• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Gyukker 45, azaz 110 lityise.

A fa aztatasa celjabol feltoltottem az akvat csapvizzel. Egy roppant okos, jolnevelt ez a fa.. szepen megkertem, ha ellepi a viz ne usszon fel, maradjon a helyen.. es ott is maradt! 🤭
A szuro+ kulso reaktor installalasakor akadtak gondok. Igy, hogy a szuro szekrenyen kivulre kerult, a reaktor meg belul van, a csovezes es a duplacsapok beszerelese eleg kokanyul nezett ki. Vegul ugy dontottem, marad a belso difis beoldas. A difinek viszont nem nagyon talalok olyan helyet, ahol a spin szepen teritene a co2-t. Csak be kell fektessek egy nano poppy-ba, az lehet megoldana ezt a problemat.
IMG-0976017cf7bca3d0844b6c2303b3e9d3-V.jpgIMG-53146c5f0bf94c4bfab397b5f52e9b4a-V.jpg
 
Lesz benne skimmer? Ha jobb hátra tennéd a skimmer-t és bal hátra a difit?
Nem erdemes hatra tenni a difit. A hatternovenyek felfognak az aramlatot, a co2 bubik nyil egyenesen szoknenek a felszinre, minimalis beoldodassal. Az en esetemben tovabb rontana a helyzeten, hogy a hattar 15-20cm-re meg van emelve, a difi igy meg kozelebb kerulne a felszinhez, rontva a beoldodas aranyat.
Az eloterben volna idealis helye egy lily-vel szemben. Vagy poppy-val.
 
Pedig őrült csini az a spin is! ;)
Nekem is tetszik a formaja. Csak az nem tetszik benne, hogy ketoldalra tolja a vizet. Velemenyem szerint inkabb kocka akvaba illene, mint ide. 😬
Gyuker Medicet nem tudod sehogy beizzítani? Az lenne az igazi, valahogy kösd sorba, jó a sufni tuning is, csak működjön :D akkor nem kell szenvedni a difivel.
Ossze tudnam, csak nagy koklerkedes lenne. Igaz szekrenyen belul.. aaa vegul lehet csak a reaktor lesz, hetvegeig lesz idom eldonteni, es ganyolni. A 3db buplacsap neheziti meg a dolgomat, azaz a 3bol az egyik. Csapok nelkul meg szinte lehetetlen karbantartani igy, hogy szuro kint, reaktor bent. Viszont teljesen mas a beoldas hatekonysaga, mint difivel. A nagy akvaban kicsit tobb mint fele annyi bubival magasabb co2 szintet erek el. A rendszernyomasrol mar nem is beszelve. 🙃
 
Ossze tudnam, csak nagy koklerkedes lenne. Igaz szekrenyen belul.. aaa vegul lehet csak a reaktor lesz, hetvegeig lesz idom eldonteni, es ganyolni. A 3db buplacsap neheziti meg a dolgomat, azaz a 3bol az egyik. Csapok nelkul meg szinte lehetetlen karbantartani igy, hogy szuro kint, reaktor bent. Viszont teljesen mas a beoldas hatekonysaga, mint difivel. A nagy akvaban kicsit tobb mint fele annyi bubival magasabb co2 szintet erek el. A rendszernyomasrol mar nem is beszelve. 🙃

És ha kívülre a szekrény oldalára rögzítenéd? Nem egy otromba csúnya eszköz aminek ne lehetne vállalni a megjelenését :)
 
Na erre nem is gondoltam... max keszitek neki burkeszt inoxbol.. az is lehet, ujragondolom az egesz reaktort. 👍

Ejjha, beindult egyből a fantázia :D
Amúgy én meghagynám a z átlátszó külsőt, jobban belelátsz a kolszolódás mértékébe :) Vagy borítás, esetleg valami könnyen oldható, esetleg valami akasztós megoldás?! :D
 
Ejjha, beindult egyből a fantázia :D
Amúgy én meghagynám a z átlátszó külsőt, jobban belelátsz a kolszolódás mértékébe :) Vagy borítás, esetleg valami könnyen oldható, esetleg valami akasztós megoldás?! :D
A reaktor atlatszo lenne, az maradna az eredeti, csak beleraknam egy hasonlo meretu szalcsiszolt es lakkozott inox csobe, aminek az oldalan lenne egy kis kemlelo nyilas. Csak a tetejere keszulne dugo, alulrol nem latja senki. Egy rejtett akasztoval rogritenem a szekreny oldalara, ami nem lehetne latni. Hmm... es mikor fogom ezt elkesziteni? 🥺

Egyebken most igy a szurot nezegetve, meg ennek az oldalan is el tudnam kepzelni. A vizpumpa tetejerol egybol fordulna a cso a reaktorra...
Na Tamas koszonom szepen a bogarakat!🍻
 
Szép lesz!
Hónapok óra van itt az asztalomon az orrom előtt a 10 literesben egy spin. 20 centi széles az akvárium, az egyik oldaltól mindössze 5 centire van. Arra tippelnék, hagyd a spin alatt a difit, ott lesz a legjobb helyen.
Lapozok vissza, lassan már MC gyepet gyártasz acélból?!? :D
 
Szép lesz!
Hónapok óra van itt az asztalomon az orrom előtt a 10 literesben egy spin. 20 centi széles az akvárium, az egyik oldaltól mindössze 5 centire van. Arra tippelnék, hagyd a spin alatt a difit, ott lesz a legjobb helyen.
Lapozok vissza, lassan már MC gyepet gyártasz acélból?!? :D
Koszi! Kezdesnek biztos spin lesz belso difivel, aztan meglatom hogy viselkedik ezzel a berendezessel. Ha fog tetszeni, cserelem nano poppy-ra. A difi helyett reaktor lesz, csak a bekotesevel akadnak nehezsegek. Keszitek neki egy szemrevalo kulso hazat inoxbol, es a szekrenyen kivul szerelem fel a szuro melle. Novenyt nem keszitek fembol, csak viccelodtunk:)
 
Normál lily + szűrő mérsékelt fojtása, ez is egy megoldás a jó diffúzoros beoldáshoz. Nálam megy 36x36x36-ban is és ment 45x30x30-ban is. Ha látványban sokallod a lilyt, akkor nem szóltam 🤭
 
Normál lily + szűrő mérsékelt fojtása, ez is egy megoldás a jó diffúzoros beoldáshoz. Nálam megy 36x36x36-ban is és ment 45x30x30-ban is. Ha látványban sokallod a lilyt, akkor nem szóltam 🤭
Reszben a latvany miatt nem jon be a lily. Van egy Green Aqua-s nano lily-m is, ez nem olyan durva meretben. Meg az sem tetszik a lily-ben, hogy nagyon elore koncenralja az aramlatot. A regi berendezesnel probaltam, a szemben levo uvegrol csapodott a talajra, a hatso szekcioban meg szinte allt minden. De ez nem jelenti azt, hogy ennel a berendezesnel nem fogom kiprobalni. Lehet itt tuti lenne. A fojtassal nem lenne problema, 8 fokozatban allithato dc pumpa van a szuron.
20200129_201113.jpg
 
Back
Oldal tetejére