkezett, de a populárisabb vonal miatt nem ez volt a cél. Nem pontozók alapján volt értékelés és rangsorolás, hanem fórumos szavazatok felé ment el a verseny.
A kiszélesítés miatt pedig nyitottak a low tech felé és több kategória irányába is. Az utóbbi években nem követtem a versenyt, de amikor néztem kb ez volt az alapvető különbség.

Nem az indulók száma lenne a lényeg, hanem egy minőségi versenyközösség.
Ezért linkeltem korábban a nemzetek listáját, hogy a minőséget az elért eredmények mutatják. Ebben kellene jobban szerepelnünk.

Bár lehet egy közösség építésre az engedjünk mindenkit stratégia jobb, de a másik vonal versenyeken eredményesebb. Ez az alapvető különbség.
 
Eddig csak olvasgattuk a történéseket, ötleteléseket, nagyon sokat nem tudunk hozzáfűzni ez a hozzászólás sem lesz világmegváltó, csak ha már szóba került, a lentiekre kicsit reagálnánk mi is. :)

Ezt így nem jelentenénk ki, ha nem is vagyunk profik, de akvakertészeknek érezzük már magunkat és szívesen, örömmel is csináljuk, viszont eszünk ágában sincs versenyezni.

Nálunk egyszerű az ok, egész egyszerűen nem izgat a versenyzés. Nagyon élvezzük az építéseket, szeretünk időzni az akváriumokkal is, kitapasztalni egy-egy növény viselkedését, de csakis saját magunknak. Jó, mutogatjuk persze mindenkinek akár naplókban akár személyesen ha meglátogatnak, de nem akarunk megmérettetni. Talán még tudnánk is hozni egy bizonyos szintet, akár az építésben, akár a fotózás részében. Többeknek pl. segítettünk is versenyfotót lőni meg az utómunkálatokban is, sőt még egy-két ötlettel is (talán) javítottunk a véglegesnek ítélt szképen, ezért még akár érzékünk is lenne hozzá, de tényleg nem hoz lázba 1-1 verseny. :) Az erről szóló topicokat, albumokat követjük, nézegetjük az indított akváriumokat, sok inspiráció jön belőlük, meg technikákat is el lehet lesni, amit ismét csak a saját határaink feszegetésére, és saját szórakoztatásunkra fejlesztünk. :)
Szerintünk ezt is el kell fogadni, hogy van egy ilyen réteg is (többen előttünk is utaltak már erre) és nem csak a versenyzős. Ettől még szeretjük az akvakertészkedést és szívesen látnánk a hazai versenyt, de megoldási ötletünk nincs.
Volt egy javaslat, a csapatépítés. Ez viszont nagyon tetszett, mert a fórumot, a közösséget is azért szeretjük, mert rengeteg jó emberrel ismerkedtünk meg, talán azt sem túlzás kijelenteni hogy több barátot is szereztünk a hobbynak köszönhetően. :)
Nagyon örülök, hogy hozzászóltatok, sajnos ez is még csak két vélemény...a tagok számához képest elenyésző.
De a véleményem fenntartom: aki akvakertészkedik, az fog versenyezni is.
Aki akvakertész, az nem azt jelenti, hogy profi, hanem azt, hogy műveli a hobbit.
Akinek még akváriuma sincs, versenyen sem fog indulni...vagy ki tudja??!😃
De a viccet félretéve, nehéz valamin változtatni, más irányba lökni, ha nem ismerjük a tényezőket, hogy min változtassunk.
Egyébként többször szóba került ez a pangás dolog...van erre vmi statisztika?
Most is sokan aktívak a fórumon, nekem nem tűnik pangónak...
Vagy csak nem vettem észre?
Lehet, hogy néhány “nagy öreg” kevésbé aktív...ez lenne az oka?
 
Most is sokan aktívak a fórumon, nekem nem tűnik pangónak...
A pangást én a mérhető aktivitásra értettem igazából. Reggel 9 és délután 17 között fent vagyok hétköznap, aktív vagyok, figyelem, olvasom a topikokat, de elenyésző, hogy mennyit írok egy-egy helyre, a korábbiakhoz képest.
Egy statisztikát én is megnéznék hónapokra lebontva, hogy hány bejegyzést született az elmúlt években.
 
Nem is az érdekes, hogy hányan indulnának, sokkal inkább az, hogy akik nem indulnak, azok miért nem?
èn azért nem, mert nagyon sok hibája ismert számomra az akváriumaimban, ezeket kijavítani jelenleg nincs idöm, és a zsürik idejét nem rabolnám azzal, hogy az akváriumamommal foglalkozzanak.

De a véleményem fenntartom: aki akvakertészkedik, az fog versenyezni is.
Ez ugyan már elökerült, de sokaknak elég, hogyha van otthon egy szép dísz (értsd: akvárium), amire jó ránézni. De ez nem jelenti azt, hogy versenyeznének is.
èn legközelebbi átépítéskor pl egy akváriumot le fogok másolni, azzal pedig tuti nem versenyeznék.

Ettöl függetlenül nagyon-nagyon örülnék ha lenne idén HAC!
Pont te vagy az egyik fö oka, mert ritkán teszel fel egészalakos fotókat... az akváriumaidról, és nagyon kiváncsi vagyok rájuk. A masik fö okom AmegA páros...
ès jópár kisebb okom is van. :)

Összeségében szerintem ez egy jó csapatépítö rendezvény... lenne.
 
Ha ti is rábólintotok, akkor a topikot lezárom egy pici időre. Szerintem az elmúlt napokban a legtöbben kifejtették véleményüket.
Szeretném egy pozitív hangulatban folytatni mielőtt belekerülünk egy xarspirálba :D

Szóval a laszti nálunk. Látjuk, hogy sokatoknak fontos a verseny valamilyen formában és hogy megmutassuk az akváriumokat.
Az entek tanácskozni mennek és jelentkezem amint van valami fejlemény.

Ha szeretnétek nyitva tartani a topikot kérlek írjatok nekem és feloldom természetesen.
Köszönöm mindenkinek a szokásostól eltérő, lelkizősebb posztokat. Sokat segít, hogy tovább tudjunk gondolkodni. :)

Folytassuk a kísérleti jellegű posztolást, ha ti is így gondoljátok és találkozzunk a naplóitokban, bejegyzésekben :)
 
...gondolatok...

Érdeklődéssel olvasom a topikpt, hogy legyen-e HAC, és hányan indulnának jelenleg. Nos az újak lehet, hogy nem ismernek, de én is oszlopos tagja voltan a HAC indulóknak, három , négy 2. helyem is van ,és több első harmados(galériában az első 11-15)Nos nálam az a helyzet, hogy fontosnak tartom a HAC-ot, de jómagam nem indulnék . Fontos a megmérettetés úgy látom több embernek. Viszont értem Viktorék céljait is, hogy kicsit leült ez a dolog. Az utobbi 2-3 évben nem volt HŰHA érzésem, ha megnéztem a Hac galériát. Kuchi is és páran, Molnár Béla, AmegA , ők az után indultak a HACon ,miután eredményt értek el máshol.(lehet nem mindig). Azt tudtuk, hogy igen, ők jó eredményt fognak elérni a HAC-on. Viszont tényleg már az volt, hogy ők , és utána egy nagy szakadék.(bocs, de senkit megsérteni nem szeretnék)Egyetértek abban, hogy legyen Hac, de valamiképp át kell szervezni. Erre jó a topic , ami indult, ötletek gyűjtése, és ami lényeg, közös eszmecsere. Talán Viktoréknak segít ötletet adni, hogy hogyan.Viszont ha a "jók" nem indulnak,nincs értelme a versenynek.

Az ok, hogy én miért nem indulok.

Több tagtól hallottam, hogy kiégtek. Ez is létező dolog, nálam abszolút. Kezdő koromban azt szerettem volna, hogy a növényeket életben tudjam tartani, mert már a halakat sikerült. Ekkor jött az akvakertész vonal, ahol megtanulhattam, hogy hogyan lehetséges ez. Ezt meglovagolva lelkes akvakertész lettem, sőt másoknak is sokat segítettem. Ezt teszik most is sokan, az első,második, harmadik vonalból, hogy tanácsokkal látják el az új tagokat…és hogy ez a fórum nem egy megmondó, kifigurázó, nagyképű tagok fórum lett , az Viktoréknak köszönthető, mert az effajta elfajulásokat csírájában elfolytották. Minden új tag (szakmai)segítségre számíthat.

Noha most is van akváriumom, nem napi szinten foglalkozom vele, sőt, még lehet a heti vízcsere is lemarad. A kisujjamból kirázom, a növények akkor is egészségesek, ha kihagyok pár karbit. Minden automata, csak az etetés nem. Ja és a vízcsere sem. Míg régen hetente nyírtam a növényeket, ma már egy fenntarthatóbb akváriumom van, amit nem kell hetente nyírni. Cryto, Anubias, Buce, moha(isten őrizz nyírni) tündérrózsa, Encinodorus, stb. vannak az akvában.

Mindent elértem, amit az akvakertészetben célul tűztem ki. Szépek a növények, elértem pár helyezést a Hacon, fut az akavárium.( nem vágytam sosem nemzetközi „hírnévre”.) Messze vagyok Bp.-től. Nem éri meg felutaznom egy workshopra,ha csak nem jön még valaki,angolul sem tudok,kicsit fáj is,hogy nem gondolnak a magam fajtájára.A videók sem nekem szólnak. Nem szeretetem az akvát napi szinten karbizni, hogy fotózható legyen, és el lehessen „adni „ egy versenyen. Nem áll távol tőlem maga a versenyzés, mert 13-14 évig versenyeztem a szakmámban, a cukrászatban, eredményesen. Ma már ezt sem művelem. Nekem már sok, hogy induljak akármin is. Nem motivál. Követem a fórumot, de nem napi szinten. Megnyitom az új hsz-eket,de ott is szelektálok, ránézek egy egy érdekes bejegyzésre.

Orpheus,(bocs ha rosszul írom) , Cecska, Inadsz, Emzé.Az a srác,aki lapos palakövekből ragasztotta össze a szurdokot, pedig ő egészen fiatal volt, vagy Petit (nevű felhasználó) ,csak akik hirtelen eszembe jut, ők is abbahagyták a versenyzést. Az okokat már kiveséztétek, fel lett sorolva. Engem 20 lóval sem lehet már a versenyzés felé vontatni. De KELL A HAC!!! Csak valahogy más módon. Lehet,hogy Viktoréknak kellene alább adni, nem a nemzetközi ugródeszkát erőltetni. Bár tudom, hogy ugyan ez a helyzet a saját szakmámban a versennyel, hogy páran próbaversenyként indulnak itthon a későbbi nemzetközi versenyzéshez. De ez csak a felső „tizezer” teszi, sokan csak az itthoni megmérettetés miatt indulnak, nincs további tervük vele. A pontozás viszont a nemzetközi pontozással, követelménnyel egyezik.

Mivel mire elszántam magam, hogy írok, bezárt a topik, ide írom…
 
Kuchi is és páran, Molnár Béla, AmegA , ők az után indultak a HACon ,miután eredményt értek el máshol
Ezt,hogy erted?Hol mashol?
En elöször a Hac-ra neveztem,ha jol emlekszem 30 fölötti eredmennyel vegeztem!
 
Ezt,hogy erted?Hol mashol?
En elöször a Hac-ra neveztem,ha jol emlekszem 30 fölötti eredmennyel vegeztem!
2013-ban @tibicuk HAC 2.helyezés, @kuchi meg a 23.
De volt olyan verseny is, ahol két utcányit vertél a @viktorlantos nevezte akváriumra, szóval Te valóban igazi legenda vagy!
Képzeld, ha folytatod és Te is indultál volna máshol is, már világversenyeken is TOP 10-ben lehetnél.;)
 
Én most fogtam magam és megnéztem a 2012-2013 top akváriumait nagy-nano kategóriában. Utána nézegettem a 2019 listát. Én nem egészen értem miféle minőség romlásról beszélünk. Egyértelműen összetettebb, bonyolultabb HS-ek, komolyabb scape-ek szerepelnek mint pl. 8 évvel ezelőtt. Szigorúan hazai viszonylatban én semmiféle romlást nem vettem észre, sőt inkább javulásnak mondanám. Inaktívabb a fórum mint 5-6 éve, ez igaz. De hogy 10 oldalon keresztül miért veszi mindenki egy kalap alá ezt azzal, hogy akkor most már minden sz@r a HAC-on is, ezt nem értem.
 
2013-ban @tibicuk HAC 2.helyezés, @kuchi meg a 23.
De volt olyan verseny is, ahol két utcányit vertél a @viktorlantos nevezte akváriumra, szóval Te valóban igazi legenda vagy!
Képzeld, ha folytatod és Te is indultál volna máshol is, már világversenyeken is TOP 10-ben lehetnél.;)
Na ne mar!En csak egy lelkes amatör vagyok!Persze szeretnek mindig jobb lenni,es jo helyezeseket elerni Vilägviszonylatban is,hogy legyen egy MAGYAR aquascaper akit elismernek külföldön is!
 
Ezt,hogy erted?Hol mashol?
En elöször a Hac-ra neveztem,ha jol emlekszem 30 fölötti eredmennyel vegeztem!
Semmi különös,csak néhányan így voltak.Nem vagyok naprakész még a HAC-al sem.Inkább azt akartam írni,hogy vannak,
akik először a Hac-ra, és utána az IAPLC re ,vagy fordítva neveztek,tudtuk,hogy jó akvákat építenek.Úgy általában,pl. tavaly is.
2013-ban @tibicuk HAC 2.helyezés, @kuchi meg a 23.
De volt olyan verseny is, ahol két utcányit vertél a @viktorlantos nevezte akváriumra, szóval Te valóban igazi legenda vagy!
Képzeld, ha folytatod és Te is indultál volna máshol is, már világversenyeken is TOP 10-ben lehetnél.;)
Mint ahogy írtam,nem volt cél a nemzetközi eredmény.Állandóan toppon lenni,család,dolgozni,egyéb hobbi elveszi az ember energiáját.
A másik,hogy a verseny miatt a halak nagysága be volt határolva,hogy eredményt érjen el az ember.Már egy otto is útban van,na neeeem......most
megtehetem,hogy nagyobb halak legyenek az akvában. :) Meg méricskéljek,hogy most mi sok,vagy kevés az akvában,mert verseny lesz.
Pedig voltak,vannak elképzeléseim a scapere,de egyenlőre nem szeretnék versenyezni.......majd ha nyugdíjba megyek.....:cool::p
Nagyon szép! Megkérdezhetem, hogy mitől ilyen szépek az Anubiasok? Nekem szinte az utolsó levélig minden lerohadt. Nem tudom, hogy miért. Mondják, hogy ilyen az Anubias. De talán ha később raktam volna be? Vagy nem ragasztom, hanem kötözöm?
Nem tudom,nálam nőnek,mintha húznák őket.Saját kevert tápjaim vannak.(EI szerint)Ragasztás , kötés mindegy neki szerintem.Én ragasztom.
 
Én most fogtam magam és megnéztem a 2012-2013 top akváriumait nagy-nano kategóriában. Utána nézegettem a 2019 listát. Én nem egészen értem miféle minőség romlásról beszélünk. Egyértelműen összetettebb, bonyolultabb HS-ek, komolyabb scape-ek szerepelnek mint pl. 8 évvel ezelőtt. Szigorúan hazai viszonylatban én semmiféle romlást nem vettem észre, sőt inkább javulásnak mondanám. Inaktívabb a fórum mint 5-6 éve, ez igaz. De hogy 10 oldalon keresztül miért veszi mindenki egy kalap alá ezt azzal, hogy akkor most már minden sz@r a HAC-on is, ezt nem értem.

Nem lehet így nézni, mert az IAPLC verenyen sem az a szint volt 7-8 éve, mint most.
A pályaművek fejlődtek, de vele együtt fejlődött az akvakertészet globálisan ezért ma már magasabb szintet kell megugorni az ingerküszöbhöz, de ezt segíti az azóta elérhető mérhetetlen információ, új építési technika és minden növény és termék, ami 7-8 éve még problémás volt.

Gondoljatok bele 7-8 éve nem létezett pl a ragasztós módszer, ami ma már szinte mindenkinek tudnia kell. Nem voltak bonsai fák. Egészen más világítás volt a tömegeknek stb stb stb.

Tudom, hogy ezt én indítottam el egy korábbi posztban, de tényleg voltak ikonikus szereplők, akik garantált minőséget tudtak szállítani. Talán ez az ami most kevesebb, ezt érzik többen is. Vagy nem olyan számban, hogy kiélezett verseny legyen.

De gondolati szinten pl EAPLC esetén 300+ akváriumból volt 20-25 ami komolyabb volt az elmúlt évben. Ez az a réteg, akik eredményesen indulnak világversenyeken is.
 
Tudom, hogy ezt én indítottam el egy korábbi posztban, de tényleg voltak ikonikus szereplők, akik garantált minőséget tudtak szállítani.

Igazad van, de hozzá tenném, hogy 1x minden elér egy peak-et. Eltelt 10 mozgalmas év a berobbanás óta, és a végsőkig push-olták távol keleten és a világon máshol is az aquascaping-et. Már nem nagyon tudsz újat alkotni, már majdnem mindent megcsinált már valaki, már nem "kunszt" egy szép iwagumit összepakolni. De akkor hová megyünk? Mi a cél? Akkor sztornózzunk minden versenyt? Vagy mindenképpen ezek az agyon kokszolt mm-re belőtt scape-ek a jövő?
 
Igazad van, de hozzá tenném, hogy 1x minden elér egy peak-et. Eltelt 10 mozgalmas év a berobbanás óta, és a végsőkig push-olták távol keleten és a világon máshol is az aquascaping-et. Már nem nagyon tudsz újat alkotni, már majdnem mindent megcsinált már valaki, már nem "kunszt" egy szép iwagumit összepakolni. De akkor hová megyünk? Mi a cél? Akkor sztornózzunk minden versenyt? Vagy mindenképpen ezek az agyon kokszolt mm-re belőtt scape-ek a jövő?

Én pl nem érzem óriási problémának az ötletek újragondolását. Ha tudjuk hozni azt a minőséget, akkor örömmel nézegetjük bármikor huszadszor is.
Nyílván ezzel nem lehet IAPLC-t nyerni, de egy magasabb szintet fent lehet tartani az építésben.

A HAC esetében nem csak a kiemelt akváriumok számának csökkenése a gond, hanem alapvetően a létszám ami megfogyatkozik.
A topikban történt beszélgetések után elképzelhető, hogy lenne egy 40-es szám (fórumon kívüli indulókkal együtt).
 
Semmi különös,csak néhányan így voltak.Nem vagyok naprakész még a HAC-al sem.Inkább azt akartam írni,hogy vannak,
akik először a Hac-ra, és utána az IAPLC re ,vagy fordítva neveztek,tudtuk,hogy jó akvákat építenek.Úgy általában,pl. tavaly is.

Mint ahogy írtam,nem volt cél a nemzetközi eredmény.Állandóan toppon lenni,család,dolgozni,egyéb hobbi elveszi az ember energiáját.
A másik,hogy a verseny miatt a halak nagysága be volt határolva,hogy eredményt érjen el az ember.Már egy otto is útban van,na neeeem......most
megtehetem,hogy nagyobb halak legyenek az akvában. :) Meg méricskéljek,hogy most mi sok,vagy kevés az akvában,mert verseny lesz.
Pedig voltak,vannak elképzeléseim a scapere,de egyenlőre nem szeretnék versenyezni.......majd ha nyugdíjba megyek.....:cool::p

Nem tudom,nálam nőnek,mintha húznák őket.Saját kevert tápjaim vannak.(EI szerint)Ragasztás , kötés mindegy neki szerintem.Én ragasztom.
Köszönöm! Hát, akkor ragasztok fel újakat majd.
 
Back
Oldal tetejére