• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

H2O2 Algakezelés

Idevágó téma:

https://www.aquasabi.com/aquascaping-wiki/algae/local-algae-control

Lényeg, a hidrogén peroxidot lehet kombózni a carbóval az alábbiak szerint:

H2O2 3%-os oldat készíthető a recept nélkül kapható Hyperol tablettából (700 ft 20 db. és hűtőben kell tárolni a tablettákat), ha megvan, az aki űrtartalmát el kell osztani 30-cal majd az eredményt megszorozni 5-tel. Tehát egy 120p-és aki így jön ki. 120/30*5=20 ml
Ezt ugyanúgy lokálisan lehet injekciózni mint a carbot.
View attachment 54218

Fordítás:
Carbo és H2O2 Kombó

Ha mindkettő van otthon, nyugodtan használhatod a kombinált kezelést hidrogén-peroxiddal és carbo-val. Természetesen a két lötyit nem szabad összekeverni. Azonban ajánlott ugyanazon a napon használni őket, de egy kis szünettel a kezelések között. A H2O2 és carbo egyidejű alkalmazása azzal az előnnyel jár, hogy a carbo által okozott oxigénhiányt kiegyenlíti a hidrogén-peroxid által előállított oxigén. Mindkét algaölőszer kombinált alkalmazása jelentősen megnöveli egymás hatékonyságát.
Es mi a keveresi arany?
 
Ezt találtam:
"Ahány százalékos karbamid-peroxid oldat szükséges, annyiszor 1 tablettát kell feloldani 1 dl vízben. Az így elkészült oldat zárt tároló edényben 1 hétig szobahőmérsékleten eltartható."
Az nem jó mert a karbamidra vonatkozik.

A) Alkalmazási terület
B) Oldattöménység karbamid-peroxidra számolva
C) 1 dl (100 ml) vizben oldandó tabletták száma
D) 1 db tablettához szükséges vízmennyiség
E) Oldattöménység hidrogén-peroxid tartalomban kifejezve

A)
Acne vulgaris, pattanások
kezelése
B)--- C) --- D) --- E)
9 % - 9 db - 10 ml - 3%

Algakezelést nem ír, csak pattanást!!!!!:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Idevágó téma:

https://www.aquasabi.com/aquascaping-wiki/algae/local-algae-control

Lényeg, a hidrogén peroxidot lehet kombózni a carbóval az alábbiak szerint:

H2O2 3%-os oldat készíthető a recept nélkül kapható Hyperol tablettából (700 ft 20 db. és hűtőben kell tárolni a tablettákat), ha megvan, az aki űrtartalmát el kell osztani 30-cal majd az eredményt megszorozni 5-tel. Tehát egy 120p-és aki így jön ki. 120/30*5=20 ml
Ezt ugyanúgy lokálisan lehet injekciózni mint a carbot.
View attachment 54218

Fordítás:
Carbo és H2O2 Kombó

Ha mindkettő van otthon, nyugodtan használhatod a kombinált kezelést hidrogén-peroxiddal és carbo-val. Természetesen a két lötyit nem szabad összekeverni. Azonban ajánlott ugyanazon a napon használni őket, de egy kis szünettel a kezelések között. A H2O2 és carbo egyidejű alkalmazása azzal az előnnyel jár, hogy a carbo által okozott oxigénhiányt kiegyenlíti a hidrogén-peroxid által előállított oxigén. Mindkét algaölőszer kombinált alkalmazása jelentősen megnöveli egymás hatékonyságát.


A hyperolt ne erőltessétek. Karbamid-peroxid. A peroxid része ugyanaz, mint a patikai, de a karbamidból ammónia lesz, majd nitrit-nitrát. Szép kis nitrát megugrást lehet vele elérni. 1 tabletta 100 literben kb 10-15-t emel a nitráton, ha közben nem veszik fel a növények. Ha nincs atom jó nitrifikációtok ez a 10-15 ppm ammóniából vagy nitritből nem kellemes dolog.
Mono nitrogén trágyának szokták mondjuk használni, de csak is ésszel adagolva.
 
A hyperolt ne erőltessétek. Karbamid-peroxid. A peroxid része ugyanaz, mint a patikai, de a karbamidból ammónia lesz, majd nitrit-nitrát. Szép kis nitrát megugrást lehet vele elérni. 1 tabletta 100 literben kb 10-15-t emel a nitráton, ha közben nem veszik fel a növények. Ha nincs atom jó nitrifikációtok ez a 10-15 ppm ammóniából vagy nitritből nem kellemes dolog.
Mono nitrogén trágyának szokták mondjuk használni, de csak is ésszel adagolva.
Kivancsi voltam csak hogyan keverik ezeket. Hala az egnek reg elkerulnek a zold es kek algak.
 
Egy szerencsés kimenetelü "baleset" történt. Az ide vezető okokról csak annyit, hogy erős nitrát hiányt okoztam az akvában. Valahol olvastam, hogy a hyperol tablettával lehet némileg ezen segíteni. Macro táp hiányában gondoltam kipróbálom. Az alga mentesítő hatásárol nem tudtam (még nem jártam erre) és az adagolást sem ismertem.Mivel napi szinten dolgozom ennek oldatával gondoltam nem olyan veszélyes. Első nap 1 tabletta feloldva bele a nettó 45l-be. Másnap senkinek semmi baja. Halak jól vannak. Növényeken se látszik se negatív se pozitív változás. Emelem a tétet. 2 tabletta. Semmi változás. És jött a baleset. Harmadik nap molyolok a tablettákkal az akva felett. Legalább 8-10 össze volt ragadva. Próbálom szétszedni erre beleejtem az egészet. Próbálom kivenni csipesszel mert azért nedvesen már nem akarnám megfogni kézzel. Esik szét,málik. Nem birom kivenni. Aztán beindul a reakció. Szerintem még az akva alatti szekrényből is buborékok jöttek. Jézusom most mi lessz. Kinyírtam mindenkit.Nem aludtam jól. Másnap létszám ellenörzés. Mindenki meg van. Következő nap 1 neonnal kevesebb de ő már egy hete külön úszott a többiektől. Amanók megvannak. Növények nem feketednek. Túlélték a sokkot. A tabletta legalább 10 éves volt.lehet ez volt a szerencsém.
 
Back
Oldal tetejére