• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Mar masra nem tudok gondolni. Az utolso pillanatban ki lett szedve az amazoniabol a hatterben. Talan nem kellett volna. Hetvegen vissza teszek 1-2cmt. Addig minden esetre visszabb vettem ujabb 5%-ot a fenyeron es feljebb is kerult ujabb 2cm-t.
Nekem az a fix ideám, hogy a fonal elsősorban a felgyülemlett kosztól alakulhat ki. Hiába szűri ki a szűrő a nagyját a vízből, a jó része beleakad az aljzatba, és szép lassan az alsóbb rétegekbe süllyed. Ott pedig valami történik vele (tovább bomlik(?)), ami kedvez a fonalnak. A Te akvád is kb. 1,5 éves, tehát elképzelhető, hogy összegyűlt a szmötyi.
A fény mennyiséggel szerintem nincs akkora összefüggésben a fonal. Nemrég megdupláztam a fényerőt (már majdnem 50W-al világítok) de fonal nincs, amióta az egész talajt, teljes mélységében átporszívóztam. A talajom egyébként Manado, tehát abból táp nem oldódótt ki... :)
 
Nekem az a fix ideám, hogy a fonal elsősorban a felgyülemlett kosztól alakulhat ki. Hiába szűri ki a szűrő a nagyját a vízből, a jó része beleakad az aljzatba, és szép lassan az alsóbb rétegekbe süllyed. Ott pedig valami történik vele (tovább bomlik(?)), ami kedvez a fonalnak. A Te akvád is kb. 1,5 éves, tehát elképzelhető, hogy összegyűlt a szmötyi.
A fény mennyiséggel szerintem nincs akkora összefüggésben a fonal. Nemrég megdupláztam a fényerőt (már majdnem 50W-al világítok) de fonal nincs, amióta az egész talajt, teljes mélységében átporszívóztam. A talajom egyébként Manado, tehát abból táp nem oldódótt ki... :)
Igen, az akva valoban kb 1.5eves, de egy jo honapja teljes restartolva lett. Igy a felgyulelmett mulm nem lehet a problema forrasa. Hogy meg veletlenul se legyen ilyen jellegu problemam, az elso vizcserektol kezdbe mulmozok. :(
 
Hogy meg veletlenul se legyen ilyen jellegu problemam, az elso vizcserektol kezdbe mulmozok.
Nálam is néha megjelenik akvárium indításakor. Legutóbb a vízáramlás helyes beállítása sokat segített.
Ha nagyon nem birok vele, akkor pár crossocheiliussal felzabáltatom... Mondjuk a te esetedben a parvulád (?) valószínüleg kárát látná.
 
Bocsánat, tévedtem. Ez esetben, még nagyobb a rejtély.
No problem 👍
Nálam is néha megjelenik akvárium indításakor. Legutóbb a vízáramlás helyes beállítása sokat segített.
Ha nagyon nem birok vele, akkor pár crossocheiliussal felzabáltatom... Mondjuk a te esetedben a parvulád (?) valószínüleg kárát látná.
A nagy akvaban is sokat kuzdottem vele. Ott is kiprobaltam mindent, ilyen hal olyan hal, ide rakom a befolyot oda rakom a befolyot, tekergettem a co2-t, vilagitast emelgettem, dimmeltem... Majd egy minimalis tapozas csokkentes utan egyik hetrol a masikra teljesen eltunt. Igazan a tapozasra sem foghatom, mert azota szo szerint a dulpajat adagolom naponta es semmi hasonlo problema. A vilagitassal is eleg sokat szorakoztam az utobbi hetekben buntetlenul, a co2-vel is, es meg szuro csere is volt, termeszetesen ezt is megusztam mindenfele algasodas nelkul.
Egyszer volt egy nagyobb tereprendezes a hatterben, felkavartam a taptalajt, volt is zold poralgan kb 2hetig az uvegen. De ez is szepen magatol eltunt.
Neemmtooommm..🤭
 
No problem 👍

A nagy akvaban is sokat kuzdottem vele. Ott is kiprobaltam mindent, ilyen hal olyan hal, ide rakom a befolyot oda rakom a befolyot, tekergettem a co2-t, vilagitast emelgettem, dimmeltem... Majd egy minimalis tapozas csokkentes utan egyik hetrol a masikra teljesen eltunt. Igazan a tapozasra sem foghatom, mert azota szo szerint a dulpajat adagolom naponta es semmi hasonlo problema. A vilagitassal is eleg sokat szorakoztam az utobbi hetekben buntetlenul, a co2-vel is, es meg szuro csere is volt, termeszetesen ezt is megusztam mindenfele algasodas nelkul.
Egyszer volt egy nagyobb tereprendezes a hatterben, felkavartam a taptalajt, volt is zold poralgan kb 2hetig az uvegen. De ez is szepen magatol eltunt.
Neemmtooommm..🤭
Remélem nálam is majd egyszer csak eltűnik :mad::mad:
 
Bo its finised! 🦵
Szembesulnom kellett a tennyel, milyen tyukeszu es neha mennyire elvarazsolt ember vagyok. Elso nap hazaerve a munkabol vegignezek a lakason, es megakad a szemem a szekrenyen levo dobozon. Meg fel is teszem a kerdest: honnan erkezett csomag, mi es ki hozta? Es elkezdek gondolkodni mit is rendeltem, honnan is kell erkezzen csomagom. Hahh, aztan leesett, nem egesz egy napja en kokanyoltam ossze az akvara..

No, holnap ujra pofog a co2, lajtosan folytatom a tapozast, es a pilacs is vilagitani fog meg jobban dimmelve. Remelem javulni fog a helyzet. A hatter novenyeit ujra fogom gondolni. Kezdesnek nehany Blyxa-t tettem. Bal oldalra lehet ujra Rotala megy, green helyett hra. A Blyxa ele Reinickii mini, a jobb oldalara Stau repens, Ranunculus, majd egy kis Hc vagy Mc.
A szivoag ala toltottem meg egy kis talajt. Ha elotor alola a Parvula es a Hisruta meg emelek egy keveset a talajon ezen a reszen.
IMG-34993d4c047f0198e2919ef7ce4bf643-V.jpgIMG-0813b09cc83d6c010231606e159780e0-V.jpg
 
Back
Oldal tetejére