• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetszik a nyeremény?

  • Igen, irány az Interzoo!

    Votes: 18 50.0%
  • Háát, szívesebben mentem volna wellness-elni

    Votes: 0 0.0%
  • De mikor lesz Niigata?

    Votes: 10 27.8%
  • Ehh szerettem volna még egy pengés algakaparót nyerni....

    Votes: 8 22.2%

  • Total voters
    36
Pedig most bepótolhatnád ami tavaly elmaradt :smuggrin:

Azért annak is megvan a hangulata, amikor úgy lépsz be, hogy az előző évben tiéd volt a serleg. És mellesleg még egy ADA top 27 helyezéssel is kitömtek. Valahogy így...:couchpotato:

Mondjuk európa ezen a felén számítani kell az irigy pillantásokra, a kiközösítésre és hogy jól pofánvágnak a fentiek miatt, de ettől eltekintve hatalmas flash :D:D:D:p

Na jó ez csak vicc volt. Azért ha mégis a boltban lenne az átadó esemény stb tök jó lenne vendégül látni @kuchi :)
 
Lesz idén? Mármint a 2017-es már októberben meg lett hirdetve és Jan 31-el zárult. Csúszik?
 
Meg a tavalyi ertekeleseket sem kaptuk meg!:eek:.Addig legy türelemmel!;)
Mint tapasztalatlan kertész kérdem: mire gondolsz ilyenkor? Az 5-7 zsűritag 2 szavas fórumkomment jellegű hozzászólására, ami a 2016-osnál volt?
 
Nem kell komment,verseny legyen helyezésekkel az a lényeg,meg hogy versengjünk egyet és megmutassuk ki mit rakott össze [emoji4]
A kommentekböl lehet tanulni!Ki miket lat hibanak,esetleg mikent lehetet volna jobba tenni a scapet!
 
Nem kell komment,verseny legyen helyezésekkel az a lényeg,meg hogy versengjünk egyet és megmutassuk ki mit rakott össze [emoji4]


A kommentekböl lehet tanulni!Ki miket lat hibanak,esetleg mikent lehetet volna jobba tenni a scapet!

Szerintem is emeli a morált, ha van egy 2-3 mondatos értékelés. Baromi nagy munka, azt aláírom, de mindenképpen jót tesz egy versenynek, ha nem csak egy helyezés van ott és pontszám. Személyesebbé teszi az egészet.
 
Egyébiránt hatalmas dilemmában vagyunk, hogy mi a célja ma egy HAC-nak.
10 éve egy közösséget épített, hitet adott, hogy sikerülhet szép akváriumot csinálni... esetleg algamenteset is. Utána pár évig ez volt a próbaköve egy nemzetközi megmérettetésnek.
Ma mi a cél? Tele vagyunk hazai versenyekkel. Lájkolj, klikkelj szavazz stb. Sokan már szemrebbenés nélkül dobálják be az akváriumaikat a nemzetközi versenyekre. Mi a cél kérdem tőletek?
 
A kommentekböl lehet tanulni!Ki miket lat hibanak,esetleg mikent lehetet volna jobba tenni a scapet!
Ezt mondjuk megértem és teljesen jogos. De mint győztes aligha kell javítani a helyezésen. :D És ha harmadik lennél azon sincs mit javítani max a másikban több a romantika vagy akármilyen hangulatelem ami miatt eléd került.
 
Kezdem Én.
A célom mióta elkezdtem a hobbit mindig jobb és jobb akváriumokat építeni és bekerülni legjobb 3 rom közé,aztán majdan sok sok kitartó munkával felálni a képzeletbeli dobogó felső fokára.
Engem sosem motiváltak a nyeremények,persze jó érzés ha honorálnak,de egy plakett,egy szalag a falra a képek mellé mindig jobban motivált.
Ezt jelenti nekem egy hazai verseny ahol Mi Magyarok egymás közt versenyezhetünk,a hobbi fejlődésének köszönhetően ma már világviszonylatban is kiemelkedő alkotásokkal.
Egyébiránt hatalmas dilemmában vagyunk, hogy mi a célja ma egy HAC-nak.
10 éve egy közösséget épített, hitet adott, hogy sikerülhet szép akváriumot csinálni... esetleg algamenteset is. Utána pár évig ez volt a próbaköve egy nemzetközi megmérettetésnek.
Ma mi a cél? Tele vagyunk hazai versenyekkel. Lájkolj, klikkelj szavazz stb. Sokan már szemrebbenés nélkül dobálják be az akváriumaikat a nemzetközi versenyekre. Mi a cél kérdem tőletek?
 
Egyébiránt hatalmas dilemmában vagyunk, hogy mi a célja ma egy HAC-nak.
10 éve egy közösséget épített, hitet adott, hogy sikerülhet szép akváriumot csinálni... esetleg algamenteset is. Utána pár évig ez volt a próbaköve egy nemzetközi megmérettetésnek.
Ma mi a cél? Tele vagyunk hazai versenyekkel. Lájkolj, klikkelj szavazz stb. Sokan már szemrebbenés nélkül dobálják be az akváriumaikat a nemzetközi versenyekre. Mi a cél kérdem tőletek?
Hoppá. GA-nak még sincs kedve versenyt rendezni. :) Akárhonnan közelítjük meg ez a hozzászólás egyértelműen leírja. Elvesztettétek a motivációtok.

Pedig a válasz pofon egyszerű. A magyar embereknek esélye sincs a 700 kinai meg 700 japán versenyző mellett ott lenni a bolyban. Netán dobogós lenni.

Nagyon motiváló, hogy van egy hely ahol van esélyed és IAPLC-re csak mókából adja be az ember.

S már bocsi, nem vagyok Lájk vadász, de likeoljon aki szerint nagyobb érdem első lenni a HAC-on és azt mondja rád Viktor, Nigro..s mindenki, hogy ez bitang jó, mint az IAPLC 21, 32. helyezettnek lenni. (hacsak nem mész ki). Mert szerzek neked egy csapatot Tajvanon aki csinál neked egy egyszemélyes versenyt és azt mondja te vagy az Isten megnyerted. De ha ismerős arcok mondják az egészen más. Az IAPLC győzelemben is az a jó amikor a magyarok gratulálnak.

Sőt a facebook ismerősőknek is azt mondod 40. lettem az IAPLC-n. Ő meg azt ahaaaa, az meg mi és csak 40.?

Míg ha azt, hogy első vagy második egy haza versenyen megnézik mi az.
 
Hoppá. GA-nak még sincs kedve versenyt rendezni. :) Akárhonnan közelítjük meg ez a hozzászólás egyértelműen leírja. Elvesztettétek a motivációtok.

A célt vesztettük el és ez persze kihat a motivációra. Mi célok felé haladunk, így megy a GA előre évek óta. Iszonyat kihívás cél nélkül csinálni bármit... Éppen ezért fontos a hsz. második része.

Pedig a válasz pofon egyszerű. A magyar embereknek esélye sincs a 700 kinai meg 700 japán versenyző mellett ott lenni a bolyban. Netán dobogós lenni.

Nagyon motiváló, hogy van egy hely ahol van esélyed és IAPLC-re csak mókából adja be az ember.

S már bocsi, nem vagyok Lájk vadász, de likeoljon aki szerint nagyobb érdem első lenni a HAC-on és azt mondja rád Viktor, Nigro..s mindenki, hogy ez bitang jó, mint az IAPLC 21, 32. helyezettnek lenni. (hacsak nem mész ki). Mert szerzek neked egy csapatot Tajvanon aki csinál neked egy egyszemélyes versenyt és azt mondja te vagy az Isten megnyerted. De ha ismerős arcok mondják az egészen más. Az IAPLC győzelemben is az a jó amikor a magyarok gratulálnak.

Sőt a facebook ismerősőknek is azt mondod 40. lettem az IAPLC-n. Ő meg azt ahaaaa, az meg mi és csak 40.?

Míg ha azt, hogy első vagy második egy hazai versenyen megnézik mi az.
 
Egyébiránt hatalmas dilemmában vagyunk, hogy mi a célja ma egy HAC-nak.
10 éve egy közösséget épített, hitet adott, hogy sikerülhet szép akváriumot csinálni... esetleg algamenteset is. Utána pár évig ez volt a próbaköve egy nemzetközi megmérettetésnek.
Ma mi a cél? Tele vagyunk hazai versenyekkel. Lájkolj, klikkelj szavazz stb. Sokan már szemrebbenés nélkül dobálják be az akváriumaikat a nemzetközi versenyekre. Mi a cél kérdem tőletek?
Hol van az a sok hazai verseny?
Most komolyan..lemaradtam vmiről?
Igaz, hogy nem vagyok facebook-on jelen, ott mennek ezek?
Vagy csak én nem találkoztam ezekkel...
 
A célt vesztettük el és ez persze kihat a motivációra. Mi célok felé haladunk, így megy a GA előre évek óta. Iszonyat kihívás cél nélkül csinálni bármit... Éppen ezért fontos a hsz. második része.
Örülök a válaszodnak, mert őszinte emberi, nem politikai céges válasz.

Ezért lehet megköveznek, de szerintem a HAC tartja össze a hazai elitet.
Béla szerintem abba hagyná ha nem lenne HAC.
Aztán meg úgy mint az olimpiai versenyen mindig vannak fiatalok és olyanok akik abbahagyják. Jön az újabb nemzedék és azt is lendületbe kell hoznni. Szerintem vásárlókat is hoz. Néha olyan hoz vásárlót amire nem is gondolnátok. Én pl. attól lettem Akvakertész (még ha csak kezdő is), hogy megláttam a GA honlapon a galériát versenyakvákkal - ami 3 éve nincs frissítve - és nem sokkal rá a HAC honlapját és olyan élmény volt mint ATV-n meglátni 89-ben az első mozgó meztelen nőt. Csorgó nyállal tekertem végig a HAC képeket.

Maga a GA honlapja nem lett volna elég, mert az nem érdekel ha laboratóriumi körülmények között ez összeáll, de a versenyképekből láttam, hogy sok másnak is megy.

Szerintem a versenyakvák fejlődése és összefogása galériában megemeli a szintjét az örökké kezdő akvaristának is. Mert a sok példa nélkül csinálna egy sík amazóniát. Amikor lát 100 olyan képet ahol már az is remek ha csak bedobálnak pár sziklát hát ő is megteszi. S tényleg nem volt nehéz. A fórumon a naplók az nem ez a kategória azt nem fogja olvasgatni.
 
Back
Oldal tetejére