• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Tegnap 3 adag Cryptocoryne, 2 adag Cyperus, es egy fel adag Microsorum-ot tettem az akvaba, ami szinte elveszlett a tagas terben. Ezt az akvat mar csak ezert is szeretem a 45 litereshez kepest. A kozep-hatterbe mar csak nehany adag noveny teszek, (azaz fogok tenni, a 4centivel magasabb akvaba), es az eloterbe Parvula mini-t, ami jelenleg parlagon hever. A mohat lehet ki fogom hagyni..
Es akkor jojjon az elso vizcsere. ..vagy inkabb majd holnap..
IMG-209f0fbeadba46d66b442afc97b85606-V.jpgIMG-00510517e9001cbb045b7ace9c0d68ed-V.jpgIMG-7b48b4c9920042bf4d124f46dfa19612-V.jpgIMG-bceec77d073b28a676f6ef40ed3cb7b2-V.jpgIMG-145d4280bbbbfd60a63c75c54059e618-V.jpg
 
Tegnap 3 adag Cryptocoryne, 2 adag Cyperus, es egy fel adag Microsorum-ot tettem az akvaba, ami szinte elveszlett a tagas terben. Ezt az akvat mar csak ezert is szeretem a 45 litereshez kepest. A kozep-hatterbe mar csak nehany adag noveny teszek, (azaz fogok tenni, a 4centivel magasabb akvaba), es az eloterbe Parvula mini-t, ami jelenleg parlagon hever. A mohat lehet ki fogom hagyni..
Es akkor jojjon az elso vizcsere. ..vagy inkabb majd holnap..
View attachment 93037View attachment 93038View attachment 93039View attachment 93040View attachment 93041

Nagyon jó kis hangulatos üveg lett ez. :) Ha jól értem ezt csak úgy próba céllal raktad össze és jön az 5 centivel nagyobb verzió, ebből pakolod át oda a dolgokat? Vagy valamit félre értettem? :D Mert ebbe csak dobnál valami frankó előtéri növényt, füvet vagy montecarlo stb aztán kész is lenne egy kis kis dizájnos akva :)
 
Nagyon jó kis hangulatos üveg lett ez. :) Ha jól értem ezt csak úgy próba céllal raktad össze és jön az 5 centivel nagyobb verzió, ebből pakolod át oda a dolgokat? Vagy valamit félre értettem? :D Mert ebbe csak dobnál valami frankó előtéri növényt, füvet vagy montecarlo stb aztán kész is lenne egy kis kis dizájnos akva :)
Koszonom Tamas!
Eredetileg ezt a feltoltott akvat szerettem volna ebben a meretben, csak elso nekifutasra vekonyabb uvegbol szabtak ki.
A reklamaciommal egyutt egy uj szabasjegyzeket is kuldtem ( egy 4centivel magasabb akvahoz), es kertem ezt szabjak ki, az elso jegyzeket toroljek. Majd csak az elso jegyzek alapjan elkeszitettek el az uvegeket megfelelo vastagsagban, de meg mindig dupla darabszamban. Ekkor kertem, a reklamaciom melle csatolt modositott jegyzeket, sziveskedjenek torolni, mert reszemrol mar nem aktualis. Erre kozel ket het utan megerkezett a 4centivel magasabb akvahoz is az uveg. Mivel nagy volt a csabitas, es nem tudtam lapokban heverve nezni, igy osszeragasztottam-hattereztem ezt is.
Egyreszt a vizfelszint erinto es eppen kikandikalo fak miatt, masreszt a hatter plusz belmagassaga miatt cserelem ki a magasabb akvara. Sajnalni fogom megbolygatni, mert eddig ugy nez ki most jol stratolt az Ada rendszerben, eddig minden algamentes, es a novenyeken mar lathato is a fejlodes..
Az uj akva eloterben Parvula-mini lesz..;)
 
Koszonom Tamas!
Eredetileg ezt a feltoltott akvat szerettem volna ebben a meretben, csak elso nekifutasra vekonyabb uvegbol szabtak ki.
A reklamaciommal egyutt egy uj szabasjegyzeket is kuldtem ( egy 4centivel magasabb akvahoz), es kertem ezt szabjak ki, az elso jegyzeket toroljek. Majd csak az elso jegyzek alapjan elkeszitettek el az uvegeket megfelelo vastagsagban, de meg mindig dupla darabszamban. Ekkor kertem, a reklamaciom melle csatolt modositott jegyzeket, sziveskedjenek torolni, mert reszemrol mar nem aktualis. Erre kozel ket het utan megerkezett a 4centivel magasabb akvahoz is az uveg. Mivel nagy volt a csabitas, es nem tudtam lapokban heverve nezni, igy osszeragasztottam-hattereztem ezt is.
Egyreszt a vizfelszint erinto es eppen kikandikalo fak miatt, masreszt a hatter plusz belmagassaga miatt cserelem ki a magasabb akvara. Sajnalni fogom megbolygatni, mert eddig ugy nez ki most jol stratolt az Ada rendszerben, eddig minden algamentes, es a novenyeken mar lathato is a fejlodes..
Az uj akva eloterben Parvula-mini lesz..;)

Így már értem, hát kemény menet volt ez az üvegessel akkor :D Gondolom nem lopták be magukat a szívedbe, kemény amit elműveltek :D
Én azt mondom hogy tényleg kár, nem biztos hogy bolygatnám ezt az a pár centicske miatt, tényleg egész jól összeállt, kis finomítások itt ott és tényleg egy kis lakás ékszer lehetne belőle. :) De ha sikerül átmenteni az újba akkor nem lesz gond :) Csak a növénytáptalaj (ha van) és a táptalaj ne keveredjen mert akkor ott leszel ahol a part szakad :)
 
Így már értem, hát kemény menet volt ez az üvegessel akkor :D Gondolom nem lopták be magukat a szívedbe, kemény amit elműveltek :D
Én azt mondom hogy tényleg kár, nem biztos hogy bolygatnám ezt az a pár centicske miatt, tényleg egész jól összeállt, kis finomítások itt ott és tényleg egy kis lakás ékszer lehetne belőle. :) De ha sikerül átmenteni az újba akkor nem lesz gond :) Csak a növénytáptalaj (ha van) és a táptalaj ne keveredjen mert akkor ott leszel ahol a part szakad :)
Nem repdestem oromomben, de nem is lepodtem meg, mivel a szamtalan hasonlo "szetszort" ceggel allunk kapcsolatban, persze tisztelet a kivetel.
Van taptalaj, 2liter Ada amivel a 45literes ment kb ket honapig, ill 1liter Dennerle 9in1. Tudom, lehet butasagot teszek azzal, hogy nem hagyom igy, de magamat ismerve addig ugy sem nyugodnek, amig nem ugy alakulnak a dolgok, ahogy elterveztem. Igy hazardirozok egy kicsit. 😬
 
Mivel ez az akvarium egy jo darabig maradni fog (legalabbis nagyon remelem), jojjon rola nehany adat:
Akvarium: 55x45x45, 110liter, 6mm float uveg.
Vilagitas: Ati sunpower 6x24w dimm. 2db Sylvania grolux, 4db magas szinhusegu 5000k cso.
Szures: Gyukker jet filter, 10.5l Seachem matrix.
Co2: 2kg palack, Gyukker medic reaktor.
Talaj: 2liter Ada taptalaj, 2liter Dennerle 9in1 taptalaj, kb 15liter Ada amazonia es Dennerle scaper keverek aktiv talaj.
Viz: full ro, gh+ soval.
Noveny: minden, ami csak a kezem ugyebe akad..

Az uveg csereje megtortent. Sajnos nem sikerult ugyan ugy megepitenem a berendezes, a talaj eppen nem lett eleg (kb 1liter hijan), rendelnem kell egy ujabb csomaggal, igy a novenyeket holnap nem tudom beultetni.. sebaj.. hatha a talajjal jon egy kis Parvula mini is..☺
20200622_175647.jpg20200622_184709.jpg20200622_192608.jpg
 
es en egy roppant turelmetlen ember vagyok, nem tudok varni hetvegeig

Ezt tudjuk :D Ez a sűrű ködös víz a nagy talaj bolygatás-átpakolászás eredménye? Nem keveredett össze végzetesen a táptalaj és az általános talaj? Én félnék így az algabummtól. Kíváncsian várom mit varázsolsz ebből, az eredeti 45ös nagy kedvencem volt, csak mindig mindent szétszedsz...:cautious::giggle:
 
Ezt tudjuk :D Ez a sűrű ködös víz a nagy talaj bolygatás-átpakolászás eredménye? Nem keveredett össze végzetesen a táptalaj és az általános talaj? Én félnék így az algabummtól. Kíváncsian várom mit varázsolsz ebből, az eredeti 45ös nagy kedvencem volt, csak mindig mindent szétszedsz...:cautious::giggle:
Igen, mindig mindent szetszedek, mivel szamomra szinte soha semmi sem felel meg. Ilyen ez, ha az ember egy nagyon nehez eset🙃..
Koszonom! A 45literes akva utolso berendezese nekem is tetszett, annak ellenere is, hogy csak 3db nagy kobol es 1db nagy fabol allt. A mai napig ossze van rakva a lomisban egy 55literes akvaban. Feltoltve viszont sosem lesz, ugyanis nincs hely a lakasban hova tegyem. Sot, meg a nagyobbik akva mellett levo fapados is hamarosan bontva lesz, mert szuksegem van egy kis plusz helyre.
Valoszinu a taptalaj, ill az atmosas nelkuli aktiv talajtol lett zavaros a viz. Mara szepen letisztult.
 
A novenyesites nagyresze megvan. Nehany noveny nem dijazta a ket napos vodor-kurat, elolvadt.
A vegeredmeny nem lett rossz, de valahogy az elso ultetes jobban tetszett. A hatterbe tervezek meg egy-ket novenyt de azt majd kesobb.
A nagyobb belmagassag viszont sokkal jobban tetszik, igy nem banom, hogy plusz munkat forditottam ra.
IMG-4a56e345e1e434738eab6db29eaa9908-V.jpgIMG-41caed85751589f53e88a7e62972f84c-V.jpgIMG-0304285a736f6e1d964b7074f275b20a-V.jpgIMG-51923fdce92c9a264107ae9e183ee30f-V.jpgIMG-f0d4b137f605b5160e2ce1225de668c5-V.jpg
 
Back
Oldal tetejére