• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetszik a nyeremény?

  • Igen, irány az Interzoo!

    Votes: 18 50.0%
  • Háát, szívesebben mentem volna wellness-elni

    Votes: 0 0.0%
  • De mikor lesz Niigata?

    Votes: 10 27.8%
  • Ehh szerettem volna még egy pengés algakaparót nyerni....

    Votes: 8 22.2%

  • Total voters
    36
Skacok 2 akvárium fejenként elég. Adjatok teret a többieknek is. Én örömmel nézegetnék több akváriumot, de a verseny az verseny.
Ha ilyen sok a muníció, lehet vadászni a nemzetközi skalpokra is. EAPLC, AGA, IAPLC, IIAC (y)
Egyetertek, meg egyebkent erre azt mondom, hogy jo lenne, ha a nevezett akvariumok meg eppenseggel meg lennenek, es nem lettek volna mondjuk 5 honappal ezelött szetszedve...
Felre ne ertsetek, nem szemelyesekedek senkivel, csak szerintem ugy korrekt, ha nevezek egy akvat, az nem egy fel eve lett elbontva, es beküldöm a kepet a mar regota nem letezö berendezesröl...
Persze nem azt mondom, hogy ne epitsenek a scaperek (annak csak örülünk, meg tisztelet jar, hiszen megepitette az akvat), csak szerintem egy kicsit inkorrekt, ha összedobok egy set up-ot, üzemeltetem, 2-3 honapig, gyorsan szetszedem, majd ujabb scape, ujabb 2-3 honap, ujabb foto, es igy tovabb, majd decemberben nevezek egy versenyre egy aprilisi fotoval, hmm, azert ez nem kerek.
 
Egyetertek, meg egyebkent erre azt mondom, hogy jo lenne, ha a nevezett akvariumok meg eppenseggel meg lennenek, es nem lettek volna mondjuk 5 honappal ezelött szetszedve...
Felre ne ertsetek, nem szemelyesekedek senkivel, csak szerintem ugy korrekt, ha nevezek egy akvat, az nem egy fel eve lett elbontva, es beküldöm a kepet a mar regota nem letezö berendezesröl...
Persze nem azt mondom, hogy ne epitsenek a scaperek (annak csak örülünk, meg tisztelet jar, hiszen megepitette az akvat), csak szerintem egy kicsit inkorrekt, ha összedobok egy set up-ot, üzemeltetem, 2-3 honapig, gyorsan szetszedem, majd ujabb scape, ujabb 2-3 honap, ujabb foto, es igy tovabb, majd decemberben nevezek egy versenyre egy aprilisi fotoval, hmm, azert ez nem kerek.

Nincs ilyen elvárás egy versenyen sem, hogy az akváriumnak üzemelnie kell. Teljesen felesleges. Korábban Dennerle próbálkozott ezzel, "állj mellé fotózd stb" ez nem járható út.
Egy jó akváriumban rengeteg meló van. A jó eredményhez meg időzítés kell. Mindezt már csak a szabadidődhöz kell igazítani és kidobja a gép mikor építhetsz. :)
Nálunk ilyenkor télen van az építés nagy része, más kontinensen meg máskor. Szezonokhoz és hőmérséklethez is igazodunk.

Egy akváriumon a legtöbb esetben lehet látni, ha frissen van összerakva. Ezt sok versenyen nem szeretik.
Megnézed a legtöbb jó helyezést elért IAPLC akváriumot észre lehet venni ezt a kort. Kell az idő, hogy beérjen valami, de sok technikánál nem lehet elhúzni túlzottan, mert oda az elképzelt látvány.

De az, hogy valaki 2-3-4 akváriumot épít 1 év alatt nem gond. Tanul, gyakorol. Ha közben az eredmény is jó, akkor jól döntött és a sok meló őt igazolja.

Szóval fókuszáljunk az eredményre és ne a többi dologra amondó vagyok. A többi kifogás :)

A 2 akváriumos limit elég szigorú hozzá, hogy kizárja a tömeges nevezést.
 
Hát ez az.A nanó miatt csak eggyet tudok nevezni a normál kategóriában.Micsoda bé..a szabály.Ezzel csal kevesebb mű érkezik be.Pl Béla is tudna 3 akit bemevezni.
Itt a fórum, meg lehet osztani. :p

Sok sikert kívánok egyébként minden indulónak! Idén én megint kispados leszek. :)
 
Nincs ilyen elvárás egy versenyen sem, hogy az akváriumnak üzemelnie kell. Teljesen felesleges. Korábban Dennerle próbálkozott ezzel, "állj mellé fotózd stb" ez nem járható út.
Egy jó akváriumban rengeteg meló van. A jó eredményhez meg időzítés kell. Mindezt már csak a szabadidődhöz kell igazítani és kidobja a gép mikor építhetsz. :)
Nálunk ilyenkor télen van az építés nagy része, más kontinensen meg máskor. Szezonokhoz és hőmérséklethez is igazodunk.

Egy akváriumon a legtöbb esetben lehet látni, ha frissen van összerakva. Ezt sok versenyen nem szeretik.
Megnézed a legtöbb jó helyezést elért IAPLC akváriumot észre lehet venni ezt a kort. Kell az idő, hogy beérjen valami, de sok technikánál nem lehet elhúzni túlzottan, mert oda az elképzelt látvány.

De az, hogy valaki 2-3-4 akváriumot épít 1 év alatt nem gond. Tanul, gyakorol. Ha közben az eredmény is jó, akkor jól döntött és a sok meló őt igazolja.

Szóval fókuszáljunk az eredményre és ne a többi dologra amondó vagyok. A többi kifogás :)

A 2 akváriumos limit elég szigorú hozzá, hogy kizárja a tömeges nevezést.
Nem is írtam vagy mondtam azt, hogy kellene ilyen limit.
Csak arra utaltam, hogy mennyivel szebb is az, ha még működik az akva az eredmény kihírdetésekor....
Azért annak idején a mester is a hosszan fenntartható rendszereket favorizálta szerintem. Persze egy full mohás esetén ez azért biztos nehezebb.
Egyetértek veled, hogy építeni, gyakorolni, tanulni jó, kell is.
Én is építenék, ha anyagilag ill.a munka és család mellett beleférne, akár évente 3 alkalommal is vagy még többször. De nem fér bele.
Az, hogy az IAPLC akváriumok nagy részén látszik a “kor”....,ahogy írtad is, ez az amit jónak tartok.
Azért milyen jól festett Fukada akváriuma, még jóval később is... ő sem egy 6 hónapos fotóval nevezett.
De Isten ments, nem vitát generálok én, tényleg nehogy félreértse valaki!
Sok sikert mindenkinek, HA(r)C-ra fel!:)
 
Évente 2 akváriumot építek!Tehát egy scape 6 hónap,2-4 hónapos korban verseny fotó,utána csak elvezem a látványt!Igaz nálam az új tervezgetése,mar elég hamar elkezdődik!Sajna a melóm miatt kevés időm van,de a heti vízcserék mindig be vannak tartva.A tavalyi 3-ik,es 5-ik helyezett(HAC),óta mostani a 3ik+1 nano!Béla sokkal többet épít!Az idei IALPC verseny sajna nem úgy sikerült ahogy elterveztem,ezert most elhagyom a fás vonalat(lesz nekem meg top 100-as erdős scapem),és köves színes növényes scape lesz az új,amit remélhetőleg januárban építek meg!30kg Koke kő,La plata homok+sok színes növeny!A fényágyukat (RGB)mar beszereztem!
 
Sziasztok!

Nevezés leadva!

Nem szerkesztettünk új képet, mert kinyúvadt az a laptop amelyiken a képek voltak, a mostanira meg hiába töltöttük át nem akarja megnyitni az SRW formátumot.
No sebaj, Annamari által kreált fotóval indulunk az IAPLC-s sorozatból, egy olyannal amelyiken nagyobb területen oszlanak el a halak, viszont színesebb (nem annyira zöld).

Már nagyon várjuk az idei versenyt, biztos lesznek meglepetés akváriumok!
Mindenkinek sok sikert!

Amega
 
Sziasztok!

Lehet ilyet is?2 az asszony neven?
Patrik, nem csak az építésben kell kreatívnak lenni a versenyeken, a sikerhez néha kell egy kis turpisság is!
Van amit lehet, csak nem szabad :D!

Egyébként lehet hogy hónap végére beérne nekünk is az új berendezés, de mért vennénk el másoktól az esélyt a dobogóra jutásra (persze ez csak optimista feltételezés :rolleyes:), (na nem mintha ez életszerű lenne, de tegyük fel pl. valaki 5 tuti akváriummal nevez és netán mindegyik befut a legjobbak közé, akkor minden ajándék az övé, ami miatt valószínű jogosan reklamálnának az utána következők, bár ebben az esetben sportszerűen le kéne mondania a nyereményekről (2.-3. hely) a javukra )!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Én még húzom az időt bár nem tudom hova,a fotók megvannak,és valószínűleg a végső változatok is elkészültek.Bár még mindig ellágyulok egy egy újabb variáción,nehéz dönteni melyiket nevezzem.
Idén Én is kettővel nevezek egy normál egy nano.
Kíváncsian várom idén a nevezések számát
Sok sikert minden résztvevőnek [emoji6]

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
@viktorlantos @Nigro ,Viktor és Ati köszi ezt a kis szösszenetet tök jó volt végignézni és végighallgatni.
Ha lesz kedvetek más témában is rövidebb jelentkezéssel akár akváriumok építéstől a megvalósításig kivesézéssel szerintem hatalmas érdeklődé lenne
az ilyen és ehhez hasonló videókra.
Én is mindenkit arra bíztatok ha készített egy jó fotót ne gondolkodjon, nevezzen. Tényleg csak a saját példámat tudom felhozni az első nevezéssel 32. helyen végeztem,nem adtam fel jött a 14. hely aztán rákövetkező évben a 3. hely.És annak ellenére hogy az előző 2016 os akváriumom,csak a 16. helyre volt elég (ez is mutatja mennyire erős volt a mezőny 2016 ban ) nem tántorított el attól hogy 2017 re felszívjam magam és két kategóriában is megmérettessem magam.
És ,mint Viktor is említette ez a verseny elsősorban egy játék és így is kell nekimenni,mindegy is hogy hol végzel a lényeg hogy ott voltál megmutattad,tanultál belőle és a következő évben próbálsz javítani vagy ha nyertél akkor ugyan azt a szintet tartani
( persze Ati bankszámlájára ne felejtsetek el verseny előtt utalni:greedy: :D:D )
 
Back
Oldal tetejére