• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

H2O2 Algakezelés

Okés akkor holnap szétkapom az akit:) persze a carbot tudom mi a jbl powerr cleanes most néztem utána ,de a supergest nem találtam:S az pontosan mi lenne:):)
 
Arra figyelj hogy ha erre vetemedsz utána tényleg alaposan mosd le a köveket. Nehogy bevidd az áztatót.
De szerintem enyhe sósavas fürő is jót tenne neki. Amivel köveket szoktunk tesztelni.

Aztán ha megvolt a takarítás, akkor ültesd tele az előtered, mert ez a nagy csupasz agyagos előtér meg gondolom az erős forgatás megint visszahozza az algát.
 
Lehet a sósavat választom mert ahogy elnéztem ezeket az áztató oldatokat elég drágák:S Én azt hittem hogy csak azért jöhet elő a BBa alaga mert vagy nem jó a co2 beoldás avagy a keringés nem elég jó
 
54 literre mennyit lehet használni 1 kezelésre (3%-os oldat)?Illetve hogy használjam, csak öntsem bele az akváriumba vagy az algával fertőzött helyekre nyomjam? (Mindenhol van alga)
 
30%-ost használtam, de csak helyi kezelésre dekoron. Buborékozott úgy mint a Twinstar :)
Szia!
Hol szereztél be 30%-os oldatot? Nekem is jól jönne.
( Úgy rémlik ez már majdnem a robbanásveszélyességi határ :) - de sebaj, a cél szentesíti az eszközt (mármint csak az algák ellen).)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Kérdésem, hogy most fogom kimosni a sóder talajom, és mivel fekete ecsetalgásnak nézem, arra gondoltam, hogy sósavval vagy H2O2-vel lekezelném. Ki tudja melyik szer a hatásossabb, vagy mindkét szerrel támadjak?
 
Szia!
Hol szereztél be 30%-os oldatot? Nekem is jól jönne.
( Úgy rémlik ez már majdnem a robbanásveszélyességi határ :) - de sebaj, a cél szentesíti az eszközt (mármint csak az algák ellen).)
Úgy hozta nekem az egyik kolléga a tejipartól, ott állítólag ezzel mosnak valamit. Patikában is vehetsz, de csak hígabbat. Ez a tömény veszélyes is, pár halam nem tolerálta a hirtelen pH változást.
 
Én hyperol tablettával próbálkoztam.
Ellepett a fonál és a BGA.
A tablettát fel kell oldani vízben és peroxid lesz belőle.
A fonál ellen bevállt, de a BGA-tól csak pár napra sikerült megszabadulnom tőle.
Egy oto elhullot tőle:(
 
Sziasztok!
Kérdésem, hogy most fogom kimosni a sóder talajom, és mivel fekete ecsetalgásnak nézem, arra gondoltam, hogy sósavval vagy H2O2-vel lekezelném. Ki tudja melyik szer a hatásossabb, vagy mindkét szerrel támadjak?
Én is szenvedek a fekete ecsetalgával, főleg az anubisok levelein és a faágakon. Azt olvastam, hogy a CO2 ingadozás miatt van, de ha CO2-zök ha nem, nem akar eltűnni. Most próba képen a a CO2 rendszer helyére légpumpa került, és átállítottam éjszakai üzemre. Pár nap elteltével, nekem úgy tűnik mintha a leveleken kezdene kifakulni , eltünedezni az ecsetalga.
 
Én is szenvedek a fekete ecsetalgával, főleg az anubisok levelein és a faágakon. Azt olvastam, hogy a CO2 ingadozás miatt van, de ha CO2-zök ha nem, nem akar eltűnni. Most próba képen a a CO2 rendszer helyére légpumpa került, és átállítottam éjszakai üzemre. Pár nap elteltével, nekem úgy tűnik mintha a leveleken kezdene kifakulni , eltünedezni az ecsetalga.
A Mangrove fáimat már teljesen belepte ez a fekete ecsetalga tömötten, már olyan, mintha fekete bársonnyal lennének beburkolva. Milyen módszerrel lehet biztosan "fertőzés mentessé" tenni ezeket a fákat, mert egy-két darabot vissza szeretnék tenni az újonnan indításra kerülő akváriumba - drótkefe, aztán kifőzés, H2O2 vagy milyen bevált módszert ismer valaki?
 
A Mangrove fáimat már teljesen belepte ez a fekete ecsetalga tömötten, már olyan, mintha fekete bársonnyal lennének beburkolva. Milyen módszerrel lehet biztosan "fertőzés mentessé" tenni ezeket a fákat, mert egy-két darabot vissza szeretnék tenni az újonnan indításra kerülő akváriumba - drótkefe, aztán kifőzés, H2O2 vagy milyen bevált módszert ismer valaki?
Én úgy nedves algásan bevágtam a sütőbe a fáimat( red moor), rendesen leszáradtak, utána körömkefe. Egész kellemes illat volt a házban tőle, mint egy szaunában.
 
Szia!
Hol szereztél be 30%-os oldatot? Nekem is jól jönne.
( Úgy rémlik ez már majdnem a robbanásveszélyességi határ :) - de sebaj, a cél szentesíti az eszközt (mármint csak az algák ellen).)

Az a baj, hogy H2O2 nem túl válogatós, nem "csak" algára megy.

Itt van pár toxicitás is:

http://edis.ifas.ufl.edu/fa157

Innen például Serpae tetra "megúszta" a 5.6 mg/L-t is 24 óráig. Halaknál "kisebb" dolgok sem szeretik.

Bár lehet, hogy én vagyok túl paranoiás, de inkább nem "vegyészkedem" ezzel itthon. Gondolom nem véletlen, hogy (tudtommal) nem lehet ilyen szert díszhal kereskedésekben kapni algairtásra.
 
Utoljára módosított:
A H2O2-ben szerintem az a jó hogy nyom nélkül eltűnik, és pl. lávakő tisztitáshoz, dekorok tisztításánál nem kell vele vigyázni mint pl. fehérítővel.
Állatos akva vizbe adagolni persze óvatosságot igényel.
 
Idevágó téma:

https://www.aquasabi.com/aquascaping-wiki/algae/local-algae-control

Lényeg, a hidrogén peroxidot lehet kombózni a carbóval az alábbiak szerint:

H2O2 3%-os oldat készíthető a recept nélkül kapható Hyperol tablettából (700 ft 20 db. és hűtőben kell tárolni a tablettákat), ha megvan, az aki űrtartalmát el kell osztani 30-cal majd az eredményt megszorozni 5-tel. Tehát egy 120p-és aki így jön ki. 120/30*5=20 ml
Ezt ugyanúgy lokálisan lehet injekciózni mint a carbot.
upload_2018-4-26_14-49-59.jpeg

Fordítás:
Carbo és H2O2 Kombó

Ha mindkettő van otthon, nyugodtan használhatod a kombinált kezelést hidrogén-peroxiddal és carbo-val. Természetesen a két lötyit nem szabad összekeverni. Azonban ajánlott ugyanazon a napon használni őket, de egy kis szünettel a kezelések között. A H2O2 és carbo egyidejű alkalmazása azzal az előnnyel jár, hogy a carbo által okozott oxigénhiányt kiegyenlíti a hidrogén-peroxid által előállított oxigén. Mindkét algaölőszer kombinált alkalmazása jelentősen megnöveli egymás hatékonyságát.
 
Idevágó téma:

https://www.aquasabi.com/aquascaping-wiki/algae/local-algae-control

Lényeg, a hidrogén peroxidot lehet kombózni a carbóval az alábbiak szerint:

H2O2 3%-os oldat készíthető a recept nélkül kapható Hyperol tablettából (700 ft 20 db. és hűtőben kell tárolni a tablettákat), ha megvan, az aki űrtartalmát el kell osztani 30-cal majd az eredményt megszorozni 5-tel. Tehát egy 120p-és aki így jön ki. 120/30*5=20 ml
Ezt ugyanúgy lokálisan lehet injekciózni mint a carbot.
View attachment 54218

Fordítás:
Carbo és H2O2 Kombó

Ha mindkettő van otthon, nyugodtan használhatod a kombinált kezelést hidrogén-peroxiddal és carbo-val. Természetesen a két lötyit nem szabad összekeverni. Azonban ajánlott ugyanazon a napon használni őket, de egy kis szünettel a kezelések között. A H2O2 és carbo egyidejű alkalmazása azzal az előnnyel jár, hogy a carbo által okozott oxigénhiányt kiegyenlíti a hidrogén-peroxid által előállított oxigén. Mindkét algaölőszer kombinált alkalmazása jelentősen megnöveli egymás hatékonyságát.

Garnélák hogyan bírják az együttes kezelést ?
 
Back
Oldal tetejére