• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

Huu, nagyon szep lett. Alig varom a novenyesitest. Elol nem vekony az a talajreteg? Bar....emelkedik hatrafele.
Koszonom! Csak kozvetlenul az uvegnel vekony a talaj, beljebb mar tobb cm vastag. Valoszinu ultetes utan vastagabb lesz elol is, a gravitacio ugyis oda fogja terelni fentrol.. 🙃
Hetfon rendelek hozza novenyeket, kedd estere meg is lesz a szorakozasom.
Addig meg be kell tarozzak ro vizbol, es a szurokbol a toltetet is meg kell varialjam. Ugy tervezem, a nagy akva szurojebol kiszedek 5 liter toltetet, a helyere megy uj. Igy 5liter bejaratott, es 6 liter uj matrix-szal fog indulni a szures.
Egyszerre lesz mutatós, és könnyen kezelhető 👍
Koszonom! Az egyik fo celom a konnyebben karbantarthato berendezes volt. Az elozo epitmenyem, es a nagy akvaban uzemelo sem eppen elonyos takaritas szempontjabol. Igy ezert is lett ilyen egyszeru berendezesem, illetvem mert beleszerettem elso latasra ebbe a fadarabba. 😍🤗
 
Azért csak jobban mutatna a rozsdamentes duplacsap.;)
Mekkora vihart csinál a vödörben? Vagy fojtottad minimálra?
Nekem ezek a csapok is nagyon tetszenek, egy kedves forumtarstol kaptam oket, Csillanak hivjak 🤗! Az biztos, sokat dobna rajta az inox csap🤤.
A vizpumpa piros hollandijan mar rajta vagyok, hogy esztergalok hozza inoxbol. Csak idom lenne ra... meg a reaktornak is szeretnek egy burkeszt kesziteni inoxbol, olyan stilusban mint a szuro.
Ezt szeretem ebben a vizpumpaban, hogy nem fojtani kell, csak lejjebb kattintani a fokozaton, es csak epphogy csordogal.
20200202_202544.jpg
 
Milyen frankó mélyládád van, nekem Klipsh van :D
Amúgy mennyire zajos a külső szivattyú? Esetleg Eheim külső szűrővel van tapasztalatod hogy ahhoz képest mit duruzsol? :)
Koszonom! Ez a pioneer zaszloshajoja, sw250... a gyarto 40m2-hez ajanl 1darabot. Nekem 22m2-en 2darab van.. mennydorges.. 🤭🤭🤭
Ennek az 1200liter-oras dc vizpumpanak alig van hangja. Az eheim-ek kozul a 2222, vagy 2224-hez all a leg kozelebb, talan egy paranyit hangosabb, de ezt csak siri csendben lehet hallani.. A 2273 mar sokkal sokkal hangosabb.
 

Attachments

  • 20181230_185919.jpg
    20181230_185919.jpg
    133.5 KB · Megtekintések: 30
  • 20181107_125005.jpg
    20181107_125005.jpg
    144.9 KB · Megtekintések: 30
Koszonom! Ez a pioneer zaszloshajoja, sw250... a gyarto 40m2-hez ajanl 1darabot. Nekem 22m2-en 2darab van.. mennydorges.. 🤭🤭🤭
Ennek az 1200liter-oras dc vizpumpanak alig van hangja. Az eheim-ek kozul a 2222, vagy 2224-hez all a leg kozelebb, talan egy paranyit hangosabb, de ezt csak siri csendben lehet hallani.. A 2273 mar sokkal sokkal hangosabb.
Úúú bakker nem vagy kispályás :D Nekem "csak" egy Klipsch R-12SW van, de 18-20m2 szobában negyed erőre van állítva és még néha így is zavarja a dobhártyám :D

konkrétan nekem is 2273 van, ezért is kérdeztem hogyha netán egyszer nekem is kellene külső szivattyú :D
 
Úúú bakker nem vagy kispályás :D Nekem "csak" egy Klipsch R-12SW van, de 18-20m2 szobában negyed erőre van állítva és még néha így is zavarja a dobhártyám :D

konkrétan nekem is 2273 van, ezért is kérdeztem hogyha netán egyszer nekem is kellene külső szivattyú :D
Ez nem szol hangosan, inkabb a mellkason, a padlon, a kanapen lehet erezni, hogy remeg minden.. ha odalovok neki, letepi a gatyat🤭🤭. Nalam fel hangeron van a hangfal, a tovabbi beallitast az erosito (pioneer sc lx 81) automata hanfgal kalibracios rendszere vegzi el. Csatora hangero, hangszinszabalyzas, faziskorrekcio, frekveciavagas.. stb..
Tudom hogy 2273-as szurod van, korabban Toled kertem velemeny rola, mielott megvasaroltam ☺. Nem rosszak ezek a gagyi dc pumpak, de ha nem vagy hely szukeben, akkor az Eheim uneversal pumpai jobb valasztas lenne. Nalam sajnos ez nem fer ra a szuro tetejere.
 
A'sszem nem volt szó itt korábban a növényesítésről. Akartam írni, hogy én csakis alacsony növésű növényekkel növényesítenék, hagyva kicsit minimál stílusúnak az akváriumot. De nem akartalak befolyásolni, szinte biztos voltam benne, hogy te nem úgy képzelted el. Aztán megörültem, mikor feltöltötted a hátulját is talajjal, felcsillant a remény :) De most márt látom a növényeket is. Nem tudom, mi van a tropicás zacsiban, de az lenne a javaslatom, hogy ahová azt ülteted, onnan vegyél ki jócskán a talajból, hogy szemből ne látszódjon a növény szára. Akkor fog a legjobban mutatni, ha a legszebb részeit látjuk csak. Szuper lesz 👍
 
A'sszem nem volt szó itt korábban a növényesítésről. Akartam írni, hogy én csakis alacsony növésű növényekkel növényesítenék, hagyva kicsit minimál stílusúnak az akváriumot. De nem akartalak befolyásolni, szinte biztos voltam benne, hogy te nem úgy képzelted el. Aztán megörültem, mikor feltöltötted a hátulját is talajjal, felcsillant a remény :) De most márt látom a növényeket is. Nem tudom, mi van a tropicás zacsiban, de az lenne a javaslatom, hogy ahová azt ülteted, onnan vegyél ki jócskán a talajból, hogy szemből ne látszódjon a növény szára. Akkor fog a legjobban mutatni, ha a legszebb részeit látjuk csak. Szuper lesz 👍
Novenyesitesrol valoban nem volt szo nyilvanosan. Ez ugyben @keszalvo forumtarsat kerestem meg privatban. Ha a sajat fejem utan mentem volna, lett volna szezon meg fazon keveres 🤭 .. szegyen, nem szegyen, a scape epiteshez, a novenyesiteshez nincs sok erzekem.. egy vilagitast, egy szurot elkeszitek, az akvariumot is osszeragasztom magamnak, de itt nagyjabol meg is lehet huzni a vonalat.
A zacskoban Rotala green, Rotala hra, es Limnophila vietnam van. A legutobbi a sajat kiserletezesehez lesz.. ezek mennek a hatterbe. Az eloterben Parvula, Marsilea hirsuta, es Ranunculus inundatus lesz. A legutobbi szinten kiserlet celjabol lesz. A fan Weeping moha lesz, de csak kesobb..
Koszonom a talajjal kapcsolatos eszreveteledet, nekem ez eszembe se jutott volna! Egy, max ket cm-t tudok leszedni belole, tobbet nem, nem maradna reteg a taptalajon..
 
Ha egyetértesz velem, ne légy rest :)
Semeddig nem tart kikapni a talajt hátulról. Utána meg visszatöltheted simán, nem baj ha keveredik a táptalaj a normállal, lényeg hogy végül a tetejére ne kerüljön belőle, fedje 3-4 centi szűz általános talaj. Én legalább 5-6 centivel lejjebb süllyeszteném.
Ha túl magasról indulnak a nagy növények, az lesz a vége, hogy a szép részei már a vízfelszínen fognak feküdni és toppolással is csak a szárakat sűríted majd. Lehet rövidre is nevelni szép hajtásokat, de ahhoz pirítani kell rendesen, meg a CO2-t is tolni.
 
Ha túl magasról indulnak a nagy növények, az lesz a vége, hogy a szép részei már a vízfelszínen fognak feküdni és toppolással is csak a szárakat sűríted majd. Lehet rövidre is nevelni szép hajtásokat, de ahhoz pirítani kell rendesen, meg a CO2-t is tolni.
Azt kell mondjam ez igy igaz. Nekem is ilyen novenyeim vannak a 60 literesben es ha nem nyirom hetente, akkor jocskan kell pofasitani rajta hogy nem a csupasz szarak legyenek. Ha hetente nyirom, akkor meg kilatszanak par napig a levagott fejek. Na nekem ez a piritos dolog meg nem megy. Eddig ez nem fogalmazodott meg meg bennem, koszon9m, hogy leirtad Gergo.
 
Ha egyetértesz velem, ne légy rest :)
Semeddig nem tart kikapni a talajt hátulról. Utána meg visszatöltheted simán, nem baj ha keveredik a táptalaj a normállal, lényeg hogy végül a tetejére ne kerüljön belőle, fedje 3-4 centi szűz általános talaj. Én legalább 5-6 centivel lejjebb süllyeszteném.
Ha túl magasról indulnak a nagy növények, az lesz a vége, hogy a szép részei már a vízfelszínen fognak feküdni és toppolással is csak a szárakat sűríted majd. Lehet rövidre is nevelni szép hajtásokat, de ahhoz pirítani kell rendesen, meg a CO2-t is tolni.
Kiszedtem kozel 3cm-t. Igy is maradt rajta 4cm amazonia. A piritassal, es a co2 tolassal nem lesz gond.. 👍
 
No, hat megvolt az ultetes nagy resze. Sajnos nem ugy erkeztek a novenyek, ahogy rendeltem. Rotala hra csa egy adag, Limnophila nem volt a csomagban. Ranunculus-bol viszont ketto is az egy helyet. 😒 No mindegy, ez van. Mivel nem Bp.-i vagyok, nem fogok besetalni reklamalni.
Eleg sok noveny megmaradt, egy adag parvula, csak egy csipetnyi hianyzik belole. Egy adag marsilea, ebbol is csak egy csipetnyi hianyzik. Ket adag ranunculus, az egyik adag bontatlan, a masikbol egy csipetnyi hianyzik. Egy fel adag rotala green..
A feltoltes megvolt, holnap folytatom az ultetest nehany anubias-sal, es bucephalandra-val.20200204_202305.jpg20200204_202359.jpg20200204_202347.jpg
 
No, hat megvolt az ultetes nagy resze. Sajnos nem ugy erkeztek a novenyek, ahogy rendeltem. Rotala hra csa egy adag, Limnophila nem volt a csomagban. Ranunculus-bol viszont ketto is az egy helyet. 😒 No mindegy, ez van. Mivel nem Bp.-i vagyok, nem fogok besetalni reklamalni.
Eleg sok noveny megmaradt, egy adag parvula, csak egy csipetnyi hianyzik belole. Egy adag marsilea, ebbol is csak egy csipetnyi hianyzik. Ket adag ranunculus, az egyik adag bontatlan, a masikbol egy csipetnyi hianyzik. Egy fel adag rotala green..
A feltoltes megvolt, holnap folytatom az ultetest nehany anubias-sal, es bucephalandra-val.View attachment 86942View attachment 86943View attachment 86944
Ha nem azt kaptad, amit rendeltél, akkor egy korrekt boltnak a saját költségére kell korrigálni a hibájat == ingyen le kellene postázniuk a hiányzó termékeket.
èn a helyedben írnek egy e-mailt.
 
Back
Oldal tetejére