• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

HAC 2019 - HOGYAN TOVÁBB?

Indulnál egy magyar versenyen a következő hónapokban?


  • Total voters
    51
azért durva hogy a kb 6000 Tagból 32en szavaztak csak...
Hát igen a 6000 tagból kb 150 a napi szinten aktív és akkor sokat írtam.Inkább az a durva hogy ennyire nem megy a verseny vonal,Én egy megyeszékhelyen űzöm a hobbit ami azt jelenti hogy 100.000 plusz lakos közül tudtommal csak Én veresnyzem és kb akikről tudok olyan 10-15 aki akvakertészkedik és lehet hogy sokat mondtam.
 
Arra esetleg nem gondoltatok, hogy kettébontjátok a versenyt amatőrökre (valami szerényebb díjazással, pl. plakett, csésze kávé, 1000 Ga pont, de nem jár mellé tapsvihar az üzletben, hely az eseményeken, stb) csak magyar versenyzőknek és mellette egy profiknak szólót a már megszokott, bőkezű díjazással (ami akár már nemzetközi is lehetne)? Igen, valóban dupla munka, de talán segítene bevonni a versenyzés vérkeringésébe új embereket.
+ lehet hogy a fórum legendái is szivesen besegítenének az értékelésbe vagy akár az amatőröket előszűrhetnék, értékelhetnék az általatok kiválasztott fórumtársak.
Így talán az sem bátortalanodna el az indulástól, akinek kimaradt az elmúlt 10 év verseny általi fejlődés és az amatőr verseny kitermelne évenként egy kisebb/jelentősebb utánpótlást, akik szivesen megmérköznének a következő évben már a profik között.
 
A parom is pont ezt kerdezte...De!
Hol huzod meg a hatart?
Ha igy is kevesen vagyunk, akkor ketteosztva milyen kevesen lennenk....
En ugy erzem, hogy tok profi vagyok! :ROFLMAO:
De viccet felre teve. Teljesen butasag, hogy ha valaki azert nem indul mert ugysem erhet el semmit, vagy soha nem fog elso helyet elerni, vagy a nyomaba sem er a nagyoknak. En ez a kategoria vagyok. De kivancsi vagyok, hogy kb.hol helyezkedem el a listan. Torekszem valamifele scapere, de tudom, hogy az en latasmodom sosem lesz olyan fejlett, mint a profiknak.
Ha a szervezok ugy erzik, hogy ez bohockodas es az idejuk rablasa, akkor par ember miatt tenyleg ne inditsanak ilyet. Jelenleg ugy erzem ez is egyfajta csapatepito...
 
Arra esetleg nem gondoltatok, hogy kettébontjátok a versenyt amatőrökre (valami szerényebb díjazással, pl. plakett, csésze kávé, 1000 Ga pont, de nem jár mellé tapsvihar az üzletben, hely az eseményeken, stb) csak magyar versenyzőknek és mellette egy profiknak szólót a már megszokott, bőkezű díjazással (ami akár már nemzetközi is lehetne)? Igen, valóban dupla munka, de talán segítene bevonni a versenyzés vérkeringésébe új embereket.
+ lehet hogy a fórum legendái is szivesen besegítenének az értékelésbe vagy akár az amatőröket előszűrhetnék, értékelhetnék az általatok kiválasztott fórumtársak.
Így talán az sem bátortalanodna el az indulástól, akinek kimaradt az elmúlt 10 év verseny általi fejlődés és az amatőr verseny kitermelne évenként egy kisebb/jelentősebb utánpótlást, akik szivesen megmérköznének a következő évben már a profik között.

Kiváló gondolat!

Ha ismeri valaki a HKK-t (Hatalom Kártyái), éveket és pár ADA lámpa árát tettem bele 15 évvel ezelőtt :D Ott is volt/van profi és amatőr kategória. Profiban bárki indulhatott, amatőrben csak az, aki bizonyos versenyeken nem ért el bizonyos helyezéseket. Itt ezen a szinten pl. korábbi 2-3-5 évben HAC top5, IAPLC topxy hely, AGA topxy, stb. nem indulhatna.
 
Ez jó :) De igazából én sem szeretnék Veled versenyezni, pedig nekem legalább az (anyagi)feltételeim adottak :D

Ez olyan mint ha Josh Sim és Fukada ki lenne zárva az IAPLC-ről :D A legjobbakat kell legyőzni, hogy a legjobb lehess.
Nyilván messze állok tőle, de nem szeretnék egy olyan HAC-on nyerni, ahol a legjobbakat "kizárták".
Értem, hogy azt mondod, hogy legyen 2 kategória, csak nem értem, hogy miért, mi értelme lenne... nem gondolom, hogy valakinek ez hozná meg a kedvét a versenyzéshez, hogy az amatőrben első lett..
Vagy, akkor meddig menjünk? Lehetne akkor olyan is, hogy osztályok vannak mint a sportokban.. ki lehet esni, meg fel lehet jutni :)
Nem értem, hogy mitől nagyobb vállveregetés vagy motiváció, hogy az amatőr első lettél vagy mondjuk az összesített tizedik
 
Ez olyan mint ha Josh Sim és Fukada ki lenne zárva az IAPLC-ről :D A legjobbakat kell legyőzni, hogy a legjobb lehess.
Nyilván messze állok tőle, de nem szeretnék egy olyan HAC-on nyerni, ahol a legjobbakat "kizárták".
Értem, hogy azt mondod, hogy legyen 2 kategória, csak nem értem, hogy miért, mi értelme lenne... nem gondolom, hogy valakinek ez hozná meg a kedvét a versenyzéshez, hogy az amatőrben első lett..
Vagy, akkor meddig menjünk? Lehetne akkor olyan is, hogy osztályok vannak mint a sportokban.. ki lehet esni, meg fel lehet jutni :)
Nem értem, hogy mitől nagyobb vállveregetés vagy motiváció, hogy az amatőr első lettél vagy mondjuk az összesített tizedik

Szó sincs kizárásról. Az amatőr nem díjazott, vagy max GA pontos díjazás. A profiban bárki indulhat, ott lehet díjazni bőven.

Megint a HKK-t hozom példának: anno nem azért indultam a profiban, mert szóltak, hogy túl jó vagyok amatőrnek :D Azért indultam, mert olyan volt a paklim, a tudásom, és a profi kategória pénzdíjas volt. (Az más kérdés, hogy túl ambíciózus vállalkozás volt, mint utóbb kiderült...:D)

A lényeg, hogy az amatőr kategóriát így fent lehet tartani a "lelkes kezdőknek".

Azért nézzük meg a másik népszerű hazai versenyt, ahol 4 vagy 5 kategória van, és összesen 50-60 akvárium. Persze erősebbek gyengébben együtt, de fel sem merül, hogy megszűnne...
 
Ez olyan mint ha Josh Sim és Fukada ki lenne zárva az IAPLC-ről :D A legjobbakat kell legyőzni, hogy a legjobb lehess.
Nyilván messze állok tőle, de nem szeretnék egy olyan HAC-on nyerni, ahol a legjobbakat "kizárták".
Értem, hogy azt mondod, hogy legyen 2 kategória, csak nem értem, hogy miért, mi értelme lenne... nem gondolom, hogy valakinek ez hozná meg a kedvét a versenyzéshez, hogy az amatőrben első lett..
Vagy, akkor meddig menjünk? Lehetne akkor olyan is, hogy osztályok vannak mint a sportokban.. ki lehet esni, meg fel lehet jutni :)
Nem értem, hogy mitől nagyobb vállveregetés vagy motiváció, hogy az amatőr első lettél vagy mondjuk az összesített tizedik
Ha a nagyokkal akarsz versenyezni, miért indulnál az amatőrök között? Indulhatsz a HAC International-on. Már el is neveztem. :)
A kiélezett harcot adná vissza.
 
Esetleg legyen külön legenda, VIP,... rang szerinti verseny... És akkor talan többen neveznek. Persze itt kellene hogy ki hol tart es mire figyeljen oda a jövőben.. Esetleg a legendak írhatnának a megjegyzeseket a nevezesekhez.
 
Ha a nagyokkal akarsz versenyezni, miért indulnál az amatőrök között? Indulhatsz a HAC International-on. Már el is neveztem. :)
A kiélezett harcot adná vissza.

SRY, de ez számomra nem értelmezhető..
Szerintem mindenkinek azt a kérdést kéne feltennie, hogy: "Miért akarok versenyezni?"
Erre jelenleg 3 válasz jut eszembe:
1. Díjjazás - Namármost ha az "amatőrben" nincs díjjazás vagy nem jelentős, akkor rögtön értelmét is veszti a csoportosítás
2. Megmérettessem magam, jelenleg hol állok a magyar aquascaperek közt, az aktuális munkám "mit ér" az adott évi mezőnyben - na ezt pontosan tökönlövi a csoportosítás
3. Önválveregetés, dicsekvés, hogy 1. -2. - 3. stb lettem - Itt még valahol van is létjogosultsága, ellenben ha hozzáteszem, hogy amatőr 1. vagy 2.osztály 1. akkor már - számomra - értékét is veszti

Ergo még mindig nem értem, hogy miért van értelme a csoportosításnak, de lehet, hogy van 4. -5. -x. "válasz" is a "Miért induljak versenyen" kérdésre csak nekem nem jut eszembe.
 
Srácok, nagyon rossz irányba tart ez a csevegés :) A rangok a fórumaktivitásért járnak, nem az aquascaping-képességekért.

És a verseny kettéválasztásának csak akkor lenne értelme, ha túl sok lenne a nevező.
Egy hobbi-versenyen mi a cél, a versenyzés vagy az eredmény? Ha az utóbbi, akkor vezessünk be kvótákat, legyen női/férfi, 20 év alatti/feletti, gazdag/szegény stb. és garantáltan mindenkinek lesz érme. Ha az előbbi, akkor viszont legyen az akvárium versenyre érdemes, ebből ne engedjünk már.
Akinek olyan az akváriuma, hogy már előre borítékolhatóan esélytelen a mezőny első felében végezni, az ossza meg az instán vagy itt a fórumon építő kritikák reményében és ne verseny szabályainak reformálása mellett kampányoljon. Ez az én véleményem.
 
Utoljára módosított:
Szerintem ez a kezdő-haladó csoportosítás akkor működhet, ha nagyon sok, de legalábbis elegendő a nevező. Most, amikor épp azon megy a harc, hogy egyáltalán legyen elég nevezés egyetlen kategóriához, elég elrugaszkodottnak érzem, hogy már kapásból szétbontanánk itt a mezőnyt.
@Sestertius három pontját kiegészíteném egy negyedikkel - egy szakértő zsűri véleménye is érdekes lehet a munkádról. Nyilván nem mindenki az első helyre hajtva nevez be egy versenyre, vagy még csak nem is dobogóért, hanem ott van egyfelől a közösségi élmény is, vagy hogy egyáltalán, kipróbálja magát ezen a területen. Ha idén mégis indulnék, tipikusan ezért tenném. Ebben az esetben tök lényegtelen, hogy az élbolyban kik csatáznak, kategóriától teljesen függetlenül. Ergo nem is zavarna, még az utolsó hely sem (na, jó, talán egy picit).
Onnan úgyis csak fejlődni lehet :)
Más kérdés, hogy nem akarnám egy gagyi akváriummal csökkenteni a színvonalat. Tehát ha a dobogó nem is cél, a minőség mindenképpen az.
 
SRY, de ez számomra nem értelmezhető..
Szerintem mindenkinek azt a kérdést kéne feltennie, hogy: "Miért akarok versenyezni?"
Erre jelenleg 3 válasz jut eszembe:
1. Díjjazás - Namármost ha az "amatőrben" nincs díjjazás vagy nem jelentős, akkor rögtön értelmét is veszti a csoportosítás
2. Megmérettessem magam, jelenleg hol állok a magyar aquascaperek közt, az aktuális munkám "mit ér" az adott évi mezőnyben - na ezt pontosan tökönlövi a csoportosítás
3. Önválveregetés, dicsekvés, hogy 1. -2. - 3. stb lettem - Itt még valahol van is létjogosultsága, ellenben ha hozzáteszem, hogy amatőr 1. vagy 2.osztály 1. akkor már - számomra - értékét is veszti

Ergo még mindig nem értem, hogy miért van értelme a csoportosításnak, de lehet, hogy van 4. -5. -x. "válasz" is a "Miért induljak versenyen" kérdésre csak nekem nem jut eszembe.
Lehet agyamra ment a gyerekneveles, de csak ilyen pelda jut most az eszembe: a 3 eves fiamat nem nyomom be a bayern felnottcsapataba focizni, mert 3 mp alatt elmenne a kedve a focitol. Nyilvan santit a pelda de a versenyhelyzet es annak pozitivumai mindenki szamara jobban kijonne ha ket csoport lenne a versenyen. Persze fenntartom a jogot a tevedesre...:)
 
Lehet agyamra ment a gyerekneveles, de csak ilyen pelda jut most az eszembe: a 3 eves fiamat nem nyomom be a bayern felnottcsapataba focizni, mert 3 mp alatt elmenne a kedve a focitol. Nyilvan santit a pelda de a versenyhelyzet es annak pozitivumai mindenki szamara jobban kijonne ha ket csoport lenne a versenyen. Persze fenntartom a jogot a tevedesre...:)
Ez elsősorban azért van, mert nagyon-nagyon sok a focista. Ha összesen 50 gyerek focizna Mo-n, nem lenne kérdés hogy elég-e egy bajnokság (elég!), vagy többet is kell szervezni. Másrészt a HAC egy országos verseny! Ha a gyerek nem fér be az élmezőnybe, akkor focizzon a helyi klubban vagy az iskolaudvaron, nem kell az egész világnak követnie a botladozásait :)
 
Back
Oldal tetejére