• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
Ez elsősorban azért van, mert nagyon-nagyon sok a focista. Ha összesen 50 gyerek focizna Mo-n, nem lenne kérdés hogy elég-e egy bajnokság (elég!), vagy többet is kell szervezni. Másrészt a HAC egy országos verseny! Ha a gyerek nem fér be az élmezőnybe, akkor focizzon a helyi klubban vagy az iskolaudvaron, nem kell az egész világnak követnie a botladozásait :)
Csak az a baj hogy nincsen helyi akvarista klub, se megyei ...stb, ahol lehet, max a fac. book-on vannak megyei csoportok. És talán aktívabbak azok a csoportok.
Láttam olyat is hogy, itt az akvarista oldalon lévő tag a facen kapott segítséget a problémájára. Ide fel se rakta a kérdését..
De ezzel nagyon el kanyarodtam a témátol.. bocsi.. :unsure: .
A lénye,g hogy elég gyatra az aktivitás. itt..
A kérdés miért..?
 
Csak az a baj hogy nincsen helyi akvarista klub, se megyei ...stb
Ha valaki tehetséges és/vagy teljesítményt is tud felmutatni, akkor versenyezzen. Ha meg nem, akkor csinálja szívből és elégedjen meg azzal hogy örömét leli benne és esetleg hogy a közvetlen környezetével meg tudja osztani, tőlük úgyis elismerést fog kapni, elég idegen még az átlagnak ez a terep. Erre gondoltam, így talán érthetőbb.
 
Tény hogy közel 6200 fő regisztráltból elég kevés az aki nevez.. Sajnos. 😭
Ez jó :) De igazából én sem szeretnék Veled versenyezni, pedig nekem legalább az (anyagi)feltételeim adottak :D
Az mit jelent,hogy legalább az anyagi feltételeid adottak??
Akkor?
Ez nem csak pénzről szól!
Ha tudnád,hogy én hány órát legózom a pinceben mire összeáll a scape,amit a következő alkalommal szétszedek,hogy milyen gáz.
Szerintem ez inkább elhivatotság,alázat,szorgalom.Én is 30 ik helyel kezdtem.Most meg azt akarjatok,hogy ne is nevezzek😎.
 
Az mit jelent,hogy legalább az anyagi feltételeid adottak??
Akkor?
Ez nem csak pénzről szól!
Ha tudnád,hogy én hány órát legózom a pinceben mire összeáll a scape,amit a következő alkalommal szétszedek,hogy milyen gáz.
Szerintem ez inkább elhivatotság,alázat,szorgalom.Én is 30 ik helyel kezdtem.Most meg azt akarjatok,hogy ne is nevezzek😎.

Értsd úgy, ahogy oda van írva :) "Legalább az anyagi feltételek adottak". Ha még az sem lenne adott (pl. nem lenne nagy opti üveg, meg 4x annyi dekor, mint szükséges), akkor hiába a tehetség/alázat/szorgalom, képtelenség lenne valamirevaló helyezést elérni. Nálam a tehetség és a célkitűzés hiányzik, ezért sosem leszek top4, de akinél mindegyik adott, és már csak a pénz hiányzik, az sem lesz top4, hiszen 63 l-es ződüveggel senki nem lesz top4.

A fenti írásom nem ellened irányuló támadás volt, sokkal inkább elismerés: Tong Po-val sem szeretnék harcolni, annak ellenére, hogy szeretem a muay thai-t.

Egyébként nem is én vagyok a viszonyítási alap, mert nem akarok versenyezni. Akármilyen ügygonddal rakok is össze egy akvát/scapet, mindig lesz egy újabb növényt, amit gondozni/birtokolni akarok, így máris hazavágom a scapet :D

---

Az amatőr/profi kategóriás verseny ötletemet szinte mindenki leszólta, vagy kifigurázta - nem baj, nincs harag, ettől még szeretlek titeket :) -, cserébe nincs elég induló, sőt talán HAC sem...

Személy szerint inkább néznék egy 8-12 fős profi kategóriát, meg egy 30-40 fős amatőrt, mint a semmit. A profi pedig lehetne európai, az amatőr meg magyar. Hangsúlyozom, hogy kizárólag egy fórumbejegyzésnek szánom ezt, így legyen ez egy megvitatásra váró ötlet, nem több!
 
Értsd úgy, ahogy oda van írva :) "Legalább az anyagi feltételek adottak". Ha még az sem lenne adott (pl. nem lenne nagy opti üveg, meg 4x annyi dekor, mint szükséges), akkor hiába a tehetség/alázat/szorgalom, képtelenség lenne valamirevaló helyezést elérni. Nálam a tehetség és a célkitűzés hiányzik, ezért sosem leszek top4, de akinél mindegyik adott, és már csak a pénz hiányzik, az sem lesz top4, hiszen 63 l-es ződüveggel senki nem lesz top4.

A fenti írásom nem ellened irányuló támadás volt, sokkal inkább elismerés: Tong Po-val sem szeretnék harcolni, annak ellenére, hogy szeretem a muay thai-t.

Egyébként nem is én vagyok a viszonyítási alap, mert nem akarok versenyezni. Akármilyen ügygonddal rakok is össze egy akvát/scapet, mindig lesz egy újabb növényt, amit gondozni/birtokolni akarok, így máris hazavágom a scapet :D

---

Az amatőr/profi kategóriás verseny ötletemet szinte mindenki leszólta, vagy kifigurázta - nem baj, nincs harag, ettől még szeretlek titeket :) -, cserébe nincs elég induló, sőt talán HAC sem...

Személy szerint inkább néznék egy 8-12 fős profi kategóriát, meg egy 30-40 fős amatőrt, mint a semmit. A profi pedig lehetne európai, az amatőr meg magyar. Hangsúlyozom, hogy kizárólag egy fórumbejegyzésnek szánom ezt, így legyen ez egy megvitatásra váró ötlet, nem több!
Én is valami hasonlóra gondoltam, hiszen nem mindenki profi. Külön verseny a profiknak és külön az amatőröknek. A profikat jó lesz nézni és irigykedni, az amatőrökből pedig nevelhető akár profi is ha fogékony rá.
 
Most nem tudnék indulni, de esetleg jövőre már igen. Ilyenkor mire illik szavazni?
Ki és milyen határnál dönti el, hogy profi? Ez picit ingoványos talaj nekem. Masszív faktor az anyagi háttér egy profi scape összerakásánál-üzemeltetésénél. 1 milliós büdzséből lehet, hogy én is kegyetlen layout-ot raknék össze. Nem egyenlők az esélyek, mert nem egyenlő sok tényező a háttérben 2 versenyző között.
 
Pont @kuchi és @keszalvo írta, hogy nem a pénz a lényeg.. a délkelet ázsiai régióban van pár scaper aki elég spártai körülmények közt dolgozik, "zöldüveggel" stb. e mellett viszont olyan akváriumot épít, amin csak csodálkozunk..

Még mindig nem értem miért jó ha 2 csoport van.. valahogy senki sem tud/akar rá válaszolni, ami ugye összefügg a fenti kérdésemmel... Ki miért akar versenyezni, mi a célja? Mi a motiváció?
 
Most nem tudnék indulni, de esetleg jövőre már igen. Ilyenkor mire illik szavazni?
Ki és milyen határnál dönti el, hogy profi? Ez picit ingoványos talaj nekem. Masszív faktor az anyagi háttér egy profi scape összerakásánál-üzemeltetésénél. 1 milliós büdzséből lehet, hogy én is kegyetlen layout-ot raknék össze. Nem egyenlők az esélyek, mert nem egyenlő sok tényező a háttérben 2 versenyző között.
Igaz hogy ingoványos. De ha azt nézzük hogy aki már bizonyított azaz nyert már versenyt. Az ne induljon csak a profi kategóriában, vagy külföldi versenyen, vagy amit esetleg kitalálunk ha így lesz. Aki pedig a másik kategóriában esetleg nyer. Azt a profik döntsék el hogy megérett e közéjük mint versenyző. Vagy valami ilyesmi...
 
Pont @kuchi és @keszalvo írta, hogy bem a pénz a lényeg.. a délkelet ázsiai régióban van pár scaper aki elég spártai körülmények közt dolgozik, "zöldüveggel" stb. e mellett viszont olyan akváriumot épít, amin csak csodálkozunk..

Még mindig nem értem miért jó ha 2 csoport van.. valahogy senki sem tud/akar rá válaszolni, ami ugye összefügg a fenti kérdésemmel... Ki miért akar versenyezni, mi a célja? Mi a motiváció?
Az hogy ki miért akar versenyezni azt a kérdést saját magának kell feltenni elsőnek. Én az enyémet tudom....Szeretnék egyszer az életben egy ilyen versenyt megnyerni.
Tudom hogy sok építés kell ahhoz hogy eljussak oda. De ha visszanézem az első akváriumomat és a következőt és az utána lévőt én magam is észreveszem a különbséget már.
Látom a fejlődést... tudom hogy jó úton haladok. Ezt pedig itt a fórumon naplózva jobban érvényesül a visszajelzésekből. És ha ez mellé még nevezek is és kapok ott pár jó vagy rossz szót az mind előre visz a célig.
 
Ha valaki tehetséges és/vagy teljesítményt is tud felmutatni, akkor versenyezzen. Ha meg nem, akkor csinálja szívből és elégedjen meg azzal hogy örömét leli benne és esetleg hogy a közvetlen környezetével meg tudja osztani, tőlük úgyis elismerést fog kapni, elég idegen még az átlagnak ez a terep. Erre gondoltam, így talán
Akinek olyan az akváriuma, hogy már előre borítékolhatóan esélytelen a mezőny első felében végezni, az ossza meg az instán vagy itt a fórumon építő kritikák reményében és ne verseny szabályainak reformálása mellett kampányoljon. Ez az én véleményem.
Hmmm... valahol itt kezdodik a problema.
Egyebkent Viktor par oldallal ezelott vazolt egy helyzetet, problemakkal majd kert otleteket. Azt nem irta oda hogy csak a mezony elso felebol. Ha atsiklottam volna rajta akkor bocs. Nem kampanyoltam mellette, sot talan a kelletenel tobbszor is utaltam ra h nem vagyok biztos h ez a jo megoldas.
Ha nem tortenik valtozas mi forditja meg a trendet? Mi garantalja, h (esetleg ha iden meg is lesz tartva a HAC - 26fo!) jovo februarban nem ujra szavazatgyujtes lesz a HAC megtartasaert?
Na ami otletem, velemenyem volt azt leirtam, mentem instazni... :)
 
Profi és amatőr verseny?
Nézzünk már magunkba emberek. Megsúgom: már tavaly is az volt, csak nézzétek meg a képeket.
A GA egy profi cég aki profi versenyt akar, szerintem teljesen érthetően. A sok fél és negyedgőzzel csak egy kicsit akaró emberekből nem jön ki az a minőség ami kellene (beleértve saját magam is). Viktor ezért is próbálja a másik topikban felrázni az embereket, hogy akarjunk már egy kicsit többet kihozni az akváriumainkból. Ha nem hozunk ki többet, akkor biztosan nem lesz semmilyen verseny.
 
Az hogy ki miért akar versenyezni azt a kérdést saját magának kell feltenni elsőnek. Én az enyémet tudom....Szeretnék egyszer az életben egy ilyen versenyt megnyerni.
Tudom hogy sok építés kell ahhoz hogy eljussak oda. De ha visszanézem az első akváriumomat és a következőt és az utána lévőt én magam is észreveszem a különbséget már.
Látom a fejlődést... tudom hogy jó úton haladok. Ezt pedig itt a fórumon naplózva jobban érvényesül a visszajelzésekből. És ha ez mellé még nevezek is és kapok ott pár jó vagy rossz szót az mind előre visz a célig.
Tehát a te motivációd a 3. kategóriába esik. Nem szeretnék megsérteni senkit, de ha egy olyan futóversenyen indulsz, ahol csak neked van 2 lábad, a többieknek csak 1, akkor örülni fogsz, mert "megnyertél egy versenyt"? (Most jöhetne az a hasonlat, hogy de ezzel az amatőr versennyel csak a féllábúak versenyeznének, erre a válaszom, hogy nézzétek meg Balázs, Josh Sim vagy Patrik első akváriumát...) Szerintem az ember akkor lehet jogosan büszke egy eredményre, hogy ha - maradva a futós hasonlatnál - minden hajnalban felkel, fut 12 órát, figyel a kajára stb. És utána nyer mondjuk az OB-n. Ahol akár a VBn előtte 25. (Boccs @kuchi nem rémlik pontosan hanyadik voltál) helyen végzett honfitársánál is gyorsabb, mert többet dolgozott, több időt áldozott fel. Nekem kicsit az az érzésem, hogy sokan szeretnék ezt a sok áldozatot megspórolni, és csak úgy lightos kocogással bezsebelni a címet... de akkor csinálhatunk 30 kategóriát a 30 indulónak és akkor mindenki kaphat egy érmet :)
Nem.. ha HAC akkor én személy szerint a legjobbakat akarom túlszárnyalni, és ha egy olyan mezőnyben nyernék ahol ők nincsenek ott akkor a győzelem sem ér semmit.. szerintem
 
Nagyon megy a kategorizálás - legyen akkor real-time layout építő verseny. Na ott semmi mellébeszéd nincs. Egyenlő méretek, egyenlő mennyiségű forrás, egyenlő mennyiségű idő.
 
Nagyon megy a kategorizálás - legyen akkor real-time layout építő verseny. Na ott semmi mellébeszéd nincs. Egyenlő méretek, egyenlő mennyiségű forrás, egyenlő mennyiségű idő.
Továbbjutók pedig beültetik a megépített scape-et, és 2 hónap nevelés után, 2. forduló. lol.
 
Szerintem nincs Magyarorszagon olyan,hogy profi!Mind amatörök de lelkes amatörök vagyunk!
Remelem a topic beinduläsäval kezd emelkedni a kedv versenyezni,mert igen is az a lenyeg,hogy ki hol tart kicsi kis hazankban!
Az utobbi idöben belanygyosodott a forum,es most talän kezdi mindenki magat csipkedni!
Ahogy szamolom 27 neveznenek+1 a közös nick neven futo Luigi csalädtol,päran 2 akvariummal neveznenek,ez eddig 35!Na ezt kene feltornazni legaläbb 40-50 föle!
 
Tehát a te motivációd a 3. kategóriába esik. Nem szeretnék megsérteni senkit, de ha egy olyan futóversenyen indulsz, ahol csak neked van 2 lábad, a többieknek csak 1, akkor örülni fogsz, mert "megnyertél egy versenyt"? (Most jöhetne az a hasonlat, hogy de ezzel az amatőr versennyel csak a féllábúak versenyeznének, erre a válaszom, hogy nézzétek meg Balázs, Josh Sim vagy Patrik első akváriumát...) Szerintem az ember akkor lehet jogosan büszke egy eredményre, hogy ha - maradva a futós hasonlatnál - minden hajnalban felkel, fut 12 órát, figyel a kajára stb. És utána nyer mondjuk az OB-n. Ahol akár a VBn előtte 25. (Boccs @kuchi nem rémlik pontosan hanyadik voltál) helyen végzett honfitársánál is gyorsabb, mert többet dolgozott, több időt áldozott fel. Nekem kicsit az az érzésem, hogy sokan szeretnék ezt a sok áldozatot megspórolni, és csak úgy lightos kocogással bezsebelni a címet... de akkor csinálhatunk 30 kategóriát a 30 indulónak és akkor mindenki kaphat egy érmet :)
Nem.. ha HAC akkor én személy szerint a legjobbakat akarom túlszárnyalni, és ha egy olyan mezőnyben nyernék ahol ők nincsenek ott akkor a győzelem sem ér semmit.. szerintem
Biztos hogy így van hogy szeretnék meg spórolni azt az energiát ami vele jár. De ahhoz hogy a futó napi 12 órát fut és figyel a kajára ezt fel kell építeni. Nem hiném hogy az első nap már 12 órát fut és helyesen táplálkozik. Ahogy mi sem építünk elsőre HAC nyertes akváriumot. Fogjuk fel edzőtábornak a kezdő akvarizálást. ÉS nem kell díjazni őket... ezzel nem az a cél..hanem az hogy segítsük őket és akkor lehet hogy több nevezés lenne az igazi meg mérettetésre majd. De most mindenki csak kocog... 😁
 
Utoljára módosított:
Biztos hogy így van hogy szeretnék meg spórolni azt az energiát ami vele jár. De ahhoz hogy a futó napi 12 órát fut és figyel a kajára ezt fel kell építeni. Nem hiném hogy az első nap már 12 órát fut és helyesen táplálkozik. Ahogy mi sem építünk elsőre HAC nyertes akváriumot. Fogjuk fel edzőtábornak a kezdő akvarizálást. ÉS nem kell díjazni őket... ezzel nem az a cél..hanem az hogy segítsük őket és akkor lehet hogy több nevezés lenne az igazi meg mérettetésre majd. De most mindenki csak kocog... 😁
Ok, de akkor miért 2 kategória? Ez még mindig nem világos.. :)
Ha nem kell díjjazni akkor fölösleges szétszedni a dolgot, tanácsot, segítséget, építő kritikát nem csak az első 3 helyezett kap.
 
Hölgyek, Urak!
@eMZé kollégànak van igaza.
Ne sértődjön meg senki, de az IAPLC-n sem letezik “light” illetve “heavy” kategória.
Mindenki nevez, és nyerjen a jobbik.
Aki versenyzik, vagy magát akarja, vagy másokat akar legyőzni.
Annak ellenére, hogy tudom, hogy a gyakorlottabbb scaperek sz***rrá vernének a versenyen...rajtam múlik... Építsek jobbat. A feladat adott.
Lehet ADA táp vagy GA táp, Tropica, , vagy akármilyen lámpa, a feladat jobbat építeni és növényesíteni, majd karbantartani...ez a feladat.
Nincs értelme két vagy több kategóriának. Verseny van, nem kategóriák.
Ha nincsen induló, el kell fogadni, hogy nincs verseny.
 
Hölgyek, Urak!
@eMZé kollégànak van igaza.
Ne sértődjön meg senki, de az IAPLC-n sem letezik “light” illetve “heavy” kategória.
Mindenki nevez, és nyerjen a jobbik.
Aki versenyzik, vagy magát akarja, vagy másokat akar legyőzni.
Annak ellenére, hogy tudom, hogy a gyakorlottabbb scaperek sz***rrá vernének a versenyen...rajtam múlik... Építsek jobbat. A feladat adott.
Lehet ADA táp vagy GA táp, Tropica, , vagy akármilyen lámpa, a feladat jobbat építeni és növényesíteni, majd karbantartani...ez a feladat.
Nincs értelme két vagy több kategóriának. Verseny van, nem kategóriák.
Ha nincsen induló, el kell fogadni, hogy nincs verseny.
A kérdés miért nincs elég induló?
 
Back
Oldal tetejére