• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Nem biztos hogy a vas a kevés, elképzelhető hogy már olyan mértékben csökkentetted a fényt, hogy neki már nem elég a pirulásra. Nem lehet esetleg ez? Ha eddig pirult és a fény csökkentésére illetve a megszorító intézkedések hatására zöldül, én inkább arra a számlára írnám :)
A fonalat én még mindig az áramlásra fognám.
Képzeld két hete mi történt velem. Kitisztítottam az eheim skimmert és úgy tettem be hogy a középen lévő nagy szikla felfogta a kiáramló vizet és ugye balra és jobbra terelte az akváriumban. (időkapcsolóra van kötve a cucc, nem egész nap megy, de jó párszor 5 percre bekapcsol) Nos, ahova terelte az a nagy szikla azt a hirtelen nagy áramlatot, ott azokon a pontokon elől és hátul megjelent a fonal rá 1-2 napra.
Ugyanúgy ADA tápozásom van ugye amit privátban is kiveséztünk már, elég stabil táp. Próbáltad azóta más kifolyóval esetleg? Lily vagy más lehetőség?
 
Nem biztos hogy a vas a kevés, elképzelhető hogy már olyan mértékben csökkentetted a fényt, hogy neki már nem elég a pirulásra. Nem lehet esetleg ez? Ha eddig pirult és a fény csökkentésére illetve a megszorító intézkedések hatására zöldül, én inkább arra a számlára írnám :)
A fonalat én még mindig az áramlásra fognám.
Képzeld két hete mi történt velem. Kitisztítottam az eheim skimmert és úgy tettem be hogy a középen lévő nagy szikla felfogta a kiáramló vizet és ugye balra és jobbra terelte az akváriumban. (időkapcsolóra van kötve a cucc, nem egész nap megy, de jó párszor 5 percre bekapcsol) Nos, ahova terelte az a nagy szikla azt a hirtelen nagy áramlatot, ott azokon a pontokon elől és hátul megjelent a fonal rá 1-2 napra.
Ugyanúgy ADA tápozásom van ugye amit privátban is kiveséztünk már, elég stabil táp. Próbáltad azóta más kifolyóval esetleg? Lily vagy más lehetőség?
Érdekes megközelítés...holnap szerzek is még egy lily-t. Ha belegondolok, nálam azóta van, mióta megy a 2. szűrő is. Kíváncsi vagyok, tényleg ennyire egyszerű lenne?
 
Érdekes megközelítés...holnap szerzek is még egy lily-t. Ha belegondolok, nálam azóta van, mióta megy a 2. szűrő is. Kíváncsi vagyok, tényleg ennyire egyszerű lenne?

Igazából azt nem állítom hogy ilyen egyszerű lenne az egész, de ugye az akváriumon belül zajló folyamatok minden apró változást másként tolerál. :D Micsoda hivatalos megfogalmazás :D
Minden akvárium más és más, nálam a legtöbb esetben a fonal az áramlással volt kapcsolatban. volt hogy egyik feléről áttettem a másikra a lily-t és megszűnt, volt most ez az eheim skimes esetem, 3 (le is írom, három!!!) centit arébbtoltam, kiszedtem a fonalat a gyepről és el is távozott, vissza sem tért. Egyszer volt CO2-vel kapcsolatos fonalasodásom is mert reaktorral oldom be a gázt és dombbal szembe tettem a lilyt aztán lelassult az áramlás ott és kicsit megült a CO2. Bár ha jobban belegondolok most, itt is az áramlás volt a probléma :D Na úgy látom nem kell ezt tovább ragoznom :D De ezt mégegyszer mondom, nem garantálom hogy másnál is ez megoldja a problémát, de egy misét mindenképpen megér, főleg ha más fajta befolyók is vannak otthon talomban és nem kell venni kísérletezni, vagy kölcsön kérni valakitől a közelből esetleg 1-2 hétre.
 
Nem biztos hogy a vas a kevés, elképzelhető hogy már olyan mértékben csökkentetted a fényt, hogy neki már nem elég a pirulásra. Nem lehet esetleg ez? Ha eddig pirult és a fény csökkentésére illetve a megszorító intézkedések hatására zöldül, én inkább arra a számlára írnám :)
A fonalat én még mindig az áramlásra fognám.
Képzeld két hete mi történt velem. Kitisztítottam az eheim skimmert és úgy tettem be hogy a középen lévő nagy szikla felfogta a kiáramló vizet és ugye balra és jobbra terelte az akváriumban. (időkapcsolóra van kötve a cucc, nem egész nap megy, de jó párszor 5 percre bekapcsol) Nos, ahova terelte az a nagy szikla azt a hirtelen nagy áramlatot, ott azokon a pontokon elől és hátul megjelent a fonal rá 1-2 napra.
Ugyanúgy ADA tápozásom van ugye amit privátban is kiveséztünk már, elég stabil táp. Próbáltad azóta más kifolyóval esetleg? Lily vagy más lehetőség?
Nyilvan nem Ada tapban ketelkedek, tisztaban vagyok azzal, hogy valamit en bakkerolok el, azert nem akar mukodni az egesz. A hra a nagyobbik akvabol kerult at, ott orult modon tolom a ga tapot csoves vilagitas mellett, ami kozel 1w/literre jon ki. A kis akvaban kb 50lumen /liter korul lehet a feny, ami elvileg eleg kellene legyen high uzemre. A tapozas viszont sokkal vekonyabb, mertem vasat, el sem szinezodik a teszt. Probaltam rakosgatni ide oda a spin-t, a difit, de semmi.. probaltam nano ga lily-t is, azzal sem jartam szerencsevel. Jelenleg egy jet befolyoval probalkozok, meglatjuk...
Nekem meg van egy olyan ertesem is, mint ha nem tudna kialakulni egy stabil biologiai egyensuly. A nagy akvaban is hasonlo gondjaim voltak, fonal, ecset... majd egyszer csak eltunt minden. Sok mindent nem valtoztattam, kicsit csokkentettem a tapozason. En nem biztos, hogy ennek a szamlajara irnam, mert korabban mar probalkoztam ezzel sikertelenul.
Viszont azota bar mit meg lehet tenni az akvaban, semmire srm reagal negativan. Szurot csereltem, ki-befolyot csereltrm, vilagitast csereltem, tobb mint 2x annyi tapot lotybolok bele, a co2-t ossze vissza tekergettem, az idozitok elallitodtak egymastol... es minden a legnagyobb rendben.IMG-f3b2ad9a69e0700b768d7f578ab6c17e-V.jpg
 
Tegnap este ujrahasznositas volt. Baratomnak keszitettem egy teknoc terrariumot ,amihez egy regi 240literes akvabol nyertem ki az alapanyagot. Bontas, pucolas, uvegvagas, ragasztas... majd bledobtam egy darab gyepracsot, belso szurot( kezdesnek 🤭 ), futot, nehany folyami gorgeteg kovet, es egy szolo toket, szemleltetesnek milyen berendezest lehet kesziteni a termeszetben fellelheto anyagokbol. A mereteket nem aproztam el, hogy legyen tere a tekninek😊. 95x28x45cm.
20200410_202113.jpg20200409_201629.jpg
 
Karbantartas elott. Sajnos a fonslalga meg mindig jelen van, el es virul, ugy nez ki meg egy darabig maradni is fog. Egy hete jet befolyoval megy, semmi valtozas nem eszlelheto. Esetleg valakinek van infoja milyen tapertekeknek kelleme lennie Ada tapozasnal? Tegnap kivancsisagbol mertem vasat, az nulla volt.

IMG-20414c71ea19361526f1792770df3501-V.jpgIMG-8e8d7fa4fcd6ee7af61703082b95e460-V.jpgIMG-fe0cc65172bb9fe04b78d558789cbc5c-V.jpg
 
Biztos írták már előttem, de én mindenképpen megpróbálnék beszerezni pár sziámi algaevőt, vagy valami mást, ami fogyasztja. Eddig háromszor volt komolyabb fonal invázióm, de még sose kopott el magától, algaevők nélkül, hiába lett orvosolva amúgy az alap probléma. Persze könnyen lehet, hogy csak nem megfelelően kezeltem, de nekem utána csak rescape-nél jött legközelebb elő. Ha ecseted is van fonal mellé, az szerintem inkább CO2 problémára utal. Nekem például a mostani akvánál olyan 3 hete jelent meg (kb 2-3 héttel később, mint a fonal), és a reaktorra váltással eléggé lecsökkent a CO2 szint. Az eddigi minimális maradék fonal, és (az eddig egyébként excelezés ellenére visszatermelődő) ecset is eltűnt. Lehet érdemes lenne megpróbálni, hogy picit csökkentesz a bpm-en mondjuk olyan 15-20%-ot, hátha segít. De javítson ki valaki, ha nagy hülyeséget tanácsolok :D
 
Biztos írták már előttem, de én mindenképpen megpróbálnék beszerezni pár sziámi algaevőt, vagy valami mást, ami fogyasztja. Eddig háromszor volt komolyabb fonal invázióm, de még sose kopott el magától, algaevők nélkül, hiába lett orvosolva amúgy az alap probléma. Persze könnyen lehet, hogy csak nem megfelelően kezeltem, de nekem utána csak rescape-nél jött legközelebb elő. Ha ecseted is van fonal mellé, az szerintem inkább CO2 problémára utal. Nekem például a mostani akvánál olyan 3 hete jelent meg (kb 2-3 héttel később, mint a fonal), és a reaktorra váltással eléggé lecsökkent a CO2 szint. Az eddigi minimális maradék fonal, és (az eddig egyébként excelezés ellenére visszatermelődő) ecset is eltűnt. Lehet érdemes lenne megpróbálni, hogy picit csökkentesz a bpm-en mondjuk olyan 15-20%-ot, hátha segít. De javítson ki valaki, ha nagy hülyeséget tanácsolok :D
A sziami algazon mar gondolkodtam, bar a nagy akvaban ra se szagultak a fonalra. Ott konkretan egyik naprol a masikra elkezdett felszivodni a fonal, nehany nap alatt teljesen eltunt. Azota sincs.
Van egy keves ecset algam is.. Egy probat meger, lejjebb tekertem a co2-n, hatha.. Mertem nitratot, foszfatot is. Azok is egyenlok a nullaval. Holnaptol adok a tapozasnak is, el kezdem adagolni a nitratot. A vas, k, step1 napi adagon pedig emelek.
 
Szia
Próbáld meg hogy vissza veszed a fényerőt amennyire csak tudod minimumra 5-10%, co2 kikapcsolod, vizcsere és így járatod az akit 1-2 hétig persze ez idő alatt semmi táp maximum egy kis excel nagyon minimális, én így szabadultam meg a fonal algátol igaz nálam 2 hét kellett neki,utána fokozatosan növeltem a fényerőt hétröl hétre 25-30%-al a tápot is fokozatosan emeltem vissza
 
Szia
Próbáld meg hogy vissza veszed a fényerőt amennyire csak tudod minimumra 5-10%, co2 kikapcsolod, vizcsere és így járatod az akit 1-2 hétig persze ez idő alatt semmi táp maximum egy kis excel nagyon minimális, én így szabadultam meg a fonal algátol igaz nálam 2 hét kellett neki,utána fokozatosan növeltem a fényerőt hétröl hétre 25-30%-al a tápot is fokozatosan emeltem vissza
Szia! Jelenleg egy ujabb probalkozasban vagyok, ha ezzel sem leszek elorebb, akkor kiprobalom a te modszeredet is. 👍
 
Back
Oldal tetejére