• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

H.E.L.P. Advanced Soil aljzat

Tibóka

Kertész szaki
Sziasztok,

Most látom a ga-n, hogy van egy új talaj. Érdekelne, hogy van-e tapasztalata valakinek vele. garnélák alá lenne, nem tudom mennyire aktív talaj (mennyire kell neki a mondjuk 3-4 hét, mint az amazoniának)? Ahogy a honlapját nézem a gyártónak, gyakorlatilag 2 óra alatt rendberakja a PH-t és a KH-t, ami számomra kicsit hihetetlen :)

Tapasztalat?
 
Ahogy most végigpörgettem sikerült az egyetlen láma topikot belinkelnem.....

Keresek pár linket használhatóbb visszajelzésekkel. Elég sok német tenyésztő tesztelte az elmúl pár hétben
 
most jöttek volna a célzások :) meg a kérdések, hogy pl ozmóval + bee shrimp mineral gh+ együtt mit művelhet
 
Ha engem kérdezel, persze garnéla függő, de Salty Shrimp GH booster és lágy vízzel használnám, ha garniznék. Nálam a garnizás egyértelműen Bee garnizás :) Minden más csak dísz :D

Szóval egyetlen dolgot szoktam nézni, hogy mennyire rángatja le a pH-t ebből a szempontból ideálisnak tűnik.
 
Valamennyire igen, mivel ez is tápanyaggal rendelkező aljzat.

Nekem ez sosem szokott gondot okozni. Az első 1-2 hétben figyelsz a sűrűbb vízcserére és kb ennyi.

Akkor választ az ember ilyen aljzatot, ha sötét színű aljzat kell, vagy tudod, hogy masszív növényest építesz, sok előtérivel stb. Mert ebben az esetben a talajban lévő nitrogént a növények nagyon jól tudják hasznosítani. Cserébe sokkal sűrűbb és gyorsabb növekedést lehet elérni.

Szóval ami a vízcserék miatt nehezebb esetleg, a másik oldalon előnyökkel jár.

Nekem a következő kérdésem lenne:
Adott egy működő akvárium Amazoniával, de szeretnék nagyobb dombot. Ammónia bumm nélkül, leomlás nélkül, sötétet ha lehet. Erre mennyire megfelelő ez a talaj, avagy melyik talaj jó nekem?
 
Nekem a következő kérdésem lenne:
Adott egy működő akvárium Amazoniával, de szeretnék nagyobb dombot. Ammónia bumm nélkül, leomlás nélkül, sötétet ha lehet. Erre mennyire megfelelő ez a talaj, avagy melyik talaj jó nekem?

Én nem keverném az aljzatokat. Megvárnám az Amazonia szállítmányt, ami kb 3 hét még s feltölteném vele. Mivel feltöltés lesz csak a szűrőid már beálltak az ammonia gyakorlatilag max 1 napig mutatkozik utána a szűrőd lebontja. Nem kell félni ettől én 240-es akváriumnál is megcsináltam gond nélkül.
 
Sziasztok!

Befizetett már valaki erre a talajra? Esetleg valami tapasztalat vele kapcsolatban? Mondjuk beállási idő, ph, meg ilyesmi... garnélák alá gondolkodom valamin, de egyenlőre még fogalmam sincs mi lenne jó, persze egy kissé növényes verzióban...
 
Szia manoka,

Igen, nekem jelenleg 3 akváriumomban van ez a talaj, csak garnélák, rilik, amanok, tigrisek, BTOE-k alatt. javaslom, hogy a talajt minimum 2 hétig pihentesd, de papírforma szerint lehet "egyből" (1-2nap) telepíteni bele, de várj 2 hetet (még akkor is, ha a baciaid meg a vízed jó). ugyanúgy lesz egy kis algabumm, de hamar elmúlt, 2 hét után pedig stabilan tartja az RO-t 6.8-on, 6.7-en itt nálam. A növények kedvelik és ami egyébként külön jó, hogy talajszűréssel is használható (sőt ajánlja is a gyártó).

mivel shirakura red bee sand-et nem tudok beszerezni, így ezt választottam és bevált. merem ajánlani szép sötét talaj, de nem annyira homogén, sokkal "élőbb",
amúgy nem túl nehéz talaj, kisebb növényeket nehezebb bele ültetni, de azért nem olyan könnyű, mint pl az manado vagy az amazonia.

feltöltésnél ha odafigyelsz nem nagyon ködösödik a víz.

én azt figyeltem meg, hogy ugyanúgy, mint az amazóniánál, a víznek lesz egy jellegzetes szaga még erős szűrésnél és heti vízcseréknél is (ez nem büdös, csak olyan lápi szag :))

remélem segítettem.
 
Köszi Tibóka, sokat segítettél, már tisztább a dolog!
Nekem viszont jelen állás szerint még nincs RO-m, csak csapvíz, ehhez még kelleni fog pár hónap, hogy tovább lépjek. Így lehet, hogy kicsit gond?
Eheim Classic szűrné, de gondolom az is megfelelne...
Terveim szerint megmenteném a HC-t, de akkor lehet, hogy meg gyűlik vele a bajom.... vagy, meg kell próbálni, ki tudja.... Még akármi is lehet...
Az amazóniánál nem éreztem semmi rossz szagot, inkább kellemesnek éreztem, a gyerekkoromból homokozós várépítős időket juttatta eszembe :D

A végére beszúrnék egy kis OFF-ot...: Mik azok a BTOE-k?
 
Köszi Tibóka, sokat segítettél, már tisztább a dolog!
Nekem viszont jelen állás szerint még nincs RO-m, csak csapvíz, ehhez még kelleni fog pár hónap, hogy tovább lépjek. Így lehet, hogy kicsit gond?
Eheim Classic szűrné, de gondolom az is megfelelne...
Terveim szerint megmenteném a HC-t, de akkor lehet, hogy meg gyűlik vele a bajom.... vagy, meg kell próbálni, ki tudja.... Még akármi is lehet...
Az amazóniánál nem éreztem semmi rossz szagot, inkább kellemesnek éreztem, a gyerekkoromból homokozós várépítős időket juttatta eszembe :D

A végére beszúrnék egy kis OFF-ot...: Mik azok a BTOE-k?

Nincs mit, elvileg kaptam kedvezmény a GA-ban, hogy kipróbáljam a talajt így "kötelességem" is volt válaszolni kicsit. Szerintem RO nélkül nem olyan hatékony a talaj, nehezebben állítja be a PH-t, stb... De nem tudom, az igazság, hogy amint nekiálltam a garnélákkal kicsit komolyabban foglalkozni, az RO vízgép volt az első, amit beszereztem. Szerintem a HC jobban szereti a lágy vízet, amennyire én tudom.

A rossz szag nem rossz szag én is szeretem azt, csak úgy értettem, hogy nem szagtalan. Igazából nagyon is kedvelem, nekem kicsit az ázott aszfalt és az eső utáni erdő keveréke :)

BTOE = Blue Tiger Orange Eye, bővebben itt olvashatsz szakértőtől: Blue Tiger OE – A narancssárga szemű kék tigris | Édesvízi garnélák
 
Köszönöm a segítséget, szép sorjában lesz majd minden. HC egyenlőre szép, nekem legalábbis :), de még a tavasz kezdéssel meg lesz az RO készülék is, hogy akkor a talaj is a maximumot tudja teljesíteni.
(Még van időm, vacillálok is, hogy melyik lenne a legjobb talaj... )
 
@Tibóka, ennél az aljzatnál az első két hétben milyen gyakran cserélted a vizet? Első héten naponta, második héten kétnaponta 50%, vagy nem kell ennyire gyakran?:unsure:
 
@Tibóka, ennél az aljzatnál az első két hétben milyen gyakran cserélted a vizet? Első héten naponta, második héten kétnaponta 50%, vagy nem kell ennyire gyakran?:unsure:
Szia, én nem voltam ennyire gyakori. Első héten 2-3 naponta cseréltem 50%-ot, aztán a heti 50% maradt. garnélák 3-4 hétre rá kerültek bele. Nem tapasztaltam utána semmi gondot.
 
Back
Oldal tetejére