• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

H.E.L.P. Advanced Soil aljzat

A héten volt dolgom evvel a talajjal, s meg kell mondjam, hogy meglepődtem, mert szemcseméretben az Amazonia és a powder között helyezkedik el, ezért nagyon jól lehetett fedőrétegként is használni, sőt iszonyat fekete, már rég volt dolgom, ilyen szép fekete talajjal. . Azt hogy mit tud, az majd kiderül, bár én vegyítettem az Elos (számomra az ADA mellett szintén favorit) talajjal ;)
 
Köszi! Nálad van alatta táptalaj? Van esetleg naplója ennek az akváriumnak?

Szia, nincs és nincs :) Én garnizok inkább, a növényezés csak csodálat tárgya egyelőre. Amúgy ha növényezni akarsz, mindenképpen javaslom alá a táptalajt.
 
Azt hogy mit tud, az majd kiderül, bár én vegyítettem az Elos (számomra az ADA mellett szintén favorit) talajjal ;)

Mester, ez a talaj vegyítés mennyire megbízható? Úgy értem két aktív talaj egymással szemben, jó ötlet? Vagy itt az Elos táptalajára gondolsz?
 
Megkövetem egy régebbi postomat, miszerint a a talajt lehet használni talajszűréssel illetve a gyártó is ajánlja. Az tény, hogy ezt írja, de felejtsétek el, ha rám hallgattok. Közepesen erős szűrés (flow) mellett, 3-4 cm talaj és UGF-fel gyakorlatilag a PH kiváló volt, viszont döglöttek a CRS-ek és a Super Tigrisek, ami mérések után magas bomlástermék jeleire utalt. Vagyis, mint talajszűrős talaj nem vált be.
 
Bocs Dani, igen Under Gravel Filter - talajszűrő.

Talajszűrő. Egyébként az egész talajszűrés mizéria szerintem a porszívózás hiánya miatt van. Sajna nem lehet elkerülni a rendszeres takarítást.

Ezzel a porszívózással mindig is bajban voltam. Láttam videókat arról, hogy hogyan porszívóznak HC szőnyeket, stb, de egy ilyen talajt vagy mondjuk egy dekorhomokot, hogyan porszívozol ki? Én akármivel próbálkoztam, beszívta a talajt, vagy ha hálót raktam rá, akkor felszívott egy csomó talajt és eldugult a háló.
 
vannak friss tapasztalatai valakinek ? hosszabb távon mennyire iszaposodik ?
Ezt használom. Nagyon stabil, nem málik szét. Néha egy egy kóbor szemet csipesszel fogok meg. Nem porol és nem is ködöl, ha matatsz benne. Nyugodtan próbáld ki, mert a színe is szép és a szemcsemérete is jó.
 
Ezt használom. Nagyon stabil, nem málik szét. Néha egy egy kóbor szemet csipesszel fogok meg. Nem porol és nem is ködöl, ha matatsz benne. Nyugodtan próbáld ki, mert a színe is szép és a szemcsemérete is jó.
Értem, köszi,igazábol azért választottam ezt (holnap jön meg) mert az Ada Amazonia kifogyott,ennek meg hasonló a kinézete,csak elég kevés infrmáció van róla,még Tropicán gondolkodtam mert az is hasonló,de arról meg kb semmi információ nincs,Garnélák alá megy majd.
 
ADA talajokat használ mindenki, aki teheti. Ha megérkezik majd számolja be a tapasztalatokról. Milyen garnikat tartasz?
 
ADA talajokat használ mindenki, aki teheti. Ha megérkezik majd számolja be a tapasztalatokról. Milyen garnikat tartasz?

Amazoniát használok én is jelenleg a növényesben ,elég jó,nincsenek még garnélák,majd most a hét folyamán fogok berendezni nekik 1 60 literest,valamilyen Neocaridina fajta lesz majd benne,még gondolkozom rajt hogy melyik.
 
1 éve használom ezt az aljzatot egy 180 literes növényesben. Teljesen jól működik, elégedett vagyok vele!

Tropica-ról még valóban nincs elég info, de japán cucc ez is.

(Viszont most jött ADA szállítmány GA-ba, már amazonia is kapható csaxólok! ;) )
 
1 éve használom ezt az aljzatot egy 180 literes növényesben. Teljesen jól működik, elégedett vagyok vele!

Tropica-ról még valóban nincs elég info, de japán cucc ez is.

(Viszont most jött ADA szállítmány GA-ba, már amazonia is kapható csaxólok! ;) )
tudom hogy már van,csak tovább meg nem akartam várni,meg valamennyire az is érdekel hogy mire képes a többi talaj,végülis 1 árban van mindhárom az Ada 3L a Tropica 3L meg a H.E.L.P. 3L is.
 
Ez is aktív aljzat, úgy mint az amazonia.
Bevállalom a tévedés lehetőségét, aztán majd kijavítanak :) Az Amazonia talaj tartalmaz ammóniát. Gondolom azért, hogy ezzel is segítse a gyorsabb baktérium kultúra fejlődést a talajban és a szűrőben. Attól, hogy egy talaj tartalmaz tápanyagot, még ammóniát nem kell, hogy tartalmazzon. Főleg nem olyan szinten mint az Amazonia. Ha jól tudom, akkor az ADA talajok közül csak az Amazonia tartalmaz ammóniát, az Africana és Malaya nem. Az aktív talaj úgy gondolom, hogy nem = az ammónia tartalommal. Az Amazonia ebben tényleg extrém.
 
Back
Oldal tetejére