• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetszik a nyeremény?

  • Igen, irány az Interzoo!

    Votes: 18 50.0%
  • Háát, szívesebben mentem volna wellness-elni

    Votes: 0 0.0%
  • De mikor lesz Niigata?

    Votes: 10 27.8%
  • Ehh szerettem volna még egy pengés algakaparót nyerni....

    Votes: 8 22.2%

  • Total voters
    36
Hoppá. GA-nak még sincs kedve versenyt rendezni. :) Akárhonnan közelítjük meg ez a hozzászólás egyértelműen leírja. Elvesztettétek a motivációtok.

Pedig a válasz pofon egyszerű. A magyar embereknek esélye sincs a 700 kinai meg 700 japán versenyző mellett ott lenni a bolyban. Netán dobogós lenni.

Nagyon motiváló, hogy van egy hely ahol van esélyed és IAPLC-re csak mókából adja be az ember.

S már bocsi, nem vagyok Lájk vadász, de likeoljon aki szerint nagyobb érdem első lenni a HAC-on és azt mondja rád Viktor, Nigro..s mindenki, hogy ez bitang jó, mint az IAPLC 21, 32. helyezettnek lenni. (hacsak nem mész ki). Mert szerzek neked egy csapatot Tajvanon aki csinál neked egy egyszemélyes versenyt és azt mondja te vagy az Isten megnyerted. De ha ismerős arcok mondják az egészen más. Az IAPLC győzelemben is az a jó amikor a magyarok gratulálnak.

Sőt a facebook ismerősőknek is azt mondod 40. lettem az IAPLC-n. Ő meg azt ahaaaa, az meg mi és csak 40.?

Míg ha azt, hogy első vagy második egy haza versenyen megnézik mi az.

En a mostani akssimat peldaul HACon elinditanam csak azert mert ez egy magyar verseny, csak azert mert itt van egy magyar kozosseg akik sokat segitettek, itt van ez a forum ami az egyik legjobb hobby forum szerintem. Mas kulfodli versenyek az IAPLC kivul nem erdekel, de oda meg tul keves vagyok es leszek is mert nincs annyi idom sem meg tudasom sem. Szoval egy szo mint szaz a HACnak nagyon jo kozosseg epito motivacioja van.
 
Egy 70%-ban számító "kinek van több barátja" megmérettetés?
Khmm ez egy kicsit erős volt o_O,nekem kevés barátom van de sok ismerősöm,de még sem tudtam minden évben a dobogóra felállni.
Mondjuk ki nyíltan jelen állás szerint ha itthon versenyzésre adnád a fejed akkor kettő lehetőséged van HAC és TAC mindegyik eltér egymástól mind megmérettetésben mind szabályzatban,főleg hogy a HAC ADA támogatott verseny ahogy a plakát is mutatja ezáltal szigorúbbak a bírálatok is,a TAC meg egy "játék" egymás közt,hogy elismerjük irigység nélkül hogy a másik munkája szemrevalóbb mint a miénk.

Az FB-s "ki kerül a borítóra" szavazás az nem verseny.
Én ezt úgy látom hogy minden verseny ahol eredményt érhetsz el és megdicsérik a munkádat,legyen ez egy közösségi média csoport borítója egy hétig vagy mennyi like-ot kaptál egy posztra,vagy csak hogy megosztod éppen mi van otthon nálad.

Én nem kívánok többet ebben a témában írni bízzuk ezt a szervezőkre hogy látnak e benne fantáziát.
Én ha lesz biztosan ott leszek ha nem akkor irány a 2019. év nemzetközi versenyei abból van egy pár :)
 
Milyen verseny az a TAC? 2016 vége óta bogarászok mindent ami Aquascaping és nem jött szembe? Most hallok róla először.
 
Khmm ez egy kicsit erős volt o_O,nekem kevés barátom van de sok ismerősöm,de még sem tudtam minden évben a dobogóra felállni.
Mondjuk ki nyíltan jelen állás szerint ha itthon versenyzésre adnád a fejed akkor kettő lehetőséged van HAC és TAC mindegyik eltér egymástól mind megmérettetésben mind szabályzatban,főleg hogy a HAC ADA támogatott verseny ahogy a plakát is mutatja ezáltal szigorúbbak a bírálatok is,a TAC meg egy "játék" egymás közt,hogy elismerjük irigység nélkül hogy a másik munkája szemrevalóbb mint a miénk.


Én ezt úgy látom hogy minden verseny ahol eredményt érhetsz el és megdicsérik a munkádat,legyen ez egy közösségi média csoport borítója egy hétig vagy mennyi like-ot kaptál egy posztra,vagy csak hogy megosztod éppen mi van otthon nálad.

Én nem kívánok többet ebben a témában írni bízzuk ezt a szervezőkre hogy látnak e benne fantáziát.
Én ha lesz biztosan ott leszek ha nem akkor irány a 2019. év nemzetközi versenyei abból van egy pár :)
Azt hiszem, sem nem illik, se nem szabad degradálni egyetlen hazai "Contest"-et sem. Azért sem, mert mindkettő alapján népszerűség szerezhető a hobbinak, azért pedig - már bocsánat - főleg nem, mert nemzetközileg egyik sem bír érdemi súllyal, mondjuk úgy, hazai kedvtelésből vannak.
 
Azt hiszem, sem nem illik, se nem szabad degradálni egyetlen hazai "Contest"-et sem. Azért sem, mert mindkettő alapján népszerűség szerezhető a hobbinak

Egyet értek ;)

, azért pedig - már bocsánat - főleg nem, mert nemzetközileg egyik sem bír érdemi súllyal, mondjuk úgy, hazai kedvtelésből vannak.

Nem értek egyet! Egyrészt a HAC-ot amint látod még az IAPLC is jegyzi, másrészt rengeteg külföldi scaper érdeklődik, hogy miért nem nemzetközi a verseny. (szinte minden évben befut 1-2 külföldi nevezés is, amit diszkvalifikálunk)
Pont ez a gondunk a HAC-al, hogy nemzetközivé kéne tenni, de akkor meg a lokális jellegét veszítené el, amire pedig igazából alakult. Az évek óta stagnáló nevező számok is azt mutatják, hogy a HAC ennyi közönséget mozgat ilyen formában.
Na de ne keseregjünk, hanem irány előre :) Ma kiírjuk a HAC 2018-at!!!!! :)
 
főleg nem, mert nemzetközileg egyik sem bír érdemi súllyal

Én inkább az eredményeket emelném ki. Egy versenynek az ad rangot, ha a legjobb akváriumok nemzetközi szinten is ott vannak az élmezőnyben. Szerencsére ebből azért volt néhány az elmúlt években.
Ez leginkább az egyén/közösség érdeme, mi csak lehetőséget adunk a kibontakozásra. És időnként azért ostorozunk is a jobb eredményre ösztönözve :)
 
Egyet értek ;)



Nem értek egyet! Egyrészt a HAC-ot amint látod még az IAPLC is jegyzi, másrészt rengeteg külföldi scaper érdeklődik, hogy miért nem nemzetközi a verseny. (szinte minden évben befut 1-2 külföldi nevezés is, amit diszkvalifikálunk)
Pont ez a gondunk a HAC-al, hogy nemzetközivé kéne tenni, de akkor meg a lokális jellegét veszítené el, amire pedig igazából alakult. Az évek óta stagnáló nevező számok is azt mutatják, hogy a HAC ennyi közönséget mozgat ilyen formában.
Na de ne keseregjünk, hanem irány előre :) Ma kiírjuk a HAC 2018-at!!!!! :)
Azért kezdtem úgy, hogy nem illik egyiket sem degradálni. :) A továbbiakhoz, s nem kritika, vagy egyéb, csak a normális beszélgetés stílusában/szándékával: Tény, nem nemzetközi egyik sem (Érdeklődés mutatkozik, de dilemma van, ezt Te Magad is írod.). Tény, a másikon is vannak olyan nevezők, akik nemzetköziben is versenyeznek. (Vannak átfedések a két verseny között.) Az sem vitatható el- hogy tudtommal - a másik, hobbiverseny alapítója jelenleg az egyetlen személy itthon, aki nemzetközi versenyen első helyezést ért el (nem is "csak" dobogósat), kétszer is (ha ebben tévedek, mert lehetséges, kérlek javítsatok ki, s minél több ellen-eredmény lesz felsorolva, annál nagyobb lesz az örömöm!).
És azt hiszem, ha nem is emelkednek a nevezések számai, mégis szélesebb így a skála, hogy két verseny közül is lehet választani, s nem csak igenből vagy nemből...
 
Én inkább az eredményeket emelném ki. Egy versenynek az ad rangot, ha a legjobb akváriumok nemzetközi szinten is ott vannak az élmezőnyben. Szerencsére ebből azért volt néhány az elmúlt években.
Ez leginkább az egyén/közösség érdeme, mi csak lehetőséget adunk a kibontakozásra. És időnként azért ostorozunk is a jobb eredményre ösztönözve :)
Van, aki mindkettőben versenyez, mindkettőben szépen szerepel és nemzetköziben is helyt áll. AZ persze tény, hogy eltérő arányban szerepelnek a két versenyen a komolyabb akvakertészkedést igénylő akváriumok, a HAC ilyen szempontól kétség kívül erősebb, a nemzetközileg is versengő hobbisták száma magasabb. Összefoglalva: Hajrá Mindenkinek, mindenhol! :)
 
Egyet értek ;)



Nem értek egyet! Egyrészt a HAC-ot amint látod még az IAPLC is jegyzi, másrészt rengeteg külföldi scaper érdeklődik, hogy miért nem nemzetközi a verseny. (szinte minden évben befut 1-2 külföldi nevezés is, amit diszkvalifikálunk)
Pont ez a gondunk a HAC-al, hogy nemzetközivé kéne tenni, de akkor meg a lokális jellegét veszítené el, amire pedig igazából alakult. Az évek óta stagnáló nevező számok is azt mutatják, hogy a HAC ennyi közönséget mozgat ilyen formában.
Na de ne keseregjünk, hanem irány előre :) Ma kiírjuk a HAC 2018-at!!!!! :)
A stagnalo nevezesböl az latszik, hogy van egy mag, aki ebben valamit lat, örömöt erez, meg kihivast, hogy versenyezhet, ebben talalta meg valamilyen formaban az önkifejezödest. Ettöl sokkal többen vannak akvakerteszek, akik üzik a hobbit...
Az, hogy ki versenyez, több mindentöl függ: csalad, anyagi helyzet, raforditott/rendelkezesre allo idö, szemelyiseg, az akvarium allapota stb. stb.
Azt hiszem, hogy ez az induloi letszam erdemben nem fog valtozni.
Azt kell eldönteni, hogy megeri -e eme kis közössegnek egy versenyt, birákat, a hatteret, dijakat megszervezni...az emlitett nevezök alapjan elvileg nem. Ha most azt nezem, hogy az egesznek összefogo es közössegepitö ereje is van, akkor igen.
Egyebkent, nem a GA-s sracokat vedem, de nem kötelezö nekik a HAC-ot megszervezni, ez a sajat döntesük, hogy möge allnak-e vagy sem, hogy 30-40 indulo kedveert egy nivos versenyt hozzanak össze. Elvarasunk ez nem lehet.
Azt lehet szorgalmazni, hogy legyen-e nemzetközi a verseny, sokkal több induloval, es nagyobb konkurenciaval, vagy maradjon hazai dolog, keves induloval, ahol van nehany indulo, akik olyan tehetseggel vannak megaldva (es szorgalommal, idöraforditassal, elhivatotsaggal is persze), hogy rajtuk kivül, masoknak nem sok eselye van. Lehet, hogy az indulok szama az elkövetkezö evekben meg kevesebb lesz.
 
Kezdem azzal, hogy még sosem küldtem fotót a HAC-ra, de minden évben úgy várom az eredményeket, mintha potenciális esélyes lennék. :)

Egyértelműen a nemzetközivé tételre szavazok. (Ja, hogy nem is volt ilyen kérdés...?! :))

Indoklás: van egy szűk réteg itthon, talán fél tucat akvarista, akik minden évben tudatosan készülnek a Nagy Nemzetközi Versenyekre (elsősorban IAPCL-re...). Ők azok, akik csinálnak egy fotót a majdnem csúcsformában lévő akváriumról, és ha már van HAC, beküldik a képet. Van egy kicsit tágabb réteg, akik felmérik, hogy az IAPLC-re kevesek ("majd talán jövőre..."), így a HAC-ra készülnek inkább. Nekik nincs esélyük a nagyok miatt. Nagyon jó ötlet volt a garnélás különdíj, az idei felfedezett, stb. Ha lenne 60-80 induló, simán lehetne amatőr és profi kategória (Profi az, aki HAC-on - vagy xy előre deklarált versenyen -, bármelyik korábbi évben TOP x-en belül volt. Évekig játszottam a HKK nevű kártyajátékot, ott ez tartotta életben a legnagyobb hazai versenyt. Ja és nevezési díjas volt a nevezés!!! Tudom, akvarisztikában ez nem bevett eljárás, csak mondtam.)

Tudom, hogy megszervezni, külföldre vinni, kategóriákat felállítani, díjazni nagyon nagy meló, de azt gondolom, hogy csak az IAPLC / EAPLC / IIAC / AGA képtelen lenne pótolni a kieső HAC-ot. A versenyakvák száma csökkenne, a fotókat meg év végén látnánk csak. Továbbá a nemzetközi indulók azért csak-csak emelnék a hazai szintet is, és a létszámbővítéssel lehetőség nyílna az amatőr-profi kategória szétválasztására. Szerintem. Persze nem biztos, hogy minden vetületét látom a dolognak.
 
Az sem vitatható el- hogy tudtommal - a másik, hobbiverseny alapítója jelenleg az egyetlen személy itthon, aki nemzetközi versenyen első helyezést ért el (nem is "csak" dobogósat), kétszer is (ha ebben tévedek, mert lehetséges, kérlek javítsatok ki, s minél több ellen-eredmény lesz felsorolva, annál nagyobb lesz az örömöm!).

Csak a tárgyilagosság miatt. Az AGA és az IAPLC bár mindkettő verseny, teljesen más kategóriában mozog. Minden első hely értékes is fontos a hazai hobbiélet számára, de a verseny csupa nagybetűvel az IAPLC.
Míg adott esetben egy AGA versenyen kb 50 akváriummal kell versenyezned egy kategóriában vagy épp 10 másikkal max (pl holland kategória) - kb mint HAC méretileg, addig egy IAPLC-nél 2000 körüli akvárium között kell valahogy a tűzközelbe kerülni, ahol az egész világ ellen harcolsz.

A népszerűsítés miatt fontos hogy lehetőleg több helyen is ott legyen az ember, több versenyt is kipróbáljunk, de ha valaki igazán maradandót akar alkotni, meg kell nyerni az IAPLC-t.

Még egy gondolat a végére. Az első AGA kategória győztes Varga Attis volt (y)

De ez a topik most nem is a versenyek összehasonlításáról szól, hanem a hac jövőjéről.
 
Back
Oldal tetejére