• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

No, hat megvolt az ultetes nagy resze. Sajnos nem ugy erkeztek a novenyek, ahogy rendeltem. Rotala hra csa egy adag, Limnophila nem volt a csomagban. Ranunculus-bol viszont ketto is az egy helyet. 😒 No mindegy, ez van. Mivel nem Bp.-i vagyok, nem fogok besetalni reklamalni.
Eleg sok noveny megmaradt, egy adag parvula, csak egy csipetnyi hianyzik belole. Egy adag marsilea, ebbol is csak egy csipetnyi hianyzik. Ket adag ranunculus, az egyik adag bontatlan, a masikbol egy csipetnyi hianyzik. Egy fel adag rotala green..
A feltoltes megvolt, holnap folytatom az ultetest nehany anubias-sal, es bucephalandra-val.View attachment 86942View attachment 86943View attachment 86944

Alakul a projekt akkor szépen az a lényeg, már elindult, mehet a co2 ezerrel, fényt sem kell sajnálni tőle és be fog ez indulni szépen :)
 
Alakul a projekt akkor szépen az a lényeg, már elindult, mehet a co2 ezerrel, fényt sem kell sajnálni tőle és be fog ez indulni szépen :)
Igen a nehezen tul vagyok.. a novenyeken meg kesobb is lehet varialni 👍 . A vilagitashoz irtam uj progit, emeltem a fenyeron, csokkentettem a vilagitasi idot. Igy 6.5ora, plusz fel le dimmeles fel fel ora. Meg a co2-n gondolkodom, lehet hagyom 0-24-ben... nem szamit a gaz, tele van mindegyik palack, mehet ezerrel!:p
 
Ha nem azt kaptad, amit rendeltél, akkor egy korrekt boltnak a saját költségére kell korrigálni a hibájat == ingyen le kellene postázniuk a hiányzó termékeket.
èn a helyedben írnek egy e-mailt.
Annyira pitianer dologrol van szo, hogy ilyenekkel nem nagyon szoktam foglalkozni.. a legjobban az bant, hogy az egyik noveny szamlazva is lett, de a csomagban nem volt ott. 😒 Majd latom milyen kedvem lesz, holnap lehet felhivom oket..
 
Annyira pitianer dologrol van szo, hogy ilyenekkel nem nagyon szoktam foglalkozni.. a legjobban az bant, hogy az egyik noveny szamlazva is lett, de a csomagban nem volt ott. 😒 Majd latom milyen kedvem lesz, holnap lehet felhivom oket..
Nekem webshopom van, így annyit hozzáteszek, hogy ez általában inkább emberi hiba, mint pitiánerség... Benne van, főleg, ha sok a csomag. Egy jó webshop simán megoldja utólag, amellett, hogy nyilván nem elkövetni lenne a legjobb... Nem tudom, honnan rendelted, de ha GA akkor azonnali és gyors megoldásra számíthatsz, szerintem :)
Amúgy meg alig várom, hogy beinduljon az akváriumod. Ez az egyik legizgalmasabb része az egésznek :)
 
Annyira pitianer dologrol van szo, hogy ilyenekkel nem nagyon szoktam foglalkozni.. a legjobban az bant, hogy az egyik noveny szamlazva is lett, de a csomagban nem volt ott. 😒 Majd latom milyen kedvem lesz, holnap lehet felhivom oket..
Azért annyira nem piti :O
Legalább kettö megrendelt növényt nem kaptál meg.
Invitro növenyek darabja meg min 2000 Ft => 4000 Ft , azért nem kevés...szerintem. Hivd fel öket. :O
Ne érezd magad amiatt rosszul, mert reklamálnod kell. Online boltokban gyakran elöfordul, és te - mint vevö, erröl nem tehetsz.
 
Annyira pitianer dologrol van szo, hogy ilyenekkel nem nagyon szoktam foglalkozni.. a legjobban az bant, hogy az egyik noveny szamlazva is lett, de a csomagban nem volt ott. 😒 Majd latom milyen kedvem lesz, holnap lehet felhivom oket..
Mindenképp! Abszolút korrekt, profi csapat, biztos vagyok abban, hogy ezen a téren is világszínvonalat képviselnek. Azonnal fogják korrigálni, sőt rögtön hozzájuk kellett volna fordulnod, nem rágódni ezen napokig. Meglátod, ezt is kifogástalanul fogják kezelni, fejemet rá!
 
Igen a nehezen tul vagyok.. a novenyeken meg kesobb is lehet varialni 👍 . A vilagitashoz irtam uj progit, emeltem a fenyeron, csokkentettem a vilagitasi idot. Igy 6.5ora, plusz fel le dimmeles fel fel ora. Meg a co2-n gondolkodom, lehet hagyom 0-24-ben... nem szamit a gaz, tele van mindegyik palack, mehet ezerrel!:p

Szerintem ne járasd 0-24ben a co2-t, sok példa van hogy mennyire nem tesz jót, persze van ellen példa is de inkább rossz. A növényeknek sötétben sokkal kevesebb igényük van, tápanyag felvételben, bármiben. Főleg induló akvárium, növények kezdeti sokkban, átalakulás víz alatti létre stb... Nekem 2 órával előtte indul világítás felkapcsolás előtt aztán fél órával lekapcsolás előtt lekapcsol.
Lényeg hogy menjen rendesen, parvula imádja a co2 :) élőlény még nincs, majd apránként vissza veszel mikor beindult minden és jönnének az élőlények :)
 
Szerintem ne járasd 0-24ben a co2-t, sok példa van hogy mennyire nem tesz jót, persze van ellen példa is de inkább rossz. A növényeknek sötétben sokkal kevesebb igényük van, tápanyag felvételben, bármiben. Főleg induló akvárium, növények kezdeti sokkban, átalakulás víz alatti létre stb... Nekem 2 órával előtte indul világítás felkapcsolás előtt aztán fél órával lekapcsolás előtt lekapcsol.
Lényeg hogy menjen rendesen, parvula imádja a co2 :) élőlény még nincs, majd apránként vissza veszel mikor beindult minden és jönnének az élőlények :)
Ok, akkor marad idozitovel a co2. Kicsit feljebb tekertem rajta, a dc nem nagyon akar zoldulni. Mertem ph-t is, ez is ezt mutatja. Idot kell szakitsak a kulso reaktorra, ez a difis deoldas sokkal gyengebb hatasfoku. A nagy akvaban kicsit tobb bubiszammal magasabb a co2 szint.
 
Ma megerkeztek a novenyek. Nagyon korrekt ugyintezes volt, koszonet erte👍! Hra-bol most zseles jott. Ez most egy jo alkalom lesz kiprobalni mi a kulonbseg a cserepes aquaflora-s es a zseles tropica-s kozott. A regebben🙃 ultetett novenyek kozul ugy nez ki minden megmarad, lathatoan kezdenek erore kapni, noni. Nehany anubias, es bucephaladra iskerult az akvaba. Kesobb meg szeretnek egesz apro levelu buce-t is, es weeping mohat a fara.
A co2-n tekertem feljebb egy keveset. IMG-8da6dee60b6318adc2b95196d3e31cf5-V.jpgIMG-31875a76af01e4d99b323aa1d0e13921-V.jpgIMG-77d852fcef79bdb0cddb1554606e1f35-V.jpgIMG-f8c496b3da38e673889e904ba93b6661-V.jpg
 
Rohamlepesben halad a reaktor burkolata. A csovet mar levagtam hozza 🤭 🤭 🤭 .. ives csonk lesz rajta a konnyebb csatlakoztatasert. A szuro szep piros hollandijat is kicsereltem, mar csak a muanyag csonkok helyett kell esztergaljak inoxbol. Szep lassan meglesz minden, csak turelem kell hozza..🤤🤤
IMG-aedb400c89db30425bf6b79d876791eb-V.jpgIMG-389588cb8f997b4eba436e2f37ca5cb0-V.jpgIMG-e2cd5e352cee218c4d7ea07a4fb4071b-V.jpg
 
Hat nem tul rozsas a helyzet. A fonal alga nagyon jol elvan. A spin-t csereltem ga-s nano lily-re, de akar hogy rakosgattam egyszeruen nem boldogultam vele. Igy ment vissza a spin. A nagy munkalatokban sikeresen osszetortem ket co2 u-profilt is. A rotala hra aranylag jol elvan, viszont a rotala green meg mindig erosen szenvedos fazisaban van.
Bekoltozott 1db anci es 2db oto. Egy nap alatt patyolatra nyaltak az egesz akvat.. 😜 ezek is tudnak valamit!
IMG-4c4aab790ba3bc5fa87472207022da54-V.jpgIMG-ae2a0c1b286b6b6b235d7f551f2b6f88-V.jpgIMG-f74ac75d2f57031d827ffac22a77721e-V.jpgIMG-c68cbee909655682e0202f8f10e1cd47-V.jpg
 
Back
Oldal tetejére