• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Alakulunk.. a vastagsag tokeletes lett, a darabszammal meg mindig vannak gondok.. ES a modositott szabasjegyzek uvegei ezutan erkeznek...🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ mert hogy az mar magas volt, ha ugy is ujra szabnak vastagabb uvegbol, akkor az uj szabasjegyzek alajan tegyek.
Nyitok egy uveg-durit.
20200529_192213.jpg
 
Alakulunk.. a vastagsag tokeletes lett, a darabszammal meg mindig vannak gondok.. ES a modositott szabasjegyzek uvegei ezutan erkeznek...🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ mert hogy az mar magas volt, ha ugy is ujra szabnak vastagabb uvegbol, akkor az uj szabasjegyzek alajan tegyek.
Nyitok egy uveg-durit.
View attachment 92473

ÁÁ, szerintem már szivatsz minket, lefotóztál egy halom üveget a műhelyben csak szimplán :D Ennyire sült halak nem lehetnek :D
 
Alakulunk.. a vastagsag tokeletes lett, a darabszammal meg mindig vannak gondok.. ES a modositott szabasjegyzek uvegei ezutan erkeznek...🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ mert hogy az mar magas volt, ha ugy is ujra szabnak vastagabb uvegbol, akkor az uj szabasjegyzek alajan tegyek.
Nyitok egy uveg-durit.
View attachment 92473
Én ezt nem értem...
Mit lehet ezen elrontani?
Vagy csak le akartad szabatni, te ragasztod össze?
De még ez esetben is...minden egyszerű akva 5 lapból áll...ha megadod a vastagságot, meg a méreteiket, le kell szabni, pont.
😯😯🧐
 
Alakulunk.. a vastagsag tokeletes lett, a darabszammal meg mindig vannak gondok.. ES a modositott szabasjegyzek uvegei ezutan erkeznek...🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ mert hogy az mar magas volt, ha ugy is ujra szabnak vastagabb uvegbol, akkor az uj szabasjegyzek alajan tegyek.
Nyitok egy uveg-durit.
View attachment 92473
Egesz veletlenul muanyag haltartalyok gyartasaval nem foglalkoznak? :D Kezdenek a mi kedvenc cegunkre hajazni.
 
ÁÁ, szerintem már szivatsz minket, lefotóztál egy halom üveget a műhelyben csak szimplán :D Ennyire sült halak nem lehetnek :D
Sajnos nem szivatas..
Én ezt nem értem...
Mit lehet ezen elrontani?
Vagy csak le akartad szabatni, te ragasztod össze?
De még ez esetben is...minden egyszerű akva 5 lapból áll...ha megadod a vastagságot, meg a méreteiket, le kell szabni, pont.
😯😯🧐
Igen, "csak" le kellett szabni, en ragasztom.
Ja, de ezek szerint ez az egyszeru muveletsor megsem ilyen egyszeru.
Egesz veletlenul muanyag haltartalyok gyartasaval nem foglalkoznak? :D Kezdenek a mi kedvenc cegunkre hajazni.
Aa.. ezek komolyabbak! Itt nem szamit semmi, van uveg dogivel.
 
Ket kerdesben a velemenyetekre lenne szuksegem.
1., Milyen hatter illene jobban az akvariumhoz, ill. a berendezeshez? Opal, vagy fekete?
2., Az akvarium magassaga elegendo ehhez a berendezeshez? A berendezo dobozban nekem ugy tunik kicsit lehetne magasabb, ezert is terveztem ujra a szabasjegyzeket. Amennyiben csak en latom igy, lehet az uj adag uveget mar elengedem, azaz visszamondom. Vagy esetleg kesobb is jol johet az a plusz 5cm akvarium magassag?
Jelenleg 55x40x45 a meret, az uj terv alapjan 55x45x45 lenne.
 
1. Opal, en a feketevel ugy vagyok, hogy nem minden akvanak mutat jol. Nagyon ossze tudja nyomni. Persze mit tudok en...
2. Szerintem ha kilog nehany ag az sem baj. De mi baj lehet? Majd osszeraksz meg ketto kotojel negy akvariumot pluszban. 😘
Valojaban a hatter magassagaval akad gondom. Ha belerakosgatok mindent kb 20cm marad az uveg peremeig. Es onnan - a vizszint, azaz kb 17-18cm marad a hatternovenynek.
A sotet hatter a novenyek szine miatt piszkalja a fantaziamat. Az elso akvam sotetkek (majdnem fekete) hatterrel volt, mellette sokkal jobban ervenyesult a noveny szine.
 
Ma erkezett egy csomag Dennerle talaj, mar csak ennyi volt a hija, hogy be tudjam fejezni a berendezest. Szemcsemeretre, szinre ugyan olyan, mint az Amazonia, arban valamivel dragabb. Osszedobtam a szurot, a reaktort, a co2-t, igy pofog minden, a parketta eddig meg szaraz, remelem igy is marad.
Full ro viz sozas nelkul feltoltes utan egy oraval.
20200615_172816.jpg20200615_202007.jpg20200615_202509.jpg
 
Nagyon klasszak ezek a melyebb akvariumok, gratula a hardscapehez is, kivancsi leszek mi lesz belole :)
A én szemszögből, nagyon jó lett. 👍Kíváncsi leszek, hogy hogyan fog kinézni zöldségekkel. Na meg fél év után.:);)
Annyira ütős, hogy már fáj.
Az különösen tetszik, hogy felülről egy tisztást rejt a fatömeg.
Koszonom! Sajnos az en tetszesemet nem annyira nyerte el. Nem hozza azt a hatast, mint a berendezokeretben, se a kovek se a fak. Novenyesites elott meg egy kicsit emelek a koveken, mert mar igy is alig latszanak ki, ha beultetem Parvula-val mar el is tunnek.
 
Ahhoz kepest, hogy ket hete lemondtam az uveget, nagyon is kiszabtak...🙃
Tegnap belekezdtem egy probanovenyesitesbe. Szedett-vetett, ezek voltak itthon, a helyi akvarisztikabol vadaszok meg ezt-azt. Egyenlore nem szeretnek sokat kolteni ra, mert vegul hogy megvan az uveg egy 4cm-vel magasabb akvahoz, lehet azt fogom beuzemelni.
A co2-t sikerult elsore beloni, lime zold a dc. A vilagitas kezdesnek 40%-on megy 7orat. A tapozason sokat gondolkodtam, vegul csak elhasznalom az Ada tapokat. Napi 4ml Mineral, 4ml K, 2ml excel-t adagolok.20200617_173229.jpgIMG-77ae313da9aed0bbda08fb1fb33b3587-V.jpgIMG-ea68375c8a67fcd68d00ad526b838aaa-V.jpgIMG-49802f19119e0600fb9a2ec498ded0e4-V.jpgIMG-cb6a0a338dfde999f8c4679159d69055-V.jpg
 
Back
Oldal tetejére